USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Big gun number one, czyli wasza ulubiona broń palna.
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Dragon
Użytkownik
#1 - Wysłana: 6 Kwi 2008 22:59:23
A oto temacik 10-tka, czyli osiągnie przy odrobinie szczęścia będzie z 10 postów. Ale wracając do tematu jaka jest wasza ulubiona broń, z filmów, książek, lub po prostu własnego gustu(czyli co chcielibyście mieć w szafie).

Ja osobiście chciałbym mieć.

Broń krótka-Glock 17, VIS, Colt Python, Walther PPK.
Pistolety maszynowe- M3A1, Thompson M1928, Calico M960,
Karabiny szturmowe- Beryl, Steyr AUG, M4, FN SCAR, AKSU.
Karabiny maszynowe- MG-42, Browning M2, M134.
Strzelby- Saiga .410, Franchi SPAS-12, Winchester 1300 Coastal Marine
Inne- M1 Carbine, De lise, Granatnik M79
Halbard
Użytkownik
#2 - Wysłana: 6 Kwi 2008 23:10:18
Święty granat ręczny na krwiożercze króliki
Bashir
Moderator
#3 - Wysłana: 6 Kwi 2008 23:54:02
ale koniecznie z Antiochii
Christof
Użytkownik
#4 - Wysłana: 7 Kwi 2008 00:08:18
Broń krótka- Colt 1911, Desert Eagle, Glock 19, Colt Python.
Pistolety maszynowe- MP 5, ES C90, Thompson 1928.
Karabiny szturmowe- AK 47, FA MAS.
Karabiny maszynowe- M134, M60.
Strzelby- Benelli M1 Super 90, Winchester Supreme.
Inne - FIM 92 Stinger.
Delta
Użytkownik
#5 - Wysłana: 7 Kwi 2008 01:20:11 - Edytowany przez: Delta
Broń krótka: ViS wz. 35 (ewentualnie Colt1911). Wspomniany nieco wyżej Desert Eagle ma IMHO ładny design, ale to trochę przereklamowana broń.
Pistolety maszynowe: jakoś nigdy nie podobały mi się, może być Glauberyt.
Karabiny szturmowe: wiadomo, kałach (AK74 lub 47) -nic lepszego dotąd nie wynaleziono.
Karabiny maszynowe: ciężki, nieporęczny, obejdę się.
Inne: Zastava M76, czyli kałach w wersji snajperskiej.
Darnok
Użytkownik
#6 - Wysłana: 7 Kwi 2008 13:51:09
Jej nic nie dorówna... słowem BIG FUCKING GUN
http://en.wikipedia.org/wiki/BFG9000
Ethno
Użytkownik
#7 - Wysłana: 7 Kwi 2008 14:58:54
Mi się strasznie podoba super-aqua-owca z Worms'ów, albo bomba bananowa. Niesamowita broń.
reyden
Użytkownik
#8 - Wysłana: 7 Kwi 2008 15:06:45
Pistolety - Glock 17 & Desert Eagle .

SMG - FN P90 & HK MP5SD

Karabiny szturmowe - AK47 , Steyer AUG , HK G11

Strzelby - SPAS12 . HK CAWS , USAS 12

Karabiny Snajperskie wielkokalibrowe - Barret M82 ,

Karabiny Snajperskie normalnokalibrowe - Dragunow SVD , HK MSG-90 i PSG-1 .

KM-y - M60 , FN Minimi .

Inne - Stinger , Bazooka , Vulcan .

Broń z filmów , gier itp. - M41A i M56 ( seria Obcy ) , minidziałko z Robocopa , Karabin fazerowy 3A ( FC/INS/NEM ) .
kanna
Użytkownik
#9 - Wysłana: 7 Kwi 2008 16:39:28 - Edytowany przez: kanna
O matko... czy te oznaczenia typu XY 3489 to sami wymyślacie?
Ethno
Użytkownik
#10 - Wysłana: 7 Kwi 2008 19:19:34
kanna

O matko... czy te oznaczenia typu XY 3489 to sami wymyślacie?

Niestety nie, też ich nie rozumiem i nie próbuje nawet zrozumieć, no ale cóż, każdy ma swoje zajawki.
Eviva
Użytkownik
#11 - Wysłana: 7 Kwi 2008 20:43:48
Czy procę można uznać za broń palną? Uwaga, nie mówię tu o dziecięcej zabawce, tylko o poważnym narzędziu walki z dawnych czasów.
reyden
Użytkownik
#12 - Wysłana: 7 Kwi 2008 21:04:05
Raczej nie , proca to broń ręczna / miotająca podobnie jak łuk czy kusza .

Broń palna to taka broń która miota pociski wykorzystując energię ze spalanego prochu .
Delta
Użytkownik
#13 - Wysłana: 7 Kwi 2008 22:27:37
reyden
Barret M82

A na co Ci taka armata. Za ciężka, duży odrzut, mało celna (jedyny plus to duży zasięg) a do tego pocisk drogi, duży i ciężki, nadający się do rozwalania pojazdów, ale nie do typowych działań snajpera.

Dragunow SVD, PSG-1

O, to rozumiem.
Dragon
Użytkownik
#14 - Wysłana: 7 Kwi 2008 23:03:56
Czy Barret jest mało celny??? Zdarzały się trafienia (potwierdzone)
z odległości 1800-2000 metrów. I czy pocisk drogi, przecież ten sam pocisk jest używany w karabinie maszynowym Browning M2HB, co jest dowodem na rozsądną cene pocisku ze względu na duże zużycie.
Delta
Użytkownik
#15 - Wysłana: 7 Kwi 2008 23:53:08 - Edytowany przez: Delta
Dragon
I czy pocisk drogi, przecież ten sam pocisk jest używany w karabinie maszynowym Browning M2HB, co jest dowodem na rozsądną cene pocisku ze względu na duże zużycie.

Jest spora różnica w cenie.

.50BMG
7.62x39mm Russian

Czy Barret jest mało celny??? Zdarzały się trafienia (potwierdzone) z odległości 1800-2000 metrów.

Wiem. Tyle, że snajper rzadko kiedy strzela na taką odległość. Walki najczęściej mają miejsce na znacznie krótszym dystansie. To powoduje, że taka broń jest dla snajpera niemal bezużyteczna. Jest ciężka (kłopotliwa przy zmianie pozycji, a tą się powinno praktycznie zmieniać co strzał). Jest głośna, ma spore rozmiary, silny odrzut -czyli potrzebuje odpowiedniego stanowiska, a i tak zwraca na siebie zbyt dużo uwagi. Jeśli strzela się na dystansie ponad km to, od biedy, można sobie na to pozwolić, bo ma się zapewnione względne bezpieczeństwo. Na krótszym dystansie jeden strzał zwraca na siebie tak dużą uwagę, że lżej uzbrojeni snajperzy przeciwnika nie mają problemu z lokalizacją i zlikwidowaniem zagrożenia. Do tego z jednej strony masa broni pozwala na jej względną stabilność, z drugiej, odrzut powoduje znacznie mniejszą celność niż mniejszych kalibrów, a snajper strzela pojedynczym i celnym ogniem -nie może sobie pozwolić na to, że strzał mu się nie uda (zobacz czego używają np. jednostki antyterrorystyczne, czy policja -snajperek małego kalibru, bo oni muszą mieć 100% pewność strzału). Jedyną rzeczą, która co nieco niweluje tą wadę jest siła pocisku -jeśli kogoś trafi, to nie ma znaczenia w które miejsce trafi. Ale pod względem precyzji strzału mniejsze kalibry broni wyborowej są lepsze, a efekt ten sam, do tego bezpieczniejsze dla strzelca użycie tej broni. I kolejna sprawa -rozmiar i ciężar pocisków. Można ich zabrać znacznie mniej niż do mniejszego kalibru. A mała waga i gabaryty to większa mobilność (ewentualnie większe zapasy amunicji).
To, że produkuje się taką broń na uzbrojenie wojska, to efekt doktryny armii USA, gdzie oprócz snajperów strzelających z mniejszego kalibru broni, są też snajperzy którzy używając M82 lub jeszcze większego kalibru, mają za zadanie zniszczyć pojazd lub utrzymywać jakąś pozycję dającą przewagę taktyczną nad przeciwnikiem (przyduszając go z dużej odległości). Poza tego rodzaju zadaniami, jest ona mało konkurencyjna w porównaniu z innymi modelami. Tak jak Desert Eagle -imponująco silny pocisk, okupiony wagą broni i pocisków, ograniczoną liczbą tych pocisków w magazynku i obowiązkiem częstego czyszczenia z uwagi na łatwość zabrudzenia się z powodu silnego pocisku. Zastavy i SWD zdobyły taką popularność właśnie ze względu na większą niezawodność w warunkach wojennych, gdzie nie zawsze jest możliwość utrzymania ich w idealnym stanie. One są jak kałach: zrzucisz z piętra w błoto a i tak będą sprawne (tyle, że w snajperkach trzeba najpierw zadbać o celownik optyczny, by go nie uszkodzić).

Edycja: M82
Dragon
Użytkownik
#16 - Wysłana: 8 Kwi 2008 00:13:15
Czy snajper strzela na odległość 2 km, tak. Ale wspomniałeś o walkach w mieście i operacjach AT. Tak, tutaj rządzą karabiny jak PSG-1 czy swd, bo tam liczy się maksymalna precyzja. Sam uwielbiam te karabiny, jednak w walkach na otwartym terenie karabiny jak Barret mają przewagę. Właśnie w Na np pustyniach uzyskano wiele dobrych trafień z barretów
Delta
Użytkownik
#17 - Wysłana: 8 Kwi 2008 01:04:36
Dragon
Ale wspomniałeś o walkach w mieście i operacjach AT.

Nie tylko w mieście. Także w wielu różnych ukształtowaniach terenu. Ganianie z M82 po dżungli czy lesie byłoby nieco bez sensu, bo to ciężki i nieporęczny sprzęt. Mierzenie do celu ukrytego w lesie lub dżungli również jest z takiej odległości trudne. Weź silną lornetkę i popatrz w kierunku lasu. Zobaczysz ścianę z drzew i niewiele poza tym. Trzeba podejść bliżej. Nie ma sensu taszczyć na plecach 15 kg po to tylko, żeby trafić faceta, którego skutecznie można wyeliminować połowę mniejszym kalibrem.
Mierzenie do czegoś, będącego na otwartym, płaskim terenie, ma sens, ale też w tylko konkretnych przypadkach (np. szachowania zbliżającego się przeciwnika, by pozwolić na bezpieczny odwrót własnych jednostek). Ale ma też jedną dużą wadę -najczęściej albo jest się na tym samym terenie, albo jest się powyżej niego by móc wykorzystać zasięg broni. Tak czy inaczej, jest się łatwiejszym celem ze względu na posiadaną broń, która bardziej zwraca na siebie uwagę (i podobnie jak stanowisko kaemu stanowi się pierwszy cel dla przeciwnika, a snajper ma być niezauważony -to jest jego podstawa). Przy czym SWD o zasięgu 1km (lub nawet i więcej) jest pozbawione tych wad. A z bliższej odległości jest równie skuteczne wobec np. niektórych lekkich pojazdów. Pocisk z kałasznikowa rozwala bez problemu hełm z 900 m, z bardzo bliskiej odległości przestrzeli mur z cegły. Czego potrzeba więcej?
Do tego snajperzy często przeprowadzają obserwacje przeciwnika, do takiej roli tym bardziej nie potrzebna jest taka armata.
Dragon
Użytkownik
#18 - Wysłana: 8 Kwi 2008 08:33:33
M82 faktycznie nie nadaje się do dżungli itd, jednak ja ciągle będe obstawał w używaniu go na dużych otwartych terenach gdzie 2 km zasięgu jednak się przyda. Karabiny są dobierane wg potrzeb, i snajperzy dokonujący zwiadu biorą zwykłe karabiny jednak nadal są ludzie którzy chcą korzystać z barretów.
Seybr
Użytkownik
#19 - Wysłana: 8 Kwi 2008 19:19:14
W sumie nie mam ulubionej broni.

Na polowania chodzę z granatnikiem, bazooką ;]. Preferuje też nuclear missile launch.

Glock 17 - fajna broń, lekka. Strzelałem z niej ;].
AK47 - z tą bronią to człowiek latał..... i gadałem za prosiaczka.... serio mówię ;]. Jeżeli ktoś powie mi, że kałach jest czystą konstrukcją radziecką to powiem, że się myli ;].
Z lekkich karabinów lubię MP5 ;]. Miałem możliwość mieć ją w dłoniach, ale jaką odmianę to nie wiem. Musiał by sprawdzić ;].

HK 33 i M4 - karabin z lunetą. Czyli ilość a nie jakość ;].

Owszem w grach mam parę ulubionych snajperek ;]. W realu nie źle strzela się ze sztucera ;].
Eviva
Użytkownik
#20 - Wysłana: 8 Kwi 2008 21:01:24
No to się namyśliłam - Magnum 45. Lubię to, co du ze - duże telewizory, duże psy... dużych facetów... to znaczy nie kulturystów, ale wysokich.
Dragon
Użytkownik
#21 - Wysłana: 8 Kwi 2008 23:16:19
Lubisz co duże? hmmm, to powinnaś wybrać desert eagle na naboje Action expres .50 , większej amunicji pistoletowej nie ma. Lubisz dużych facetów? Mam 184 cm wzrostu, lubisz mnie ?
Eviva
Użytkownik
#22 - Wysłana: 9 Kwi 2008 14:59:48
No jasne!
Seybr
Użytkownik
#23 - Wysłana: 9 Kwi 2008 21:38:35
Duże nie oznacza lepsze .
Eviva
Użytkownik
#24 - Wysłana: 9 Kwi 2008 21:41:27
Duże nie oznacza lepsze .

Ale jak dla mnie, jest przynajmniej ładniejsze.
Dragon
Użytkownik
#25 - Wysłana: 10 Kwi 2008 00:26:14
Duże ładniejsze? Coś w tym jest, to powinnaś zainteresować się działkiem GAU-8/A Avenger, bydle nie z tej ziemi. Aha ale zapomniałem w pierwszym poście napisać o moich ulubionych karabinów snajperskich czyli Remington M40, Walther WA2000, Dragunov i M21.
Dragon
Użytkownik
#26 - Wysłana: 14 Lip 2010 17:54:03 - Edytowany przez: Dragon
Czas na małe odkurzenie, hehe,

Ostatnio zakochałem się w dwóch niepozornych ale potęznych pistoletach.

Pierwszym Jest pistolet Para Ordnance P-14
Klon Legendarnego pistoletu Colt M1911A1
Jednak pistolet zostal wzmocniony w kilku miejscach oraz co najważniejsze została podwojona pojemność magazynka (14 naboi kal.45)

Nastepnym jest kolejny klon. Taurus PT92.
Brazylijski klon Beretty 92. Pistolet w niczym nie ustępuje jakościowo oryginałowi, ma większy magazynek oraz jest 1/3 tańszy.
Eviva
Użytkownik
#27 - Wysłana: 14 Lip 2010 18:07:55
Dragon

Uuu, ślicznotka!
Jak to się dzieje, ze ja, z tak pokojową i łagodną naturą, tak bardzo kocham broń?
Poklok
Użytkownik
#28 - Wysłana: 14 Lip 2010 18:17:19
Eviva

Pewnie to twoje tłumione, mordercze instynkty dochodzą do głosu
Eviva
Użytkownik
#29 - Wysłana: 14 Lip 2010 18:40:57
Poklok

Przecież wiesz, że ja nawet muchy bym nie skrzywdziła (chyba że w samoobronie).
Dragon
Użytkownik
#30 - Wysłana: 14 Lip 2010 18:43:19
Eviva:
Przecież wiesz, że ja nawet muchy bym nie skrzywdziła (chyba że w samoobronie).

Dlatego jak kogoś rozwalić to tylko w samoobronie. Wiem że to kontrowersyjny pogląd, ale ja taki wyznaje.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Big gun number one, czyli wasza ulubiona broń palna.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!