USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Odwrót od świata prądu i plastiku
 Strona:  ««  1  2  3 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#61 - Wysłana: 2 Wrz 2008 18:49:02
Odpowiedz 
Madame Picard

Co oczywiście wynika z faktu, że Hobbes nie mógł być pomny rzeczy, których my jesteśmy pomni.
Delta
Użytkownik
#62 - Wysłana: 26 Sty 2009 14:47:32
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#63 - Wysłana: 21 Cze 2014 16:07:21 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
W sumie w temacie... (A i trochę a'propos dyskusji, którą kiedyś toczyliśmy...* pamiętasz, Mav?.) Dom dorosłego Jake'a z "The Visitora" (tak, robimy publicity Tony'emu Toddowi i Axanarowi):

Co ciekawe linię ma oryginalną (jest to oficjalny szkic), niby archaiczną, nieco zamkowatą, ale i dość nowoczesną (na dachu da się zresztą chyba lądować):

I jeszcze jedna ciekawostka:
"Illustrator John Eaves based the design for Jake's house on the Haunted Mansion in Disneyland. (Deep Space Nine Sketchbook: John Eaves, DS9 Season 4 DVD special features)"
http://en.memory-alpha.org/wiki/The_Visitor_(episo de)#Production

* http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=1993&page=18#msg271610

ps. Dopiero teraz przeczytałem tekst spod linku Delty. Dla mnie bomba (może poza tymi wezwaniami do strzelania).
Mav
Użytkownik
#64 - Wysłana: 21 Cze 2014 16:42:51 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
A i trochę a'propos dyskusji, którą kiedyś toczyliśmy...* pamiętasz, Mav?

Domy w Treku? Lepiej już do tego nie wracać. Chociaż mogę się zapytać, czy zmieniłeś swój wygodny fotel przy biurku na drewniane krzesło? W końcu skoro bronisz tą wizje tych starych ruder, to znaczy, że wierzysz w jej słuszność
Q__
Moderator
#65 - Wysłana: 21 Cze 2014 16:53:24 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Chociaż mogę się zapytać, czy zmieniłeś swój wygodny fotel przy biurku na drewniane krzesło?

Zasadniczo to sypiam na drewnianym tapczanie pamiętającym czasy W. Gomułki. Korzystam zeń też często zamiast fotela (obstawiłem go/obłożyłem sprzętem elektronicznym wedle potrzeby, ten mój komputer-wentylator np. stoi tuż obok, choć mógłbym szaleć i umieścić go zupełnie gdzie indziej, chałupę mam 220m). Z wyboru. Po prostu moje koty zbyt lubiły ten "antyk" by go wyrzucać, to i ja polubiłem... Mam - owszem - i znacznie nowsze wyrka, ale z nich głównie korzystają inne koty...

ps. Wygooglały mi się jeszcze dwa teksty o Pani Betce:
http://www.wprost.pl/ar/411597/Tokio-zamienie-na-K arpaty/
http://kurierplus.com/archiwum/?module=displaystor y&story_id=2255&format=html&edition_id=119
Mav
Użytkownik
#66 - Wysłana: 22 Cze 2014 17:19:56 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
Zasadniczo to sypiam na drewnianym tapczanie pamiętającym czasy W. Gomułki.

Czyli mam z tego wywnioskować, że być może ludzie w Treku nie urządzają domów w takim starym stylu, tylko po prostu z różnych przyczyn trzymają prawie 500-letnie meble?

Q__:
ten mój komputer-wentylator

No to jeszcze à propos Twojego komputera. Nie lepiej byłoby kupić kilku terabajtowy dysk twardy i zgrać na niego zawartość tych starych dysków twardych, zamiast siłować się z ich podłączeniem do nowszej konfiguracji sprzętowej? Zapewne te stare dyski mają po kilka, kilkanaście i kilkadziesiąt GB pojemności. Nie lepiej zgrać dane na nowy, bezpieczniejszy dysk, a stare schować do szafki?
MarcinK
Użytkownik
#67 - Wysłana: 22 Cze 2014 18:03:58 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
Zasadniczo to sypiam na drewnianym tapczanie pamiętającym czasy W. Gomułki.

A ja mam telefon z tarczą który pamięta jeszcze Borewicza. I ciągle działa (tz. da się odebrać, bo w drugą stronę już ciężko).

Mav:
Czyli mam z tego wywnioskować, że być może ludzie w Treku nie urządzają domów w takim starym stylu, tylko po prostu z różnych przyczyn trzymają prawie 500-letnie meble?

Ale wiesz łóżko to łóżko co w nim ulepszać? Podobnie łyżka 100 lat temu wyglądały tak samo jak teraz i tak będzie za kolejne 100 lat.
Poza tym starodrzew to nie byle co.

Mav:
Zapewne te stare dyski mają po kilka, kilkanaście i kilkadziesiąt GB pojemności.

W sumie ciekawi mnie Q__ jak ty je przechowujesz, masz jakiś specjalny regał na którym ładnie się prezentują czy jak?
Mav
Użytkownik
#68 - Wysłana: 22 Cze 2014 18:26:35 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
MarcinK:
Ale wiesz łóżko to łóżko co w nim ulepszać? Podobnie łyżka 100 lat temu wyglądały tak samo jak teraz i tak będzie za kolejne 100 lat.

Raczej sto lat temu nie było lekkich łóżek na prostych aluminiowych konstrukcjach z materacami, które dopasowują się do ciała, ani też antyalergicznych pościeli itd. Także i łóżka się trochę zmieniają
MarcinK
Użytkownik
#69 - Wysłana: 22 Cze 2014 18:32:39
Odpowiedz 
Mav:
Raczej sto lat temu nie było lekkich łóżek na prostych aluminiowych konstrukcjach

Mimo wszystko w domach/hotelach/motelach/zajazdach nadal dominują łóżka drewniane, a konstrukcje metalowe spotykane są raczej w szpitalach, celach lub izbach wytrzeźwień.

Mav:
materacami, które dopasowują się do ciała,

A spałeś kiedyś na sianie? Ono doskonale dopasowuje się do kształtu ciała.
Seybr
Użytkownik
#70 - Wysłana: 22 Cze 2014 19:35:02
Odpowiedz 
Mav
MarcinK

W dzisiejszych czasach łóżka spotyka się raczej z płyty z elementami nośnymi opartych na tanim i słabej jakości drzewie. Nie przypominam sobie żeby ktoś z moich znajomych miał metalowe łózko. Owszem są elementy aluminium, ale raczej do ozdoby, choć i są takie co pełnią funkcję podwójną.

Typowo drewniane łóżka są w dzisiejszych czasach rzadko spotykane. Metalowe jak Marcin pisał.

W hotelu o wysokim standardzie widziałem łóżka z płyty. Choć ostatnio trafiłem na typowe z drewna. Ładnie wykonane i z dobrej klasy materiału.
MarcinK
Użytkownik
#71 - Wysłana: 22 Cze 2014 19:42:43
Odpowiedz 
Seybr:
Nie przypominam sobie żeby ktoś z moich znajomych miał metalowe łózko

Strach jest mieć takie łóżko. Kładziesz się spać w swojej sypialni a budzisz się na złomowisku.

Seybr:
Owszem są elementy aluminium, ale raczej do ozdoby, choć i są takie co pełnią funkcję podwójną.

W moim łóżko elementy aluminiowe są po to by deski trzymały się razem (a cała reszta jest zrobiona z prawdziwego drewna a nie jakiejś płyty wiórowej, szlachta się bawi )
W internacie jak napisałeś łóżka a raczej tapczany z taniej płyty, połączone bez użycia wkrętów (rozłaziły się przy przesuwaniu).
Mav
Użytkownik
#72 - Wysłana: 22 Cze 2014 21:52:20 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Seybr:
W dzisiejszych czasach łóżka spotyka się raczej z płyty z elementami nośnymi opartych na tanim i słabej jakości drzewie. Nie przypominam sobie żeby ktoś z moich znajomych miał metalowe łózko. Owszem są elementy aluminium, ale raczej do ozdoby, choć i są takie co pełnią funkcję podwójną.

MarcinK:
Mimo wszystko w domach/hotelach/motelach/zajazdach nadal dominują łóżka drewniane, a i metalowe spotykane są raczej w szpitalach, celach lub izbach wytrzeźwień.

Oj, chyba dawno w żadnych sklepach meblowych nie byliście

a

b

c

Lekki metalowy stelaż do którego kupuje sie materac wedle uznania, bo jest duży wybór, twarde, miekkie, elastyczne, grube itd. Często podkład pod materac jest z kilku desek. Oczywiście drewniane stelarze też są.
MarcinK
Użytkownik
#73 - Wysłana: 23 Cze 2014 07:18:41
Odpowiedz 
Mav:

Ostatnio byłem w Ikea i czegoś takiego nie widziałem.
Poza tym nie wydaje mi się to zbyt wygodne np. przyłożysz we śnie rękę do ramy takiego łózka i zaczyna się ona strasznie pocić i kleić do niej a to przyjemne nie jest.
Seybr
Użytkownik
#74 - Wysłana: 23 Cze 2014 08:28:16
Odpowiedz 
Mav:

Owszem są. Jeżeli chodzi o sprzedaż masową, królem jest drewno i płyta.
Mav
Użytkownik
#75 - Wysłana: 24 Cze 2014 18:18:07
Odpowiedz 
MarcinK:
Ostatnio byłem w Ikea i czegoś takiego nie widziałem

A właśnie tam takich dużo

MarcinK:
przyłożysz we śnie rękę do ramy takiego łózka i zaczyna się ona strasznie pocić i kleić do niej a to przyjemne nie jest.

Mam takie łóżko, właśnie z Ikei i metal jest taki chłodny, przyjemny w dotyku.
MarcinK
Użytkownik
#76 - Wysłana: 24 Cze 2014 18:20:08
Odpowiedz 
Mav:
A właśnie tam takich dużo

W zestawie dołączają spawarkę?

Mav:
Mam takie łóżko, właśnie z Ikei i metal jest taki chłodny, przyjemny w dotyku.

A drewno nie jest ani zimne ani gorące, ma odpowiednią temperaturę.
Mav
Użytkownik
#77 - Wysłana: 24 Cze 2014 18:29:44
Odpowiedz 
MarcinK:
W zestawie dołączają spawarkę?

Nie. Imbus i śrubki

MarcinK:
A drewno nie jest ani zimne ani gorące, ma odpowiednią temperaturę.

No i możesz sobie drzazgę wbić
MarcinK
Użytkownik
#78 - Wysłana: 24 Cze 2014 18:34:42 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Mav:
Nie. Imbus i śrubki

Dawaj migomatem bez pier...

Mav:
No i możesz sobie drzazgę wbić

Dlatego drewno się hebluje i lakierowe.
Mav
Użytkownik
#79 - Wysłana: 24 Cze 2014 18:57:15
Odpowiedz 
MarcinK:
Dlatego drewno się hebluje i lakierowe.

Walniesz czymś, drewno się uszkodzi i drzazga będzię czekać na Ciebie. Nie mówiąc już o kornikach, które magą uszkodzić konstrukcje
MarcinK
Użytkownik
#80 - Wysłana: 24 Cze 2014 18:59:30
Odpowiedz 
Mav:
Walniesz czymś, drewno się uszkodzi i drzazga będzię czekać na Ciebie. Nie mówiąc już o kornikach, które magą uszkodzić konstrukcje

Nie chcę wiedzieć jak wygląda twoja sypialnia i co w niej robisz.

Dobra powiedz mi po co czymś walić w łóżko?
Seybr
Użytkownik
#81 - Wysłana: 24 Cze 2014 19:30:19
Odpowiedz 
MarcinK:
Nie chcę wiedzieć jak wygląda twoja sypialnia i co w niej robisz.

Spawa elektrodą otwory :P.
MarcinK
Użytkownik
#82 - Wysłana: 24 Cze 2014 19:32:56
Odpowiedz 
Seybr:
Spawa elektrodą otwory :P.

Przecież napisał że używa śrub i imbusa.
Mav
Użytkownik
#83 - Wysłana: 24 Cze 2014 20:04:22
Odpowiedz 
MarcinK:
Dobra powiedz mi po co czymś walić w łóżko?

Nie wiem, kubek może wypaść z dłoni i uszkodzić krawędź albo pies może pogryźć
 Strona:  ««  1  2  3 
USS Phoenix forum / Różności / Odwrót od świata prądu i plastiku

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!