USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Drużyna A nadciąga !!!
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  »» 
Autor Wiadomość
Jo_anka
Użytkownik
#271 - Wysłana: 26 Wrz 2015 00:24:32 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
Dreamweb:
Te przebieranki Hannibala itd.

Gumowy kostium Godzilli, czy innego krokodylo/smokopodobnego potwora - całkiem Gornopodobnego.
Q__
Moderator
#272 - Wysłana: 26 Wrz 2015 00:27:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Jasne, że Drużyna... jest durna, w stopniu porównywalnym do komiksów o G.I.Joe, kolejnych cudacznie poubieranych superżołnierzach z tamtych lat... Ale w tym spora część jej uroku. Nie wszystkie historie ceni się za mądrość.
Eviva
Użytkownik
#273 - Wysłana: 26 Wrz 2015 07:20:15
Odpowiedz 
Q__:
Nie wszystkie historie ceni się za mądrość.

Jasne że nie. Przecież to nie był serial dokumentalny, miał przede wszystkim bawić i role swą spełniał znakomicie.
A Pogromcy Mitów rozkminili część pokazanych w nim cudów wykonywanej ad hoc techniki i co się okazało? Że to działa!
Q__
Moderator
#274 - Wysłana: 26 Wrz 2015 09:34:20
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
A Pogromcy Mitów rozkminili część pokazanych w nim cudów wykonywanej ad hoc techniki i co się okazało? Że to działa!

No, to jest duża pochwała dla tytułowego serialu... Swoją drogą, warto dodać, że wyprzedzili w tym improwizowaniu MacGyvera, serial o nim powstał parę lat później... acz Kirk i tak był pierwszy (swoją drogą: gdzie podział się macgyveryzm oficerów GF potem?).

BTW. Mythbusters oczywiście i MacGyverem się zajmowali:
http://en.wikipedia.org/wiki/MythBusters_(2008_sea son)#Episode_100_–_"MacGyver_Myths"

A jak już ich zestawiamy:
http://www.grudge-match.com/History/ateam-macgyver .shtml
http://www.comicvine.com/forums/battles-7/a-team-v s-macgyver-1527404/

ps. I jeszcze coś o macgyveryzmach:
http://www.avclub.com/article/10-episodes-that-sho w-why-imacgyveri-was-more-than-93626
Dreamweb
Użytkownik
#275 - Wysłana: 26 Wrz 2015 17:27:04
Odpowiedz 
Mcgyveryzm w Gwiezdnej Flocie czasami się później pokazywał, np. w postaci Picarda robiącego "z niczego" pułapki w odc. Starship Mine. Albo O'Brien zaskakujący Garaka bombą zrobioną bodajże z tricordera i phasera a uruchomioną komunikatorem, gdy odwiedzili Empok Nor.
Eviva
Użytkownik
#276 - Wysłana: 26 Wrz 2015 19:15:19
Odpowiedz 
Q__:
gdzie podział się macgyveryzm oficerów GF potem?

Na ogół nie był potrzebny. Ujawniał się, gdy sytuacja byla bez wyjścia. Kirk działał w bardziej pionierskiej rzeczywistości, raczej należy się dziwić, czemu tak mało macgyveryzmu było u Archera i spółki.
Q__
Moderator
#277 - Wysłana: 26 Wrz 2015 19:28:59
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Mcgyveryzm w Gwiezdnej Flocie czasami się później pokazywał

Fakt, ale czemu tak mało... Po prostu miałem czasem wrażenie, że oficerowie GF byli często pokazywani jako mniej genialni i wszechstronni niż - na logikę - powinni być...

Eviva

Eviva:
Na ogół nie był potrzebny.

Ale co najmniej parę sytuacji, gdzie był aż nazbyt wskazany by się znalazło... Oficerowie GF to jednak powinni być trochę półbogowie, jak Maksym Kammerer na Saraksz...

Eviva:
raczej należy się dziwić, czemu tak mało macgyveryzmu było u Archera i spółki.

W wypadku Archera to mnie, akurat, nie dziwi.
Dreamweb
Użytkownik
#278 - Wysłana: 26 Wrz 2015 21:51:27
Odpowiedz 
A pamiętacie odcinek ENT pt. Marauders? Ekipa z zewnątrz ratuje gromadkę miejscowych przed powtarzającymi się najazdami bandy złych gości, do tego stosując różne sztuczki i fortele. Toż to czysta nieskażona Drużyna A.
Eviva
Użytkownik
#279 - Wysłana: 26 Wrz 2015 21:54:29
Odpowiedz 
Dreamweb:
Toż to czysta nieskażona Drużyna A.

Jak już zwalać, to z dobrych wzorców, no nie ?
Dreamweb
Użytkownik
#280 - Wysłana: 26 Wrz 2015 21:57:09
Odpowiedz 
No ba Wszakże wczesnemu ENT nieraz (i słusznie) zarzucano brak oryginalności i czerpanie z czego się da.
Eviva
Użytkownik
#281 - Wysłana: 26 Wrz 2015 21:59:14
Odpowiedz 
Dreamweb

Ciekawe, że mimo to ten serial da sie lubić. VOY tez zwalał i jednak mimo wszystko lubi się go mniej.
Dreamweb
Użytkownik
#282 - Wysłana: 26 Wrz 2015 22:04:43
Odpowiedz 
Kimże jestem by osądzać, niemniej wydaje mi się że Voyager bardziej zrzynał z własnego podwórka, czytaj wcześniejszych Treków, natomiast ENT sięgał po wzorce skąd się dało (Enemy Mine chociazby, w odcinku The Dawn o ile dobrze kojarzę , wspomniana Drużyna A i inni ).
Q__
Moderator
#283 - Wysłana: 27 Wrz 2015 00:59:05 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Toż to czysta nieskażona Drużyna A.

Komentatorzy z Jammer's Reviews zgodzą się z Tobą:

Shawn Phelps:
This might not be the best episode of Enterprise but it is by far one of the best episodes of The A-Team since, oh the mid 80's. What else would you call a show with an elaborate plan, lots of explosions and spring boarded stuntmen and least we forget the shots fired but no one gets hit that was a staple of every A-Team show. If only Captain had said "I love it when a plan comes together" it would have been a near perfect homage.

http://www.jammersreviews.com/st-ent/s2/marauders. php

Eviva

Eviva:
Jak już zwalać, to z dobrych wzorców, no nie

Acz twórcy chwalą się wzorcami jeszcze lepszymi:

This episode was inspired by the feature film The Magnificent Seven, which itself was inspired by the Japanese film Seven Samurai. The colony represents the village in that film; the deuterium represents the rice; the Enterprise crew represent the seven heroes; etc.
http://en.memory-alpha.wikia.com/wiki/Marauders_(e pisode)#Background_Information

Dreamweb

Dreamweb:
Voyager bardziej zrzynał z własnego podwórka, czytaj wcześniejszych Treków, natomiast ENT sięgał po wzorce skąd się dało

Kiedy to logiczne - ENT nawiązywał do naszych czasów (bo miał do nich najbliżej), podczas gdy VOY był wysuniętą najdalej w przyszłość serią Treka, bazować więc musiał na poprzednich...
Dreamweb
Użytkownik
#284 - Wysłana: 27 Wrz 2015 01:18:56
Odpowiedz 
Siedmiu Wspaniałych/Samurai też oczywiście przychodzi na myśl, podobnie jak i Wilki z Calla Stephena Kinga, gdzie też zdaje się przyznawał się do tej inspiracji. Zresztą, w czasach tych odcinków ENT gdy mielono różne patenty z dawniejszych produkcji, ten wspomniany cytat w ustach Archera nawet by mnie nie zdziwił, oczywiście minus cygaro
mozg_kl2
Użytkownik
#285 - Wysłana: 27 Wrz 2015 21:20:36
Odpowiedz 
Eviva:
Amy była dość długo, dwa czy trzy sezony (aktorka sama nie chciała przedłużenia kontraktu)

tyle,że była traktowana per noga. Ekipa drużyny zawsze była oskarżana o seksizm. Sam Hanibal powiedział On her first day on set George Peppard took her aside and told her "We don't want you on the show. None of the guys want you here. The only reason you're here is because the network and the producers want you. For some reason they think they need a girl." Bużka uzupełnił to "It was a guy's show. It was male driven. It was written by guys. It was directed by guys. It was acted by guys. It's about what guys do. We talked the way guys talked. We were the boss. We were the God. We smoked when we wanted. We shot guns when we wanted. We kissed the girls and made them cry... when we wanted. It was the last truly masculine show."

https://en.wikipedia.org/wiki/The_A-Team#Sexism

Mav:
Żadnego geja w drużynie nie będzie? Ani Azjaty, Araba? Ksenofobiczny, rasistowski, homofobiczny serial!

Spokojnie, to FOX na bank to spier*****

Mav:
Zastanawiam się czy oglądaliście "Drużynę A" jakoś niedawno po wielu latach?

z 5-6 lat temu kupiłem oryginalne DVD i oglądnąłem całość. Da sie to dalej oglądać. Nawet niedawno leciało w HD na TVP1, również oglądałem ze smakiem. Ta lekka głupkowatosć ma swój komiksowy urok. Strzelają tone naboi, a przez cały serial ginie tylko jedna postać. Co ciekawe, nikt nie wspomina o wydziwieku edukacyjno-politycznym serialu. Propagował on anarchokapitalizm w czystej i pozytywnej formie. Drużyna działała tam, gdzie zawodziło państwo, bez faktur podatków i ubezpieczeń.

http://mises.pl/blog/2006/07/18/301/

obok Firefly jeden z niewielu prawicowych seriali.
Q__
Moderator
#286 - Wysłana: 28 Wrz 2015 10:03:45 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Ekipa drużyny zawsze była oskarżana o seksizm

Powiem tak... O ile zachowanie aktorów - jeśli doniesienia są prawdą - było b. mało eleganckie i... cóż... bucowate, o tyle faktycznie jest to argument przeciwko feminizacji na siłę remake'u (można by co najwyżej wziąć rzecz w nawias ironii, jak seksizm Bonda w "Goldeneye", czy pokazać jak bohaterom uciera nosa konkurencyjna grupa żeńskich najemniczek, co redefinuje ich postawę, albo też pośmiać się z tego jak anachroniczni w swojej postawie są, inaczej będzie to przekłamanie ducha oryginału...*).

* A ducha oryginału będę bronić zawsze...

mozg_kl2:
obok Firefly jeden z niewielu prawicowych seriali.

Acz nie w 100%, vide - podkreślone w komentarzach - poparcie bohaterów dla powstawania związku zawodowego.
Dreamweb
Użytkownik
#287 - Wysłana: 30 Wrz 2015 08:22:43
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Strzelają tone naboi, a przez cały serial ginie tylko jedna postać

Ja kojarzę trzy - gość w odcinku The Rabbit Who Ate Las Vegas wyrzucony przez okno, generał Fulbright w ostatnim odcinku sezonu 4, i jeszcze na 100% w jakimś odcinku jakiejś dziewczynie zabili bodajże ojca, choć chyba tego bezpośrednio nie pokazano.

Eviva:
Amy była dość długo, dwa czy trzy sezony (aktorka sama nie chciała przedłużenia kontraktu)

Za to później poszła romansować z Rikerem

1
Eviva
Użytkownik
#288 - Wysłana: 30 Wrz 2015 11:15:02
Odpowiedz 
Dreamweb:
Za to później poszła romansować z Rikerem

Wystąpiła też z jednym odcinku serialu "Czynnik PSI". Ogólnie rzecz biorac kariery nie zrobiła, robi za zapchajdziurę.
Q__
Moderator
#289 - Wysłana: 30 Wrz 2015 14:08:49
Odpowiedz 
mozg_kl2
Dreamweb
Eviva

Wiecie co? Tak sobie dumałem nad Amy i Tawnią i doszedłem do wniosku, że wiem dlaczego te - sympatyczne skądinąd - dziewczęta nie przyjęły się w serialu (a także skąd - być może - wzięły się na płaszczyźnie podświadomych odruchów reakcje męskiej części obsady, których absolutnie nie pochwalam, ale - ponownie: być może - rozumiem).
Otóż wydaje mi się, że panie Allen i Baker po prostu nie pasowały do konwencji Drużyny... - gdyby się miały przyjąć, to powinny być raczej postacie typu Maggie Sullivan* czy - skoro o Firefly była mowa - bohaterek grywanych przez Ginę Torres, a więc potrafiące z chłopcami się siłować, pić i strzelać nie gorzej niż oni... Eleganckie reporterki niezbyt nadają się na pole bitwy...

* pamiętacie?
http://a-team.wikia.com/wiki/Maggie_Sullivan
Eviva
Użytkownik
#290 - Wysłana: 30 Wrz 2015 18:37:06
Odpowiedz 
Q__:
Eleganckie reporterki niezbyt nadają się na pole bitwy...

Ależ one miały właśnie takimi być i przydawać się ze względu na ich dostęp do zastrzeżonych informacji. Gdy zastąpił je spec od efektów specjalnych, było jeszcze gorzej, bo to chyba najbardziej nieudana postać, jaką widziałam w serialu.
Q__
Moderator
#291 - Wysłana: 30 Wrz 2015 19:23:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Ależ one miały właśnie takimi być

Ale przyznasz, że były przez to trochę ciałami obcymi...

Eviva:
Gdy zastąpił je spec od efektów specjalnych, było jeszcze gorzej, bo to chyba najbardziej nieudana postać, jaką widziałam w serialu.

Fakt, Frankie był jakiś taki...
Eviva
Użytkownik
#292 - Wysłana: 1 Paź 2015 07:49:16
Odpowiedz 
Q__:
Ale przyznasz, że były przez to trochę ciałami obcymi...

Fakt że w stosunku do dzielnej Drużyny były trochę outsiderkami, ale jak dla mnie to spokojnie mogły jako takie egzystować, bo niby czemu nie? To jak z Ewą Olszańską w "07 zgłoś się" - aktorka cały czas narzekała, że jest "tylko ładnym dodatkiem". Osobiście nie rozumiem takiego narzekactwa u aktorek i uważam, ze przynosi im więcej szkody niż pożytku (cassus Denise Crosby).

Q__:
Fakt, Frankie był jakiś taki...

Był jak z kiepskiej telenoweli, a co gorsza - między nim a reszta Drużyny nie było źdźbła chemii. A tego nie można było w żadnym razie zarzucić dziewczynkom
Q__
Moderator
#293 - Wysłana: 1 Paź 2015 09:21:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Fakt że w stosunku do dzielnej Drużyny były trochę outsiderkami, ale jak dla mnie to spokojnie mogły jako takie egzystować

Fakt, mnie nie przeszkadzały również.

Eviva:
cassus Denise Crosby

Crosby akurat nie narzekała, a rzuciła rolę. Ale zauważ, że chętnie przyjęli ją z powrotem. I, że tym ruchem - jak by nie gadać - stworzyła tragiczną legendę Tashy...

Eviva:
Był jak z kiepskiej telenoweli,

Pojadę snobistycznie. Jeden mój znajomy, angielski lord (a nawet diuk) - pisałem chyba o takim przypadkowym poznaniu pijanego ahystokhaty w knajpie ongiś - ożeniony był czas jakiś z Polką, o bynajmniej nie arystokratycznych korzeniach (zamienił ją potem, zdaje się, na niemiecką hrabiankę... potomkinię SS-manna). Kiedy jego ówczesna żona wybrała się na sławetny polski koncert na Wembley nie krył oburzenia, twierdząc, że na takie imprezy nie powinna chodzić jego żona, a co najwyżej "only barbers and pimps" . Nie wiem czemu zwrot ów przypomniał mi się gdy wspomniałem Frankiego.
Eviva
Użytkownik
#294 - Wysłana: 1 Paź 2015 10:10:58
Odpowiedz 
Q__

Bo Frankie był taki... sztucznie wyluzowany. Miał być kimś w rodzaju MacGyvera, a byl żałosnym błaznem.
mozg_kl2
Użytkownik
#295 - Wysłana: 3 Paź 2015 21:25:16
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#296 - Wysłana: 3 Paź 2015 21:32:58
Odpowiedz 
Ciekawe kiedy zrobią nowych Czterech Pancernych?
Q__
Moderator
#297 - Wysłana: 3 Paź 2015 21:35:45
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
macgyver-cbs-tworz y-nowy-serial

Jak CBS już tak grzebie po tym co ma, to pewnie i Treka w końcu nam spłodzi... Tylko czy da się go oglądać?

BTW. jest w końcu szansa, że MacGyver zrobi ze spinacza do papieru, gumy do żucia i prezerwatywy bombę atomową i przenoszący ją bombowiec strategiczny.
reyden
Użytkownik
#298 - Wysłana: 4 Paź 2015 08:20:25
Odpowiedz 
Albo pocisk ICBM , łatwiej o przeniesienie bomby niż w przypadku bombowca .

A nóż może się okaże że nowy MacGyver to przykrywka Cochrana i za 50 lat będzie pierwszy kontakt .
mozg_kl2
Użytkownik
#299 - Wysłana: 4 Paź 2015 18:05:31
Odpowiedz 
MarcinK:
Ciekawe kiedy zrobią nowych Czterech Pancernych?

w nowej wersji będą bronić granic Europy przed oddziałami ISIS.
MarcinK
Użytkownik
#300 - Wysłana: 4 Paź 2015 18:10:50
Odpowiedz 
mozg_kl2:
w nowej wersji będą bronić granic Europy przed oddziałami ISIS.

A Gustlik będzie kobietą
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Drużyna A nadciąga !!!

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!