USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Oto jest świat, który dał nam Pan

Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#1 - Wysłana: 13 Lis 2008 19:16:46
Czy naprawdę ten świat jest najlepszym ze światów?
czy stworzył go Bóg?
A jeśli tak, to czy stworzył też wszystkie nieszczęścia, które nas nękają?
Za co będzie nas karał przy Sądzie Ostatecznym?

Delta, pole do popisu.
IcemanMC
Użytkownik
#2 - Wysłana: 13 Lis 2008 19:28:39
Eviva jestem chrześcijaninem ale bardziej idealistą niż chrześcijaninem. Wszystko co widze slysze czuje staram sie wytlumaczyc prawami nauki... I takie jest moje zdanie
Delta
Użytkownik
#3 - Wysłana: 13 Lis 2008 19:31:44
Eviva
Czy naprawdę ten świat jest najlepszym ze światów?

Powiedzmy, że ma parę niedociągnięć o konstrukcyjnym podłożu.

czy stworzył go Bóg?

Tego nie wiem, nie byłem świadkiem. Osobiście uważam, że to naukowe podejście jest słuszne.

A jeśli tak, to czy stworzył też wszystkie nieszczęścia, które nas nękają?

Patrząc z punktu widzenia religii: jeśli stworzył, to stworzył i wszelkiego rodzaju nieszczęścia jakie się na nim dzieją.

Za co będzie nas karał przy Sądzie Ostatecznym?

Żeby daleko nie szukać, za np.odstępstwa od przykazań. Jedno z nich mówi: nie zabijaj. I nic więcej, żadnych warunków kiedy można kiedy nie. Po prostu nie wolno nigdy. I co? Zabijamy by przeżyć inaczej nie mamy szans na to przeżycie.
EnterpriseJ
Użytkownik
#4 - Wysłana: 13 Lis 2008 19:53:10
Delta

Żeby daleko nie szukać, za np.odstępstwa od przykazań. Jedno z nich mówi: nie zabijaj. I nic więcej, żadnych warunków kiedy można kiedy nie. Po prostu nie wolno nigdy.

są przypadki kiedy ktoś kogoś zabije i to nie jest grzech.

USS Phoenix forum / Różności / Oto jest świat, który dał nam Pan

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!