USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Prośba o pomoc

Autor Wiadomość
Slovaak
Użytkownik
#1 - Wysłana: 5 Kwi 2008 19:10:41
Odpowiedz 
Mam problem z komuterem, przed chwilą wróciłem do domu, włączam i ciągle się resetuje, nie wchodzi do windowsa tylko od poczatu sie uruchamia.
reyden
Użytkownik
#2 - Wysłana: 5 Kwi 2008 19:30:15
Odpowiedz 
Z objawów można się domyślić że to XP .

Spróbuj uruchomić kompa w trybie awaryjnym ( F5 ) .

Jak nie zaskoczy to uruchom go z płyty z XP , wejdź do konsoli odzyskiwania i przeskanuj dyski chkdsk .

Jak to nie pomoże to spróbuj instalacji naprawczej .

Kiedy instalator wykryje na dysku istniejący system , spyta się co zrobić czy ma go naprawić czy skasować , wybierz opcję naprawy .

W wielu przypadkach po takiej instalacji system jest ponownie zdatny do użytku .
Slovaak
Użytkownik
#3 - Wysłana: 5 Kwi 2008 19:42:03
Odpowiedz 
Chyba wiem co się stało Przedwczoraj szperałem przez Nero po dyskach a przez Nero widać więcej no i na C miałem dziwne pliki no to ciach do kosza najbardziej podejrzanego i ten plik chyba był odpowiedzialny za start windowsa

Z reszta już nacisnąłem 'napraw' choć to wygląda jak instalacja od poczatku
reyden
Użytkownik
#4 - Wysłana: 5 Kwi 2008 20:02:09
Odpowiedz 
Bo ma tak wyglądać , jest to prawie to samo co zwykła instalacja , z tym że ustawienia systemu nie są ruszane , tylko pliki systemowe są kopiowane na nowo .
Slovaak
Użytkownik
#5 - Wysłana: 5 Kwi 2008 20:13:16
Odpowiedz 
Już ze swojego kompa piszę. Wygodna ta opcja 'napraw' nie trzeba nic dodatkowo instalować, wpisywać haseł itp.

Dzięki za pomoc.
The_D
Użytkownik
#6 - Wysłana: 6 Kwi 2008 14:22:18
Odpowiedz 
Przedwczoraj szperałem przez Nero po dyskach a przez Nero widać więcej

Jak w opcjach folderów odhaczysz opcję "pokaż ukryte pliki" to będziesz je widział także w zwykłym eksploratorze.
Slovaak
Użytkownik
#7 - Wysłana: 6 Kwi 2008 16:54:59
Odpowiedz 
Cały czas mam odhaczoną tą opcję i na C widzę tylko foldery i pliki tekstowe a przez Nero widać jeszcze pliki Dos i inne.
Eviva
Użytkownik
#8 - Wysłana: 6 Kwi 2008 19:18:39
Odpowiedz 
U mnie coś podobnego skończyło się wezwaniem magika od komputerów z jakiejś firmy na Ursynowie. Telefon znalazłam w gazecie, ale nie polecam. Komputer uruchomił, ale pochrzanił coś z kartą dźwiękową i do tej pory nie mam dźwięku w komputerze.
Dragon
Użytkownik
#9 - Wysłana: 20 Lip 2008 22:05:31
Odpowiedz 
Czy ktoś mógłby mi poradzić, bo poszukuje programu do odczytu i montowania wirtualnych obrazów płyt, ale problem polega na tym że musi to wszystko działać na win 98, kilku próbowałem ale nic z tego.
reyden
Użytkownik
#10 - Wysłana: 21 Lip 2008 03:16:21
Odpowiedz 
Nero 6.x ma prosty emulator CD/DVD , obsługuje obrazy .iso , .nrg i jeszcze jeden typ .

Spróbuj starsze wersje Deamon tools lub Alcochol 120% ( ew. wersja xx% ) .

Z tego co widzę w opisie to Ac 120% 1.9.7.6 powinien chodzić na W98 .

Na stronie producenta masz wersje dla 98/ME
Dragon
Użytkownik
#11 - Wysłana: 22 Lip 2008 19:15:54
Odpowiedz 
reyden
jak zadziała będę ci doZGONnnie wdzięczny
Doctor_Who
Użytkownik
#12 - Wysłana: 3 Gru 2009 13:01:08
Odpowiedz 
Miałem fajny program do skanowania, a zwłaszcza obróbki skanowanych materiałów, do którego byłem b. przyzwyczajony.
Wszystko działało fajnie dopóki chodził mi mój stary skaner Mustek.
Kiedy po latach długiej służby odszedł do Krainy Wiecznego Skanowania, zmieniłem sprzęt na urządzenie wielofunkcyjne EPSON.
I tu Zonk. Ulead w ogóle ani myśli się włączyć.
Po kliknięciu pojawia się klepsydra przy kursorze, znika i nic.
Pliki *.upx (otwierane w UPE) też nie chodzą.
Reinstalacja nie pomogła.
Hilfe, kameraden!
Seybr
Użytkownik
#13 - Wysłana: 3 Gru 2009 17:48:45 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Doctor_Who:
EPSON

Jejku ale będziesz bulił za tusze, nawet za zamienniki. Ostatnio porównywałem ceny i wychodzi jeszcze raz tyle niż w Canonie.

Doctor_Who:
Ulead

Wiesz spróbuj zeskanować za pomocą Infranview. Jeżeli nie zadziała mam pomysł ;]. Domyślam się iż skanowanie za pomocą softu od Epsona nie stanowi problemu.

Może zmień port USB, oraz wywal stery Musteka z systemu. W programie musi też być ustawienie domyślne (skaner). W windzie ustaw domyślne skanowanie EPSON.

Do modów, proszę skasować mój wcześniejszy post :P.
Doctor_Who
Użytkownik
#14 - Wysłana: 3 Gru 2009 18:54:42
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Jejku ale będziesz bulił za tusze

Do drukowania dużych rzeczy i tak używam starej HP.
EPSON służy mi głównie do skanowania i robienia szybkich kopii.

Seybr:
skanowanie za pomocą softu od Epsona nie stanowi problemu

Skanowanie w ogóle nie stanowi problemu, ale zależy mi na ''postprodukcji'' czyli obróbki zdjęć/rysunków za pomocą Uleada.

Wiem, że jeśli chodzi o obróbkę obrazu mogę się przesiąść na Irfana, czy GIMPa, ale UPE miałem już ''obcykanego''. No i szkoda mi tych plików *.upx do których nie mogę się dostać.

Co do sterów, spróbuję to zrobić i odpiszę.
Slovaak
Użytkownik
#15 - Wysłana: 4 Gru 2009 23:22:42
Odpowiedz 
Mam taki mały problemik:
- piszę w wordpadzie u mam cały czas pochyłe znaki (kursywa wyłączona!)
- gdy otrzymuję wyniki szukania w google wszystkie znaki mam pogrubione

I tak od kilku dni, nie wiem jak to się stało ale chciałbym żeby wszystko było po staremu, czyli bez kursywy i bez pogrubiania.

Pomoże ktoś?
Pisarz
Użytkownik
#16 - Wysłana: 5 Gru 2009 09:54:26
Odpowiedz 
Slovaak:
Mam taki mały problemik:- piszę w wordpadzie u mam cały czas pochyłe znaki (kursywa wyłączona!)- gdy otrzymuję wyniki szukania w google wszystkie znaki mam pogrubioneI tak od kilku dni, nie wiem jak to się stało ale chciałbym żeby wszystko było po staremu, czyli bez kursywy i bez pogrubiania.Pomoże ktoś?

Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to czcionki. Czy po zmianie czcionki na inną jest lepiej?
Seybr
Użytkownik
#17 - Wysłana: 5 Gru 2009 14:53:48
Odpowiedz 
Mówią iż szewc chodzi z podartymi butami. Jutro robię format i od nowa instaluje system ;]. Źle on nie chodzi, ale system ma śmigać na wszystkich frontach ;]. No i nie długo będę miał nowego kompa w raz legalnym Wirusem 7 ;].

Slovaak

Nie usuwałeś przypadkiem czcionek z systemu ?

USS Phoenix forum / Różności / Prośba o pomoc

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!