USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Zmiana systemu w laptopie

Autor Wiadomość
Slovaak
Użytkownik
#1 - Wysłana: 19 Maj 2008 20:23:12
Kilka/kilka naście miesięcy temu siostra sobie kupiła laptopa z systemem Vista, Vista jest do kitu i nadszedł czas żeby zastąpić go XPekiem, tylko jest problem. Kazałem usunąć stary i w jego miejsce zainstalować nowy system i przy kopiowaniu plików wyskoczyły już 3 komunikaty że nie można skopiować pliku, boje się że system nie będzie działał. Ktoś może coś poradzić?

Wykluczam uszkodzenia płyty czy dysku, nie ma żadnych objawów że coś nie może odczytać.

I jeszcze jedno pytanko, w menu instalacyjnym okazało się że są dwie partycje (w mój komputer widziałem jedną) ta druga, nowa ma tylko 1,5mb pojemnosci, po co ona jest?
Seybr
Użytkownik
#2 - Wysłana: 19 Maj 2008 21:04:03
Slovaak

Wiesz ta 1,5 mb partycja to norma, jakiś pajac jak formatował nie ukrył jej. Często podczas formatu coś takiego powstaje. Teraz nie pamiętam nazwy jak ona się fachowo nazywa. Normalnie jej nie widać ;]. Proponuję tobie przegrać XP na płytę i jeszcze raz spróbować. Jak nie da rady to pomyślimy.

Jakie ma parametry jej komp ?

Proponuję też utworzyć kilka partycji. Jedna to pomyłka, przynajmniej dwie zrób.
Slovaak
Użytkownik
#3 - Wysłana: 19 Maj 2008 21:25:46
Dzięki Seybr

Problem rozwiązany. Musiało coś być nie tak z plikami bo format sprawił że wszystko ładnie się skopiowało.

Usunąłem tą małą partycję i utworzyłem tylko jedną, narazie będzie.
michstach
Użytkownik
#4 - Wysłana: 19 Maj 2008 21:43:13
Taki mały OT:
Dlaczego wszyscy tak na tą Vistę narzekają? Ja mam ten system od dobrych kilku miesięcy i nie mam z nim żadnych problemów w żadnej dziedzinie. Po prostu działa dobrze i jest wg mnie ładniejszy od XP.
Slovaak
Użytkownik
#5 - Wysłana: 19 Maj 2008 22:35:05
Na przykład mojej siostrze nie działała drukarka a teraz śmiga
michstach
Użytkownik
#6 - Wysłana: 19 Maj 2008 23:06:54
Może po prostu brakuje cierpliwości w jej uruchamianiu
tuvok
Użytkownik
#7 - Wysłana: 20 Maj 2008 00:05:22
ee tam , co prawda niesprawdzałem co to za vista, i niezamierzam tego instalowac.

bo czytalem ze potrzebuje wiecej ramu, hdd, i innych bzdur.
niektóre programy poprostu sie nieuruchamiają.
coś ze sterownikami równiez jest.

a na XP zadnych tego typu usterek niema, wiec poki co pozostaje z XP.

Ja jestem amigowiec, i tam dla mnie system musi minimalnie wymagania miec. Kiedys Gates wspominał ze 640kb powinno wystarczyc kazdemu? i co ile mial racji ? teraz to sie niesprawdza .
PaulAtryda
Użytkownik
#8 - Wysłana: 20 Maj 2008 10:34:38
tuvok
Ja jestem amigowiec

haha dobrze wiedzieć że są wielbiciele Amigi na forum ST

Ja tam też lubię ten komputer, ale visty używam, jest po prostu ładniejsza a komp mam dobry, więc nic mi się nie muli. Pozatym tylko na tym systemie idzie uruchomić efekty DX10, więc go nie zmieniam. Wydaje mi się także stabilniejszy od XP. Chociaż nie powiem, problemy mi się z nim zdarza mieć.

Kiedys Gates wspominał ze 640kb powinno wystarczyc kazdemu?

Amigowi deweloperzy też wiele mówili / obiecywali
Seybr
Użytkownik
#9 - Wysłana: 20 Maj 2008 13:54:10
Vista jest tragiczna, system sam w sobie to jeden wielki wirus. Przesadzili z pewnymi aspektami, przeprojektowali system, który ładnie wygląda, potrzebuje sporo mocy. Linux ma to od dawna i wymagania są stanowczo mniejsze. Wiele programów nie chodzi, są problemy ze sprzętem. Ja dziękuje za taki system. Wolę już XP i mojego Linuxa. Dla bajerów nie mam zamiaru instalować tego badziewia. Zajmuje tyle miejsca a nic nie ma. Linux u mnie zajmuje co średnia instalka Visty. Mam w nim wszystko co jest mi potrzebne. Zaczynając od muzyki, grafikę po edytor tekstu itp. najlepsze jest to, że za darmo.

XP wystarcza mi do grania. Nie mam kart DX10 to tym bardziej nie potrzebna mi jest Vista. Jak na razie gier na DX10 jest mało. Producenci nadal przystosowują gry pod DX9. Crysis miał być tylko pod DX10. Jednak chodzi i na DX9. Wystarczy zrobić pewien myk w grze i mamy Dx10.

Sama biblioteka DX10 jest krokiem w tył. Owszem nowe technologie, ale też uprościli parę rzeczy, wykasowali wręcz. To jest postęp.
michstach
Użytkownik
#10 - Wysłana: 20 Maj 2008 16:28:46
Z czym dokładnie macie problemy na Viście?
Mi się udawało uruchamiać bez problemu wszystkie moje sprzęty, wszystkie programy (oprócz jednego, ale na XP też nie działa)
Do tego mam oryginalną Vistę za darmo jako student, więc też nie najgorzej pod tym względem
The_D
Użytkownik
#11 - Wysłana: 20 Maj 2008 20:22:23
Na starszym komputerze rzadko opłaca się inwestować w Vistę. Jest bardziej zasobożerna, a do niektórych urządzeń wciąż brakuje sterowników. W przypadku nowego sprzętu powoli robi się odwrotnie. Microsoft podogadywał się z dystrybutorami sprzętu i kupienie nowego laptopa czy desktopa z XP jest trudne, a czasem nawet niemożliwe. Dlatego niektórzy producenci nie zawracają sobie głowy przygotowywaniem sterowników zgodnych z XP. Za Vistą mocno przemawia posiadanie 4GB RAM lub więcej (oczywiście system w wersji 64 bitowej). Co prawda istnieje 64-bitowa wersja XP, ale z opinii na forach wynika, że sprawia jeszcze więcej problemów niż Vista. No i jest jeszcze DirectX 10 - o ile ktoś ma kartę i gry go obsługujące.
Seybr
Użytkownik
#12 - Wysłana: 20 Maj 2008 21:40:04
Jak ktoś nie wie są nie legalne DX10 pod XP.
Psyker
Użytkownik
#13 - Wysłana: 20 Maj 2008 22:08:19
Dlaczego wszyscy tak na tą Vistę narzekają? Ja mam ten system od dobrych kilku miesięcy i nie mam z nim żadnych problemów w żadnej dziedzinie. Po prostu działa dobrze i jest wg mnie ładniejszy od XP.

Eee... no to kolega chyba Ubuntu nie próbował
Darnok
Użytkownik
#14 - Wysłana: 20 Maj 2008 23:38:15
Seybr
Te nielegalne DX10 to tylko kilka efektów.

USS Phoenix forum / Różności / Zmiana systemu w laptopie

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!