USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / galaxyzoo.org

Autor Wiadomość
baldur
Użytkownik
#1 - Wysłana: 28 Paź 2007 18:22:49
może ktoś ma ochotę pomóc w badaniach kosmosu??
Wystarczy wejść na stronę URL i przejść krótki test.

W skrócie: chodzi o rozpoznawanie rodzaju galaktyk. Naukowcy chcą zrobić "mapę" galaktyk, by dowiedzieć się, czy jest może jakiś wzór w ich powstaniu i ewolucji. Niestety komputer ze względu na złożoność obrazu nie potrafi tego zrobić. Co innego ludzki mózg .

No i najważniejsze: teraz możemy na własnej skórze przekonać się jak wygląda praca na pokładzie Enterprise
Pah Wraith
Użytkownik
#2 - Wysłana: 28 Paź 2007 18:47:12
very nice
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 28 Paź 2007 19:19:35
baldur

No i najważniejsze: teraz możemy na własnej skórze przekonać się jak wygląda praca na pokładzie Enterprise

I to bez wystawiania się na ryzyko.

Pah Wraith

very nice

Exactly (czy też jak zwykłem mawiać Excatly)
John Belushi
Użytkownik
#4 - Wysłana: 29 Paź 2007 02:07:47
znam stronkę od kilku miesięcy.
(link do niej i opis był w jednym z numerów Wiedzy i życia)

można pomóc określić np. czy większość galaktyk w widzialnej cześci wszechświata to galaktyki czy nieregularne czy spiralne, a jeśli spiralne to prawo- czy lewoskrętne itp. choć osobiście spodziewałem się większej wyrazistości obrazu na fotkach. podoba mi się jednak fakt że coraz cześciej naukowcy w różnych sprawach proszą o pomoc internautów, jak właśnie w tym wypadku. jest szansa że pewną część wszechświata z tych fotek obejrzysz jeśli nie jako jedyny człowiek to może jako ten "pierwszy". warto więc spróbować pracy 'astrokartografa'
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 29 Paź 2007 02:16:25
John Belushi

jest szansa że pewną część wszechświata z tych fotek obejrzysz jeśli nie jako jedyny człowiek to może jako ten "pierwszy". warto więc spróbować pracy 'astrokartografa'

Bo zawsze można odkywcą zostać. Sława itp.
krisbaum
Użytkownik
#6 - Wysłana: 20 Gru 2010 01:27:58 - Edytowany przez: krisbaum
Teraz mozna bawić się w szukanie planet pozasłonecznych. Zabawa przednia i ponad sto tysięcy gwiazd do zbadania Wcześniej szukałem supernowych.

www.planethunters.org
Naprawdę można poczuć się jak ktoś kto boldly go tam gdzie nikogo ni chu chu
Polecam i proponuję komunistyczną zabawę w przodownika pracy. A wiedzcie że Krisbaum rozpatrzył już ponad 300 gwiazdek, co stanowi "aż" 0,21% obiektów do zbadania Czy ktoś go dogoni?

USS Phoenix forum / Różności / galaxyzoo.org

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!