USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / LCARS jako nakładka na XP

Autor Wiadomość
MORRISSON
Użytkownik
#1 - Wysłana: 27 Gru 2008 15:05:36
Witam serdecznie.
Mam od paru lat ochotę posiadać w swoim komputerze namiastkę Trekowego Lcars.
Niestety jestem uzdolniony w pisaniu programów tak samo bardzo jak Geordi w podrywaniu Przeszukałem sporo stron w sieci w poszukiwaniu jakiejś zaawansowanej nakładki na xp, lecz nic takiego szczególnego nie znalazłem, ot zwykłe ikonki plus wygaszacze i dzwięki.Nawet coś w stylu Vista Inspirat 2 byłoby już na poziomie.
W związku z powyższym mam zapytanie, może ktoś z Was trafił na jakąś interesującą nakładkę na OS XP?
EnterpriseJ
Użytkownik
#2 - Wysłana: 27 Gru 2008 15:11:36
MORRISSON

Kiedyś gdzieś na necie znalazłem jakieś LCARS na pulpit.U mnie nie szło ale może u ciebie pójdzie.Spróbuje poszukać tego.
biter
Użytkownik
#3 - Wysłana: 27 Gru 2008 15:23:05
Ja ma Lcars jedynie na telefonie, szukałem również ale nie napotkałem. Za to to co mam na telefonie polecam, jeśli masz SE to się odezwij. Poszukam dla ciebie i czegoś na XP
Arek
Użytkownik
#4 - Wysłana: 27 Gru 2008 16:15:56
biter
A na nokie czegoś nie masz? Bo jedyne co znalazłem to kilka tapet.
I w końcu wkurzyłem się, dałem tapetę z kompa na komórkę, dźwięki sam poprzycinałem, przekonwertowałem i wysłałem s do komórki. Mam prawie motywy, bo menu, ikonki i tym podobne są standardowe, ale przynajmniej te dźwięki i tapety dają posmak motywu ST.
twi
Użytkownik
#5 - Wysłana: 27 Gru 2008 16:15:58
XP visual style:
http://gtjlcars.deviantart.com/art/GTJLCARS-TIVAR- XP-Style-Pack-88645355
DesktopX:
http://flack-jacket.deviantart.com/art/Lcars-New-E volution-UPDATED-29544245

*odrazu pisze ze nie testowalem

biter
Chetnie rzucilbym okiem na ten lcars do SE, pod jaki to jest model/rozdzielczosc?
biter
Użytkownik
#6 - Wysłana: 27 Gru 2008 16:23:47 - Edytowany przez: biter
Arek

Niestety, jedynie SE.

twi

Ja go mam na K800i ale spróbuj może pójdzie na innym też, zdaje się że on był dopasowany do innego. Mam też generator motywów a w necie jest ich multum. Zakładam że pójdzie na innym, zgłoś się do mnie na GG

EDIT:

albo poczzekaj ja to wklejałem na forum już zaraz znajdę
szwagier
Użytkownik
#7 - Wysłana: 27 Gru 2008 18:06:03
Na windowsa nie wiem bo nie używam, ale na KDE jest pełno i ogólnie na linuksa i innych niksów. Ekrany ładowania, tapety i całe tematy. Próbowałem pare razy, ale na dłuższą metę zaczyna to wkurzać podczas normalnej pracy, podobnie jak pulpity 3D, jak compiz fusion itd. LCARS mi się jedynie utrzymał na dłużej w komórce, której już nie mam.
MORRISSON
Użytkownik
#8 - Wysłana: 27 Gru 2008 21:25:09
Serdecznie Wam dziękuję za pomoc.
Ściągnąłem, teraz potestuję
Eviva
Użytkownik
#9 - Wysłana: 27 Gru 2008 21:41:45
Ja próbowałam ściągnąć, ale system zasygnalizował mi obecność wirusów i kazał przerwać.
MORRISSON
Użytkownik
#10 - Wysłana: 27 Gru 2008 22:35:19
Dzięki Eviva.
Moja Avira zaspała i niestety zassałem te programy.

Po bliższym przyjrzeniu się im, stwierdzam, że nie warto ich ściągać, ponieważ nie są zadawalające, zwłaszcza GTJLCARS.

Teraz pozostaje mi tylko heal systemu i powrót do Inspirat2.

Pozdrawiam serdecznie
Alucard87
Użytkownik
#11 - Wysłana: 29 Gru 2008 23:42:16 - Edytowany przez: Alucard87
A u mnie na linuxie to kwestia przetrzepania dwóch stron i zabawy z plikami

Jedyne co jeszcze musze doszlifować, to znaleźć (w ostateczności samemu zrobić) polskie czcionki i jakąś ładną skórkę dla Audaciousa (obsługuje skórki starego winampa, jak macie jakieś ładne LCARS, to poproszę)
PaulAtryda
Użytkownik
#12 - Wysłana: 30 Gru 2008 00:05:33
Całkiem ładne, szkoda że linux.
The_D
Użytkownik
#13 - Wysłana: 30 Gru 2008 12:52:57
Ja miałek kiedyś kilka trkowych skórek do winampa 2.xx. Pamiętam, ż LCAR-sowa była średnio wygodna. Ale za to przez jakiś czas miałem motyw Borg. Może jeszcze znajdę je na dysku.
biter
Użytkownik
#14 - Wysłana: 30 Gru 2008 13:15:29
twi

Miałeś sie na GG odezwać w sprawie motywów na SE
szwagier
Użytkownik
#15 - Wysłana: 30 Gru 2008 13:34:12
Alucard87
Widzę że Gnome. Na KDE jest chyba łatwiej w tej kwestii.

PaulAtryda
W otwartym systemie jest łatwiej zrobić motywy. Jest dostęp do wszystkich plików i kodu źródłowego. Nie ma rejestru, wszystkie ustawienia wzorem Uniksa zawarte są w plikach tekstowych. W Windowsie nie jest tak różowo.
Alucard87
Użytkownik
#16 - Wysłana: 30 Gru 2008 16:58:56
szwagier
było łatwiej, do czasu KDE3.5.9, teraz motyw mi się rozsypuje na niektórych oknach. O KDE4 nawet nie wspominam, za 'młode' żeby jakiś trekkie się za to brał
szwagier
Użytkownik
#17 - Wysłana: 30 Gru 2008 17:29:58
Alucard87
Ja mam KDE 3.5.9, ale próbowałem na wcześniejszych. Zamierzam przeskoczyć aż na 3.5.10 Z czwórką czekam do wersji 4.3 raczej.
MORRISSON
Użytkownik
#18 - Wysłana: 31 Gru 2008 13:37:05
Linuxowcy są szczęśliwsi, taka prawda.

Ja za słaby jestem w kompach, by porzucić winde...
biter
Użytkownik
#19 - Wysłana: 31 Gru 2008 13:48:34
MORRISSON

Ja bym wziął Linuxa ale problem polega na tym że jest tyle różnych wersji a na uczelni komputery chodziły do ubiegłego roku na Fedorze teraz na Knopixie i nie da się na nich pracować nijak więc trochę nie chcę ryzykować
MORRISSON
Użytkownik
#20 - Wysłana: 1 Sty 2009 14:02:57
Znalazłem wreszcie fajny LCARS, choć w fazie beta testów, działa bezproblemowo.
Akceptuje polecenia wydawane głosem!
Polecam, testuję.

oto link:

http://www.lcarsx32.com/lcars/php/download.php

Avira wirusów nie znalazła, więc powinno być ok.

kolejno instalowałem:
MSSPEECH.zip
LCARS x32 Pre-Alpha Release 2.zip
LCARS x32 Pre-Alpha Release 2 v1.0.4.zip

Ustawienia mowy w panelu sterowania i wszystko gra.

Program "nie gryzie" się z innymi.
Arek
Użytkownik
#21 - Wysłana: 1 Sty 2009 14:13:03
A nie wiedz jak się go usuwa? Czy są problemy, czy jest to skomplikowane? Bo skoro podmienia pasek w Windzie, to musi mieszać w rejestrach, a ja nie chcę reinstalować systemu jak coś nie wyjdzie
MORRISSON
Użytkownik
#22 - Wysłana: 1 Sty 2009 14:18:06
Arek

Usuwa się bezproblemowo.Poprzez Panel Sterowania lub jak wolisz w folderze gdzie rozpakujesz pliki poprzez LCARS Data.
szwagier
Użytkownik
#23 - Wysłana: 2 Sty 2009 16:55:55
Ja bym wziął Linuxa ale problem polega na tym że jest tyle różnych wersji a na uczelni komputery chodziły do ubiegłego roku na Fedorze teraz na Knopixie i nie da się na nich pracować nijak więc trochę nie chcę ryzykować

Knoppix to dystrybucja live CD, raczej do diagnostyki, czy testowania, choć można zainstalować.
To zmiana filozofii i przyzwyczajeń. Ja teraz nie potrafię w windowsie pracować. Nie mam kontroli i nie ma moich programów
biter
Użytkownik
#24 - Wysłana: 2 Sty 2009 17:45:31
To zmiana filozofii i przyzwyczajeń.

ja nie mówię że jakoś mnie razi praca na Linuxie. Nie widzę różnicy większej w obsłudze a po prawdzie to i tak w większości pracuję na programach OS takich jak Open Office.

Nie popieram Redmont ale te dwa a szczególnie ten Linux mnie tak nastraszył że naprawdę nie mogę się przekonać. ale jak podsuniecie jakiś dobry, najlepiej zeby można było go równoczesnie z windowsem mieć zainstalowany to skorzystam
Alucard87
Użytkownik
#25 - Wysłana: 2 Sty 2009 17:50:31
Każdego linuxa można mieć obok windowsa... Bardzo miłe w obsłudze jest Ubuntu, które jest pochodną Debiana. Dla początkujących użytkowników polecane sa jeszcze OpenSUSE i Mandriva.

Ja polecam Ubuntu, ale z zastrzerzeniem, że póki co, lepiej szukaj wersji 8.04 LTS Hardy Heron. Wersja 8.10 sprawia sporo problemów jeszcze.
EnterpriseJ
Użytkownik
#26 - Wysłana: 29 Kwi 2009 16:17:10
Znalazłem:URL
Pisarz
Użytkownik
#27 - Wysłana: 29 Kwi 2009 19:21:58
URL
Skórka pod Windows

USS Phoenix forum / Różności / LCARS jako nakładka na XP

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!