USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Przyszłość: "dziksze" Wojny Eugeniczne?
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Darnok
Użytkownik
#61 - Wysłana: 7 Wrz 2007 15:11:42
Dodajmy jeszcze, że B-XVI nie ma charyzmy JPII, więc jest jeszcze mniej słyszalny na świecie... (Czy nam isę to podoba, czy nie.)

Niby dlaczego teraz dopiero była zgoda? no właśnie dlatego.
Q__
Moderator
#62 - Wysłana: 7 Wrz 2007 15:32:58
Darnok

Niby dlaczego teraz dopiero była zgoda? no właśnie dlatego.

Zakładasz, że zmiana papieża miała na to aż tak wielki wpływ?
Darnok
Użytkownik
#63 - Wysłana: 7 Wrz 2007 15:43:08

Tak.
Q__
Moderator
#64 - Wysłana: 7 Wrz 2007 16:12:42 - Edytowany przez: Q__
Darnok

Tak.

Raczej bym polemizował. W końcu JPII narzekał na "cywilizację śmierci", czyli wcale nie czuł się tak znów słuchany...
captain_root
Użytkownik
#65 - Wysłana: 7 Wrz 2007 16:38:22
Q__

W końcu JPII narzekał na "cywilizację śmierci", czyli wcale nie czuł się tak znów słuchany...

Nie chcę przeczyć naukom JPII, ale nasza cywilizacja w porównianiu do Imperium z uniwersum Warhammera 40.000 jest raczej "cywilizacją dzieci kłócących się w piaskownicy."
Bashir
Moderator
#66 - Wysłana: 7 Wrz 2007 16:46:11 - Edytowany przez: Bashir
Darnok
Tak.

w Wlk. Brytanii papieże racze nie mieli dużo do powiedzenia ...
Q__
Moderator
#67 - Wysłana: 7 Wrz 2007 16:46:32 - Edytowany przez: Q__
captain_root

Nie chcę przeczyć naukom JPII, ale nasza cywilizacja w porównianiu do Imperium z uniwersum Warhammera 40.000 jest raczej "cywilizacją dzieci kłócących się w piaskownicy."

Znam i lubie WH40K, ale... pomiajac to, że czczą Cesarza, nie Boga, to powinni Kościołowi raczej pasować...

Bashir

w Wlk. Brytanii od "pewnego czasu" papieże racze maja mało do powiedzenia ...

I to gdzieś tak od Henryka XVIII
Darnok
Użytkownik
#68 - Wysłana: 7 Wrz 2007 18:00:48
w Wlk. Brytanii papieże racze nie mieli dużo do powiedzenia ...
ale patrzyły na nią inne państwa.
Bashir
Moderator
#69 - Wysłana: 7 Wrz 2007 19:08:14

Wlk. Brytania nie musi tym specjalnie przejmować ... Przynajmniej w tym aspekcie
Q__
Moderator
#70 - Wysłana: 7 Wrz 2007 20:22:09
Darnok

Przez morze...

Bashir

Wlk. Brytania nie musi tym specjalnie przejmować ... Przynajmniej w tym aspekcie

Najczęściej najbardziej przejmują sie ci, którzy chcą się przejmowac...
orcheotomus
Użytkownik
#71 - Wysłana: 7 Wrz 2007 21:31:57 - Edytowany przez: orcheotomus
O proszę, co za zbieg okoliczności - zacząłem dzisiaj czytać "Stulecie chirurgów" Thorwalda. Są to zapiski z pamiętników chirurga, któremu przypadło w udziale bycie świadkiem narodzin nowoczesnej chirurgii (zastosowanie narkozy w 1846 roku). Użytym środkiem był eter. Kilka lat później, w Szkocji prof. Simpson odkrył działanie chloroformu - wymagał mniejszych dawek do działania i nie drażnił dróg oddechowych, więc Simpson zastosował go do uśmierzania bólu porodowego. Kościół w całej Wlk. Brytanii wyklął narkozę jako "owoc szatana" gdyż przeczył słowom z Księgi Rodzaju (Bóg nakazał kobiecie rodzić w bólach). Choć spowodowało to falę sprzeciwu wobec chloroformu (i narkozy przy porodzie), zahamowało to postęp w Wlk. Brytanii tylko na pięć lat. Każdy kto miał kiedyś operację w znieczuleniu ogólnym wie, że później wszystko potoczyło się całkiem nieźle

Simpson wykazał się poczuciem humoru, kiedy na list o treści:

"Nie wierzę by do dziś ktoś w Dublinie posłużył się eterem przy porodzie. Poczucie ogółu zwraca się przeciw stosowaniu go przy zwykłych porodach i przeciw zapobieganiu pewnej dozie bólu, którą Wszechmocny - nie bez mądrego uzasadnienia - przypisał naturalnemu porodowi. Z tym odczuciem solidaryzuję się z całego serca" - Szef szkoły położnictwa w Dublinie dr Montgomery

odpowiedział słowami:

"Nie wierzę by do dziś ktoś w Dublinie posłużył się powozem do posuwania się naprzód. oczucie ogółu zwraca się przeciw zapobieganiu zwykłej dozie wysiłku, którą Wszechmocny - nie bez mądrego uzasadnienia - przypisał poruszającemu się pieszo. Z tym odczuciem solidaryzuję się z całego serca"

Miał gość klasę
Q__
Moderator
#72 - Wysłana: 7 Wrz 2007 23:07:02
orcheotomus

O proszę, co za zbieg okoliczności - zacząłem dzisiaj czytać "Stulecie chirurgów" Thorwalda.

Znam, znam.

odpowiedział słowami:
"Nie wierzę by do dziś ktoś w Dublinie posłużył się powozem do posuwania się naprzód. oczucie ogółu zwraca się przeciw zapobieganiu zwykłej dozie wysiłku, którą Wszechmocny - nie bez mądrego uzasadnienia - przypisał poruszającemu się pieszo. Z tym odczuciem solidaryzuję się z całego serca"
Miał gość klasę

Tak. Doskonała riposta.
Pah Wraith
Użytkownik
#73 - Wysłana: 8 Wrz 2007 08:23:24
Tak. Doskonała riposta.

cudowna, szkoda że nie na temat :]
captain_root
Użytkownik
#74 - Wysłana: 8 Wrz 2007 08:53:56 - Edytowany przez: captain_root
Pah Wraith

Była na temat zabobonnej wręcz nieufności wobec innowacji zmieniających status quo oraz zabaw intelektualnych w stylu "a ja wiem co sobie na ten temat Bóg myślał i wszyscy inni są w błędzie."

"Tworzenie hybryd będzie/jest złe" - nieufność [X]
"Bóg sobie tego nie życzy" - ww. zabawy intelektualne [X]

Wszystko na temat, wszystko się zgadza.
Pah Wraith
Użytkownik
#75 - Wysłana: 8 Wrz 2007 10:26:14
captain_root
nie na temat, bo autor listu argumentował wolą boską wyraźnie zaakcentowaną w tekście Biblii. Simpson zaś tylko wyśmiał podając przykład wozu. Bóg jednak w Biblii nie mówi nic o tym czy człowiek ma chodzić czy może jeździć. Co więcej, napisał bzdurę o tyle, że Bóg wyraźnie wskazał, że człowiek może korzystać ze zwierząt pociągowych. Ergo - logicznie Simpson poległ.
Seybr
Użytkownik
#76 - Wysłana: 8 Wrz 2007 10:27:05
"Bóg sobie tego nie życzy" - ww. zabawy intelektualne

Ta głupie tłumaczenie kościoła. Oni wiedzą co Bóg chce.

"Tworzenie hybryd będzie/jest złe" - nieufność

Ja bym chciał mieć jakieś tam dodatkowe zdolności . Był spider-man, ale nie było monky-man .
Pah Wraith
Użytkownik
#77 - Wysłana: 8 Wrz 2007 10:31:01
Ta głupie tłumaczenie kościoła. Oni wiedzą co Bóg chce.

A skąd wiesz że nie wiedzą? Kościół zgromadził i wydał na świat przez ostatnie 2000 lat największych myślicieli. Chyba oni mają/mieli jakieś kwalifikacje?
orcheotomus
Użytkownik
#78 - Wysłana: 8 Wrz 2007 10:43:05
Kościół wydał największych myślicieli? Więc spalony Giordano Bruno, osądzony Galileusz, tępiony Kopernik, nie mówiąc o Kancie... Oni też zostali wydani przez Kościół, tyle że nieco inaczej. Wiem że wymieniłem ich bardzo jednostronnie, ale Twoja wypowiedź równiez taka była Poza tym wydanie myślicieli, a wiedza nt. tego co Bóg chce to dwie zupełnie różne rzeczy.
Seybr
Użytkownik
#79 - Wysłana: 8 Wrz 2007 11:46:14
A skąd wiesz że nie wiedzą? Kościół zgromadził i wydał na świat przez ostatnie 2000 lat największych myślicieli. Chyba oni mają/mieli jakieś kwalifikacje?

Dawaj przykłady ludzi, owszem zgodzę się że wydał. Jest nim min. JP 2. Lecz kościół wydał też spor idiotów.

orcheotomus

Zgadzam się.

Jeżeli chodzi o myślicieli, to buddyzm jest moim wzorem. Są bardziej torelancyjni niż kościół.
Q__
Moderator
#80 - Wysłana: 8 Wrz 2007 11:51:36
Pah Wraith

cudowna, szkoda że nie na temat

No nie do końca. Nawiasem mówiąc nie słyszę, by Kościół sprzeciwiał się kwestii znieczulenia przy porodzie.

captain_root

Była na temat zabobonnej wręcz nieufności wobec innowacji zmieniających status quo

No właśnie (tym bardziej, że innowacje najpierw budzą gwałtowny sprzeciw, a potem są akceptowane). BTW: w szczepieniach też poczatkowo widziano sprzecienaie się boskiej woli.

Seybr

Był spider-man, ale nie było monky-man

Beast z X-men, póki jego mutacja isę nie pogłębiła miał cokolwiek "małpią" moc...

Było też kilka "małpich" prostaci: Gorilla Grodd, Fingers z "Batman Begins" i genialny goryl - jeden z towarzyszy Toma Stronga.

Pah Wraith

A skąd wiesz że nie wiedzą? Kościół zgromadził i wydał na świat przez ostatnie 2000 lat największych myślicieli.

Skoro poruszylismy ten temat, ciekaw byłbym Twojej opinii o konecpcji filozoficznej, która linkowałem w temacie "Czy wierzycie w Boga".
Pah Wraith
Użytkownik
#81 - Wysłana: 8 Wrz 2007 12:04:36
orcheotomus
oczywiście że masz rację, kto powiedział, że tak nie było? Pozwolę sobie przypomnieć, że nie tylko Kościół odrzucał rewolucyjne nauki, ale też świat nauki samej w sobie był i jest (!) szalenie konserwatywny... Jeśli jednak rozmawiamy o myślicielach, którzy pracowali nad teodyceą (a o tym mówiliśmy) to niestety ja mam 100% racji :]

Poza tym wydanie myślicieli, a wiedza nt. tego co Bóg chce to dwie zupełnie różne rzeczy.

Oczywiście, ale Kościół miał możliwość korzystania z dorobku tych myślicieli z pierwszej ręki. A to są potężne kwalifikacje (największe) przy zadanym problemie.

Seybr
Lecz kościół wydał też spor idiotów.

Oczywiście. Świat nauki też. O czym to świadczy? IMO w tej dyskusji o niczym :]

Q__
No nie do końca.

Owszem, nie do końca, ale prawie :] i na dodatek nie można tego brać jako argument z... braku argumentacji

Skoro poruszylismy ten temat, ciekaw byłbym Twojej opinii o konecpcji filozoficznej, która linkowałem w temacie "Czy wierzycie w Boga".

Chodzi Ci o ten artykulik? Jeszcze przez niego nie przebrnąłem. Spróbuję teraz to zrobić.
Seybr
Użytkownik
#82 - Wysłana: 8 Wrz 2007 12:17:52
No właśnie (tym bardziej, że innowacje najpierw budzą gwałtowny sprzeciw, a potem są akceptowane). BTW: w szczepieniach też poczatkowo widziano sprzecienaie się boskiej woli.

400, 200 lat to sporo czasu na akceptację . W tych sprawach są strasznie powolni.

Pah Wraith

Oczywiście, ale Kościół miał możliwość korzystania z dorobku tych myślicieli z pierwszej ręki. A to są potężne kwalifikacje (największe) przy zadanym problemie.

Tylko, że robił tak. Najpierw tępił ile wlazło. Po xxx latach bierze z nich przykład. Koła Macieja w tym temacie się rodzi ;].

Oczywiście. Świat nauki też. O czym to świadczy? IMO w tej dyskusji o niczym :]

Daj jakiś przykład ?

Q

W wolnej chwili to przeczytam.
Q__
Moderator
#83 - Wysłana: 8 Wrz 2007 13:09:59
Pah Wraith

Pozwolę sobie przypomnieć, że nie tylko Kościół odrzucał rewolucyjne nauki, ale też świat nauki samej w sobie był i jest (!) szalenie konserwatywny...

Na tle Kościoła jednak konserwatyzm świata nauki jest prawie znikomy.

Chodzi Ci o ten artykulik?

Artyklulik bedący streszczeniem tekstu, za który autor dostał doktorat z filozofii (a poświęcony jest właśnie m.in. teodycei).

Seybr

400, 200 lat to sporo czasu na akceptację . W tych sprawach są strasznie powolni.

Ano.
orcheotomus
Użytkownik
#84 - Wysłana: 8 Wrz 2007 14:05:06 - Edytowany przez: orcheotomus
Pah Wraith

świat nauki samej w sobie był i jest (!) szalenie konserwatywny

Owszem, o czym świadczy nawet fragment listu który wkleiłem powyżej

Kościół miał możliwość korzystania z dorobku tych myślicieli z pierwszej ręki

Tak, miał możliwość. Tylko skąd założenie że Ci myśliciele wiedzieli czego chce Bóg? Wybacz że ujmę to tak prostacko i nieelegancko, ale Bóg wg samego Kościoła jest wszechmogący. Jeśli czegoś chce, to sobie weźmie. Nie potrzebuje przy tym urzędników w sutannach ani tzw. myślicieli.
Q__
Moderator
#85 - Wysłana: 8 Wrz 2007 14:22:33 - Edytowany przez: Q__
orcheotomus

Wybacz że ujmę to tak prostacko i nieelegancko, ale Bóg wg samego Kościoła jest wszechmogący. Jeśli czegoś chce, to sobie weźmie. Nie potrzebuje przy tym urzędników w sutannach ani tzw. myślicieli.

Słynny paradoks...

Ale może do kwestii Boga wrócimy z stosownym topicu, a tu zajmiemy się (po staremu) biotechnologią?
Pah Wraith
Użytkownik
#86 - Wysłana: 8 Wrz 2007 14:51:50
Seybr
Tylko, że robił tak. Najpierw tępił ile wlazło. Po xxx latach bierze z nich przykład.

Przynajmniej się uczy i potrafi przyznać do błędu.

Daj jakiś przykład ?

Tu mnie masz. Tak na dobrą sprawę nie umiem przedstawić od ręki dobrego przykładu.

Q__
Artyklulik bedący streszczeniem tekstu, za który autor dostał doktorat z filozofii (a poświęcony jest właśnie m.in. teodycei).

Ein moment, czy aby nie dostał doktoratu za tekst "SOZOTECHNIKA CZY EKOINŻYNIERIA? Przesłanki wyboru strategii postępowania wobec systemów ekologicznych w warunkach narastającej antropopresji"?

orcheotomus
skąd założenie że Ci myśliciele wiedzieli czego chce Bóg?

Nikt takiej tezy nie stawiał. Wskazuję jedynie, że Kościół ma lepsze kwalifikacje do orzekania o woli Boga niż Seybr, Ty czy ja, nawet razem wzięci.

Bóg wg samego Kościoła jest wszechmogący. Jeśli czegoś chce, to sobie weźmie. Nie potrzebuje przy tym urzędników w sutannach ani tzw. myślicieli.

Ale nie rozmawiamy tutaj o wszechmocy Boga tylko o naszym stosunku do Jego istnienia/nieistnienia i naszym poczuciu realizacji Jego woli.

Q__
Ale może do kwestii Boga wrócimy z stosownym topicu, a tu zajmiemy się (po staremu) biotechnologią?

Przyłączam się do apelu.
Q__
Moderator
#87 - Wysłana: 8 Wrz 2007 15:04:18
Pah Wraith

Ein moment, czy aby nie dostał doktoratu za tekst "SOZOTECHNIKA CZY EKOINŻYNIERIA? Przesłanki wyboru strategii postępowania wobec systemów ekologicznych w warunkach narastającej antropopresji"?

Tu mnie masz. Nie wiem nawet... Będę musiał sprawdzić...

I wracajmy do tematu. Powiem tak: zasadniczo jestem na "TAK", bo postęp naukowy jak dotąd przynosił nam więcej dobrego niż złego, acz zgadzam się, ze kwestia powstawania już np. hybryd jest b. delikatna. Tak czy owak moim zadniem (jeśli chodzi o postęp naukowy): do przodu! ostrożnie, ale naprzód.
Pah Wraith
Użytkownik
#88 - Wysłana: 8 Wrz 2007 15:15:07
Q__
Tu mnie masz. Nie wiem nawet... Będę musiał sprawdzić...

Tak jest na stronie głównej...
Q__
Moderator
#89 - Wysłana: 8 Wrz 2007 15:41:09 - Edytowany przez: Q__
Pah Wraith

Tak jest na stronie głównej...

To masz mnie po raz drugi. Jest.

Tylko, hmm... mieliśmy wrócic do tematu.
captain_root
Użytkownik
#90 - Wysłana: 8 Wrz 2007 17:35:03
Q__
Pah Wraith

Dzięki za próbę ocalenia tematu: już się bałem, że na dobre zmienił się w Battlefield: Religion.
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Przyszłość: "dziksze" Wojny Eugeniczne?

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!