USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Obejrzałem wszystko z serii ST – co dalej?!
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Benjamin Sisko
Użytkownik
#1 - Wysłana: 3 Kwi 2008 10:47:12
Nie wiem co mam teraz począć brakuje mi świata ST. Zacząłem chyba dwa lata temu, to był grudzień 2006 i tak przez cały rok 2007 i aż do teraz... Czasami nawet po 3 odcinki dziennie. Jak miałem czas oczywiście, czasami (wakacje) na dwa tygodnie się rozstawałem ze światem ST ale wiedziałem , że mam do czego wracać :] Za każdym razem gdy serial się kończył, łezka kręciła się w oku nawet na zakończeniu Entka. To niesamowite jak człowiek się przyzwyczaja do tych jakże wspaniałych bohaterów. Każdy z nich jest wyjątkowy. Każdy z nich daje coś od siebie co zostaje w pamięci. A teraz już jest koniec pozostały mi Trekkies 2 do obejrzenia i dwa odcinki STOGAM i potem same fan seriale ale przecież to nie to samo. Mam jeszcze całą kolekcje Babylon5 ale to też nie to samo. Drodzy forumowicze czy macie jakiś złoty środek na tęsknotę za ST ?
Stęskniony za ST Benajmin Sisko

P.S. Moja ocena powtarzam MOJA w skali do 10 poszczególnych seriali.
TOS - 8 – jakby był kręcony w czasach dzisiejszych dałbym w skali do 10 – 12
TAS - 7 - przesympatyczna seria bardzo fajnie mi się ją oglądało kocham kreskówki
TNG - 10 - cóż nie będę się tu dużo rozpisywał mówiąc krótko kozak nad kozaki. Do takiego serialu można powracać w nieskończoność.
DS9 - 9 – odejmuję za brak atmosfery jaka panowała w TNG ale i tak godny polecenia serial miło mnie zaskoczył ! A wręcz zafascynował.
VOY – 8 tu Was zaskoczę naprawdę podobał mi się ten serial podchodziłem do niego sceptycznie po różnych opiniach na forum. Coś na pewno innego niż pozostałe seriale ale zżyłem się z tą załogą i oglądając ostatni odcinek naprawdę czułem że ktoś mi bliski odchodzi. Sam Doktor podwyższa tutaj moją ocenę! Ah i jeszcze jedno podobało mi się, że były odcinki, które w jakiś sposób chciały przywrócić atmosferę z TNG. - Blink of an Eye – polecam każdemu nawet tym, którzy nie mają zielonego pojęcia o ST.
ENT – między 5 a 6 z jednej strony wysoka ocena bo w końcu to ST, po za tym pierwszy i trzeci sezon bardzo mi się podobał szczególnie trzeci ! Natomiast 2 i 4 sezon to nie wiem co to miało być dlatego tak dużo odejmuje(lub tak mało sam nie wiem jak to oceniać) – poza tym przesympatyczny doktor Phlox.
Filmów nie oceniam gdyż każdy z nich jak dla mnie był wspaniały i chętnie do nich powrócę. Tak samo zresztą jak do ST może nie będę oglądać wszystkiego po kolei ale jakieś poszczególne odcinki na pewno.
kanna
Użytkownik
#2 - Wysłana: 3 Kwi 2008 10:54:20
Powieem Ci, jak ja sobie rodziłam z tym poczuciem straty - zaczęłam czuyać o świecie st, fan-fiction, a potem książki. Ostatnio natrafiłam też na komisksy. Pozwala to jakos przezyć..
Odetta
Użytkownik
#3 - Wysłana: 3 Kwi 2008 11:46:14 - Edytowany przez: Odetta
Mnie się DS9 kończy i jestem w żałobie chociaż jeszcze cały TOS przede mną a potem to nie wiem Pilot Babylon 5 mnie nie poruszył kompletnie. Może Battlestar Galactica?

No ale zawsze sobie można w chwili tęsknoty odświeżyć ulubione odcinki z danych serii
Doctor_Who
Użytkownik
#4 - Wysłana: 3 Kwi 2008 11:52:48
Benjamin Sisko

Drodzy forumowicze czy macie jakiś złoty środek na tęsknotę za ST ?

Książki, komiksy...

tu Was zaskoczę naprawdę podobał mi się ten serial

Mnie nie zaskoczyłeś, bo ja należę od dawna do voyagerowego podziemia na tym forum .

Odetta

Mnie się DS9 kończy i jestem w żałobie

A Voyager ?
Dreamweb
Użytkownik
#5 - Wysłana: 3 Kwi 2008 11:58:53
A ja specjalnie zostawiłem sobie ostatni odcinek TOS i odkładam jego obejrzenie - żeby mieć coś jeszcze przed sobą Ale pewnie niedługo wreszcie się przełamię i obejrzę. Poza tym widziałem wszystko poza TAS - nie dlatego że nie lubię kreskówek, bo lubię, tylko dlatego że jakoś ciężko mi się przełamać do ST w wersji animowanej... Ale może jak już obejrzę ten ostatni odcinek TOS i zacznę odczuwać głód nowych przygód to się przełamię i zacznę oglądać
Swoją drogą ciekawe co by było gdyby, korzystając z wzorca sprzed lat, wypuszczono teraz serial "Star Trek Enterprise - The Animated Series"?
Odetta
Użytkownik
#6 - Wysłana: 3 Kwi 2008 12:04:14
Doctor_Who
A Voyager ?

Fuuuuuuuj!
withnail
Użytkownik
#7 - Wysłana: 3 Kwi 2008 12:21:47
Nie wiem jak do innych serii, ale do ENT fani napisali tzw. wirtualne sezony (teraz kończy się 7). Co prawda wszystko po angielsku, ale dosyć kanoniczne.

A co do innych seriali, to może Stargate Atlantis? Obejrzałem na razie dwa sezony i jak dla mnie - bomba.
Delta
Użytkownik
#8 - Wysłana: 3 Kwi 2008 13:09:04 - Edytowany przez: Delta
Benjamin Sisko
Nie wiem co mam teraz począć brakuje mi świata ST.

Może obejrzeć jeszcze raz? Delektując się po jednym odcinku co kilka dni. Zajmie ładnych parę lat.

tu Was zaskoczę naprawdę podobał mi się ten serial podchodziłem do niego sceptycznie po różnych opiniach na forum.

To chyba tak już jest -jak ktoś coś zachwala to spodziewamy się nie wiadomo czego i później jesteśmy rozczarowani. Jak ktoś coś bardzo krytykuje, to potem okazuje się, że nie jest to wcale takie złe. Voyager ma parę dobrych stron.

Odetta
Pilot Babylon 5 mnie nie poruszył kompletnie.

Bo z B5 tak chyba jest. On wciąga dużo później. ja się ledwo zmusiłem by obejrzeć ze cztery pierwsze odcinki. Potem B5 leżał odłogiem przez kilka miesięcy i jakoś nie chciało mi się do niego wracać. Az w końcu doszedłem do wniosku, że nie mam co oglądać, na naszą TV nie mam co liczyć, więc został mi pod ręką tylko B5. I początkowo z oporami po jednym odcinku, a potem po 4-8 na raz.

Dreamweb
Poza tym widziałem wszystko poza TAS - nie dlatego że nie lubię kreskówek, bo lubię, tylko dlatego że jakoś ciężko mi się przełamać do ST w wersji animowanej...

Mam to samo (Q__ pewnie już stos szykuje ). Ostatnio nawet na aukcjach na Allegro widziałem TAS, ale odpuściłem właśnie z tego powodu.

withnail
Nie wiem jak do innych serii, ale do ENT fani napisali tzw. wirtualne sezony (teraz kończy się 7). Co prawda wszystko po angielsku, ale dosyć kanoniczne.

Do DS9 wyszła seria książek opisująca 8 sezon DS9 (oczywiście Paramount nie wciągnął tego do kanonu). O szczegóły pytaj Pah Wraitha. Z tego co wiem, to czytał i bardzo sobie chwalił.
cinus
Użytkownik
#9 - Wysłana: 3 Kwi 2008 13:14:08
Własnie, apropos książek, ktoś się orientuje gdzie znaleźć polskie ebooki? Nie, żebym stronił od angielskich, ale za dużo myślenia kosztuje mnie tłumaczenie tego co czytam
Ethno
Użytkownik
#10 - Wysłana: 3 Kwi 2008 13:21:16
cinus

Ja szukałem długo i odpuściłem bo te co znajdowałem były beznadziejnie tłumaczone, warto pośmigać po angielsku poza tym to jest kwestia 2-3 książek następne czytasz płynnie. A jak chcesz przed ST się podszkolić przeczytaj sobie Silmarilion, nie ma mocnych potem każdy czyta jak rodowy anglik
Odetta
Użytkownik
#11 - Wysłana: 3 Kwi 2008 13:31:16 - Edytowany przez: Odetta
Coś Ty, nad Silmarillionem to nawet po polsku połowa populacji usypia jak nad Ulissesem [na zaprzyjaźnionym forum książkowym ludzie w dziedzinie książek których nie dokończyli mimo prób i starań wymieniali najczęściej właśnie Ulissesa i Silmarillion]
Pitmistrz
Użytkownik
#12 - Wysłana: 3 Kwi 2008 13:41:45
Silmarillion nudny?
Ja go przeczytałem w jeden dzień a teraz męczę Diunę po angielsku.
Dreamweb
Użytkownik
#13 - Wysłana: 3 Kwi 2008 13:45:12

Ja widziałem gdzieś dalsze sezony VOY Ale prawda jest taka że gdyby chciało się poznać cały nie-kanon (książki, fanfic itd.) to bo życia nie starczyło bo pewnie codziennie jakiś trekkie skrobie coś nowego w tym temacie
Odetta
Użytkownik
#14 - Wysłana: 3 Kwi 2008 13:51:40
Ja nie powiedziałam że nudny tyle, że ludzie często deklarują że go nie mogli zmęczyć
Dreamweb
Użytkownik
#15 - Wysłana: 3 Kwi 2008 13:53:33
(oczywiście Paramount nie wciągnął tego do kanonu)

To chyba jasne że nie wciągną niczego co nie przyniesie im kasy
Delta
Użytkownik
#16 - Wysłana: 3 Kwi 2008 14:21:49
A co do książek. Wczoraj robiłem zakupy w "Merlinie" i zerknąłem czy czasem komuś przypadkiem nie przyszło do głowy wydać jakiejś książki ST u nas (wiem, wiem, naiwny jestem ). Oto jedyne dostępne tytuły:
1. Trek Navigator
2. Captain Kirk's Guide to Women

I później się dziwić, że wydawnictwa dochodzą do wniosku, że nie ma po co sprowadzać książek ST, bo i tak się to u nas nie sprzeda.
cinus
Użytkownik
#17 - Wysłana: 3 Kwi 2008 14:42:22
hm... a te angielskie ebooki wie ktoś gdzie znaleźć?
tuvok
Użytkownik
#18 - Wysłana: 3 Kwi 2008 14:47:55
No to teraz ja polecam na rozgrzewke obejrzec sobie parodie.
StarWreck,
oraz
Gwiezdne Jaja: zemsta świrów (z roku 2005 niemcy) .

a potem jakis nowy serial:
Firefly / Serenity na torrencie jest
Delta
Użytkownik
#19 - Wysłana: 3 Kwi 2008 14:52:26
cinus
hm... a te angielskie ebooki wie ktoś gdzie znaleźć?

Google Twoim przyjacielem.

Ale jak nie chce Ci się szukać, to zajrzyj tutaj:

e-booki
http://www.mininova.org/tor/777956

komiksy
http://www.mininova.org/tor/1173609
Eviva
Użytkownik
#20 - Wysłana: 3 Kwi 2008 15:08:59
Zygu-zygu marcheweczka. A ja mam przed sobą jeszcze prawie wszystko, bo gdy TNG, Voyager i DS9 szły sobie na polskich kanałach, to ja tyrałam na dwóch etatach i nie miałam czasu na telewizję. A dzięki uprzejmym Braciom w Treku mogę mieć wszystko na DVD i delektować sie tym do woli.
Ale i tak nie sądzę, by coś pobiło TOS. A propos - masz rację, TAS jest fajny. Lubię kreskówki, jak i Ty, a TAS przypomina konwencją rysunku "He-Mana" oryginalną serię ma się rozumieć, nie japońskie podróbki.
Seybr
Użytkownik
#21 - Wysłana: 3 Kwi 2008 15:24:40
Ja jak nie miałem co robić to sobie włączyłem jakiś odcinek na dvd.

Poszukiwałem, takiego który był dobry i oglądałem sobie. Jakiś czas temu sobie zrobiłem mini serial z Vincem ;]. Jeden z lepszych odcinków tematycznych w DS 9 ;].
cinus
Użytkownik
#22 - Wysłana: 3 Kwi 2008 17:40:12
Delta
Google Twoim przyjacielem.

Ale jak nie chce Ci się szukać, to zajrzyj tutaj:

e-booki
http://www.mininova.org/tor/777956

komiksy
http://www.mininova.org/tor/1173609

jak to zwykłem mówić... ja zmęczony życiem jestem dwa kliknięcia do smierci ;]
The_D
Użytkownik
#23 - Wysłana: 3 Kwi 2008 19:24:53
Silmarillion nudny?
Ja go przeczytałem w jeden dzień a teraz męczę Diunę po angielsku.

Ja mam bardzo słabą pamięć do imion, nazw własnych itp. Czasem zdarza mi się, ze nie jestem w stanie podać imienia głównego bohatera książki skończonej przed tygodniem. Czytając Sillmarillion najpierw co kilka zdań zaglądałem do indeksu na końcu, żeby sprawdzić o kogo chodzi, ale to strasznie męczące było więc potem już tylko czytałem nie wiedząc o kim czytam.
Odetta
Użytkownik
#24 - Wysłana: 3 Kwi 2008 19:43:38
Eviva ja zaczęłam od TNG i też mi się śmiać chciało kiedy mi powiedziano że skoro oceniam TNG na 10 to przy DS9 mi zabraknie skali Co się okazało prawdą jeszcze dużo dobrego przed Tobą
Eviva
Użytkownik
#25 - Wysłana: 3 Kwi 2008 19:58:18
Mam taką nadzieję, Odetto - na razie smakuję powoli to, co już mam. Z tym, że... kiedyś oglądałam parę odcinków TNG i gdy mieli wyemitowac TOS, nie liczyłam na nic poza dobrą zabawą. A tymczasem dostałam po głowie maczugą. I powiem więcej - dopiero teraz TNG ma dla mnie odpowiedni smaczek. A co będzie z resztą? Sądząc po tym, co piszesz, paluszki lizać.
Benjamin Sisko
Użytkownik
#26 - Wysłana: 3 Kwi 2008 22:39:13 - Edytowany przez: Benjamin Sisko
Dzięki za wszystkie odpowiedzi/podpowiedzi. Na pewno z jakiejś skorzystam. Odpaliłem sobie gierkę StarFleet Command 3 ale ja chyba już za stary na gry jestem i zresztą sama gra starą jest. Te ebooki mogą być ciekawe.
Eviva - czeka Cię nie lada przygoda. Zazdroszczę.
Eviva
Użytkownik
#27 - Wysłana: 4 Kwi 2008 13:46:20
A po dzisiejszej tragedii bardzo mi się przyda jakaś odskocznia...
Odetta
Użytkownik
#28 - Wysłana: 4 Kwi 2008 13:56:50
Co się stało?
Ethno
Użytkownik
#29 - Wysłana: 4 Kwi 2008 13:59:01 - Edytowany przez: Ethno
Odetta
Coś Ty, nad Silmarillionem to nawet po polsku połowa populacji usypia jak nad Ulissesem [na zaprzyjaźnionym forum książkowym ludzie w dziedzinie książek których nie dokończyli mimo prób i starań wymieniali najczęściej właśnie Ulissesa i Silmarillion]

Wiem o co Ci chodzi, też słyszałem kiepskie opinie, ale IMO jak ktoś chcę głębiej zrozumieć świat LOTR'a to musi przecczytać Silmarillion, a mi się akurat b. podobał.
A jeśli chodzi o słownictwo Silmarillionu, to jest na tyle zaawansowane, że potem można poradzić sobie z każdą literaturą fabularną.

Odetta

Co się stało?

Masz wyjaśnienie w Topic'u "Luźne rozmowy"
Alucard87
Użytkownik
#30 - Wysłana: 4 Kwi 2008 23:18:31
Silamrilliona przeczytałem dwa razy - ale pierwsze podejście było bardzo cieżkie. Z etapami długich przerw i czytania na umór.

Teraz dwie sprawy ciut ważniejsze.
Odetta
Fuuuuuuuj!

żadnych takich tu proszę, bo to jednak Trek jest!
Delta
Odetta
Pilot Babylon 5 mnie nie poruszył kompletnie.

Bo z B5 tak chyba jest. On wciąga dużo później. ja się ledwo zmusiłem by obejrzeć ze cztery pierwsze odcinki. Potem B5 leżał odłogiem przez kilka miesięcy i jakoś nie chciało mi się do niego wracać. Az w końcu doszedłem do wniosku, że nie mam co oglądać, na naszą TV nie mam co liczyć, więc został mi pod ręką tylko B5. I początkowo z oporami po jednym odcinku, a potem po 4-8 na raz.

Miałem tak samo. A obejrzałem całość, łącznie z filmami (tzn feature-length episodes) i teraz jestem w [połowie Krucjaty.

A z innych TV serii dobre jeszcze jest Earth: Final Conflict, choć jest z nim podobnie jak z B5. I są jeszcze (niesprawdzone, ale polecane przez innych): nBSG, Space: Above and Beyond, i pare innych. Jest w czym wybierać. A trek jednorazowy to nie jest za bardzo. Ja nawet teraz w kilka miesięcy po odesłaniu NX-01 na emeryturę lubię sobie co ciekawsze odcinki odświeżyć, zwłaszcza, jak se cos skojarze. wtedy Memory Alpha po tytuł odcinka i oglądam
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Obejrzałem wszystko z serii ST – co dalej?!

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!