USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Pokłosie długiego weekendu
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#1 - Wysłana: 4 Maj 2008 08:13:01 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Wiem, ze ci z Was, co sa nieco spokojniejsi, proponują zamknięcie tematu. Ja też, by był dla mnie wyjątkowo nieprzyjemny. Myślę jednak, że po pierwsze - zaprosiliście mnie tu, więc jestem Wam winna wyjasnienia. Po drugie zaś, sprawa rzeczywiście mogła wyglądać ciemnawo i jest to częsciowo moja wina.
Marek faktycznie istnieje, czego najlepszym dowodem jest to, że waży ponad dziewięćdziesiąt kilo i trudno go nie zauważyć. Chciał mi pomóc, bo tak naprawdę to uroczy facet, ma tylko czasem odbicia. Każdy z nas jednak je miewa, choć rzeczywiście lepiej byłoby, żeby je miewał we własnych czterech ścianach i bez dostępu do klawiatury. Ale trudno, stało się. Czuje się za mnie odpowiedzialny, gdyż to on diagnozował moją mamę i pomagał mi w znalezieniu dla niej odpowiedniej opiekunki.
W sytuacji, w jakiej jestem, naprawdę ostatnią rzeczą, jaka przyszłaby mi do głowy, byłoby robienie z siebie podzielonej na dwie osoby idiotki. Od przeszło dwóch lat opiekuję się matką, sparaliżowaną po udarze niedokrwiennym. Nikt mi nie pomaga, oprócz miłej, lecz kosztownej pani w średnim wieku. W tej sytuacji jedynym luksusem, na jaki sobie pozwoliłam, była tania nagrywarka dVD, którą i tak będę spłacać jeszcze półtora roku, a o własnym komputerze i dostępie do netu w domu moge tylko pomarzyć.
Wspomniałam, że mam brata, który mieszka gdzie indziej? chciałabym. Mija szósty miesiąc, jak wpadł w poślizg na szosie i zginął na miejscu. Dopiero po tej tragedii pogodziłam się z ojcem, z którym nie rozmawiałam od czasu liceum. Jednak obecnie leży on w szpitalu z guzem nerki. Będzie operowany, ale nie wiadomo dokładnie, kiedy, bo ma fatalne wyniki krwi. Na starość kazdy się sypie i nie ma na to rady.
To dlatego pisze jak szalona w kazdej wolnej chwili i tworze własne światy. To dla mnie jedyna odskocznia od tego cholernego, parszywego życia, złożonego głównie z pracy i z mycia tyłka staremu niemowlęciu. Dlatego też fascynacja TOSem stała się dla mnie tak diabelnie cenna, jak wszystko, co pozwala choć na chwilę zapomnieć i znaleźć się gdzie indziej. Mareczek to rozumie, ale sam niewiele może mi pomóc, bo spłaca kredyt za mieszkanie, kredyt za samochód i bardzo rzadko przychodzi do swego domu pomieszkać. Zresztą nie miałabym serca go wykorzystywać.
Dlatego ucieszyło mnie zaproszenie na forum i doprawdy nie myślałam, że zostanę na nim potraktowana z nagła niczym na UB. O ile narzekania Ethno i sztorcowanie Q, którego naprawdę lubię, nie sprawiło mi zadnej przykrości, o tyle posądzenie o nieuczciwość względem Was już tak, i to dużą. Na długo zapamiętam sobie ten weekend. Najpierw poparzyłam się w kuchni, potem dowiedziałam się, że tak czy siak muszę przyjść na dyżur, bo wszyscy inni wyjechali i są niedostępni, a na końcu ta sprawa.
Mam nadzieję, że teraz wszystko jest jasne. In że naprawdę można ten temat zamknąć. Jeśli chodzi o mnie, to pójdę jeszcze na roport, zdam wszystkie sprawy zmienniczce i idę do domu. Póki co, mam serdecznie dość.
Seybr
Użytkownik
#2 - Wysłana: 4 Maj 2008 10:33:04
Odpowiedz 
Nie wiem co o tym myśleć ;[.

Eviva

O ile narzekania Ethno i sztorcowanie Q, którego naprawdę lubię, nie sprawiło mi zadnej przykrości, o tyle posądzenie o nieuczciwość względem Was już tak, i to dużą.

Tego ja nie rozumiem, nie śledzę ostatnio forum. Możesz mi wyjaśnić ?
Doctor_Who
Użytkownik
#3 - Wysłana: 4 Maj 2008 11:43:34 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
To już chyba czwarty (?!) temat, w którym poruszona została ta sprawa, tym razem przez samą zainteresowaną.

Źle się dzieje, bo...

Najgorętszymi wątkami ostatnio są te, w których użytkownicy najeżdżają na siebie, zajmują się podkładaniem sobie niezidentyfikowanych obiektów chrumkających, wymachiwaniem ostrymi narzędziami medycznymi i wietrzeniem nieistniejących oszustw i spisków.

Źle się dzieje, bo dziewczynę zmusiliście do ujawnienia obcym ludziom bolesnych faktów ze swego życia, których nie mówi się nawet znajomym.

Jedyne, co mi pozostaje w tej sytuacji, to krzyknąć:

WHAT'S WRONG WITH YOU, PEOPLE !?!

Nie wiem kiedy sytuacja wymknęła się spod kontroli, ale wszystko zaczyna przypominać atmosferę na pewnym vulkańskim D'Kyr z ENT:Impulse, albo wielki niekończący się bal w szpitalu psychiatrycznym. Albo Sejm Polski.

Sorry, ale tak to wygląda. Jakby został przekroczony jakiś bliżej nieokreślony punkt, w którym można było potraktować sprawę racjonalnie i teraz wszyscy brną w swoich paranojach...

Eviva

...nie odchodź, proszę...
Sh1eldeR
Użytkownik
#4 - Wysłana: 4 Maj 2008 12:06:44
Odpowiedz 
Pisanie pod paroma nickami bardzo czesto powoduje nieporozumienia na forach. Ludzie sa na tym punkcie zdziebko przewrazliwieni, bo prawie zawsze robione jest to celowo i to w celu uprzykrzenia zycia innym. Tutaj tez mielismy takie akcje; prawie kazde wieksze (lub dluzej zyjace) forum je mialo.

Internet daje anonimowosc i pozwala podawac sie za kogos innego, czy nawet za pare innych osob. Oczywiscie, w swietle forum to moze tylko prowadzic do naduzyc i rzadko kiedy jest zabawne.

Jak widzimy , czasami zdarza sie i przypadkowo cos takiego zrobic. Ja tam Cie nawet nie podejrzewalem o klamstwo, jakos tak... nie wydawalo mnie sie. Jak sie klepie z jednego kompa, to takie sytuacje sa mozliwe. Wtedy po prostu jak sie skapniesz (albo ktos zwroci uwage), ze takie cos sie stalo, trzeba wprost napisac i tyle. Pewnie sobie mozesz wyobrazic sytuacje, gdy dwie osoby robia na forum jakies dziwne akcje i choc wydaje sie, ze to ta sama osoba, kazda mowi co innego. A jeszcze np. moderatorzy widza, ze pisza z jednego adresu IP (co sugeruje pisanie z tego samego komputera). No i tak to wlasnie wyglada.

Dlatego wypada sprawe wyjasnic, jesli jestes w stanie to zrobic i to juz zrobilas; ja tam sprawe uwazam za zamknieta i szczerze mowiac nigdy nie bylo to wielka afera, bo jakos specjalnie tutaj nie rozrabialiscie .

Internet oferuje sporo anonimowosci i pozwala ukryc przed swiatem sporo rzeczy, ale wlasnie dlatego dobrze jest byc w miare szczerym chocby w tych sprawach, o ktorych sie mowi i sa tutaj powszechnie znane (no i np. nicki od tego sa, zeby je identyfikowac z konkretnymi osobami).

Gah, sama chyba widzisz, jak wielkim problemem w swietle problemow calego swiata jest kwestia tego, ze komus tam raz kiedys sie cos pochrzanilo i napisal z nicka drugiej osoby, z ktora dzieli komputer. O jejku, doprawdy, katastrofa . Jakby w to dalej brnac, kombinowac, podszywac sie to wtedy faktycznie psuloby to forum i bylo szkodliwe, ale tak? Jak laze po necie (i go tworze) juz od dobrej dekady, tak smiem twierdzic, ze nic sie nie stalo i zostalo to juz wyjasnione... IMHO.

A to, o czym piszesz... moge dac tylko moje wyrazy wspolczucia; moze nie bede sie rozpisywal bo nie wiem czy tak naprawde chcesz o tym rozmawiac (czasem lepiej, gdy ktos wyslucha niz skomentuje). Mimo wszystko nie mysl, ze mozesz liczyc na jakakolwiek taryfe ulgowa w Sesji RPG i Quizie o Star Treku!

PS. Aha, i tak calkiem subiektywnie: pisalem juz o tym raz, ale powtorze, ze ja tam bym chcial, zebys zostala. Jestes ciekawa osobowoscia i ciekawa osoba. I to pozytywnie, bo np. Barusz/Dinotrek tez byli ciekawi, ale nie mieli sie czym chwalic. Ich bym nie zalowal i nie zaluje, Ciebie -- owszem, forum by cos stracilo, wiec mam nadzieje, ze w tym wszystkim znajdziesz troche czasu, zeby cos tu popisac.
Jo_anka
Użytkownik
#5 - Wysłana: 4 Maj 2008 12:39:01 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
Podpisuję się w 100% pod słowami Sh1eldeRa!

Aha Spohkha/Marka też to tyczy!
waterhouse
Moderator
#6 - Wysłana: 4 Maj 2008 13:25:00 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Eviva

1. Pozwól że zacytuje Twoją wypowiedź z wątku o RPG : "Nie myślałam doprawdy, że w związku z tym zrobicie takie gestapowskie śledztwo." i "doprawdy nie myślałam, że zostanę na nim potraktowana z nagła niczym na UB. "

Domagam się przeprosin, jako "gestapowiec" i "UBek". Dawno nie było sytuacji, w której zostałbym tak tu obrażony.

2. Zasady są stosowane wobec wszystkich - dwie osoby piszące z jednego IP budzą automatyczne podejrzenia. Mieliśmy na tym forum wiele sytuacji, które uczuliły nas na to.

3. Twoje narzekanie na zasady, które obowiązują wszystkich równo jest dla mnie niezrozumiałe. Przychodząc tutaj, zaakceptowałaś je, i nie wiem na jakiej podstawie oczekiwałaś że nie będą wobec Ciebie stosowane.
Spohkh
Użytkownik
#7 - Wysłana: 4 Maj 2008 14:09:32
Odpowiedz 
Na pewno przeprosi, gdy wróci do pracy. Nigdy nie robi sprawy z tego, by kogoś przeprosić, całkiem odwrotnie niż ja. Na razie jest w domu i odsypia zarówno dyżur, jak i cała tę chryję.
Jeśli zaś idzie o zasady, to masz świętą rację, powinny być przestrzegane. tylko, że jeśli takie to dla Was ważne, to kazdy nowy użytkownik powinien otrzymywac przez email krótki wyciąg z tego regulaminu z podkreśleniem najważniejszych zasad. Pozwoliłoby to uniknąć takich obrzydliwych sytuacji.
Bo obrzydliwa to ona była.
Co do mnie, zapewniam, ze ostatni raz loguję się z tego komputera. Przenosze się na komputer rejestracyjny. Ograniczy mi to mocno możliwości czasowe, ale Wy przestaniecie czepiać się Evivy przynajmniej o jedną sprawę.
waterhouse
Moderator
#8 - Wysłana: 4 Maj 2008 14:13:20 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Spohkh
tylko, że jeśli takie to dla Was ważne, to kazdy nowy użytkownik powinien otrzymywac przez email krótki wyciąg z tego regulaminu z podkreśleniem najważniejszych zasad. Pozwoliłoby to uniknąć takich obrzydliwych sytuacji.
Bo obrzydliwa to ona była.

Pod jakim względem obrzydliwa? Masz na myśli to, że niektórzy zostali obrażeni, a ich działalność została porównana do działalności UB i gestapo?

Masz rację.

Co do reszty, to "nieznajomość prawa szkodzi" - jak głosi przysłowie. Skąd pomysł, że nieznajomość ww. zasad upoważnia jeszcze do takiego zachowania jakiego jesteśmy tu świadkami ?

A wątki w których tego typu sytuacje są omawiane są powszechnie dostępne.
Spohkh
Użytkownik
#9 - Wysłana: 4 Maj 2008 14:16:26
Odpowiedz 
Pod jakim względem obrzydliwa?
Pod każdym. pod moim też. Nie mówię tego codzień, ale zachowałem się jak ostatni cham, choć w słusznej sprawie (i co do tego zdania nie zmienię). Wyciągam rękę do zgody, zwłaszcza, że Eviva zagroziła mi w przeciwnym razie, że już nigdy nie da mi swoich dzieł do czytania. A to spora strata.
Sh1eldeR
Użytkownik
#10 - Wysłana: 4 Maj 2008 14:20:39 - Edytowany przez: Sh1eldeR
Odpowiedz 
waterhouse
Widzisz, zasady i koniecznosc ich przestrzegania przez wszystkich nie ulega dyskusji, ale jako ze nie mamy ich nigdzie spisanych, nie mozna oczekiwac, ze ktos "przyjdzie i je bedzie od razu przestrzegal". Wystarczy wyobrazic sobie taka sytuacje: przychodzisz i nie znasz zasad, czego wiec masz przestrzegac? Podstawowe kwestie odnosnie kultury itd. sa znane kazdemu czlowiekowi, ale nie kazdy jest tak doswiadczony jak Ty, ja czy inne dziady stad, zeby wiedziec, co przystoi na forach, a co nie.

Ktos, kto jest pierwszy czy drugi raz w zyciu na jakims forum moze IMHO pomyslec, ze zonglowanie nickami jest cool i jest jak najbardziej naturalne dla Sieci.

A tak naprawde, doswiadczenie pokazuje, ze tylko przeszkadza i i denerwuje innych.

Ale to nie jest cos, co sie automatycznie powinno wiedziec.

Mozna i prawdopodobnie trzeba wymagac znajomosci tej zasady, ale u nas takie rzeczy mowimy w trybie "need-to-know". Albo nawet nie, bo po prostu jesli ktos zrobi cos nie tak, to to mowimy. I dopiero wtedy sie dowiaduje, ze zrobil cos nie tak.

Dlatego trzeba z najwyzsza starannoscia powiedziec to bardzo grzecznie . Bo to niczyja wina, ze zlamal zasade, o ktorej nie wiedzial (i ktora nie dla kazdego jest tak oczywista jak dla kogos, kto tu siedzi od paru lat). I wtedy wszystko zalezy od tego, jak ta osoba zareaguje... W chwili upomnienia (w nie-oczywistych sprawach) ma sie IMO w 100% czyste konto.

Oczywiscie, jesli ktos zostanie upomniany w sposob niemily i agresywny, to nie ma co sie dziwic, ze sam sie tez nie zachowa idealnie i palnie jakies glupstwo.

Przy okazji, ja osobiscie mam duza sympatie do okreslenia "UB-ek", bo jestem wielkim fanem "Psow" Pasikowskiego . Nie wiem, czy to jakies pocieszenie, ale... troche stawia czlowieka na rowni z Bogusiem Lindą .

Oczywiscie Ty tutaj moderujesz i zreszta chyba co najmniej wiekszosc forumowiczy sie zgodzi, ze podejmujesz bardzo dobre decyzje i ze wychodzi to wszystko dobrze. Bardziej dla uspokojenia Evivy niz Ciebie przyznam tylko, ze IMO postapiles slusznie. To rytunowa procedura. Faktycznie kwestia celowego podszywania sie pod inna osobe jest meczaca i zla i zadaniem moderacji jest m.in. z tym jakos walczyc (choc bywa to bardzo trudne). Na dodatek oprocz poszlak typu jeden styl pisania miales jeszcze adres IP, ktory jest prawie-dowodem...

...a jeszcze na dodatek po prostu miales racje, bo Twoja ocena okazala sie zgodna z rzeczywistoscia.

Ale intencje """podszywajacego""" (w ogromnym cudzyslowiu, bo nikt sie swiadomie nie podszywal) byly inne. I nie negatywne. I nikt nie szedl w zaparte, tylko kwestie wyjasnil. Wg mnie to wlasnie dobrze o kims swiadczy, a nie zle.

Bo ze sie zdarzyl (w tym wypadku kompletnie nieszkodliwy!) blad, to rzecz w 100000000% ludzka.

A co do tonu wypowiedzi i okreslen powszechnie uwazanych za obelzywe to mozna je chociaz po czesci zwalic na kontekst i ogolny nieprzyjemny klimat wielu wypowiedzi, ktory sie nam tu ostatnio przewinal.

Kurcze, porownajmy sobie to "nic", co tutaj bylo, do sprawy z Ilukiem/Baruszem, w ktorej wlasciwie do dzisiaj nie mamy pewnosci (bo wtedy tez nie bylo moderacji chyba?). W zasadzie to porownac sie tego nawet nie da.

Takze po prostu apeluje o obustronne zrozumienie, dla wszystkich kombinacji stron. I wyluzowanie na tyle, na ile to mozliwe. Ja tu po prostu nie widze trollowania, tylko jakies nieporozumienie, a to dwie rozne rzeczy.

Zasad trza sie trzymac, a moderacji sluchac i to chyba tez zostalo juz wyjasnione. Z tego co widze to nikt nie protestuje (i nikomu nie radze protestowac! ).

edit (bo tak dlugo pisalem, ze pojawily sie 2 posty):
Co do watkow, w ktorych te kwestie omawiamy... Sure thing, ale -- moim zdaniem -- nie powinnismy oczekiwac od kazdej nowej osoby, ze a) domysli sie, ze takie watki istnieja b) znajdzie je c) wszystkie przeczyta. A to wszystko przed napisaniem posta o_O. Moze jednak by zebrac jakis... nie tyle regulamin, co liste wskazowek? To, ze nie ma czegos takiego jest na swoj sposob fajne, ale IMO implikuje naprawde delikatne (acz stanowcze) zwracanie komus uwagi jesli cos zrobi nie tak, bo po prostu nie bedzie to ze zlosliwosci, tylko z niewiedzy... Sa pewne oczywiste kwestie jak np. wyzywanie kogos czy brak kultury, ale nie wszystkie takie sa.
Spohkh
Użytkownik
#11 - Wysłana: 4 Maj 2008 14:28:58
Odpowiedz 
Sh1eldeR
Jeden styl pisania - no tak, przyznaję, że naśladowałem dotąd styl Evivy, gdyż to jedyna rzecz, która mi dobrze wychodzi. Nie miałem pojęcia, że jej to zaszkodzi, na pewno wolałbym pisać nudno i niegramatycznie. Spróbuję wypracować własny styl, ale nie będzie to łatwe, bo dotąd z literatury pisałem tylko pracę magisterską i wypisy pacjentów.
No właśnie - porównywanie stylów, gtrzebanie w numerach komputera, no jak nazwać takie metody? to już naprawdę nie można mieć do ludzi odrobiny zaufania? A wątpliwości tłumaczy sie chyba raczej na korzyść oskarżonego, i to w każdym cywilizowanym społeczeństwie.
waterhouse
Moderator
#12 - Wysłana: 4 Maj 2008 14:32:20 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Sh1eldeR

Widzisz, zasady i koniecznosc ich przestrzegania przez wszystkich nie ulega dyskusji, ale jako ze nie mamy ich nigdzie spisanych, nie mozna oczekiwac, ze ktos "przyjdzie i je bedzie od razu przestrzegal". Wystarczy wyobrazic sobie taka sytuacje: przychodzisz i nie znasz zasad, czego wiec masz przestrzegac? Podstawowe kwestie odnosnie kultury itd. sa znane kazdemu czlowiekowi, ale nie kazdy jest tak doswiadczony jak Ty, ja czy inne dziady stad, zeby wiedziec, co przystoi na forach, a co nie.

No tak...ale od czego są pytania itd ?

Poza tym, całkiem niedawno bo 19 marca zasada o której mówimy była w użyciu, wobec innego usera.

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=1&topic=2236&page=0#14

I z tego co widze Eviva była wtedy na forum (data rejstracji : 6 marca).

Jaki z tego można wyciągnąć wniosek? :]

Oczywiscie Ty tutaj moderujesz i zreszta chyba co najmniej wiekszosc forumowiczy sie zgodzi, ze podejmujesz bardzo dobre decyzje i ze wychodzi to wszystko dobrze. Bardziej dla uspokojenia Evivy niz Ciebie przyznam tylko, ze IMO postapiles slusznie. To rytunowa procedura. Faktycznie kwestia celowego podszywania sie pod inna osobe jest meczaca i zla i zadaniem moderacji jest m.in. z tym jakos walczyc (choc bywa to bardzo trudne). Na dodatek oprocz poszlak typu jeden styl pisania miales jeszcze adres IP, ktory jest prawie-dowodem...

Dzięki

Co do tego podwójnego : uruchomiona została standardowa procedura : pytania o co chodzi. Otrzymałem wyjaśnienie. I tyle z mojej strony.

Powtarzam : pytania. Nie bany. Nawet nie upomnienia itd. Pytania.

A jaka jest reakcja drugiej strony : moje zachowania są metodami gestapowskimi/UBeckmi, mimo że stosowałem je zawsze, wobec każdego takiego przypadku. Nieznajmośc zasady że pisanie z jednego IP dwóch osób jest w tym momencie bez znaczenia. Kurcze, porownajmy sobie to "nic", co tutaj bylo, do sprawy z Ilukiem/Baruszem, w ktorej wlasciwie do dzisiaj nie mamy pewnosci (bo wtedy tez nie bylo moderacji chyba?).

Nie było, ale retroaktywna sprawdzenie IP pokazało że to była jedna osoba.

Takze po prostu apeluje o obustronne zrozumienie, dla wszystkich kombinacji stron

Nie wykazuje nic innego.

Spohkh

No właśnie - porównywanie stylów, gtrzebanie w numerach komputera, no jak nazwać takie metody? to już naprawdę nie można mieć do ludzi odrobiny zaufania?

Jakie grzebanie? IP wyświetla mi się automatycznie przy każdym userze??

Jak pisalem wielokrotnie. Procedura : zadawanie pytań o wspolny IP była tu zawsze stosowana. Chciałbyś żeby tym razem było inaczej? Dlaczego?

I jeszcze jedno. Jak najbardziiej stosowana była tu zasada domniemania niewinności, bo zauważ - nie było żadnyc banów itd.

Ale cieżąr udowodnienia że Spokh/Eviva nie są jedną osobą, nie spoczywa na mnie, tylko na ww. osobach.
Spohkh
Użytkownik
#13 - Wysłana: 4 Maj 2008 14:36:29
Odpowiedz 
retroaktywna sprawdzenie IP pokazało że to była jedna osoba.

Ze mną nie będzie już tego problemu. Włos mi się jezy, gdy pomyślę, że każdy z zespołu mógł do Was wejść w wolnej chwili, a wtedy moglibyście jeszcze stwierdzić, że Ewunia używa czterech czy pięciu różnych nicków jednocześnie. Szczęśliwie oprócz niej nikt u nas nie interesuje się trekiem na tyle, by się u was rejestrować. Najwyżej poczytają, co tam kolegówna znowu nabazgroliła.
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 4 Maj 2008 14:36:39
Odpowiedz 
Eviva

Jeśli to co napisałeś jest prawdą, masz moje szczere wyrazy współczucia. Podkreślam jeśli, bo widzisz, gdy ktoś raz skłamie/niedoinformuje w istotnej sprawie nie może liczyć na 100% zaufanie.

Dalej, piszesz o "gestapo" i "UBckich metodach" - to obraźliwe, sprawdzanie IP Użytkowników to normalny moderatorski przywilej (czasem wręcz obowiązek), zaś pisanie kilku osób spod jednego IP jest zasadniczo zabronione na większości forów dyskusyjnych (można czasem zrobić wyjątek w uzasadninoych przypadkach, ale trzeba uprzedzaćm że taka sytuacja może zaistnieć). Tak, kiedyś spod mojego IP też kiedyś pewne osóbki wypisywały bzdury i musiałem się tłumaczyć, ale nie chowałem wtedy głowy w piasek ani się nie obrażałem.

And one more thing: to co pisała osoba podpisująca się Sphokh było niesmaczne, nawet biorąc poprawkę na gorące emocje i zapał dyskusji. Sam nie jestem święty (czytając dawniejsze dyskusje na Forum stwierdzisz, że raz czy drugi nie zapanowałem nad nerwami) i nie ja jeden, ale naprawdę lepiej uważać na to co się pisze.

Z mojej strony to wszystko.
Spohkh
Użytkownik
#15 - Wysłana: 4 Maj 2008 14:39:05
Odpowiedz 
widzisz, gdy ktoś raz skłamie
Nie skłamała Ci ani razu! Kryła mnie, bo ją o to prosiłem. Ty naskarżyłbyś tak od razu na kolegę? Przykro mi, że ją do tego namówiłem, nie powinienem, ale wina jest moja. Jeśli chcecie, ukarzcie mnie.
Doctor_Who
Użytkownik
#16 - Wysłana: 4 Maj 2008 14:50:07
Odpowiedz 
Obrażanie się to chyba nasza narodowa cecha ...

I bezsensowny show trwa...
Jo_anka
Użytkownik
#17 - Wysłana: 4 Maj 2008 15:00:23
Odpowiedz 
– Przedstawia Polaków w taki sposób, jak sami siebie najchętniej widzą: z poczuciem humoru, gotowością do romantycznych wzlotów, utalentowanych improwizatorów o duszach anarchistów, ceniących życie rodzinne i przywiązanych do tradycji – tłumaczy Andreas Mix, historyk znający Polskę.

Cytat z artykułu z 'Rzepy' o odbiorze w Niemczech książki Sfeffena Möllera: http://www.rp.pl/artykul/129090.html

Wolę to oblicze Polaków!...
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 4 Maj 2008 18:00:17 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Tak czy owak syruacje na Forum chyba się normalizuje. I mam nadzieję, że takie będzie ostateczne pokłosie tego długiego weekendu.

Chyba się już "dotarliśmy".
Eviva
Użytkownik
#19 - Wysłana: 5 Maj 2008 14:04:45
Odpowiedz 
Domagam się przeprosin, jako "gestapowiec" i "UBek". Dawno nie było sytuacji, w której zostałbym tak tu obrażony.
Nie napisałam "waterhouse to gestapowiec wzglednie ubek". Moja wypowiedź odniosła się do metod. Ale prosze bardzo: zdejmuje kapelusz i przepraszam.
Dzakas
Użytkownik
#20 - Wysłana: 5 Maj 2008 14:46:43
Odpowiedz 
Ale o co kurde chodzi? Czlowiek odpoczywa/uczy sie przed/do maturą/y a tu takie kwiatki?!
Domko
Użytkownik
#21 - Wysłana: 5 Maj 2008 15:04:48
Odpowiedz 
Ja chyba też nie w temacie. Wracam z urlopu, a tu jakaś awantura...
Jo_anka
Użytkownik
#22 - Wysłana: 5 Maj 2008 15:10:58
Odpowiedz 
Dzakas,Domko

Wierzcie, nic nie straciliście!...
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 5 Maj 2008 17:03:28 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Tak wygląda nasz aktualny FAQ, którego się dogrzebałem sprawdzając coś na poziomie administracyjnym. Wychodzi na to, że nikt go nie czytał nawet:
http://www.startrek.pl/faq.php?op=ShowFaqAns&ftid= 2#pyt84

Nie wiem czy jest potrzeba dokonywania w nim zmian.
Jo_anka
Użytkownik
#24 - Wysłana: 5 Maj 2008 17:56:17
Odpowiedz 
Nic dodać, nic ująć!
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 5 Maj 2008 18:04:06 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Tak, trzeba tylko zacząć stosować... :]]
waterhouse
Moderator
#26 - Wysłana: 5 Maj 2008 18:15:21
Odpowiedz 
Eviva
Ale prosze bardzo: zdejmuje kapelusz i przepraszam.

przeprosiny przyjęte

Q__

właśnie

"Po trzecie: jeśli spod mojego IP zamierzają pisać inne osoby, powinienem to oficjalnie zgłosić i wytłumaczyć. "

cóż....
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 5 Maj 2008 18:20:57
Odpowiedz 
BTW: proponuję nowy obyczaj i proszę o to wszystkich Forumowiczów. Od tej pory witając nowych Userów będziemy im na starcie dawać link do tego FAQa, to wiele uprości.
Eviva
Użytkownik
#28 - Wysłana: 5 Maj 2008 18:21:43
Odpowiedz 

"Po trzecie: jeśli spod mojego IP zamierzają pisać inne osoby, powinienem to oficjalnie zgłosić i wytłumaczyć. "

I teraz rozumiem, o co się rozeszło - o muchę czy o komara. Normalnie taka ulga, że weź - bo zaczynałam się czuć jak Józef K., czyli że odbijało mi się czystą Kafką.
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 5 Maj 2008 18:24:57 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

I teraz rozumiem, o co się rozeszło - o muchę czy o komara. Normalnie taka ulga, że weź - bo zaczynałam się czuć jak Józef K., czyli że odbijało mi się czystą Kafką.

Radziłbym też Ci przeczytać dokładnie drugą połowę punktu drugiego:

"Dobrze też, bym zwracał uwagę na reakcje innych Forumowiczów i starał się ich nie drażnić swoją postawą.".

Przez skromność nie wspomnę juz o tym drobiazgu:

" Po piąte: osobami do których mogę zwrócić sie w wypadku jakichkolwiek wątpliwości są pilnujący porządku na forum moderatorzy: elbereth i waterhouse oraz czuwający nad serwisem junior admini - Pah Wraith i Q__. Ich uwagi powinienem uwzględniać."
Delta
Użytkownik
#30 - Wysłana: 5 Maj 2008 19:52:31
Odpowiedz 
Q__
BTW: proponuję nowy obyczaj i proszę o to wszystkich Forumowiczów. Od tej pory witając nowych Userów będziemy im na starcie dawać link do tego FAQa, to wiele uprości.

To samo mi przyszło do głowy.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Pokłosie długiego weekendu

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!