USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Polityka
 Strona:  ««  1  2  ...  32  33  34  35  36  ...  39  40  »» 
Autor Wiadomość
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#991 - Wysłana: 22 Paź 2009 20:54:07
Delta

Delta:
Ale Chińczycy trochę się "ucywilizowali". Partia trochę popuściła i stopniowo popuszczać będzie nadal, aż w końcu odpuści całkowicie. A przede wszystkim wprowadziła zmiany w gospodarce kraju, odchodząc od komunizmu.
No a w Rosji też pewne swobody są zachowane. Mimo wszystko nie ma porównania do Północnej Korei.

W sumie to masz racje, jak ubędzie Koreańczyka z północy to będzie odczuwalne, ale jak co roku ubywa Chińczyków to nikt nie zwraca uwagi.....i jeszcze te google cenzurowane, idealnie....

Delta:
Tyle, że sami nie są w stanie tego systemu obalić.

A wujek Sam leci w sobie w kulki i nie wysyła pomocy....

Delta:
Poza tym nawet, gdy go obalą, to nie ma trzeciej drogi, muszą współpracować z resztą świata dla własnego dobra, a to oznacza podobny system polityczny i gospodarczy, inaczej nie wyjdą z izolacji. A pozostając w niej, nadal będą cierpieć niedostatek. I albo nowe władze wylecą przez to ze stanowisk (i diabli wiedzą kto na ich miejsce przyjdzie, może drugi Kim), albo przycisną śrubę jak Kim, albo będą musiały dogadać się z Zachodem.

Ale wybiorą sobie sami drogę.... Wolność to nie autostop, żeby sobie na skróty pojechać..
Delta
Użytkownik
#992 - Wysłana: 22 Paź 2009 21:17:02
FederacyjneMSZ
W sumie to masz racje, jak ubędzie Koreańczyka z północy to będzie odczuwalne, ale jak co roku ubywa Chińczyków to nikt nie zwraca uwagi.....

Bo to nie jest takie proste.

A wujek Sam leci w sobie w kulki i nie wysyła pomocy....

A jak to ma zrobić? Doprowadzić do tego by wariat z arsenałem głowic nuklearnych je użył?

Ale wybiorą sobie sami drogę.... Wolność to nie autostop, żeby sobie na skróty pojechać..

To się dobrze mówi. A Europa Wschodnia to wybrała sobie sama drogę? W takich sytuacjach najczęściej musi być czynnik zewnętrzny, miejscowi sami nie dadzą rady. Nawet Lenin przyjechał z zagranicy by rewolucję robić.
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#993 - Wysłana: 22 Paź 2009 23:04:51
FederacyjneMSZ:
Ale wybiorą sobie sami drogę.... Wolność to nie autostop, żeby sobie na skróty pojechać.

Wszyscy muszą swoje wycierpieć i się koniecznie wykrwawić? Zmiany 1989- 1991 pokazują, że nie trzeba patroszyć całych narodów (z całym szacunkiem dla Tych, którzy utracili swoje życie przy użyciu sierpa i młota, a rzesze te idą w miliony).

FederacyjneMSZ:
A wujek Sam leci w sobie w kulki i nie wysyła pomocy...

Wujek Sam robi co może pokojową drogą. Sytuacja jest o tyle śmieszna, ile sankcje najbardziej dotykają tych, którzy najbardziej dorośli do wolności.

Delta:
A Europa Wschodnia to wybrała sobie sama drogę?

Tak, tylko że z pomocą. Jeśli już koniecznie pragniemy się opierać "imperializmowi korporacyjnemu", nie tędy droga! Mamy utopić narody? To są ludzie, nie liczby.
Delta
Użytkownik
#994 - Wysłana: 24 Paź 2009 12:38:23 - Edytowany przez: Delta
galaktyczny kurczak
Tak, tylko że z pomocą.

Właśnie.

Jeśli już koniecznie pragniemy się opierać "imperializmowi korporacyjnemu"

Opór nie ma sensu.

FederacyjneMSZ

Mówiłeś, że broń nuklearna jest gwarancją tego, że jest się w światowej pierwszej lidze i że powstrzymuje obcych do ingerencji w wewnętrzne sprawy danego kraju. Popatrz co chcą zrobić Niemcy:
http://wiadomosci.onet.pl/2066009,12,niemcy_chca_b yc_wolne_od_broni_atomowej,item.html

O różne rzeczy można oskarżać niemieckie władze ale raczej nie o to, że działają na szkodę RFN. No chyba, że albo są tak krótkowzroczne, albo to tylko przykrywka by pozbyć się amerykańskiego arsenału, a potem ogłosić budowę własnego. Ale przecież to mogliby zrobić i bez konieczności wycofywania amerykańskich głowic. Trzecią opcją jest brak konieczności posiadania takiego rodzaju broni. I to jest sensowne (IMHO). Zamiast topić fundusze w budowę i utrzymanie takiego arsenału, lepiej je wykorzystać do budowy skutecznego systemu obrony przed atakiem rakiet z głowicami nuklearnymi, oraz do inwestycji w gospodarkę kraju. Obecnie i w przyszłości liczyć się będzie dominacja gospodarcza a nie jedynie arsenał militarny. Amerykańskie interwencje zbrojne, mające miejsce w ostatnich latach, w różnych częściach świata są tego dowodem -żadna się nie udała, a każda była kosztowna i nadszarpywała wizerunek USA. Gospodarczy podbój jest lepszy i dużo skuteczniejszy jeśli chodzi o osiąganie celów (tyle, że wymaga konsekwencji i długofalowych działań) i wcale nie jest łagodny -cechuje się jeszcze większą bezwzględnością.
A przy okazji Stanów. USA są też przykładałem na miotanie się z jednej skrajności w drugą. Administracja Busha wykazała się "militaryzmem", co budziło niechęć do USA. Obama z kolei popadł w drugą skrajność, którą przejawił, ustępując Rosji i licząc na to, że zrozumieją jego intencje. I Rosjanie uznali to jako słabość, olewając jego starania. Nie pomogła tu Obamie potęga amerykańskiego potencjału militarnego.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#995 - Wysłana: 24 Paź 2009 14:31:45 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Delta

Delta:
Jeśli już koniecznie pragniemy się opierać "imperializmowi korporacyjnemu"

Opór nie ma sensu.

[IMG]http://img11.imageshack.us/img11/3825/cheneya ndbushborg841.th.jpg[/IMG]

[IMG]http://img41.imageshack.us/img41/5278/obamabo rg.th.png[/IMG]

http://www.black-and-right.com/wp-content/uploads/ obama-borg1.jpg

Jak mawiał stary trekowy klasyk - Opór jest daremny....

"Jesteśmy Amerykanami - rozbrójcie i poddajcie się. Dodamy wasze cechy biologiczne i technologiczne do naszej. Wasza kultura zostanie zmieniona by służyć nam. Opór jest daremny."

Ciekawe co na to Tal`Shiar....

Delta:
Mówiłeś, że broń nuklearna jest gwarancją tego, że jest się w światowej pierwszej lidze i że powstrzymuje obcych do ingerencji w wewnętrzne sprawy danego kraju. Popatrz co chcą zrobić Niemcy:
http://wiadomosci.onet.pl/2066009,12,niemcy_chca_b yc_wolne_od_broni_atomowej,item.html

mówiłem, Niemcy są ładnie nowowychodowanym narodem ....

A Rosja swoje, i jakos nikt nie narzeka...

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Nowa-doktry na-obronna-Rosji-uzyjemy-broni-atomowej,wid,115947 41,wiadomosc.html?ticaid=18fae
Delta
Użytkownik
#996 - Wysłana: 24 Paź 2009 15:19:51
FederacyjneMSZ

Jak to co? Przyjdą na gotowe i zajmą tą marną planetkę w imieniu Imperium.

mówiłem, Niemcy są ładnie nowowychodowanym narodem

To coś niewdzięcznie wychowanym. Bo koniecznie chcą się amerykańskich baz od siebie, a najchętniej w ogóle z Europy, pozbyć.

A Rosja swoje, i jakos nikt nie narzeka...

Zasługa Obamy, pokazał Rosji słabość, to nic dziwnego że ją wykorzystują.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#997 - Wysłana: 24 Paź 2009 15:26:47
Delta

Delta:
Zasługa Obamy, pokazał Rosji słabość, to nic dziwnego że ją wykorzystują.

I nikt się nie boi ,że ich użyją np w Gruzji??....

Delta:
mówiłem, Niemcy są ładnie nowowychodowanym narodem

To coś niewdzięcznie wychowanym

pokolenie MTV itp...najbardziej zamerykanizowany kraj EU. polska to przy tym pikuś...
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#998 - Wysłana: 24 Paź 2009 15:28:21
Delta:
FederacyjneMSZ

Jak to co? Przyjdą na gotowe i zajmą tą marną planetkę w imieniu Imperium.

Ja wiem , ze szukacie nowego Romulusa...hmmmm Jak odremontujecie Rzym to nie ma sprawy, Senat, Koloseum... wszystko wasze. Aha i zróbcie porządek z Watykanem!! Ale błagam, nie róbcie z Romulanina papieża....
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#999 - Wysłana: 24 Paź 2009 15:48:46
FederacyjneMSZ:
I nikt się nie boi ,że ich użyją np w Gruzji?

Cały czas nie odróżniasz zdroworozsądkowych rządów Europy i Azji (w tym nawet Rosję i Chiny) od dziwacznego systemu wytworzonego w Iranie.

FederacyjneMSZ:
pokolenie MTV itp...najbardziej zamerykanizowany kraj EU. polska to przy tym pikuś...

Jakby był tak bardzo zamerykanizowany to wolałby posiadać tenże rodzaj broni...
Delta
Użytkownik
#1000 - Wysłana: 24 Paź 2009 15:50:10
FederacyjneMSZ
I nikt się nie boi ,że ich użyją np w Gruzji??....

Widać Gruzję dawno już sobie odpuścili. Inaczej nie pozwoliliby Rosji tam ostatniej wojny toczyć.

Ja wiem , ze szukacie nowego Romulusa.

A do kopalni chcesz?

Aha i zróbcie porządek z Watykanem!!

Pomyślimy. Na początek dowalimy podatek (w tym podatek od nieruchomości zaległy z ostatnich 2000 lat plus odsetki)

Ale błagam, nie róbcie z Romulanina papieża....

Ups.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#1001 - Wysłana: 24 Paź 2009 15:53:16 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Delta

Delta:
Pomyślimy. Na początek dowalimy podatek (w tym podatek od nieruchomości zaległy z ostatnich 2000 lat plus odsetki)

czyli możemy się dogadac....Na swoje wydatki będziecie już mieli...tak na początek...
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#1002 - Wysłana: 24 Paź 2009 16:03:08
Delta:
w tym podatek od nieruchomości zaległy z ostatnich 2000 lat plus odsetki

Romulańskie prawo działa wstecz?
Delta
Użytkownik
#1003 - Wysłana: 24 Paź 2009 16:32:38
FederacyjneMSZ
czyli możemy się dogadac...

No nie wiem. Bo kolejną rzeczą na liście jest zabranie się za partię...

galaktyczny kurczak

Zapewne nie, ale co szkodzi zrobić wyjątek ku chwale Imperium?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#1004 - Wysłana: 24 Paź 2009 16:52:53
galaktyczny kurczak

galaktyczny kurczak:

prawa autorskie! Muszą zapłacić za korzystanie z nich...

Delta:
czyli możemy się dogadac...

No nie wiem. Bo kolejną rzeczą na liście jest zabranie się za partię..

Partia jest wszędzie.....Typowy Imperialista, dać mu rękę to on całe ciało...
Delta
Użytkownik
#1005 - Wysłana: 24 Paź 2009 16:56:43 - Edytowany przez: Delta
FederacyjneMSZ
Partia jest wszędzie

Znaczy mam się zacząć bać otwierać lodówkę?

Typowy Imperialista, dać mu rękę to on całe ciało...

Cytując Quarka: "It's a gift"
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#1006 - Wysłana: 24 Paź 2009 16:58:27
Delta

Delta:
Quarka:

zaraz , chyba go gdzieś tego gościa widziałem....a w Międzynarodowym Funduszu Walutowym....

Delta:
Znaczy mam się zacząć bać otwierać lodówkę?

nie idź dzisiaj spać...
Q__
Moderator
#1007 - Wysłana: 31 Paź 2009 00:46:52
A'propos naszych kochanych elit politycznych... i ich poprzedników:
http://wo.blox.pl/2007/09/Herr-Dyzma-to-Ubermensch .html
Doctor_Who
Użytkownik
#1008 - Wysłana: 24 Lis 2009 23:30:40
http://www.joemonster.org/art/12432/Prezydent_otwo rzyl_nowa_aleje_

Pomyłka freudowska, albo tekst proroczy co najmniej.
Q__
Moderator
#1009 - Wysłana: 17 Gru 2009 07:37:05
Dobra podpowiedź dla naszych polityków?
http://wtemaciemaci.salon24.pl/140618,bransoletka- pana-romana
("Biletem na Tranai" Sheckley'a pachnie...)
Delta
Użytkownik
#1010 - Wysłana: 21 Sty 2010 12:47:06 - Edytowany przez: Delta
http://biznes.onet.pl/pekin-zatwierdza-budowe-chin sko-wenezuelskiej-rafi,18493,3150757,3030583,31507 57,1,komentarze-detal

Chavez nieźle zagrał Amerykanom na nerwach (Chińczycy zresztą też). 1/10 ropy importowanej do USA pochodzi z Wenezueli. Teraz wszystko pójdzie do Chin.
Adek
Użytkownik
#1011 - Wysłana: 21 Sty 2010 13:01:43
Nie ma chyba nic dobrego co mógłbym powiedzieć o politykach i zajmować sobie mój czas nimi. Jak ktoś jest łatwowierny niech sobie chodzi na wybory, wierzy w te wszystkie obiecanki a potem demonstruje na ulicach. Ja mam swoje życie i tak jak nie interesują polityków moje problemy tak i oni mnie nie interesują. Szkoda tylko, że sobie tam "gruchają" na Wiejskiej i w Brukseli na nasz wspólny koszt. Dla mnie polityka (zwłaszcza w wydaniu polskim) już dawno jest wypaczeniem wszelkich zasad demokracji i zaprzeczeniem wszelkich zasad społecznych i ustrojowych. Nic więcej ode mnie w tym temacie. Sorki za nerwowość ale tak na "nich" reaguję. Tyle w temacie.
Picard
Użytkownik
#1012 - Wysłana: 28 Kwi 2010 09:37:53
Na, którego z nich byście głosowali - ja skłaniam się do kapitana, z wiadomych powodów:
http://wiadomosci.onet.pl/1609559,720,1,kioskart.h tml
Q__
Moderator
#1013 - Wysłana: 1 Maj 2010 19:22:17 - Edytowany przez: Q__
Jeszcze a'propos teorii spiskowych i naszego życia politycznego. Na wstępie powiem może w co nie wierzę. Otóż nie wierzę, że PO miała cokolwiek wspólnego z jakimkolwiek zamachem. Dlaczego: jest to partia która z posiadania dobrego PijaRu zrobiła sposób na uprawianie polityki, tymczasem katastrofa zastała ją medialnie całkowicie nieprzygotowaną, wręcz "z ręką w nocniku", to po pierwsze. Po drugie: nie wierzę, że obecne histerie to wynik genialnej propagandy PiSu (tzn. oczywiście, PiSowscy propagandyści będą starać się dolać benzyny do ognia, ba już to robią; ale nie oni to rozpętali - dokładniej, jak powiem potem, niebezpośrednio) z prostej zresztą przyczyny - PiS (pomijając zagranie z "dziadkiem", które okazało się skuteczne, choć prostackie) propagandę miał raczej kiepską, co widać było przy każdej okazji. (Ba, jeśli PiS za mocno weźmie się do dolewania, to jest nadzieja, że prędzej przygasi, niż roznieci.)

Kto jest więc winny obecnej spiskowo-martyrologicznej histerii? Sądzę, że obie główne partie, przy czym akurat PO na tym cierpi, a PiS niekoniecznie. Otóż mam wrażenie, że obu partiom, które jeszcze niedawno szły ręka w rękę pod hasłem odsuwania od władzy Millera i odnawiania moralnego czego tylko się da, wygodnie było spolaryzować scenę polityczną. Nie wiem kto zaczął (tzn. gdybym teraz poprzeglądał roczniki róznych gazet pewnie bym to ustalił, ale mam mądrzejsze zajęcia), ale PiSowi było od pewnego momentu wygodnie grać na emocjach (przejętych głównie po Romku i Ędrju) tzw. wykluczonych, którzy źle czuli się w rzeczywistości po '89, a nie utożsamiali z dziedzictwem PZPR; i celowo (m.in. za pośrednictwem wiadomego Radyja) pogłębial w nich jeszcze poczucie wyobcowania i strachu. PO natomiast wygodnie było odwrócić się od "obciachowego" elektoratu PiS i umacniać we własnym elektoracie poczucie elitarności (błąd, który strasznie się zemścił na Unii Demokratycznej/Wolności, został tu jeszcze spotęgowany, przez stosowanie brutalniejszej dialektyki). Pamiętam z minionego systemu, że zdarzali się mimo ówczesnej, nieraz zbrodniczej, praktyki życia politycznego, ludzie szczerze rozdarci między Partią (jak się wtedy mawiało), a "Solidarnością", dziś ci, którzy chcieli przerzucać mosty "na górze" zostali wyeliminowani, a między "prostym elektoratem" się nie trafiają. W narzuconej formie debaty publicznej trzeba koniecznie być po którejś ze stron, bez podejmowania rzeczowej dyskusji, najlepiej wogóle bez myślenia.

Jak mówię: było to wygodne dla obu partii, ale szkodliwe dla społeczeństwa. Harce tych wszystkich Kurskich i Palikotów (przy czym nie będę krył - do Palikota mam prywatnie wiecej sympatii), przypominają mi cenione opowiadanie Normana Spinrada "Wielki błysk" - mamy tam historię generałów, którzy chcąc poprawić marketingowy wizerunek armii i broni atomowej finansują, okrężnymi drogami (dla dosć minimalistycznego celu, którym ma być uzycie bomby atomowej w Wietnamie; opowiadanie ma swoje lata), kampanie marketingową na rzecz atomu, że niby bomby są cool. Kończy się to ogólnonarodową histerią i samowolnym odpaleniem - pod nastrojem chwili - przez iluś żołnierzy pocisków nuklearnych (czego konsekwencje są łatwe do przewidzenia). Obawiam się, że mamy tu do czynienia z powtórką z rozrywki wymyślonej przez Spinrada, na szczęście w mini-mini-mini-miniaturze. PO już obrywa za te marketingowe harce, musząc stawiać czoła najdzikszym podejrzeniom; ciekawe kiedy swój rachunek zapłaci PiS, i - co bardziej mnie interesuje niż zadki polityków - jak będzie to bolesne w skali społecznej. (Bo nie jestem w stanie uwierzyć, że takie rzeczy robi się bezkarnie, nie z wiary w etyczny ład Wszechświata, a bazując na obserwacjach.)
Poklok
Użytkownik
#1014 - Wysłana: 1 Maj 2010 23:50:36
Q__:
Otóż nie wierzę, że PO miała cokolwiek wspólnego z jakimkolwiek zamachem.

Ja w ogóle nie wierzę, by ktokolwiek stał za tym wypadkiem. Jest takie stare prawnicze pytanie: kto zyskał? Tutaj nikt nie wygrał. Paradoksalnie jedynie PiS miał szansę się odbić, ale już ją chyba zaprzepaścił, strzelając sobie samobója.
Prezydent i tak by stracił urząd za parę miesięcy, nie mógł już wiele zrobić choćby chciał. Słuchając co poniektórych można odnieść wrażenie, że Kaczyński trząsł co najmniej połową Europy, że był cierniem w boku Rosji, Niemiec i diabli jeszcze wiedzą kogo...

Picard:
Na, którego z nich byście głosowali - ja skłaniam się do kapitana, z wiadomych powodów

Ja chyba zostanę w domu. Albo pójdę na wybory i dla żartu zagłosuję na Pawlaka, trochę posunął się w latach więc pewnie już się nie boi.
Slovaak
Użytkownik
#1015 - Wysłana: 2 Maj 2010 00:01:53
Poklok:
Słuchając co poniektórych można odnieść wrażenie, że Kaczyński trząsł co najmniej połową Europy, że był cierniem w boku Rosji, Niemiec i diabli jeszcze wiedzą kogo...

I sam wymieniłeś tych którzy skorzystali: Rosję która nie będzie miała problemów z polskim prezydentem rusofobem. Ostatnio w radiu usłyszałem że Rosja bardzo boi się Katynia bo pociągnąć na dno Rosję poprzez konieczność wypłaty odszkodowań bowiem do 20k polskich oficerów z tego samego paragrafu trzeba by doliczyć około 700k innych zabitych w ZSRR i każdemu pokrzywdzonemu trzeba wypłacić odszkodowanie. Wiec Rosja jest miła i potulna a jak Tusk przejmie władzę to problemów nie będzie.

I czy PO nie skorzystało? który kandydat ma chociażby zbliżone szanse na pokonanie Komorowskiego?
Poklok
Użytkownik
#1016 - Wysłana: 2 Maj 2010 00:10:15 - Edytowany przez: Poklok
Slovaak:
Rosję która nie będzie miała problemów z polskim prezydentem rusofobem.

Tak, strasznie by im narobił przez te parę miesięcy kłopotów człowiek, którego niestety mało kto traktował poważnie, nawet w Polsce. Nie mówiąc o tym, że jego realny wpływ na działania Polski był relatywnie niewielki. Taka konstytucja.

Slovaak:
Ostatnio w radiu usłyszałem że Rosja bardzo boi się Katynia bo pociągnąć na dno Rosję poprzez konieczność wypłaty odszkodowań bowiem do 20k polskich oficerów z tego samego paragrafu trzeba by doliczyć około 700k innych zabitych w ZSRR i każdemu pokrzywdzonemu trzeba wypłacić odszkodowanie.

Po pierwsze, to ja bym do informacji z mediów podchodził ostrożnie. Po drugie, niby jak Kaczyński mógł wpłynąć na ewentualną wypłatę tych odszkodowań?

Slovaak:
I czy PO nie skorzystało? który kandydat ma chociażby zbliżone szanse na pokonanie Komorowskiego?

Lech nie miał żadnych szans. Żadnych. Mało który polityk ma równie duży elektorat negatywny. Powiem więcej: gdyby nikt z PiS-u nie startował w wyborach, szanse Komorowskiego na zwycięstwo by zmalały. Jarosław jakąs szansę może miał, ale PiS we właściwym sobie stylu puścił ją z dymem.
Q__
Moderator
#1017 - Wysłana: 2 Maj 2010 00:11:02 - Edytowany przez: Q__
Slovaak

No to w istocie zyskali. Rosja fakt, że cały świat usłyszał o Katynu (w ostatnich tygodniach było to jedno z częsciej googlanych haseł. Platforma - spadek popracia na rzecz PiSu. To chyba spisek nieudaczników był...

(Pomijam już pytanie pomocnicze: czy jeśli śmierć mojej Matki uczynił mnie zamożnym człowiekiem - a uczyniła - to oznacza, że jestem automatycznie winny jej śmierci?)
Slovaak
Użytkownik
#1018 - Wysłana: 2 Maj 2010 09:09:30 - Edytowany przez: Slovaak
Poklok:
Po pierwsze, to ja bym do informacji z mediów podchodził ostrożnie.

heh, cała śmierć L. Kaczyńskiego i rozbicie się Tu-154 pochodzi z mediów, nie ważne ile razy powtarzana. Nie było mnie tam, tylko radio, internet i telewizję mam.

Poklok:
Lech nie miał żadnych szans. Żadnych. Mało który polityk ma równie duży elektorat negatywny.

Teraz nie ma żadnych szans bo nie żyje. Czy by wygrał gdyby żył, tego już się nie dowiemy.

Tak, strasznie by im narobił przez te parę miesięcy kłopotów człowiek, którego niestety mało kto traktował poważnie, nawet w Polsce.

Nie wiadomo, teraz to sobie możesz gdybać.

Platforma - spadek popracia na rzecz PiSu.

Ale wybory są prezydenckie, ponad to nawet spiskowiec nie przewidzi wszystkiego.

Rosja fakt, że cały świat usłyszał o Katynu

I co z tego? Zainteresowanie jest bo media roztrąbiły sprawę, za kilka miesięcy o Katyniu za granicą będzie pamiętać niewielu a u władzy i rząd i prezydent będą Rosji ulegli. I to jest naprawdę ważny element.

Pytanie pomocnicze: ile znasz przypadków mordowania jeńców amerykańskich, australijskich, nowo zelandzkich przez Japończyków podczas wojny na Pacyfiku? Albo może mordowania jeńców chińskich i sowieckich przez Japończyków w latach 1938-1945?

Z resztą, w żadne zamachy nie chcę wierzyć. Bo jeśli zrobili to Rosjanie to co nam wypada zrobić? Wypowiedzieć wojnę? Odpada. Jedyne co pozostaje to nadstawić tyłek jeszcze raz.

Faktem jest jednak że sytuacja dla zamachowca była wymarzona, do pełni szczęścia na pokładzie brakowało tylko premiera. :]

EDYCJA
Choć z drugiej strony w Rosji zabito właściciela muzeum Stalina, kto wie może naród Rosyjski zyskuje anty sowieckie nastroje i jest gotów za miliony ofiar samemu wymierzać sprawiedliwość?
Poklok
Użytkownik
#1019 - Wysłana: 3 Maj 2010 22:58:57
Slovaak:
heh, cała śmierć L. Kaczyńskiego i rozbicie się Tu-154 pochodzi z mediów, nie ważne ile razy powtarzana. Nie było mnie tam, tylko radio, internet i telewizję mam.

Jak my wszyscy, ale wiesz przecież, o co mi chodzi. Mediom bywa niebezpiecznie blisko do słynnego Radia Erewań...

Slovaak:
Teraz nie ma żadnych szans bo nie żyje. Czy by wygrał gdyby żył, tego już się nie dowiemy.

Slovaak:
Nie wiadomo, teraz to sobie możesz gdybać.

Tyle że jedne gdybania są bardziej prawdopodobne od innych. Tu podstawą są: wyniki sondażowe z ostatnich kilku lat, niezdolność prezydenta i jego sztabu do zmiany jego wizerunku, tudzież generalnie niewysoka skuteczność i poważanie Kaczyńskiego na arenie międzynarodowej.

Slovaak:
Ale wybory są prezydenckie, ponad to nawet spiskowiec nie przewidzi wszystkiego.

Przynajmniej chwilowy wzrost poparcia dla PiS-u był w stanie przewidzieć każdy w miarę rozgarnięty student pierwszego roku dowolnego kierunku, więc ewentualni spiskowcy tym bardziej.

Slovaak:
I co z tego? Zainteresowanie jest bo media roztrąbiły sprawę, za kilka miesięcy o Katyniu za granicą będzie pamiętać niewielu a u władzy i rząd i prezydent będą Rosji ulegli. I to jest naprawdę ważny element.

Bo liczy się kasa, gaz i interesy, jak zawsze. Dlatego śmierć Kaczyńskiego, jakkolwiek to nie zabrzmi, na dłuższą metę prawdopodobnie niewiele zmieni. Może jednak informacje o Katyniu poruszą parę sumień, w Rosji i poza nią.
Poklok
Użytkownik
#1020 - Wysłana: 4 Maj 2010 17:21:16
Tak sobie czytam o tej Grecji i na mój niekształcony w ekonomii rozum wygląda to w gruncie rzeczy tak: grupa państw, która nie ma kasy zaciąga pożyczki, by dać pożyczkę państwu, które nie ma kasy. Bardzom ciekaw co z tego wszystkiego wyniknie.
 Strona:  ««  1  2  ...  32  33  34  35  36  ...  39  40  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Polityka

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!