USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kącik muzyczny, pogadanki o muzyce itp.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  23  24  25  26  27  »» 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#91 - Wysłana: 29 Cze 2010 18:06:07
Odpowiedz 
TSan:
Pozdrawiam wszystkich słuchaczy trójki.

Wiesz rzadko słucham radia, z rana jak jadę do pracy to RMF FM. Wieczorami jak mam czas, jadę gdzieś RMF MAX, nasz lokalny oddział ma dość ciekawe brzmienia. Mówię o moim guście. Z netu słucham Planeta FM.

Trójkę słuchałem swego czasu jak wracałem z baletów, leciał program gdzie facet czytał jakieś krótkie powieści. Program pierwszego radia nie trawię, jedzie mi PRL.
Tina46
Użytkownik
#92 - Wysłana: 29 Cze 2010 21:21:28
Odpowiedz 
Ja bardzo lubie rocka i czasem moge posłuchać i pop-a moge. Moje ulubione zespoły to:
Skillet, Carrion, IRA, Muchy, HIM, Genesis, Green Day...
TSan
Użytkownik
#93 - Wysłana: 30 Cze 2010 08:38:06
Odpowiedz 
Tina46

Nie za bardzo lubie Genesis. Wole ich jako solistów.

Seybr:
Wiesz rzadko słucham radia, z rana jak jadę do pracy to RMF FM

Ja tam lubię słuchać radia. W piątkowe wieczory w trójce jest lista przebojów. Serdecznie polecam.
Evelin Siv
Użytkownik
#94 - Wysłana: 30 Cze 2010 09:09:14
Odpowiedz 
A ja ostatnio słucham radia Złote Przeboje
Tina46
Użytkownik
#95 - Wysłana: 30 Cze 2010 10:54:23
Odpowiedz 
Ja słucham radia Eska Rock, gdzie najlepsze jest NRD codziennie od 19:00 - 21:00 (a szczególnie lubie słuchać przepychanek Pegaza i Anii )

TSan:
Nie za bardzo lubie Genesis.

ja ich lubie i do tego podwójnie bo strasznie mi się kojarzy z Trekiem
TSan
Użytkownik
#96 - Wysłana: 30 Cze 2010 18:07:31
Odpowiedz 
Tina46:
ja ich lubie i do tego podwójnie bo strasznie mi się kojarzy z Trekiem

Tak, skojarzenie jest. Ale ich muzyka mi sie nie podoba. Ale Peter Gabriel jako solista jest świetny.
Eviva
Użytkownik
#97 - Wysłana: 30 Cze 2010 19:19:17
Odpowiedz 
Słucham dziś w pracy "trójki", zakładam pacjentowi elektrody, a tu... leci muzyka z TMP i TNG. Mało się nie rozpłynęłam ze wzruszenia jak masło na patelni. Chyba po takich odczuciach poznaje się, ze jest się trekkerem.
Lucas
Użytkownik
#98 - Wysłana: 3 Lip 2010 20:16:33
Odpowiedz 
Eviva:
leci muzyka z TMP i TNG

Evelin Siv
Użytkownik
#99 - Wysłana: 3 Lip 2010 22:46:46
Odpowiedz 
Eviva
Taaa jak z lecącej muzyki wyłapujesz tylko te z Treka, lub też jakiś motyw od razu kojarzy ci się z Trekiem - to tak, jesteś Trekkerem
Eviva
Użytkownik
#100 - Wysłana: 4 Lip 2010 09:17:35
Odpowiedz 
Evelin Siv

To była godzina z bodajże Jerry'm Goldsmithem - i trudno było nie wyłapać, do licha, jak wali po uszach czołówka z TNG!
Maveral
Użytkownik
#101 - Wysłana: 4 Sier 2010 13:01:56
Odpowiedz 
Są tutaj jakieś metalowe dusze? Może jakiś fan solowych dokonań Bruce'a Dickinsona? Poniżej kilka najbardziej znanych "próbek" tego pana. Może się komuś spodoba ;)

Omega (czyżby o cząsteczce omega?;)), Tears of the dragon, Man of sorrows, Arc of space, Chemical Wedding
Seybr
Użytkownik
#102 - Wysłana: 5 Sier 2010 17:42:22
Odpowiedz 
Maveral:
Są tutaj jakieś metalowe dusze? Może jakiś fan solowych dokonań Bruce'a Dickinsona? Poniżej kilka najbardziej znanych "próbek" tego pana. Może się komuś spodoba ;)

Pewnie są, prędzej tutaj znajdziesz jakiegoś fana metalu na tym forum niż trance oraz pochodne ;].
TSan
Użytkownik
#103 - Wysłana: 7 Sier 2010 09:37:28
Odpowiedz 
Metal - Proponuje Sabaton. Ostatnio święci triumfy na polskiej scenie muzycznej
Seybr
Użytkownik
#104 - Wysłana: 8 Sier 2010 15:10:11 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
TSan:

Zgadza się, mają kawałek o Powstaniu Warszawskim.

flash

Jan Johnston Meets Tenishia - Flash (Clear Sky light Mix)

Mój delikatny mix.
Czas: 7.38 min.
Waga: 17.5 Mb
Kodowane do: 320 kbps 44 khz Stereo

Download

Kwestii Sabaton, teledysk im wyszedł.

http://www.youtube.com/watch?v=ovlvjOoTi7s

Owszem muzyka ta jest robiona dla kasy, ale w ładnym stylu. Żeby to obcokrajowcy tworzyli coś takiego, a nasi nie ?
Nie wiem czy dobrze przetłumaczyłem sobie tekst
Sercem Spartanie, śmierć i chwała, żołnierze Polski, męstwa to wzór. Tak słucham ich teksty, nie są złe. Muzyka też mi wpada w ucho. Musze sobie płytkę kupić.
TSan
Użytkownik
#105 - Wysłana: 9 Sier 2010 08:19:41
Odpowiedz 
Z metalu lubię jeszcze czasem Metallicę. Ale tylko czasem.
TSan
Użytkownik
#106 - Wysłana: 19 Sier 2010 10:00:33
Odpowiedz 
Pah Wraith:
ja pozwolę sobie obrazem powiedzieć więcej niż tysiącem słów

Czy masz Louisa Amstronga What a wonderful world? Moze mógłbyś podesłami mi gdzieś kiedyś?
Scully
Użytkownik
#107 - Wysłana: 26 Sier 2010 22:23:47
Odpowiedz 
TSan:

Swojego czasu byłam ich zagorzałą fanką, nawet przedostałam się za kulisy na krakowskim koncercie i miałam okazję poznać chłopaków. Niestety ewidentnie zjadają własny ogon, przynajmniej w patriotycznych pieśniach o wojennej Polsce. Nowy kawałek jest niestety na siłę robiony, by wzbudzić uczucia Polaka-sarmaty i sięgnąć do jego kieszeni. Ja jestem rozczarowana.

---

Kilka lat słuchałam różnych odmian metalu i siedziałam głęboko w tej muzyce, znałam wszystkie nowinki, uczestniczyłam w koncertach i tak dalej. Od jakiegoś czasu jednak dziadzieję, ilość prog rocka jakiego słucham przytłacza cięższe brzmienia, co gorsza od kiedy eksploruję jazz fusion, zakochałam się w nim. Odkryłam na nowo niegdyś kochane King Crimson. Ogólnie obok Karmazynowego Króla bardzo lubię Led Zeppelin, Yes, Jethro Tull, Marillion (Fish to mój idol) i mniej znane trio Emerson, Lake & Palmer. Odkrywam SBB, Weather Report, Return To Forever, generalnie polecam, klimatyczna muzyka na jesienne noce.

A, i bardzo mała próbka twórczości King Crimson, nie tak znana jak ich debiut, ale z mojej ukochanej płyty "Islands":

http://www.youtube.com/watch?v=1tulFgVId6c
kanna
Użytkownik
#108 - Wysłana: 26 Sier 2010 22:48:55
Odpowiedz 
Ja dziś - w ramach Wakacyjnych Rozrywek Plebejsko-Integracyjnych - byłam na karaoke. I mogę zdecydowanie stwierdzić (po trzykrotnym zapoznaniu sie z utworami Artystki - w tym z jednym dwa razy), że NIE ZNOSZĘ Lady GaGa.
Seybr
Użytkownik
#109 - Wysłana: 27 Sier 2010 10:01:00
Odpowiedz 
kanna

Też tej pop gwiazdeczki nie trawię, jak większość z nich. Kiedyś byłem na karaoke i tego typu pop mnie raził. Zresztą nie którym ludziom powinno zabronić śpiewu. Z całej trzódki która śpiewała najlepiej wyszedł jeden chłopak. Zapodawał tak dobre rockowe kawałki ;].
Adek
Użytkownik
#110 - Wysłana: 27 Sier 2010 12:05:04
Odpowiedz 
kanna:
że NIE ZNOSZĘ Lady GaGa.

Znaczy co do tej wykonawczyni to muszę powiedzieć, że może nie tyle co rażą mnie jej utwory co chyba bardziej często wyuzdane teledyski. (mam na myśli zwłaszcza Alejandro). Ja nie wiem, może jakieś lekkie zabarwienia erotyzmu w teledysku dodają kolorytu ale w większości jej teledyski są robione coś na styl Madonny z jej wczesnych lat kariery. U Gagi te teledyski są na mój gust jakieś takie bez dobrego smaku? Wiadomo, zależy co się komu podoba na świecie. Części młodzieży może i owszem ale chyba nie mnie. Nawet wśród mojego młodszego grona znajomych Lady Gaga nie jest zbyt lubiana.
A tak w ogóle to lubię słuchać POPu, trochę rocka typu ZZ TOP Bardzo lubię wracać do tego występu.
http://www.youtube.com/watch?v=cmWKJlahO_M
Z Metalicci chyba bardziej ballady wolę? Tak poza tym Richarda Marxa, trochę Bryana Adamsa. Kiedyś częściej Roda Stewarta i Tinę Turner. No i tak ogólnie w tych klimatach. Zauważyłem też, że im jestem starszy tym bardziej właśnie przerzucam się na takie klimaty.
TSan
Użytkownik
#111 - Wysłana: 27 Sier 2010 14:53:20
Odpowiedz 
kanna
Seybr
Adek

Chyba Lady Zgaga i jej Alejandro. Mój brat strasznie sie z tego zbija i chciał w radiu zrobić listę: Największe Dance Shity zainspirowany tym utworem. Ale koledzy kazali mu zrezygnować, bo to mogłoby urazić czyjeś uczucia...
Scully
Użytkownik
#112 - Wysłana: 27 Sier 2010 15:36:18
Odpowiedz 
Adek:
Znaczy co do tej wykonawczyni to muszę powiedzieć, że może nie tyle co rażą mnie jej utwory co chyba bardziej często wyuzdane teledyski.

Żeby sprzedać coś gównianego, zazwyczaj operuje się seksem. Tak jest niestety coraz częściej, co znaczy, że człowiek obojętnieje na takie bodźce, a zaczyna je wręcz odbierać z niesmakiem...

Muzyka ma bronić się sama i już. Przy wszystkich narzekaniach, jak tu ciężko się wybić i wypromować, jako przykład czegoś przeciwnego może posłużyć choćby polski Riverside. Nie robią cyrków, a jakoś są coraz bardziej popularni za granicą, zwłaszcza wśród koneserów dobrych dźwięków.

Już kilka ładnych lat nie oglądam telewizji, nie słucham komercyjnego radia. Wiedzę muzyczną czerpię z internetu i sklepów płytowych. To medium daje przewagę, można samemu wybierać i wierzcie mi, dawno nie słuchałam szmelcu
Dreamweb
Użytkownik
#113 - Wysłana: 29 Sier 2010 02:20:28
Odpowiedz 
Lady GaGa... Cóż, za sam pseudonim zasługuje na dożywocie... Zbrukać nawet fajną piosenkę Queen grając takie g...
Eviva
Użytkownik
#114 - Wysłana: 29 Sier 2010 14:08:21
Odpowiedz 
Scully:
Muzyka ma bronić się sama i już.

Niestety dziś uważa się, że nie starczy pięknie śpiewać, trzeba jeszcze robić wygibasy i wyglądać jak ta lala. Często ten, kto śpiewa jak słowik, ale wygląda jak kapibara, nie ma najmniejszych szans na karierę. I dlatego kiedyś powstała bardzo mądra i gorzka w wymowie, choć skoczna w rytmie piosenka "Video kills radiostars"
Dragon
Użytkownik
#115 - Wysłana: 29 Sier 2010 14:48:45
Odpowiedz 
Dreamweb
Wypowiadając te słowa stałeś się dla mnie bratem. Won od Radio Ga Ga. Ona powinna się nazywać lady sr*&a
Eviva
Użytkownik
#116 - Wysłana: 29 Sier 2010 15:05:23
Odpowiedz 
Dragon
Dreamweb

Podpinam się do Was. Queen to mój ulubiony zespół - a Radio Ga-Ga - miodzio. I żeby taka małpa wspinała się po tym utworze...
Seybr
Użytkownik
#117 - Wysłana: 29 Sier 2010 17:08:30
Odpowiedz 
Eviva:
Często ten, kto śpiewa jak słowik, ale wygląda jak kapibara, nie ma najmniejszych szans na karierę.

L. Gaga jest paskudna jak noc i do tego głos ma przerobiony komputerowo, więc nie wiem czemu ona jest popularna.
Dragon
Użytkownik
#118 - Wysłana: 29 Sier 2010 17:26:22
Odpowiedz 
Seybr
To jest plaga współczesnej muzyki, przerabianie i rasowanie głosu komputerem.
Jurgen
Moderator
#119 - Wysłana: 29 Sier 2010 21:59:53
Odpowiedz 
Eviva:
Niestety dziś uważa się, że nie starczy pięknie śpiewać, trzeba jeszcze robić wygibasy i wyglądać jak ta lala.

Ja bym to odwrócił: nie trzeba pięknie śpiewć, wystarczy robić wygibasy i wyglądać jak ta lala.
The_D
Użytkownik
#120 - Wysłana: 30 Sier 2010 13:41:18
Odpowiedz 
Jurgen:
Ja bym to odwrócił: nie trzeba pięknie śpiewć, wystarczy robić wygibasy i wyglądać jak ta lala

Chyba jednak trochę przesadzacie - Piosenkę "Poker face" znałem ze słyszenia sporo zanim zobaczyłem teledysk, czy dowiedziałem się kto to taki ta Gaga. I choć nie jest to muzyka, którą świadomie włączyłbym sobie do posłuchania to nie wywołuje u mnie żadnych reakcji alergicznych.

Seybr:
L. Gaga jest paskudna jak noc i do tego głos ma przerobiony komputerowo, więc nie wiem czemu ona jest popularna.

Sukces w branży jest składową wielu czynników. Weź np. takiego Kazika - ani on piękny, ani operowego głosu nie ma
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  23  24  25  26  27  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Kącik muzyczny, pogadanki o muzyce itp.

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!