USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / filmy sf na dvd

Autor Wiadomość
karaktak
Użytkownik
#1 - Wysłana: 19 Sty 2008 15:30:03
Odpowiedz 
Dlaczego filmy sf z efektami specjalnymi korzystające z tzw. blue box'u nagrane na dvd i odtwarzane na porządnym sprzęcie prezentują tak fatalną jakość.
Bashir
Moderator
#2 - Wysłana: 19 Sty 2008 15:33:54
Odpowiedz 
hm, nie wiem, ale dobrze że mówisz. Nie będę kupował porządnego sprzętu.
karaktak
Użytkownik
#3 - Wysłana: 19 Sty 2008 15:40:29
Odpowiedz 
Bashir
hm, nie wiem, ale dobrze że mówisz. Nie będę kupował porządnego sprzętu.
Nie bądź złośliwy. Skąd mogłam wiedzieć.
Bashir
Moderator
#4 - Wysłana: 19 Sty 2008 15:44:11
Odpowiedz 
Przepraszam to nie miało być złośliwe... tak tylko zabrzmiało... człowiek niewyspany, sesja

Może po prostu masz bardzo dobry telewizor (z dużą przekątną) na którym naprawdę dobrze będzie widać dopiero w nowszych formatach (Blu-ray czy coś tam)...
Domko
Użytkownik
#5 - Wysłana: 19 Sty 2008 15:49:34
Odpowiedz 
Zależy jeszcze z jakiego roku są owe filmy. Filmy na DVD są kompresowane przy pomocy MPEG-2 - jednak sposób kodowania zmienił się przez lata i obecne filmy mają dużo lepszą jakoś niż te sprzed paru(nastu) lat.
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 19 Sty 2008 18:41:38
Odpowiedz 
karaktak

Dlaczego filmy sf z efektami specjalnymi korzystające z tzw. blue box'u nagrane na dvd i odtwarzane na porządnym sprzęcie prezentują tak fatalną jakość.

Nie wiem czy fatalna... Po prostu widać, że jest to cyfrowe...
karaktak
Użytkownik
#7 - Wysłana: 20 Sty 2008 13:29:40
Odpowiedz 
Domko
obecne filmy mają dużo lepszą jakoś niż te sprzed paru(nastu) lat.
To są filmy z ostatniego roku i nie tylko polskie.
karaktak
Użytkownik
#8 - Wysłana: 20 Sty 2008 13:31:51
Odpowiedz 
Q__
Nie wiem czy fatalna... Po prostu widać, że jest to cyfrowe...
Ale przecież cyfrowe to powinno być idealne. Jak oglądam z te same filmy z Cyfry to mam o niebo lepszy obraz niż z płyty
Domko
Użytkownik
#9 - Wysłana: 20 Sty 2008 15:04:57
Odpowiedz 
To są filmy z ostatniego roku i nie tylko polskie.

Chyba się nie rozumiemy - mówię o jakości obrazu kodowanego na DVD - i to nie dotyczy ostatniego roku tylko ostatnich paru, parunastu lat. I nie pisałem, że mówię np. tylko o polskich filmach.
The_D
Użytkownik
#10 - Wysłana: 20 Sty 2008 15:50:37
Odpowiedz 
Ale przecież cyfrowe to powinno być idealne.

Eh, to takie komercyjno-propagandowe uproszczenie. Cyfrowość sama w sobie zapewnia jedynie możliwość utworzenia dokładnej kopii 1:1 bez straty jakości. Sama jakość (obrazu/dźwięku czy czego tam jeszcze) zależy od wielu parametrów: rozdzielczości, głębi barw, częstotliwości próbkowania, użytej kompresji, pasma itd.
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 22 Sty 2008 14:39:07
Odpowiedz 
karaktak

Ale przecież cyfrowe to powinno być idealne.

Zależy od epoki z której pochodzą F/X...

(BTW: ja prawie zawsze komputerowe efekty i tak wyczuję...)

USS Phoenix forum / Różności / filmy sf na dvd

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!