USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Trekowych Świąt, przyjaciele.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#151 - Wysłana: 27 Gru 2008 19:46:28
Odpowiedz 
Delta

(z wolkańską godnością) Nie widzę powodu, żeby mnie obrażać.
Delta
Użytkownik
#152 - Wysłana: 27 Gru 2008 20:02:47
Odpowiedz 
Eviva
[i](z wolkańską godnością) Nie widzę powodu, żeby mnie obrażać.

Cytat podłapany od Spocka?
Eviva
Użytkownik
#153 - Wysłana: 27 Gru 2008 20:20:32
Odpowiedz 
Delta

Memory Delta jak zwykle bezbłędne.
biter
Użytkownik
#154 - Wysłana: 27 Gru 2008 20:42:52
Odpowiedz 
Eviva

Niezbędny i na straży.
Jurgen
Moderator
#155 - Wysłana: 28 Gru 2008 12:58:44
Odpowiedz 
A właśnie, Jurgen, bo mnie to niezmiernie intryguje już od dawna: czy jesteś serio takim miłośnikiem kultury niemieckiej czy ten nick (i zamiłowanie do Ordnungu ) jest po prostu przypadkowy?

Dałabym lewe ucho za to, że Jurgen Steier to jego prawdziwe nazwisko.

Eviva
Madame Picard

Nawet tu OT robicie. A nick jest poniekąd przypadkowy, to znaczy jest przypadkowy o tyle, o ile przypadkow jest moje nazwisko - więc Eviva była dosyć blisko. NA nazwisko mam Niemiec i stąd różne związane z tymksywki. Co ciekawe, w przedszkolu czy podstawówce, gdzie najprędzej bym się tego spodziewał, nie było z tym żadnego "problemu", natomiast zaczęło się w liceum. Najlepsze ksywki to Hitlerjugend i właśnie Jurgen - od bohatera jednej z obowiązkowych lektur. I tak juz zostało... Co do kultury niemieckiej, to nigdy nie twierdziłe, że jestem jej miłośnikiem. Natomiast zamiłowanie do Ordnungu miałem od dawna i jakoś ładnie tak to się z niemiecka kultura skomponowało. Owszem, to jest jakiś stereotyp, ale jezeli chciałby generalizować, to Niemcy czy kraje/regiony o niemieckiej kulturze czy związkach z szeroko rozumianymi Niemcami są bardziej uporządkowane niz nawet ich bliscy sąsiedzi (mój ulubiony przykład to Belgia).
Eviva
Użytkownik
#156 - Wysłana: 28 Gru 2008 13:07:48
Odpowiedz 
Jurgen

No to faktycznie byłam blisko. Rozumiem Cię, ale ja jakoś wolę polski bałagan od niemieckich porządków. To nic osobistego, po prostu obciążenie historyczne.
EnterpriseJ
Użytkownik
#157 - Wysłana: 28 Gru 2008 13:10:10
Odpowiedz 
Nawet tu OT robicie

OT na tym forum to rzecz święta.
Madame Picard
Moderator
#158 - Wysłana: 28 Gru 2008 13:11:30
Odpowiedz 
Jurgen

Dzięki; w pełni zaspokoiłeś moją niezdrową ciekawość .
Wydawało mi się, że wspominałeś kiedyś coś o tym, że znasz się na kulturze niemieckiej, ale widocznie coś zmyśliłam . Tym niemniej wpisałyśmy z Evivą niemieckie pochodzenie por. Jurgenowi; w jednej scenie nawet fajnie klnie po niemiecku .
biter
Użytkownik
#159 - Wysłana: 28 Gru 2008 13:31:36
Odpowiedz 
wpisałyśmy z Evivą niemieckie pochodzenie por. Jurgenowi; w jednej scenie nawet fajnie klnie po niemiecku .

muszę wrócić do czytania waszego fanFika....

Nawet tu OT robicie

Myślą przewodnią moich Topiców jest "OT jest dozwolone, dla wtajemniczonych - Wskazane"
Picard
Użytkownik
#160 - Wysłana: 28 Gru 2008 14:15:30 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Ho,ho, ho! Ja tu widze, że zamiast rozmawiać o świętach - jakie były takie były - to rozpoczeliście dyskusje na temat początków drugiej wojny światowej. W związku z tym co pisał Delta: ,że gdyby aliancii wsparli nas w trakcje kampanii wrześniowej tobyśmy ją wygrali, ciekaw jestem czy ktoś z Was zna powód, dla którego tego owej interwencji nie było? Czy uważali, że po podboju Polski Hitler jednak się zatrzyma i możliwe będzie zawarcie z nim pokoju? Czemu Anglia i Francja nie podjeły działań zbrojnych, jeśli zwycięstwo było tak bardzo pewne?
EnterpriseJ
Użytkownik
#161 - Wysłana: 28 Gru 2008 14:24:54
Odpowiedz 
Picard

Angole i Żabojady były głupie(rządy ma się rozumieć).Opamientali się dopiero jak Hitler zaatakował Danię i Norwegię.
biter
Użytkownik
#162 - Wysłana: 28 Gru 2008 14:26:40
Odpowiedz 
Picard

Przedstawię ci to w trzech punktach, jakie zakładają dzisiaj Światowi historycy(trzy najpopularniejsze i występujące równocześnie).

1. Francja nigdy nie zamierzała prowadzić działań zbrojnych na terenie nieprzyjaciela. Mimo posiadania silnej armii "zaczepnej" stworzyła linię umocnień z za której miała prowadzić operacje.

2.Anglia nie była przygotowana do prowadzenia działań Wojennych Na kontynencie czy też jakich kolwiek działań wojennych.

3. wielowiekowe przekonanie Anglików o tym że "nikt nie wejdzie na wyspy", do tego dochodził odwieczny konflikt Angielsko Francuzki.

Po wersalu na pytanie Francuzkiego Premiera jak bdalej będzie wyglądać Współpraca Francuzko Angielska. Premier brytyjczyków powiedział: Wracamy do codzienności my nie lubimy was a wy nas
EnterpriseJ
Użytkownik
#163 - Wysłana: 28 Gru 2008 14:35:42
Odpowiedz 
biter

Czyli krótko reasumując Hitler miał taaaaaaaki luz.
biter
Użytkownik
#164 - Wysłana: 28 Gru 2008 15:12:55 - Edytowany przez: biter
Odpowiedz 
EnterpriseJ

w sumie tak. ale:

ciekawostka: hitler był w gruncie rzeczy panikarzem. We wrześniu 39 większością posunięć wojsk Rzeszy kierowali członkowie sztabu. każda nieudana akcja, odparty oddział wprawiał Adolfa H. w panikę wysyłał rozkazy z poleceniem wycofania się, lecz rozkazy te były zatrzymywane przez adiutantów i nie wysyłane do dowódców oddziałow. Postępowanie takie gdyby wyszło na jaw groziło by rozstrzelaniem połowy sztabu. dopiero zwycięstwo w Polsce oswoiła Adolfa z wojną i dało mu trochę pewności.

BTW: Trochę nazbyt kolokwialne było to zdanie o angolach i żabojadach...

Picard rozwinąć którąś tezę? jeśli tak to założę odrębny wątek.
Delta
Użytkownik
#165 - Wysłana: 28 Gru 2008 15:15:41 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Picard
ciekaw jestem czy ktoś z Was zna powód, dla którego tego owej interwencji nie było?

Do tego co powiedział biter dodam tylko dwie rzeczy.
1. Rządy Francji i Anglii obawiały się niezadowolenia społeczeństwa z powodu wojny, a co za tym idzie przegranych przyszłych wyborów. Poniekąd miały rację -nawet Churchill, jeden z wielkiej trójki zwycięzców przegrał wybory tuż po wojnie w Europie.
2. O ile się orientuję to państwa Europy Środkowej zostały stworzone po I wojnie światowej właśnie po to, by z jednej strony (pozostając w sojuszu z Francją i Anglią) stanowiły zagrożenie dla Niemiec na wypadek konfliktu. Z drugiej stanowiły bufor przed ZSRR, a komunizmu w Zachodniej Europie bano się jeszcze bardziej niż Niemiec. Jednym słowem niepodległość Polski, Czechosłowacji i Węgier była Zachodowi na rękę.

PS. Eviva mnie zaraz pogoni za OT.
Eviva
Użytkownik
#166 - Wysłana: 28 Gru 2008 15:19:01
Odpowiedz 
Delta
Eviva mnie zaraz pogoni za OT.

A nie. Ostatecznie, offtopujcie sobie na zdrowie, nie będę kopać pod wami dołków.
biter
Użytkownik
#167 - Wysłana: 28 Gru 2008 15:23:10
Odpowiedz 
biter
Użytkownik
#168 - Wysłana: 28 Gru 2008 15:24:45
Odpowiedz 
Eviva

Już już OTmeldowujemy się.
Delta
Użytkownik
#169 - Wysłana: 28 Gru 2008 15:28:06
Odpowiedz 
Eviva
A nie. Ostatecznie, offtopujcie sobie na zdrowie, nie będę kopać pod wami dołków.

Ot zmienność kobieca. I bądź tu, człeku, mądry.
Jurgen
Moderator
#170 - Wysłana: 28 Gru 2008 17:49:18
Odpowiedz 
w jednej scenie nawet fajnie klnie po niemiecku .

Oryinalny por. Jurgen nie klnie. Nawet po niemiecku.
Madame Picard
Moderator
#171 - Wysłana: 28 Gru 2008 17:54:05
Odpowiedz 
Jurgen

Było się włączyć do konsultacji scenariusza, jak Eviva swego czasu zachęcała. Jak ktoś się nie włączył, niech potem nie ma pretensji, że ma dopisany romans z kobietą Ferengi .
kanna
Użytkownik
#172 - Wysłana: 28 Gru 2008 17:57:15
Odpowiedz 
Madame Picard
ma dopisany romans z kobietą Ferengi

No weź nie strasz chłopaka... a może jednak ma dopisany, tylko ja przegapilam
Eviva
Użytkownik
#173 - Wysłana: 28 Gru 2008 18:30:23
Odpowiedz 
kanna
a może jednak ma dopisany, tylko ja przegapilam

Hehe, a to już moja słodka tajemnica, co kto ma dopisane.
Madame Picard
Moderator
#174 - Wysłana: 28 Gru 2008 18:38:53
Odpowiedz 
kanna

Nieno, nie ma... chyba... W każdym razie ja odpowiadam tylko za jeden dopisany mu romans... i nie była to kobieta Ferengi . Ale profilaktycznie postraszyć nie zaszkodzi .
biter
Użytkownik
#175 - Wysłana: 28 Gru 2008 18:44:06
Odpowiedz 
Jurgen
kanna
Eviva
Madame Picard

Wasza rozmowa na tym Topicu dowodzi jednej Tezie. OT jest główną formą porozumiewania się załogantów USS Phoenix. Gdy dla wspaniale rozwijającej się dyskusji o II Wojnie Światowej stworzyłem osobny topic... dyskusja umarła.

Spokojnie ja nie robie wam wyrzutów, w moich Topikach OT jest dozwolony i mile widziany.
Delta
Użytkownik
#176 - Wysłana: 28 Gru 2008 18:45:33 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Madame Picard
Jak ktoś się nie włączył, niech potem nie ma pretensji, że ma dopisany romans z kobietą Ferengi

To teraz się cieszę, że nie brałem udziału w sesji RPG. Dopiero by mnie Eviva urządziła w fanfiku za te forumowe spory.

biter
Gdy dla wspaniale rozwijającej się dyskusji o II Wojnie Światowej stworzyłem osobny topic... dyskusja umarła.

A nie mówiłem, że tak czasami jest?
Eviva
Użytkownik
#177 - Wysłana: 28 Gru 2008 18:48:16
Odpowiedz 
Delta

A fuj, co za podejrzenie, drogi kolego Delto. Ja nie odgrywam się na postaciach za to, co napsocili mi ich autorzy. Ładne parę osób musiałabym wysłać do śluzy lub zgoła ukatrupić przy wybuchu konsoli. To byłoby zbyt łatwe i zbyt nieuczciwe, gdyż nie mogłyby się bronić.
biter
Użytkownik
#178 - Wysłana: 28 Gru 2008 18:50:25
Odpowiedz 
A nie mówiłem, że tak czasami jest?

eh... tak Panie
Eviva
Użytkownik
#179 - Wysłana: 28 Gru 2008 18:54:12
Odpowiedz 
biter

Dyskusja nie umarła, tylko chwilowo zamarła. Jeszcze niejedno zdarzy się w tym topicu. Przecież to temat rzeka.
Delta
Użytkownik
#180 - Wysłana: 28 Gru 2008 19:00:49
Odpowiedz 
Eviva
A fuj, co za podejrzenie, drogi kolego Delto.

Oj, tam zaraz podejrzenie...

Ja nie odgrywam się na postaciach za to, co napsocili mi ich autorzy. Ładne parę osób musiałabym wysłać do śluzy lub zgoła ukatrupić przy wybuchu konsoli.

No właśnie. A tak na wszelki wypadek gdyby pokusa była za silna, problem z głowy.

biter
eh... tak Panie
Eviva
Jeszcze niejedno zdarzy się w tym topicu. Przecież to temat rzeka.

Założę się, że i tam się offtopic pojawi.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Trekowych Świąt, przyjaciele.

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!