USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Może urzeczywistnić USS Phoenixa?
 Strona:  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Alucard87
Użytkownik
#1 - Wysłana: 3 Sty 2008 22:53:38
Odpowiedz 
w sumie głupkowaty pomysł, ale na takie sie wpada po uczeniu się historii wielkiej brytanii, popijając przy tym piwo i słuchając rammsteina na full

Otóż - jako totalny fanfic: stworzyć statek USS Phoenix, wymyślić klasę i specyfikację techniczną(albo skorzystać z jakichś gotowców, ale to nie IMO miałoby klimatu i skończy łoby się na dyskusji (przykładowo) Nebula vs. Intrepid), zaprojektować szkice jakieś (ktoś tu na bank ładnie rysuje - ale to nie ja ), załogę (coś jak w sesji RPG - kazdy uzytkownik mialby prawo stworzyć jedna szczegółowa postać), dobrać załodze stanowiska, sekcje, rangi. Potem można by dokonać uroczystego wysrzelenia ze space-dock'u, wybrać jakąś misję (niekoniecznie w 'filmowym' stylu, wręcz przeciwnie - żmudna i cięzka misja byłaby bardziej hardcore ) dalej, wspólnymi siłami tworzyć opowiadanie, którego satek z załogą byłby bohaterem (dla wzbogacenia, każdy mógłby (niektórzy, jak sekcja dowództwa musieliby) składać wpisy do dzienników pokładowych, moglibyśmy używać np zapisów z dedykowanego kanału irc jako zapisu konkretnych rozmów, itp, itd...) co wy na to? jeśli zgodzi sie przynajmniej na tyle osób, by utworzyć załogę zmiany Alpha na okręcie klasy Inrepid + medyk, szef inżynierów i jakiś np. non-starfleet character, uznam projekt za rodzący się

jeśli bedą chetni i bedziecie mieć pomysły jakieś, piszcie je tu, a chęć udziału w przedsięwzięciu zgłaszajcie na gg:9413445

God Speed! (to chyba znaczy: Warp 7, engage!...)
PaulAtryda
Użytkownik
#2 - Wysłana: 3 Sty 2008 23:33:37
Odpowiedz 
fajny pomysł
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 3 Sty 2008 23:50:21
Odpowiedz 
Alucard87

Otóż - jako totalny fanfic: stworzyć statek USS Phoenix, wymyślić klasę i specyfikację techniczną

Próbowaliśmy coś takiego robić grając na Forum w ST RPG.
Alucard87
Użytkownik
#4 - Wysłana: 4 Sty 2008 02:18:08 - Edytowany przez: Alucard87
Odpowiedz 
widzialem ten topic. kiedyś też próbowałem grać i prowadzić PbF, ale troche to niepraktyczne. Moim zamierzeniem jest coś znacznie odmiennego - to byłby projekt wspólny, gdzie każdy miałby wpływ jako osoba, nie postać, a element RPGowy byłby tylko np na kanale IRC/chacie i w personal logach, a takie elementy jak zalążek fabuły, zadania i dalsze wydarzenia (choćby awarie statku, czy bitwy) byłyby już jak pisanie książki (i nie tylko) symultanicznie przez wielu autorów.

Przykład - kilkoro scenarzystów (pospołu z innymi wtajemniczonymi) wspólnie opracowało wydarzenie, w którym statek uwięziła jakaś kosmiczna anomalia. Nie zdradzają wszystkiego, a dopiero po wypracowaniu przez załogę (bycie scenarzystą i załogą jednocześnie niewykluczone, czasem nawet wskazane, choć w granicach rozsądku z ułatwieniami dla swojego chara) jakiegoś rozwiązania, okraszonego dobrą dawką fantazji i technobełkotu decydują, czy im się udało, czy nie i tworzą dalszą część fabuły.

Tu przyszedł mi do głowy mały paradoks - w celu urealnienia całego zajścia, trzeba będzie rozszerzyć uniwersum poza kanon memory-alpha, bo sama alpha ograniczałaby pole manewru do rzeczy już znanych. Kto wie, może powstałaby z tego memory-gamma?

Co do postaci. Każda z nich miałaby w bazie danych swoje miejsce, w którym były by podane informacje stworzone przez prowadzącego (wiek, rasa, cechy fizyczne, wykształcenie, służba przed zaciągnieciem sie na Phoenixa itp.), a w dalszej części już service record na naszym statku (nagany, wyróżnienia, odznaczenia, awanse), tworzony przez administratorów projektu.

Wiem, projekt jest ambitny w założeniach i na początku będzie więcej problemów niż przyjemności, ale realnie rzecz biorąc, jeśli zbierze się kilku entuzjastów, ma szanse powodzenia
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 4 Sty 2008 04:21:54
Odpowiedz 
Alucard87

Kto wie, może powstałaby z tego memory-gamma?

Istnieje już coś co zasługiwałoby na nazwę Memory Gamma:
http://stexpanded.wikia.com/
Pah Wraith
Użytkownik
#6 - Wysłana: 4 Sty 2008 10:40:50
Odpowiedz 
Wymyślać Phoenixa nie trzeba, on istnieje

http://www.startrek.pl/phoenix.php
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 4 Sty 2008 10:48:58
Odpowiedz 
Pah Wraith

Dobrze, ze przypomniałeś.
Domko
Użytkownik
#8 - Wysłana: 4 Sty 2008 11:32:47
Odpowiedz 
Nawet nie wiemy na jakim statku służymy, jak widać.
Jurgen
Moderator
#9 - Wysłana: 4 Sty 2008 12:46:50
Odpowiedz 
Nawet nie wiemy na jakim statku służymy, jak widać.

Kto nie wie, ten nie wie.
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 4 Sty 2008 13:18:26
Odpowiedz 
Jurgen

Kto nie wie, ten nie wie

Otóż to.

ps. a projekt świetny.
Domko
Użytkownik
#11 - Wysłana: 4 Sty 2008 15:03:10
Odpowiedz 
Znaczy, ja też wiedziałem - mówię tylko o niektórych osobach, których nie wskażę palcami, bo już kiedyś Q__ mi wytknął, że to nieładnie.
lawiscool
Użytkownik
#12 - Wysłana: 4 Sty 2008 15:06:39
Odpowiedz 

fajny, ale pomysł z drugim deflektorem do bani (niby po co), ja bym tam umieścił baterię wyrzutni torped kwantowych

załogę (coś jak w sesji RPG - kazdy uzytkownik mialby prawo stworzyć jedna szczegółowa postać), dobrać załodze stanowiska, sekcje, rangi.

To ja chce być kapitanem

A ogólnie idea mi sie podoba !

moj pomysl na scenariusz: USS Phoenix został wyslany z misja ratunkową do kwadrantu delta. Zaloga skladająca sie ze zdecydowanych na wszystko kosmicznych wyjadaczy, ruszyła w daleka droge aby odnaleźć zagubiony gdzieś na krańcu galaktyki okręt klasy Interpid pod dowództwem nierozgarniętej baby...
Madame Picard
Moderator
#13 - Wysłana: 4 Sty 2008 15:10:45
Odpowiedz 
fajny, ale pomysł z drugim deflektorem do bani (niby po co),
No jak to? Dwa deflektory to dwa razy więcej możliwości wykorzystania deflektora .
Delta
Użytkownik
#14 - Wysłana: 4 Sty 2008 15:18:35
Odpowiedz 
lawiscool
Zaloga skladająca sie ze zdecydowanych na wszystko kosmicznych wyjadaczy,

Znaczy się będziemy piracić?

Madame Picard
Dwa deflektory to dwa razy więcej możliwości wykorzystania deflektora .

lawiscool
Użytkownik
#15 - Wysłana: 4 Sty 2008 15:22:35
Odpowiedz 
No jak to? Dwa deflektory to dwa razy więcej możliwości wykorzystania deflektora .

no taak.. oj ja glupi ! w końcu bedzie mozna na jednym grillować i popijac browar w trakcie lotu w WARP. Zawsze tego brakowało
lawiscool
Użytkownik
#16 - Wysłana: 4 Sty 2008 15:24:11
Odpowiedz 

a moze cos w rodzaju korsarza
Psyker
Użytkownik
#17 - Wysłana: 4 Sty 2008 15:48:42
Odpowiedz 
Ja tam się piszę na Szefa Zespołu Taktycznego Do Zadań Specjalnych Hazard Team Phoenix Theta (no co, jak już fan-fic to na całego lol). Szczegóły można podać później.

Mi się pomysł podoba - ludzie, trochę emocji i ambicji, jak już się próbowało raz zrobić coś takiego to można zrobić i drugi raz.

Mam pomysł na jedną postać: Kapitan Qook
Delta
Użytkownik
#18 - Wysłana: 4 Sty 2008 15:57:38
Odpowiedz 
Psyker
Ja tam się piszę na Szefa Zespołu Taktycznego Do Zadań Specjalnych Hazard Team Phoenix Theta

Bardzo krótka nazwa.

lawiscool

A mottem na tabliczce na mostku będzie: "When diplomacy fails, there's only one alternative; Violence. Force must be applied without apology. It's the Starfleet way." (Kathryn Janeway VGR: Living Witness).

Plus obok zdjęcie Kaśki rozwalającej zakładników.

A właśnie, przypomniało mi się. Dzięki Kazeite, mamy zaprojektowany okręt. Ale nie mamy tabliczki dedykacyjnej, z nazwą, załogą i mottem. Może warto by umieścić jakąś?
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 4 Sty 2008 16:08:49 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
lawiscool

fajny, ale pomysł z drugim deflektorem do bani (niby po co)

Zawsze się przyda.

ja bym tam umieścił baterię wyrzutni torped kwantowych

Militarysta.

To ja chce być kapitanem

Każdy by chciał. A kwalifikacje masz?

moj pomysl na scenariusz: USS Phoenix został wyslany z misja ratunkową do kwadrantu delta. Zaloga skladająca sie ze zdecydowanych na wszystko kosmicznych wyjadaczy, ruszyła w daleka droge aby odnaleźć zagubiony gdzieś na krańcu galaktyki okręt klasy Interpid pod dowództwem nierozgarniętej baby...

Dobre

Delta

Znaczy, że będziemy załogą z Terran Empire?

lawiscool

w końcu bedzie mozna na jednym grillować i popijac browar w trakcie lotu w WARP. Zawsze tego brakowało

Bardzo to trekowe

lawiscool

A po co?

Psyker

Ja tam się piszę na Szefa Zespołu Taktycznego Do Zadań Specjalnych Hazard Team Phoenix Theta (no co, jak już fan-fic to na całego lol).

Jaki akronim z tego wyjdzie?

Mam pomysł na jedną postać: Kapitan Qook

Że niby ja? Ja mogę byc oficerem mostkowym. Kapitanem powinien być Kai, pozostajacy chwilowo w hibernacji.

Delta

A mottem na tabliczce na mostku będzie: "When diplomacy fails, there's only one alternative; Violence. Force must be applied without apology. It's the Starfleet way." (Kathryn Janeway VGR: Living Witness).

Cholernie trekowe

Dzięki Kazeite, mamy zaprojektowany okręt.

Kazeite Twoje zasługi są wiekie .

Może warto by umieścić jakąś?

Zdecydowanie popieram.
Jurgen
Moderator
#20 - Wysłana: 4 Sty 2008 16:13:10 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
Zaloga skladająca sie ze zdecydowanych na wszystko kosmicznych wyjadaczy

To znaczy, że tymi wyjadaczami mielibysmy byc my? Dobra przyznawać się, ile lat świetlnych i na jakim sprzęcie macie wylatane?

Jak to jaki? Proste:

SZTDZSHTPT

Psyker
Użytkownik
#21 - Wysłana: 4 Sty 2008 16:13:12 - Edytowany przez: Psyker
Odpowiedz 

SZTDZSHTPT... Emm... Po prostu będziecie mi pisać "Chief" i po problemie... A dzięki wam mam już czołowe motto mojego odziału

ile lat świetlnych i na jakim sprzęcie macie wylatane
Straciłem rachubę, ale z gumki recepturki potrafię zbudować Fazer - więc jak, witamy na pokładzie?
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 4 Sty 2008 16:15:30 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jurgen

Dobra przyznawać się, ile lat świetlnych i na jakim sprzęcie macie wylatane

No ja trochę latałem na... TIE-Fighterze...

Psyker

SZTDZSHTPT

A dzięki wam mam już czołowe motto mojego odziału

Podziękuj Kaśce. Osobiście.

Straciłem rachubę, ale z gumki recepturki potrafię zbudować Fazer

To masz kwalifikacje inżyniera, nie komandosa.
Jurgen
Moderator
#23 - Wysłana: 4 Sty 2008 16:15:37
Odpowiedz 
Straciłem rachubę, ale z gumki recepturki potrafię zbudować Fazer - więc jak, witamy na pokładzie?

Czyli Chief McGyver?
Psyker
Użytkownik
#24 - Wysłana: 4 Sty 2008 16:17:44
Odpowiedz 
Podziękuj Kaśce. Osobiście.

No co ty, jeszcze mój okręt przeniesie "na słuszniejszą jednostkę" i co wtedy?

Czyli Chief McGyver?

Wiesz jak mówi się o inżynierach gwiezdnej floty? Że z kamienia potrafią zrobić replikator. A oficerowie Hazard Teams budują na poczekaniu pociski balistyczne.
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 4 Sty 2008 16:20:16 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jurgen

Czyli Chief McGyver

Ładne nazwisko zresztą. I do GF zawsze mi pasowało (choć bardziej do SG).

Psyker

A oficerowie Hazard Teams budują na poczekaniu pociski balistyczne.

Tylko Kirk coś w tym zakresie próbował... Ale on akurat nie był z HT. (Choć moze akurat on kiedyś i służył, w końcu sam siebie nazywa mianem żołnierza...)
Delta
Użytkownik
#26 - Wysłana: 4 Sty 2008 16:25:55
Odpowiedz 
Q__
Znaczy, że będziemy załogą z Terran Empire?

Ku chwale Imperium!

Że niby ja? Ja mogę byc oficerem mostkowym. Kapitanem powinien być Kai, pozostajacy chwilowo w hibernacji.

I Pierwszy Oficer będzie dowodził? A nie lepiej duet kapitan i XO?
Kai dość rzadko się pokazuje, niech będzie admirałem ze SF Command.

Cholernie trekowe

Tak tez sobie pomyślałem.

Kazeite Twoje zasługi są wielkie.

To mamy już szefa Biura Konstrukcyjnego Floty.

Psyker
SZTDZSHTPT... Emm... Po prostu będziecie mi pisać "Chief"

"Szef wszystkich szefów"...
Psyker
Użytkownik
#27 - Wysłana: 4 Sty 2008 16:28:58
Odpowiedz 
Już widzę te sceny, gdy odzywam się do pierwszego oficera w stylu Lindy "Mam... tylko... jednego... szefa... koleś"
Alucard87
Użytkownik
#28 - Wysłana: 4 Sty 2008 16:36:29
Odpowiedz 
żeście się rozgadali jak sie tak zastanowiłem, koncepcja pierwszej, ratunkowej misji do delty byłaby niezgorszym pomysłem, ale to sprawa na później.

Etapy tworzenia:
1. Ekipa brainstormerów z żyłką informatyka
zadania: zaprojektować, stworzyć, przetestować, rozwalić, stworzyć od nowa, przetestować, odburaczyć, uruchomić zaplecze informatyczne projektu (WWW, IRC, bazy danych itp.)
2. Ekipa fabularna
zadania: stworzyć i osadzić w czasoprzestrzeni całość wydarzeń, zaprojektować wnętrze statku (w sensie, że rozkład stanowisk na mostku), stworzyć wymagane stanowiska, dopracować kwestie techniczne statku
3. ROZPOCZĘCIE REKRUTACJI
Ogłoszenie naboru, podanie wymaganych informacji, zbieranie aplikacji i po osiągnięciu odpowiedniej liczby zgłoszeń, wybrać podstawową załogę statku
4. (punkt opcjonalny) Uzupełnienie załogi
Szefowie sekcji (lub upraszczając - zaloga mostka) wybierają sobie ludzi do swoich drużyn, kapitan wybiera Pierwszego

Potem już tylko błogosławieństwo Admiralicji, chrzest i "steady as she goes, Mr. Sulu..."
Delta
Użytkownik
#29 - Wysłana: 4 Sty 2008 16:37:51
Odpowiedz 
Psyker
"Mam... tylko... jednego... szefa... koleś"

To może zamiast McGyver, Twoja postać powinna się nazywać Chuck Norris.
Psyker
Użytkownik
#30 - Wysłana: 4 Sty 2008 16:57:27
Odpowiedz 
Hmm... Porucznik Chuck MacGyver? Ludzie, ja chcę jakoś wyglądać, pozwólcie, że sam sobie wybiorę nazwisko lol.
 Strona:  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Może urzeczywistnić USS Phoenixa?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!