USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / pogotowie socjologiczne
 Strona:  ««  1  2  3 
Autor Wiadomość
Qubiczny
Użytkownik
#61 - Wysłana: 16 Lut 2010 15:52:10
Odpowiedz 
Oto mamy kolejny przykład propagandy. Zapewne nie przypadkiem tak huczny artykuł w momencie, kiedy od paru dni słyszymy o grasujących gwałcicielach.

Udostępnić powszechniej broń, bo każdy ma się prawo bronić przed włamywaczem. Głupszego twierdzenia nie słyszałem. Nie tylko komentarza są w tym tonie, Palikot sam w tym tonie rozumuje. Ot czym zajmuje się komisja "Przyjazne państwo". Importem amerykańskich masakr do Polski.

http://wiadomosci.onet.pl/2129171,11,sto_tysiecy_s ztuk_broni_w_rekach_polakow_nowa_ustawa_w_sejmie,i tem.html
Madame Picard
Moderator
#62 - Wysłana: 16 Lut 2010 16:40:26
Odpowiedz 
Qubiczny

Hehe, na temat swobodnego dostępu do broni mieliśmy tu 2 razy awantury na 16 fajerek .
Jurgen
Moderator
#63 - Wysłana: 16 Lut 2010 17:09:35
Odpowiedz 
Qubiczny:
Głupszego twierdzenia nie słyszałem

Z kolei przeciwnicy dostępu do broni będą twierdzić, że oni nie słyszeli głupszego twierdzenia niż właśnie ograniczenie dotępu do broni.
Qubiczny
Użytkownik
#64 - Wysłana: 16 Lut 2010 17:20:37 - Edytowany przez: Qubiczny
Odpowiedz 
Jurgen

Niech więc szczerze zapytają samych siebie ileż to znają z otoczenia sytuacji włamania do mieszkania pod obecność domowników (szczyt złodziejskiej głupoty), przede wszystkim takich, które miały tragiczne zakończenie, a ile pijackich awantur, osiedlowych bójek i wszelakich wzburzeń, które tylko dlatego nie kończą się tragedią, bo stygną nim się nią skończą (naciśnięcie spustu to kwestia sekund). Niech sobie szczerze odpowiedzą, czy w USA powszechny dostęp do broni zdaje egzamin, czy raczej nadal mamy włamania, napady itd. (więcej nawet niż w Polsce), a jako miły dodatek, krwawe rzezie z użyciem broni palnej. Niech sobie szczerze odpowiedzą, czy ufają psychologicznym testom. Niech się zastanowią nad tym, że w Polsce nie ma ujęcia "obrony koniecznej", które spełniałoby jakiekolwiek standardy, a nigdzie nie ma takiego, które nie rodziłoby wątpliwości.

Podobnież niech mi udowodnią, że można zabić kilkadziesiąt osób w parę minut nożem w supermarkecie, a przynajmniej, że jest to równie łatwe i "pociągające" pewien typ patologiczny, co masowa strzelanina.

Przed kim oni chcą się bronić - zapytam. Olbrzymia większość z nich powtarza tylko slogany i raczej nie odczuwa na co dzień jakiegoś zagrożenia we własnym domu. Uprawiają propagandę, bo broń jest cool, albo bawi ich odwracanie kota ogonem.

Szeroki dostęp do broni palnej można logicznie tłumaczyć jedynie zrównaniem szans między napastnikiem i ofiarą. Ile natomiast w Polsce mamy przypadków ataków z bronią palną na szarych obywateli i domostwa (można się zastanawiać nad ułatwieniami np. dla właścicieli sklepów, kantorów itp.)? Niemal wcale (m.in dlatego, że o broń trudno). Następuje natomiast - po wprowadzeni takich regulacji - eskalacja wszelkich innych kategorii (łatwiej kończą się tragicznie).
Qubiczny
Użytkownik
#65 - Wysłana: 16 Lut 2010 18:05:43
Odpowiedz 
Madame Picard

Panowie często po prostu lubią sobie postrzelać i zawsze znajdą jakieś wygodne argumentacje za wprowadzeniem broni ;)
Madame Picard
Moderator
#66 - Wysłana: 16 Lut 2010 18:44:23
Odpowiedz 
Qubiczny:
zawsze znajdą jakieś wygodne argumentacje za wprowadzeniem broni

Jeśli jesteś ich ciekaw, to poszukaj w Kawiarence, dyskusja miała miejsce mniej więcej rok temu.
Jurgen
Moderator
#67 - Wysłana: 16 Lut 2010 19:07:40
Odpowiedz 
Qubiczny

Ja nie twierdzę, że jestem za czy przeciw. Zwracam tylko uwage, że stwierdzenie Głupszego twierdzenia nie słyszałem to nie bardzo jakiś argument jest, a i opinia mało wyważona. Pomiajm już fakt, iż wątpię w jego prawdziwość, bo wystarcy czasem polityków posłuchać i głupszych rzeczy człowiek może się dowiedzieć.
 Strona:  ««  1  2  3 
USS Phoenix forum / Różności / pogotowie socjologiczne

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!