USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / W Star Trek of Gods and Men wykorzystali mój pomysł :-)

Autor Wiadomość
atozz
Użytkownik
#1 - Wysłana: 30 Gru 2007 14:49:18
Odpowiedz 
Był to co prawda pomysł na ulepszenie ST: Nemesis, ale była tam scena... zniszczenia Vulcana za sprawą kapitana federacji Na dowód na końcu zamieszczam link do anglojęzycznego forum - co prawda o Star Gate - na którym to także zamieściłem. Kto wie, może ktoś tam zajrzał - przeczytajcie i powiedzcie czy nie brzmi teraz znajomo. Myślałem że zobaczę to może w Horizonie albo jakiejś innej fanowskiej produkcji ale jak zobaczyłem w filmie z prawdziwymi trekowymi aktorami to... no cóż -dziwne uczucie A więc czytajcie i piszcie czy skopiowali ode mnie czy nie. U mnie było tak:

Clone rises from captain's chair. Starts talking with a hue of pride in his voice:

"I am Captain Jean Luc Picard..."

We now see him on a huge screen set up in a city on Vulcan, similar to those on Cardassia used by authorities to address their people.

"...of the USS Enterprise. On behalf of the new alliance between Earth and Romulus, the Federation treaty with Vulcan is thereby dissolved. Vulcan falls now under Romulan jurisdiction."

We now see the cone-shaped object dropping out of warp over Vulcan. We can see how huge it is. Now back on Enterprise Ensign Reed turns to Clone:

"Sir, the cone positioned its rear end towards the Vulcan sun and the orifice faces the planet. It appears to accumulate solar energy."

Clone: "Yes... I... know."

We now see Vulcans standing in a desert. The cone causes an artificial solar eclipse by casting its shadow on the desert and covering the Vulcan sun as seen from the ground. The sky turns dark in the middle of the day.

Now back to Data on the warbird. He now sees a blurred image of Spock talking (a flashback):

"The needs of many outweigh the needs of one."

Now cut to Vulcan's high council, a leader speaks:

"Resistance would be illogical. We must evacuate."

We now see Vulcan ships rapidly leaving the surface and Vulcan's orbit in large numbers. They pass by the cone which now starts to emit a stream of energy from its "maw" onto Vulcan. From ground's perspective, the remaining Vulcans see aurora-like glow in the sky that intensifies. It is followed by very strong wind. Suddenly the aurora disappears - the atmosphere has been blown away by energetic particles of solar wind enhanced by the cone. Vulcans now standing in vacuum start suffocating and collapse in convulsions to be followed by paralysis. We can see that their bodies are now unnaturally swollen. Close-up to a Vulcan's face. We can see green blood coming out of his frosted mouth.

Now back to Data. He now sees a blurred image of Spock talking (flashback to the moment preceeding Spock's death in Star Trek II):

"I am and always will be your friend."

Now we see a broader view - there is a huge cavity in Vulcan - the planet has been stripped off its outer layer on the spot of contact with the energy beam and we can now see its glowing inner core. Suddenly a bright flash overwhelms the view.

A tu można przeczytać całość mojej wersji, opublikowanej 18 września 2006:

Nemesis remake by atozz
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 30 Gru 2007 15:13:03
Odpowiedz 
Pytanie, kiedy powstał scenariusz OGaM...
atozz
Użytkownik
#3 - Wysłana: 30 Gru 2007 15:47:18
Odpowiedz 
No może nie cały scenariusz - ale kiedy wprowadzono element zniszczenia planety Vulcan. Poza tym można to też było wymyśleć niezależnie. Ja w każdym razie pisząc to we wrześniu 2006 nie wiedziałem co to takiego OGAM. I nie czepiałbym się, bo różnice też są znaczne, ale jak zobaczyłem statki vulcańskie w pośpiechu ewakuujące się z planety tuż przed zniszczeniem to aż podskoczyłem na fotelu i zacząłem szukać tego swojego starego opowiadanka
Darnok
Użytkownik
#4 - Wysłana: 30 Gru 2007 16:50:26
Odpowiedz 
To chyba logiczne, że ludzie uciekają z ginącej planety
Domko
Użytkownik
#5 - Wysłana: 30 Gru 2007 17:19:55
Odpowiedz 
A jeszcze bardziej logiczne, gdy Wolkanie.
tuvok
Użytkownik
#6 - Wysłana: 30 Gru 2007 17:50:10
Odpowiedz 
nielogiczne i irracjonalne byłoby gdyby nieuciekali...
atozz
Użytkownik
#7 - Wysłana: 30 Gru 2007 18:27:53
Odpowiedz 
No ale że akurat taka scena została pokazana to już nie jest takie logiczne - przecież można było pokazać samo rozwalenie planety a że Vulcanie jednak gdzieś przetrwali bo uciekli na statkach mogliśmy się dowiedzieć dużo później. OK, w takim razie zapytam inaczej - czy wcześniej gdzieś w trekowych fanfikach pojawił się już pomysł rozwalenia Vulcana przez federację działającą pod wpływem jakichś niesympatycznych sił?
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 30 Gru 2007 19:06:25
Odpowiedz 
atozz

Poza tym można to też było wymyśleć niezależnie.

Moze to być absolutny zbieg okoliczności, ale rozumiem Twoja radość...

Darnok
Domko
tuvok

To chyba logiczne, że ludzie uciekają z ginącej planety
A jeszcze bardziej logiczne, gdy Wolkanie.
nielogiczne i irracjonalne byłoby gdyby nieuciekali...

atozz

takim razie zapytam inaczej - czy wcześniej gdzieś w trekowych fanfikach pojawił się już pomysł rozwalenia Vulcana przez federację działającą pod wpływem jakichś niesympatycznych sił?

Nie przypominam sobie, może faktycznei jesteś tu pionierem.

(Choć niszczenie planet przez niesympatyczne siły rządzące galaktyką znamy skądinąd...)
atozz
Użytkownik
#9 - Wysłana: 30 Gru 2007 20:29:08
Odpowiedz 
No ja też znam skąd inąd i to mnie zainspirowało do mojej przeróbki Nemesisa tak żeby miał ręce i nogi. Poza tym u mnie Vulcan jest rozwalany w trochę bardziej stopniowy sposób i za pomocą Doomsday Machine sterowanej zdalnie przez klona Picarda lecącego obok na Enterprise, niemniej jednak te spieprzające stateczki prawie dokładnie tak sobie wyobrażałem jak zostały pokazane w OGAM - z tą różnicą, że u mnie uciekały także te aktualnie stacjonujące na orbicie, nad planetą. Zauważ jeszcze że do rozwalenia Vulcana dochodzi z podobnych przyczyn - pewnego politycznego sojuszu, w który wplątała się federacja.

W sumie wygląda to jak mój pomysł tylko okrojony z elementów, które byłyby zbyt pracochłonne do przedstawienia na ekranie (Doomsday Machine i Enterprise lecący obok, sztuczna zorza i sztuczne zaćmienie na Vulcanie). Ale cóż - oczywiście równie dobrze mogli to wymyślić niezależnie.
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 30 Gru 2007 20:34:57
Odpowiedz 
atozz

W sumie wygląda to jak mój pomysł tylko okrojony z elementów, które byłyby zbyt pracochłonne do przedstawienia na ekranie (Doomsday Machine i Enterprise lecący obok, sztuczna zorza i sztuczne zaćmienie na Vulcanie).

Heh, wychodzi na to, że Twój pomysł po sfilmowaniu wyglądałby ciekawiej...
Pah Wraith
Użytkownik
#11 - Wysłana: 30 Gru 2007 23:43:27
Odpowiedz 
Pardon, ale czy aby w mirrorowym wszechświecie ST nie było mowy o tym, że Spock to ostatni Wolkan z planety, która została zniszczona przez Earth Alliance? O ile mnie pamięć nie myli, to równie dobrze, możesz sobie zmienić tytuł topicu na: "W swoim opowiadaniu wykorzystałem pomysł sprzed 40 lat!"
atozz
Użytkownik
#12 - Wysłana: 30 Gru 2007 23:51:24
Odpowiedz 
No właśnie nie byłem pewny czy były takie pomysły wcześniej. Jak już pisałem to czy naprawdę wykorzystali czy to tylko zbieg okoliczności nie jest aż takie ważne.
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 31 Gru 2007 02:14:55
Odpowiedz 
Pah Wraith

Pardon, ale czy aby w mirrorowym wszechświecie ST nie było mowy o tym, że Spock to ostatni Wolkan z planety, która została zniszczona przez Earth Alliance?

Znaczy, że pewne pomysły notorycznie krążą i powracają...

atozz

Jak już pisałem to czy naprawdę wykorzystali czy to tylko zbieg okoliczności nie jest aż takie ważne.

W sumie ważne, że miałeś 5 min. radości...

USS Phoenix forum / Różności / W Star Trek of Gods and Men wykorzystali mój pomysł :-)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!