USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Zeitgeist (dokument czy ...?) ;)

Autor Wiadomość
tuvok
Użytkownik
#1 - Wysłana: 21 Mar 2008 23:01:52
Odpowiedz 
Zeitgeist
Mocny film dokumentalny pokazujący i wyjaśniający jak społeczeństwo jest manipulowane. Dokument podzielony jest na 3 części: Religijna, 11 Września, Banki i plan zniewolenia świata...

Ten film trochę poniekąd nauczył mnie o tym jak spoglądać na świat, by nie wierzyć ślepo we wszystko co pokazują w telewizji.
Ale też myślę ze nie można wierzyć temu dokumentowi również ślepo. Ale sporo wątków w tym filmie o których mowa poniekąd
są prawdziwe. Bo kto by sie spodziewał , ze teoretycznie tak niewinny chip który byłby wszczepiany pod skóre, Mógłby służyć takze do celów spiegowskich?
Z religią to od dziecka zastanawiały mnie kilka niejasności jakie w biblii sie znajdują. W filmie tez są one poruszane....

Polecam film którzy go jeszcze nie widzieli.
z polskimi napisami można zobaczyć bezposrednio na video.google,
hmm mysle ze sporo widziało ten film, ale jakoś nie znalazłem tutaj wątku o nim:
http://video.google.pl/videoplay?docid=-5870901554 543719947&q=zeitgeist&total=3980&start=0&num=10&so =0&type=search&plindex=1

Co tak w ogóle o nim sądzicie?
Pah Wraith
Użytkownik
#2 - Wysłana: 22 Mar 2008 12:14:39
Odpowiedz 
Coś tam gdzieś już u nas się przewinął, Psyker był jego promotorem w kołach internetowych Sam filmik jest typowym przejawem manii wynajdywania teorii spiskowych przez Amerykanów. Podejrzewam, że zastępuja im mity i legendy, które w Europie wręcz leżą na ulicy i czają się za każdym rogiem, a w 500 letniej rzeszy północnoamerykańskiej ich brak
Darnok
Użytkownik
#3 - Wysłana: 22 Mar 2008 14:59:22
Odpowiedz 
Pah Wraith
Ciekawe podejście jakby tak się zastanowić, to masz rację.
Pah Wraith
Użytkownik
#4 - Wysłana: 22 Mar 2008 15:08:12
Odpowiedz 
W zakresie motywacji jego powstania tak zakładam. Treści które są w nim zawarte trudno mi oceniać z punktu widzenia naukowego, bo wymagają dokonania szerszej analizy, np. badań historycznych.
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 22 Mar 2008 18:43:18
Odpowiedz 
tuvok

Co tak w ogóle o nim sądzicie?

Dan Brown będzie miał o czym pisać...
Bashir
Moderator
#6 - Wysłana: 22 Lis 2008 00:44:29
Odpowiedz 
Znajomy mi podrzucił płytkę. Nie chciałem mu robić przykrości i obejrzałem Zwłaszcza że dużo szumu było o ten film. Spojrzałem na forum... a tu niewiele szumu. I słusznie. Film preferuje najgorszy rodzaj oszustwa: gdzie pomiędzy 9 prawd podkłada się 1 kłamstwo.

Np. bardzo rzetelnie przedstawiono sposób kreacji pieniądza, natomiast już stwierdzenie, że na rynku nie ma tyle pieniędzy, żeby spłacić odsetki to już bzdura.

Tak gdzieś od trochę wcześniej niż połowy widać że chodzi im tylko o promowanie swojego pomysłu na życie, którego wprowadzenie jest nierealne.

Następnym razem zaufam swojemu instynktowi i odaplę nBSG
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 22 Lis 2008 02:11:06
Odpowiedz 
Bashir

Np. bardzo rzetelnie przedstawiono sposób kreacji pieniądza

Tu masz fajny filmik na ten temat:
http://www.nbportal.pl/prezentacje/kreacja.html
Darnok
Użytkownik
#8 - Wysłana: 23 Lis 2008 21:31:50
Odpowiedz 
Zaitheist co do tematu religii niestety wymyśla nowe teorie. Każde porównanie da się obalić, każde, czasami twórca wymyśla rzeczy, które tak naprawdę nie istnieją tylko po to, by dopasować go do jego teorii, że jesteśmy manipulowani. Na temat tego śmieciowego filmu już się więcej nie wypowiadam, poszukajcie w googlach, ja tam kiedyś znalazłem stronę, która krok po kroku obala praktycznie co drugie zdanie.
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 16 Maj 2009 16:08:20
Odpowiedz 
Nasi ulubieni bohaterowie chyba oglądali tego "Zeitgeista"
http://www.youtube.com/watch?v=ysa8sVGllQI

USS Phoenix forum / Różności / Zeitgeist (dokument czy ...?) ;)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!