USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / M.A.S.H. - Mobile Army Surgeon Hospital
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Doctor_Who
Użytkownik
#1 - Wysłana: 28 Kwi 2008 11:05:06
Odpowiedz 
Ponieważ już tyle nie-trekowych seriali ma swoje wątki, chciałbym zawiadomić, że od 7 maja wraca w TVP najlepszy serial antywojenny wszech czasów!

Zobaczymy znowu zdolnych chirurgów Sokole Oko i Trappera, wrednego majora Franka Burnsa, Gorące Wargi, biegającego w sukienkach Klingera i całą resztę towarzystwa!

No to jak? Po martini?
kanna
Użytkownik
#2 - Wysłana: 28 Kwi 2008 11:09:03
Odpowiedz 
No ba wiadomo.

Miałam okres obsesyjnej (niemal fascynacji MASHem, więc chętnie sobie przypomnę.
Eviva
Użytkownik
#3 - Wysłana: 28 Kwi 2008 13:58:35
Odpowiedz 
A ja chętnie nagram Mam co prawda już nagrany, ale jakość fatalna - teraz będzie cacy.
Halbard
Użytkownik
#4 - Wysłana: 28 Kwi 2008 14:09:44
Odpowiedz 
świetna wiadomość oby więcej takich seriali
Delta
Użytkownik
#5 - Wysłana: 28 Kwi 2008 14:50:58
Odpowiedz 
A ja liczyłem na to, że w końcu któryś z dystrybutorów raczy go wydać, ale najwyraźniej skończyło się na pierwszym sezonie. I teraz mam audiotele:
1) czekać aż łaskawie ktoś to u nas wyda
2) kupić anglojęzyczne wydanie
3) nagrywać z TVP i po paru latach mieć na łatwo tracącym jakość nośniku jakim jest VHS.
Alucard87
Użytkownik
#6 - Wysłana: 28 Kwi 2008 17:37:24
Odpowiedz 
Delta, jeszcze zdążysz kupić sobie dvd z dyskiem i nagrywarką
M.A.S.H.a pamiętam jak przez mgłę, ale jak tylko będzie w normalnej porze emisji, to pewnie sie skusze
Delta
Użytkownik
#7 - Wysłana: 28 Kwi 2008 23:18:34
Odpowiedz 
Alucard87
Delta, jeszcze zdążysz kupić sobie dvd z dyskiem i nagrywarką

A to jest niezły pomysł. Chociaż wolałbym kupić od razu całość zamiast nagrywać po jednym odcinku tygodniowo przez jakieś 5 lat...
Alucard87
Użytkownik
#8 - Wysłana: 29 Kwi 2008 01:11:46
Odpowiedz 
no cóż. Pomyśl, że gdyby nie ludzie, którzy tak robią, nie mielibyśmy odcinków najświeższych seriali w sieciach p2p

pomysł nr 2. z kupnem wydania anglojęzycznego też niezgorszy, jeśli jesteś z lengłydżem obeznany (prawdę powiedziawszy, ja nigdy nie szukam polskich wersji, całego ST obejrzałem bez napisów), a i podszkolić się można.

Przyszło mi do głowy jeszcze jedno, karkołomne rozwiązanie. Zebrać jakąś większą grupę ludzi, fanów M.A.S.H. i napisać list do AMERCOM (ci od TV Okey!) i grzecznie ich spytać, czy po zakończeniu emisji Drużyny A nie puścili by kolejnej klasyki serialu
Doctor_Who
Użytkownik
#9 - Wysłana: 29 Kwi 2008 08:58:34
Odpowiedz 
Delta

wolałbym kupić od razu całość zamiast nagrywać po jednym odcinku tygodniowo przez jakieś 5 lat...

Pocieszę Cię, że będą po dwa odcinki i to wcale nie raz w tygodniu...

Alucard87

napisać list do AMERCOM (ci od TV Okey!) i grzecznie ich spytać, czy po zakończeniu emisji Drużyny A nie puścili by kolejnej klasyki serialu

A wyników ankiety w TVOkey jak nie było tak nie ma... A co z "Nieustraszonym"?
Delta
Użytkownik
#10 - Wysłana: 29 Kwi 2008 12:34:48 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Alucard87
Pomyśl, że gdyby nie ludzie, którzy tak robią, nie mielibyśmy odcinków najświeższych seriali w sieciach p2p

Racja.

Doctor_Who
Pocieszę Cię, że będą po dwa odcinki i to wcale nie raz w tygodniu...

To już lepiej. Chyba rzeczywiście trzeba się będzie rozejrzeć za czymś do nagrywania. Zwłaszcza, że TVP nie nadaje reklam w trakcie odcinka czy filmu.
Seybr
Użytkownik
#11 - Wysłana: 29 Kwi 2008 17:07:03
Odpowiedz 
W Holandii jeden sezon MASH kosztował 16 albo 19 euro ;].

Serial jest genialny, dobra komedia. Dwóch kolesi mających 3 koło u wozu. Zawsze robiące jemu kawały ;].
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 7 Maj 2008 12:47:10
Odpowiedz 
Dziś o 16.55 będzie można obejrzeć w TVP2 dwa pierwsze odcinki M*A*S*H, potem codzienniew o tej samej porze będą emitowane po dwa odcinki.
Delta
Użytkownik
#13 - Wysłana: 7 Maj 2008 13:28:35
Odpowiedz 
TVP podaje, że nadane zostanie tylko 147 odcinków (z 251). Jak zwykle TV nie nada wszystkiego (ST też był tak emitowany).
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 7 Maj 2008 20:41:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
No cóż, przywykliśmy... :]]
Seybr
Użytkownik
#15 - Wysłana: 7 Maj 2008 20:59:39
Odpowiedz 
Od czego jest p2p .
Halbard
Użytkownik
#16 - Wysłana: 7 Maj 2008 22:03:47
Odpowiedz 
No i naturalnie nadają serial w godzinach, w których mam zajęcia-samo życie:/
Madame Picard
Moderator
#17 - Wysłana: 13 Maj 2008 17:42:07
Odpowiedz 
oooo jak fajnie . Człowiek przychodzi z pracy, a tu MASH . Też kiedyś uwielbiałam MASH, z chęcią sobie przypomnę.
Delta
Użytkownik
#18 - Wysłana: 13 Maj 2008 17:49:57 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Z dzisiejszego odcinka:

"-Henry jak nam tego nie załatwisz to powiemy, że masz brata w więzieniu.
-Ale on jest strażnikiem.
-To pominiemy. "

Uwielbiam tego typu poczucie humoru.
Madame Picard
Moderator
#19 - Wysłana: 14 Maj 2008 12:41:33
Odpowiedz 
W MASH co najmniej połowa dialogów i scen to takie perełki. A jak Ci się podobał szef podpisujący papiery in blanco? To było takie życiowe... .
Spohkh
Użytkownik
#20 - Wysłana: 14 Maj 2008 12:45:52
Odpowiedz 
Madame Picard
Zależy u kogo. Mój szef oglada pod światło niemal kazdy świstek, nim podpisze. MASH jednak, przyznaję, to świetna rzecz i ma stosunkowo mało medycznych wpadek, choć zdarzają się. Przepiękna scena z jednego odcinka : lekarze oglądają zdjęcie pacjenta, stwierdzają, że ma on w brzuchu "cały skład złomu", tymczasem nie dośc, że jest to zdjęcie nie jamy brzusznej, ale klatki piersiowej, to wyraźnie robione na stojąco, nie na leżąco. A na domiar uciechy widac cień sporego biustu, więc albo żołnierz był po operacji zmiany płci, albo ja wogóle nie umiem czytac zdjęć rentgenowskich.
Delta
Użytkownik
#21 - Wysłana: 14 Maj 2008 13:08:04
Odpowiedz 
Madame Picard
A jak Ci się podobał szef podpisujący papiery in blanco? .

Bardzo mi się podobał. Najlepsze było to, że najpierw je podarł bo były in blanco a potem... podpisał następne.
W którymś odcinku jest scenka w której Henry, ze zgrozą, orientuje się, że wystawił przepustkę owcy. Ma przy tym taką "mądrą" minę.

Spohkh
więc albo żołnierz był po operacji zmiany płci, albo ja wogóle nie umiem czytac zdjęć rentgenowskich.

Jak to dobrze, że nie jestem lekarzem. Takie błędy psują przyjemność z oglądania. A właścicielem żołądka pełnego żelastwa był Klinger, który postanowił zjeść jeep'a.

A przy okazji tych perełek o których wspominała Madame Picard jest taka fajna scena z Klingerem, który oblał się benzyną i groził samospaleniem. W kanistrze była woda, Potter zaprosił go do biura i kazał Radarowi podmienić kanister na taki wypełniony prawdziwą benzyną. Klingerowi powiedział, że nie zwolni go z wojska, więc Klinger wziął kanister i oblał się ponownie. Poczuł, że to paliwo i słychać było tylko wrzask: "kto wlał benzynę do mojej benzyny?"
Doctor_Who
Użytkownik
#22 - Wysłana: 14 Maj 2008 13:26:38 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Delta

Jak to dobrze, że nie jestem lekarzem. Takie błędy psują przyjemność z oglądania. A właścicielem żołądka pełnego żelastwa był Klinger, który postanowił zjeść jeep'a.

Klinger był właścicielem tego zdjęcia z biustem? Pasowałoby ... (może to był żart twórców ?)

"kto wlał benzynę do mojej benzyny?"

Miałem kiedyś podobną przygodę, kiedy grałem w liceum spektakl antyalkoholowy (na zamówienie dyrekcji stworzony, bo miałem opinię "literata" ) i dwóch żartownisiów (tacy Hawkeye i Trapper ) wlali prawdziwy alkohol do butelki, z której pociągałem w jednej ze scen...
Delta
Użytkownik
#23 - Wysłana: 14 Maj 2008 14:08:07 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Doctor_Who
wlali prawdziwy alkohol do butelki, z której pociągałem w jednej ze scen...

Coś podobnego spotkało mnie na jednej imprezie, ale tu kawał zrobiłem niejako sam sobie, bo po ciemku pomyliłem stojące obok kubki. Jeden był mój z jakimś napojem, w drugim, który ktoś tam zostawił, jak się okazało po sporym łyku, gorzała. W takich przypadkach następuje fajny moment zaskoczenia, gdy człowiek się w końcu orientuje, że nie tak powinno smakować to co zamierzał wypić.
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 17 Maj 2008 23:50:39 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Plakacik "M*A*S*H'a"

IMHO b. trafny i b. zabawny...
Dragon
Użytkownik
#25 - Wysłana: 18 Maj 2008 08:16:15
Odpowiedz 
gdy człowiek się w końcu orientuje, że nie tak powinno smakować to co zamierzał wypić.

Znajomy na studniówce miał jeszcze lepiej, do butelek po mineralnej wlewaliśmy wódzie (były zakręcane więc nożna było postawić na stole obok zwykłej mineralnej), no i facet pociągnął wódeczkę, i chciał zapić mineralną, wziął mineralną ze stołu, pociągnął solidnego łyka i niespodzianka, tam też była wódka.
The_D
Użytkownik
#26 - Wysłana: 18 Maj 2008 11:34:11
Odpowiedz 
jeden mój znajomy przywiózł kiedyś z pracy spirytus w plastikowych butelkach, a jego młodszy brat pomylił go z wodą mineralną.
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 18 Maj 2008 14:41:26
Odpowiedz 
The_D

jeden mój znajomy przywiózł kiedyś z pracy spirytus w plastikowych butelkach, a jego młodszy brat pomylił go z wodą mineralną.

To zachował się jak jeden mój starszy kuzyn, który szukajac po dośc zakrapianym bankiecie) antidotum na kaca, wypił dnia następnego spirytus do kominka nalany przez żonę do butelki po mazowszance... I to z gwinta...
Dzakas
Użytkownik
#28 - Wysłana: 21 Maj 2008 11:35:13
Odpowiedz 
Szkoda, że dowiaduję się o tym tak późno .

Mam gdzieś pierwszą serię, ale nie mam jak zalatwic kolejnych.

Jest tyle seriali i filmów które chce obejrzec, ze moj dysk nie wyrabia ;(.
Doctor_Who
Użytkownik
#29 - Wysłana: 24 Maj 2008 13:45:39
Odpowiedz 
Właśnie sobie przypomniałem, że w jednym z odcinków "Futuramy" kiedy Fry i Bender zaciągnęli się do wojska (nawiasem mówiąc był ten odcinek świetnym pastiszem militarnej sf spod znaku Żołnierzy Kosmosu czy Wiecznej Wojny) i trafili na front, znaleźli się w szpitalu polowym. Był tam robot-chirurg z kieliszkiem martini. Robot ten który miał zainstalowany przełącznik; kiedy go przełączał, raz żartował, a raz był w depresji i mówił o bezsensie wojny. Była to ewidentna aluzja do MASHA.
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 11 Cze 2008 17:25:19
Odpowiedz 
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Różności / M.A.S.H. - Mobile Army Surgeon Hospital

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!