USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / PULPIT prawdę ci powie...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »» 
Autor Wiadomość
RaulC
Użytkownik
#91 - Wysłana: 17 Lis 2010 17:52:44
IDIC
Masz szczęście, że wogóle w pracy możesz coś sama sobie w kompie ustawić. Niektórzy nie mają takiego komfortu a jeszcze go szpiegują co robi.
IDIC
Użytkownik
#92 - Wysłana: 17 Lis 2010 18:18:27
RaulC:
IDIC
Masz szczęście, że wogóle w pracy możesz coś sama sobie w kompie ustawić. Niektórzy nie mają takiego komfortu a jeszcze go szpiegują co robi.

RaulC
ha! tło pulpitu to jedna z niewielu rzeczy, które mogę zmienić
skrótów na pulpicie ruszyć już np. nie mogę
nie mówiąc o instalowaniu jakiegokolwiek oprogramowania
to wszystko są czynności zastrzeżone dla administratora
a program monitorujący aktywność - jest, jakżeby inaczej
z cyklicznymi imiennymi raportami do Dyrekcji na temat czasu wykorzystania zainstalowanych aplikacji
Toudi
Użytkownik
#93 - Wysłana: 17 Lis 2010 18:29:50
IDIC, a dobrze macie zabezpieczone kompy w pracy? Coś jak hasełko na biosie? Brak możliwości bootowania z płyt? Albo blokadę na uruchomienie programów, które nie są zainstalowane na kompie?
[A nowoczesność oprogramowania, rozumie się przez nowy antywirus zawieszający kompa co 6 godzin, XP SP1, IE6....]

Ps. Nie jestem pewien, ale tapetę to chyba zawsze idzie zmienić na windowsach...
RaulC
Użytkownik
#94 - Wysłana: 17 Lis 2010 18:31:46
IDIC
Przynajmniej nie jestem osamotniony. Tyle, że nie mogę sobie nawet pulpitu zmienić.
Scully
Użytkownik
#95 - Wysłana: 17 Lis 2010 18:58:16
Eviva:
Ktoś mógłby to odczytać, że jesteś zimna jak lód i ostra jak wicher nad biegunem północnym.

Cóż, właściwie to często bywam.

Pisarz:
Pewno to, że masz Windows 7. Nieźle zmajstrowany pulpit, przy okazji.

Thx Winda uczelniana. Mamy też ten komfort, że obliczenia możemy prowadzić albo na własnych komputerach, albo na takich, na których z tapet i pierdół nikt nas nie rozlicza.

Btw co taki mały ten śmietnik? Chyba się tylko miniaturka dodała...
IDIC
Użytkownik
#96 - Wysłana: 17 Lis 2010 19:05:08
Toudi:
IDIC, a dobrze macie zabezpieczone kompy w pracy? Coś jak hasełko na biosie? Brak możliwości bootowania z płyt? Albo blokadę na uruchomienie programów, które nie są zainstalowane na kompie?

Toudi
powiem szczerze, że nawet nie wiem, co to jest to"bootowanie z płyty"
"hasełko na biosie" też jest dla mnie nierozumiałym komunikatem, mimo, że poszczególne słowa rozumiem (przypomniało mi się tłumaczenie łacińskich teksów na studiach: niby człowiek znał znaczenie każdego wyrazu, a sens zdania mimo to nie był możliwy do rozszyfrowania "na pierwszy rzut oka")
pracuję w urzędzie, więc podejrzewam, że spełnione są wszystkie standardy w zakresie legalności oprogramowania oraz bezpieczeństwa przechowywanych danych (podejrzewam, że takie standardy są )
mimo stałego monitoringu co jakiś czas nasze kompy są sprawdzane przez zewnętrznych audytorów

RaulC:
Przynajmniej nie jestem osamotniony. Tyle, że nie mogę sobie nawet pulpitu zmienić.

RaulC
akurat ja pracuję na stanowisku, na którym nie mam bezpośredniego kontaktu z klientem zewnętrznym, więc japoński wojownik na pulpicie nie ma szans nikogo zdziwić
ale w sumie takie zablokowanie pracownikom możliwości samodzielnego wybierania ustawień tła pulpitu ma sens
raz - może stanowić element systemu wizualizacji
dwa - wykluczy sytuację, kiedy "kontrowersyjne" tło zostanie ustawnione na pulpicie kompa, do którego dostęp ma klient zewnętrzny (jeden z kolegów przez długi czas miał na pulpicie zdjęcie mocno roznegliżowanej laski)

to już chyba offtop
więc czym prędzej kończę
RaulC
Użytkownik
#97 - Wysłana: 17 Lis 2010 19:15:34 - Edytowany przez: RaulC
IDIC
U mnie też nie ma kontaktu z klientem zewnętrznym, bo mamy wyłącznie wewnętrzną sieć.

Toudi
hasło na biosie jest, żeby wogóle uruchomić kompa muszę sie zalogować do sieci wewnętrznej, bo bez tego nic mi nie chodzi poza windowsem i to tylko w ograniczonym zakresie. Niby pulpit i wygaszacz mogę sam ustawić, ale tylko mogę wybrać spośród tapet przypisanych do XP-ka. Innych nam nie wolno wgrywać. Boty zabronione surowo, ale moge sobie na przykład poczytać książkę w wordzie albo PDF-ie przyniesione na penie.
Pisarz
Użytkownik
#98 - Wysłana: 17 Lis 2010 21:30:17
Scully:
Btw co taki mały ten śmietnik? Chyba się tylko miniaturka dodała...

Źle wkleiłem, teraz powinno być poprawnie.
RaulC
Użytkownik
#99 - Wysłana: 17 Lis 2010 21:37:46
Pisarz
Bardzo ciekawe zdjęcie masz na pulpicie.
TSan
Użytkownik
#100 - Wysłana: 18 Lis 2010 17:52:25
http://img502.imageshack.us/i/ppppppppy.jpg/

Pulpit wspólny jednego komputera, drugiego wrzucę jak się dostanę.
Eviva
Użytkownik
#101 - Wysłana: 18 Lis 2010 17:53:23
(bezradnie) Jak zrobić zdjęcie swego pulpitu?
TSan
Użytkownik
#102 - Wysłana: 18 Lis 2010 17:55:53
Eviva:
Jak zrobić zdjęcie swego pulpitu?

Bierzesz aparat i robisz zdjecie...
Lub alternatywnie, szybciej wciskasz przycisk PrintScreen. Następnie otwórz Painta i wklej.
Pisarz
Użytkownik
#103 - Wysłana: 18 Lis 2010 18:40:32 - Edytowany przez: Pisarz
@TSan,
Jak Ty radzisz sobie z tyloma ikonami?! Ty go zawaliłeś dla szpanu przed zrobieniem skrina, czy jak? Ja osobiście wyznaję zasadę przynajmniej częściowo posprzątanego pulpitu, bo od tylu ikon to można oczopląsu dostać.

@Eviva,
Zależnie od systemu. Na Windowsie, tak jak TSan powiedział. Mac OS X - [Znak Apple] + [Shift] + [3]. Po naciśnięciu tych klawiszy, na pulpicie pojawi się plik ze zrzutem ekranu. Fajny bajer, przy okazji. A na Linuksie, to już zależy od dystrybucji, środowiska graficznego itp.
Eviva
Użytkownik
#104 - Wysłana: 18 Lis 2010 18:56:30 - Edytowany przez: Eviva
TSan
Pisarz

Dzięki

pulpit
MarcinK
Użytkownik
#105 - Wysłana: 18 Lis 2010 19:45:04
Eviva
Szkoda że ten pulpit nie jest w 3-D
RaulC
Użytkownik
#106 - Wysłana: 18 Lis 2010 19:46:29
Eviva

Bardzo ładny obrazek z Avatara masz jako tło.
Eviva
Użytkownik
#107 - Wysłana: 18 Lis 2010 19:48:54
RaulC

Nasiona Drzewa Życia - to mnie zauroczyło

MarcinK

I tak bym nie widziała tego 3D. Ostatnio byłam na prezentacji telewizorów 3D, no i d..., w ogóle nie widziałam wychwalanych efektów.
MarcinK
Użytkownik
#108 - Wysłana: 18 Lis 2010 19:53:15
Eviva
Ale te nasiona w 3-D wyglądają lepiej.

Ps. Można sobie kupić specjalną kartę graficzną która generuje 3-D okulary w zestawie.
The_D
Użytkownik
#109 - Wysłana: 18 Lis 2010 19:57:27
MarcinK:
okulary w zestawie.

Ale jak ktoś nosi już własne denka to te okulary wcale wygodne nie są. Oglądałem avatar w 3D, ale nie było to do końca komfortowe, choć akurat efekt 3d widziałem.
Eviva
Użytkownik
#110 - Wysłana: 18 Lis 2010 19:59:38
MarcinK
The_D

Ja założyłam te okulary na własne i nic nie widziałam z efektów,. Ja naprawdę nie widzę 3D.
MarcinK
Użytkownik
#111 - Wysłana: 18 Lis 2010 20:00:36
Eviva
W Avatarze w 3-D były chyba tylko te nasiona i liście.
RaulC
Użytkownik
#112 - Wysłana: 18 Lis 2010 20:40:29 - Edytowany przez: RaulC
MarcinK:
W Avatarze w 3-D były chyba tylko te nasiona i liście.

Bardzo się mylisz. Całość była w 3D, ale nie zawsze efekt był bardzo dobry. Mnie na przykład wkurzały napisy pojawiające się w różnych miejscach na ekranie, ale i one pogłębiały efekt wizualny.
Rzecz w tym, że ktoś może mieć taki defekt wzroku, że świat wogóle płasko postrzega ale mózg na tyle jest do tego przyzwyczajony, że jest w stanie określić odległość.

Eviva:
Ja założyłam te okulary na własne i nic nie widziałam z efektów,. Ja naprawdę nie widzę 3D.

Nie koniecznie to jest tak, że nie widzisz efektu. Pytanie czy widziałaś obraz ostry czy zamazany. Jesli ostry to po prostu nie widzisz głębi, ale jesli zamazany czyli taki nakładający się na siebie to moga być trzy wytłumaczenia: okulary do d..., za blisko stałaś, albo faktycznie nie widzisz efektu, bo Twoj wzrok tego nie postrzega ze względu na wadę. Ja patrzyłem na efekty na kilku różnych telewizorach. Na 3 widziałem a na dwóch nie i nie wiem czemu - albo były okulary do d... albo za blisko stałem 42'' ekranu, bo na mniejszych (32'')widziałem stojąc w tej samej odległości.
Eviva
Użytkownik
#113 - Wysłana: 18 Lis 2010 20:45:29
RaulC

Widziałam rozmazany obraz, niezależnie od tego gdzie stałam. Próbowałam trzech par okularów i nic.
The_D
Użytkownik
#114 - Wysłana: 18 Lis 2010 21:07:23
RaulC:
Bardzo się mylisz. Całość była w 3D

Powiedzmy, że pierwszy plan. Człowiek widzi w 3D na góra kilkanaście metrów, dalej dział tylko mózgowa "kompensacja" wiec nie ma co krajobrazów podwójnie renderować.
RaulC
Użytkownik
#115 - Wysłana: 18 Lis 2010 21:21:40
Eviva
Więc faktycznie problem tkwi w Twojej wadzie wzroku. Może to kwestia tego, że nosisz nocne okulary. Nie wiadomo co by było gdybyś nosiła kontakty.
Eviva
Użytkownik
#116 - Wysłana: 18 Lis 2010 21:26:04
RaulC

Pewnie tak, ale nie mogę nosić kontaktów, jestem zbyt przeczulona, jak to alergiczka.
TSan
Użytkownik
#117 - Wysłana: 18 Lis 2010 21:30:42
Pisarz:
Jak Ty radzisz sobie z tyloma ikonami?!

Sprzątnie RODZINNEGO komputera wyglada tak: klikasz na Pulpit, zakłdasz nowy folder o nazwie Z Pulpitu. Wszystkie ikony zaznaczasz, opcja wytnij, otwierasz ten nowy folder i opcja wklej. Koniec sprzątania!!!

http://img580.imageshack.us/i/beztytuuinb.jpg/ *

Pulpit numer dwa, ten już bardziej ogarnięty.

* Obrazka nie mogę wstawić...
MarcinK
Użytkownik
#118 - Wysłana: 19 Lis 2010 14:04:31
Eviva:
Pewnie tak, ale nie mogę nosić kontaktów, jestem zbyt przeczulona, jak to alergiczka.

Czyli pozostaje ci jedno albo będziesz oglądać rozmazane filmy (90% to 3-D) albo...

Laserowa Korekta wzorku, teraz to rutyna wystarczy znaleźć kilka godzin wolnego czasu i już.
The_D
Użytkownik
#119 - Wysłana: 19 Lis 2010 16:00:03
MarcinK:
albo będziesz oglądać rozmazane filmy (90% to 3-D) albo...

Może ktoś mnie poprawi, ale wydaje mi się, że filmy dostępne tylko w wersji 3D można policzyć na palcach jednej ręki.
Eviva
Użytkownik
#120 - Wysłana: 19 Lis 2010 17:54:07
MarcinK:
Laserowa Korekta wzorku, teraz to rutyna wystarczy znaleźć kilka godzin wolnego czasu i już.

Trzeba również znaleźć minimum 5 tysięcy złotych polskich... pożyczysz?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »» 
USS Phoenix forum / Różności / PULPIT prawdę ci powie...

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!