USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Co to za filmy?
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Dreamweb
Użytkownik
#1 - Wysłana: 27 Gru 2007 09:40:24
Odpowiedz 
Witam. Wiem że jest tu sporo fanów s-f, zatem być może ktoś z Was będzie w stanie zidentyfikować dla mnie 2 filmy. Oba oglądałem jako osobnik bardzo młody i pamiętam z nich jakieś szczątkowe fragmenty, być może moje wspomnienia są zresztą zniekształcone przez czas...

Film 1: Właściwie to był to chyba pilot jakiegoś serialu s-f, takiego którego każdy odcinek był o czym innym. Pamiętam tyle że nad Ziemię nadleciał statek kosmitów, przesłali nam jakiś komunikat którego nie byliśmy w stanie rozszyfrować, później jacyś ważni ludzie na Ziemi uznali ufoli za zagrożenie i zaczęli ich ostrzeliwać, tamci w geście obrony zareagowali tym samym, gdy walka już się rozpętała okazało się że kosmici w tym komunikacie mówili że chcą się zaprzyjaźnić, mówili po angielsku, tylko że żyli w środowisku wodnym i ta woda zniekształcała głos. Ostatecznie chyba całkiem zniszczyli Ziemię
Kiedyś myślałem że to Without Warning, jednak okazało się że moja pamięć po latach pomieszała fragmenty tych dwóch filmów i zrobiła z nich jeden, więc to nie o ten film chodzi (tak przy okazji - w Without Warning reportera TV gra John DeLancie czyli Q).

Film 2: Tu pamiętam jeszcze mniej. Jacyś kosmici porwali kilku Ziemian, po jakimś czasie ich "zwrócili" z informacją że nasze Słońce niedługo zgaśnie... Później faktycznie zaczęło gasnąć. Nic więcej nie pamiętam...

Jeśli ktoś kojarzy te filmy to byłbym wdzięczny za zidentyfikowanie.

PS. Temat zakładam w Różnościach, gdyż może ktoś inny przy okazji będzie miał podobny do mojego problem, a przecież nie muszą być to same filmy s-f
Seybr
Użytkownik
#2 - Wysłana: 27 Gru 2007 13:58:40
Odpowiedz 
Wiesz że nie wiem, coś mi twój opis mówi, ale myślę że ktoś Tobie pomoże ;].
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 27 Gru 2007 14:13:32
Odpowiedz 
Dreamweb

Właściwie to był to chyba pilot jakiegoś serialu s-f, takiego którego każdy odcinek był o czym innym.

Stawiam na którąś z nowszych serii "The Outer Limits"...
Dreamweb
Użytkownik
#4 - Wysłana: 27 Gru 2007 14:15:57
Odpowiedz 
Mam wielką ochotę zobaczyć te 2 filmy po latach, ciekaw jestem czy teraz mi się spodobają, no i ogólnie skonfrontować ze wspomnieniami Tylko za cholerę nie mogę skojarzyć tytułów, próbowałem coś wygooglować ale bezskutecznie...
Dreamweb
Użytkownik
#5 - Wysłana: 27 Gru 2007 14:16:59
Odpowiedz 
Stawiam na którąś z nowszych serii "The Outer Limits"...

Nowszych to znaczy z jakiego roku? Bo ten film pewnie ze 20 lat ma...
Darklighter
Użytkownik
#6 - Wysłana: 27 Gru 2007 14:25:30
Odpowiedz 

http://www.theouterlimits.com/episodes/

Episode Archives
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 27 Gru 2007 15:07:32 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

To znaczy z 1995 (lub któryś następny sezon), nie z 1963... (Lat ma "trochę" więcej"...)
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Outer_Limits
(Acz nie wiem czy to pilot, czy zwykły odcinek, bo kolejność emisji w Polsce była dość dziwna.)

Darklighter

Episode Archives

Tu też niezłe opisy:
http://www.tv.com/outer-limits/show/172/summary.ht ml
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_The_Outer_Lim its_episodes
Dreamweb
Użytkownik
#8 - Wysłana: 27 Gru 2007 15:43:32 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
Wydaje mi się że to nie to, bo po pierwsze ten z 1963 za stary, ten z 1995 chyba jednak za nowy, obadałem wstępnie sprawę na stronie www.tv.com, ale jeszcze posprawdzam pod tymi Waszymi pozostałymi linkami, dzięki
Dalsze sugestie mile widziane
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 27 Gru 2007 16:16:36
Odpowiedz 
Dreamweb

ten z 1995 chyba jednak za nowy

Nie wiem dlaczego, ale jestem na 100% pewien, że to był jednak odcinek "The Outer Limits"...
Anjohl
Użytkownik
#10 - Wysłana: 27 Gru 2007 22:44:38
Odpowiedz 
Tak, to The Outer Limits, pamiętam te odcinki... Jak tylko skończę zasysać Babylon 5, to się za niego "biorę"
Paul
Użytkownik
#11 - Wysłana: 28 Gru 2007 17:13:44
Odpowiedz 
moze to ten odcinek T outer limits... ??
"TRIAL BY FIRE

On the day of Charles Halsey's (ROBERT FOXWORTH) inauguration as President of the United States, scientists detect a large object heading towards Earth at half the speed of light. Halsey, a peace-loving liberal, is rushed to an underground bunker by the Presidential transition team, a group of aides and military men that share the hawkish bent of the previous administration. As the crisis unfolds, it becomes clear that the object came from an armada of alien ships, which are fast approaching Earth. Contact is made, but the aliens' message is unclear. As the U.S. and the other nuclear powers gear up to defend themselves, Halsey must decide: Are these invaders bent on conquering earth or benevolent explorers reaching out to another civilization?

Directed by: Jonathan Glassner Written by: Brad Wright ę
Dreamweb
Użytkownik
#12 - Wysłana: 28 Gru 2007 21:53:52 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
Kurde, chyba tak! Zwłaszcza że w triviach na tv.com jest napisane że obcy mówili po angielsku. W takim razie pamięć płata mi figle bo sądziłem że widziałem to przed 1995... Dzięki wielkie!!!

A ten drugi film ktoś kojarzy?
Nasty Rudolf
Użytkownik
#13 - Wysłana: 29 Gru 2007 00:23:35
Odpowiedz 
To ja korzystajac z okazji zapytam o tytul pewnego filmu, ktorego nigdy nie obejrzalem do konca.

Facet zostaje skazany na smierc (komora gazowa) i przed wykonaniem wyroku odprawia jakis rytual, dzieki ktoremu jego "duch" przenosi sie pomiedzy zywymi osobami poprzez dotyk. Kojarzy ktos cos takiego?
dahaka
Użytkownik
#14 - Wysłana: 29 Gru 2007 10:14:42
Odpowiedz 
Stawiam na FALLEN z Denzelem Washingtonem
Nasty Rudolf
Użytkownik
#15 - Wysłana: 29 Gru 2007 13:03:53
Odpowiedz 
dahaka, dzieki. Sprawdze to.
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 29 Gru 2007 19:29:54
Odpowiedz 
Paul

moze to ten odcinek T outer limits... ??
"TRIAL BY FIRE

Zdecydowanie.

Dreamweb

takim razie pamięć płata mi figle bo sądziłem że widziałem to przed 1995...

Pamieć ludzka umie płatać zabawne figle...

Nasty Rudolf

Facet zostaje skazany na smierc (komora gazowa) i przed wykonaniem wyroku odprawia jakis rytual, dzieki ktoremu jego "duch" przenosi sie pomiedzy zywymi osobami poprzez dotyk. Kojarzy ktos cos takiego?

Niestety. Pamiętam za to podobny horrorek. Duch usmażonego na krześle elektrycznym powraca jako inteligentny i morderczy prąd elektryczny...

ps. ten drugi film o którym mówił Dreamweb jakoś luźno kojarzy isę z serialem "Przybysz" ("The Visitor"), ale to raczej nie to...
Doctor_Who
Użytkownik
#17 - Wysłana: 31 Gru 2007 00:22:47
Odpowiedz 
Q__
Pamiętam za to podobny horrorek. Duch usmażonego na krześle elektrycznym powraca jako inteligentny i morderczy prąd elektryczny...

I facet skakał po kanałach TV? To chyba był "Shocker" czy coś takiego
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 31 Gru 2007 02:16:27
Odpowiedz 
Doctor_Who

To chyba był "Shocker" czy coś takiego

W rzeczy samej. To było to "arcydzieło"...
Doctor_Who
Użytkownik
#19 - Wysłana: 31 Gru 2007 09:35:23
Odpowiedz 
Q__To było to "arcydzieło"...

Ja tam się porządnie uśmiałem na tym filmie - ale oglądałem go eony temu...
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 31 Gru 2007 13:40:59
Odpowiedz 
Doctor_Who

Ja tam się porządnie uśmiałem na tym filmie

Taak, nie jedyny to z horrorów, które miast straszyć śmieszą.... (Pytanie tylko, czy o to tfurcom chodziiło?)
Doctor_Who
Użytkownik
#21 - Wysłana: 7 Lis 2008 15:30:38
Odpowiedz 
Slovaak
Użytkownik
#22 - Wysłana: 7 Gru 2008 22:32:31
Odpowiedz 
Dawno dawno temu oglądałem kawałek filmu dla dorosłych u kolegi...

Rozbija się samolot w dżungli, opanowanej przez jakąś partyzantkę/terrorystów. Zbiry wyłapują część ocalałych i zabijają np. jednego kolesia zrzucili z wysokiej wierzy. Inny fragment: część rozbitków przedziera się przez dżunglę a partyzanci są ukryci na drzewach, jeden z nich puszcza bąka i zaczyna się jadka. Co to za film?
Alucard87
Użytkownik
#23 - Wysłana: 8 Gru 2008 03:54:31
Odpowiedz 
Slovaak
Rozbija się samolot w dżungli, opanowanej przez jakąś partyzantkę/terrorystów. Zbiry wyłapują część ocalałych i zabijają np. jednego kolesia zrzucili z wysokiej wierzy. Inny fragment: część rozbitków przedziera się przez dżunglę a partyzanci są ukryci na drzewach, jeden z nich puszcza bąka i zaczyna się jadka. Co to za film?

Rany boskie, jak to współczesnymi LOSTami śmierdzi
Slovaak
Użytkownik
#24 - Wysłana: 8 Gru 2008 12:06:03
Odpowiedz 
Dreamweb
Użytkownik
#25 - Wysłana: 21 Cze 2009 01:33:06
Odpowiedz 
Jako autor tematu powracam z kolejnym pytaniem.

Przypominałem sobie tak ostatnio tytuły różnych kreskówek z dzieciństwa, i tak w sumie wszystko ogarniam poza jednym serialem. Leciał w Telewizji Edukacyjnej. Występowała w nim para chłopak i dziewczyna oraz małe latające coś. Coś było płci żeńskiej i miało długie włosy, chyba różowe albo czerwone, przy czym przy końcu te włosy przechodziły w dłonie (nie miała normalnych rąk). Ta istota tłumaczyła dwójce dzieci różne zjawiska z fizyki, opisywała działanie różnych wynalazków itd. To była taka fabularno-popularnonaukowa opowiastka - coś ala "Było sobie życie". Ktoś kojarzy tytuł?
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 21 Cze 2009 07:06:20 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb
Użytkownik
#27 - Wysłana: 21 Cze 2009 09:26:57
Odpowiedz 
Dzięki. Męczyło mnie to od jakiegoś czasu... Pamiętałem że chyba na "O". No i pamiętałem że wyglądało ewidentnie "japońsko".
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 24 Cze 2009 20:34:59 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Co to za film.. będzie. Tim Burton kręci "Alicję w Krainie Czarów":
http://www.lansik.pl/13868/kto-to/
(Źródło szmatławe, ale zdjecia ciekawe .)

EDIT:
Te same zdjęcia lepszej jakości:
http://esensja.pl/film/wiesci/tekst.html?id=7734
Eviva
Użytkownik
#29 - Wysłana: 24 Cze 2009 20:50:10
Odpowiedz 
Q__

Nioe chcę być złym prorokiem, ale zapowiada się niezły badziew.
Doctor_Who
Użytkownik
#30 - Wysłana: 24 Cze 2009 20:52:04
Odpowiedz 
Q__

Tim Burton kręci "Alicję w Krainie Czarów":

Wolałbym, żeby Burton zekranizował ''American McGee's Alice'' ;>.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Co to za filmy?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!