USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Polityka
 Strona:  ««  1  2  ...  19  20  21  22  23  ...  39  40  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#601 - Wysłana: 19 Lip 2008 20:38:00
Q__
FederacyjneMSZ
Politycy to lustrzane odzwierciedlenie ich elektoratu!

Nie zgadzam się z tym. I kto dał Wam prawo obrażania całego narodu, jakby powiedział Misiek z "Kabaretu Olgi Lipińskiej"? Jedyną wina elektoratu jest to, że musi komuś wierzyć. W ciągu ostatnich dwudziestu lat głosował już chyba na każdą możliwą opcję,, i przez każdą został wyrolowany, czyli że naprawdę zostaje już jedynie opcja francuska - sztandary, i wszystkich z kręgu władzy na gilotynę. Ca ira! Les aristocrats a la lanterne! Wtedy zmienicie zdanie?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#602 - Wysłana: 19 Lip 2008 20:44:11
Eviva

GDY TRZEBA ZAłATWIć COś, CO MOZNA ZAłATWIć JEDYNIE NA ARENIE MIęDZYNARODOWEJ, TO KTO MA TO ZROBIć? SPRZĄTACZKA (przykładowo), CZY POSłOWIE, NA KTóRYCH GłOSOWAłA?

Po co się tak denerwujesz. Jestem ciekaw czy sprzataczka przeczytała program etc. wybory to nietylko postawienie znaczka. To również ogromna odpowiedzialność. Droga Evivo polityka jest bardzo skomplikowaną materią, musimy kiedys spotkać w cztery oczy i pogadać, bo widze że dochodzi w tej materii do ogromnych nieporozumień.

A tak przy okazji, Twój cynizm robi sie nie do zniesienia

pisałem juz że na Uniwerku mam ksywke dr House
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#603 - Wysłana: 19 Lip 2008 20:46:50
W ciągu ostatnich dwudziestu lat głosował już chyba na każdą możliwą opcję,, i przez każdą został wyrolowany

Polak mądry po szkodzie, a skądże jeszcze głupszy.

kto dał Wam prawo obrażania całego narodu

bo niektórzy obywatele swoim głosem przyczynili się to takiej sytuacji jaką mamy obecnie, odpowiedzialnośc Towarzyszko
Eviva
Użytkownik
#604 - Wysłana: 19 Lip 2008 20:52:48
FederacyjneMSZ
Polak mądry po szkodzie, a skądże jeszcze głupszy.

Czy wiesz, że jesteśmy bodaj jedynym narodem, którego przedstawiciele tak się o sobie wyrażają?

bo niektórzy obywatele swoim głosem przyczynili się to takiej sytuacji jaką mamy obecnie,

Sam powiedziałeś - niektórzy. A poza tym obwinianie wyborców jest najłatwiejsze. A może tak obwinić polityków, którzy dzień po wyborach zmieniają rutynowo i program, i prezentowane poglądy, co? To, co robią, nazywa się naukowo oszustwem i nie jest winą elektoratu, że oni tacy są. Równie dobrze możesz winić okradzionego, że dał się okraść i twierdzić, że w takim razie nie zasługuje on na pomoc policji i organów ścigania.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#605 - Wysłana: 19 Lip 2008 20:55:24 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Eviva

A może tak obwinić polityków, którzy dzień po wyborach zmieniają rutynowo i program, i prezentowane poglądy, co

tylko że ja widze te same gęby od 20 lat wytłumacz mi to dlaczego tak jest??

To, co robią, nazywa się naukowo oszustwem i nie jest winą elektoratu

widocznie ludzie lubią być oszukiwanii jak wybieraja tych samych oszustów taka smutna konkluzja
Eviva
Użytkownik
#606 - Wysłana: 19 Lip 2008 21:31:59
FederacyjneMSZ

tylko że ja widze te same gęby od 20 lat wytłumacz mi to dlaczego tak jest??

Nikt tego nie rozumie, bo na kogo by nie zagłosował, okazuje się, że tak naprawdę oddał głos na kogoś zupełnie innego.

widocznie ludzie lubią być oszukiwanii jak wybieraja tych samych oszustów taka smutna konkluzja

Nie. Oni jedynie muszą na kogoś zagłosować, a jak tu właściwie wybierać, gdy w kopcu same zgniłki?
Źle się wyraziłam "muszą". Musieli. Teraz już mało kto pójdzie do wyborów, bo wynik tak czy tak będzie ten sam. Głosujemy na X, a w rządzie zastępuje go Y, bo tak postanowiło ugrupowanie, które ściągnęło Ygreka w swe szeregi w ostatniej chwili.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#607 - Wysłana: 19 Lip 2008 21:42:52
Eviva

Nie. Oni jedynie muszą na kogoś zagłosować, a jak tu właściwie wybierać, gdy w kopcu same zgniłki

a gdzie społeczeństwo obywatelskie?? w innych krajach partie powstaja od dołu czyli od społeczeństwa a u nas od góry czyli od liderów.

Głosujemy na X, a w rządzie zastępuje go Y, bo tak postanowiło ugrupowanie, które ściągnęło Ygreka w swe szeregi w ostatniej chwili

o ile pamietam to role parlamentu oraz te wszystkie parlamentarne gierki okresla Konstutucja Rzeczypospolitej z 97 r. która została przyjęta przez referendum, ludzie się zgodzili na taki bałagan, przykre ale prawdziwe. Polityce nie czują bata nad sobą więc mają wszystkich w nosi,e za 4 lata znów ich wybiorą
wię po raz kolejny proponuję Tobie utworzenie partii, bo oprócz cynika musi sie znaleśc pierwiastek kobiecej stanowczości
waterhouse
Moderator
#608 - Wysłana: 19 Lip 2008 23:08:12
Chciałbym prosić, mimo letniej pory, o chwilowe obniżenie temperatury (w warstwie merytorycznej i stylistycznej) tej dyskusji o polityce.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#609 - Wysłana: 19 Lip 2008 23:19:53 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
waterhouse

ale My tak lubimy rozmawiać narazie nikt nie ucierpiał,narazie.......
Hazral
Użytkownik
#610 - Wysłana: 20 Lip 2008 09:23:56
Zakładamy partię? Tak się zastanawiam nad programem wyborczym... Zawierałby ww ustawę o majątkach podczas wojny
Zmieni prawo budowlane.... generalnie uprościć wszystkie procedury! (Np. nauczyć urzędników że są oni dla nas, a nie odwrotnie, i jeżeli ktoś nie wstawi kropki w odpowiednim miejscu, to nie powód by odesłać mu całą dokumentacje + na osobnym druku, tonem sędziego, wskazywać mu co zrobił źle. I grozić że jeżeli w ciągu 2 tygodni się nie stawi do urzędu (?? po to by wytłumaczyć się z swojej zbrodni O_o) cała sprawa idzie do kosza. )
Mam tyle pomysłów że nie wiem od czego zacząć!
Ech.... Ciężkie jest życie przyszłego polityka
Seybr
Użytkownik
#611 - Wysłana: 20 Lip 2008 09:37:06
Hazral

(Np. nauczyć urzędników że są oni dla nas, a nie odwrotnie, i jeżeli ktoś nie wstawi kropki w odpowiednim miejscu, to nie powód by odesłać mu całą dokumentacje + na osobnym druku, tonem sędziego, wskazywać mu co zrobił źle.

Hah ja ostatnio załatwiałem sprawę jedną w urzędzie. Stara baba, nie spieszyło się jej. Poprosiłem o pomoc, a ta żebym sobie sam ją znalazł gdzie indziej. Usłyszała parę słów, klingoni byli by dumni. Poprosiłem o jej szefa i się w tedy w 2 minuty miałem wszystko załatwione. W naszych urzędach panuje biurokracja, a w mojej gminie to kpina w biały dzień.

Eviva

A poza tym obwinianie wyborców jest najłatwiejsze.
'

Spora wina też leży po tej stronie. Głosują na oszołomów, min. na naszego obecnego prezydenta. Kto głosował na Leppera ? Ludzie ze wsi, akurat pochodzi z mojego okręgu wyborczego. Głosowali ludzie naiwni, jołopy, bezrobotni (tacy którym pracować się nie chce). Kto głosował na Religę, lekarz powinien leczyć. Lekarze i nauczyciele pchają się do różnej maści władz. Oni się do tego nie nadają. Czasem moje poglądy są ostre, szanuje ludzi, ale głupoty już nie.

Hazral

Ech.... Ciężkie jest życie przyszłego polityka

Zakładamy partię treka ?
Madame Picard
Moderator
#612 - Wysłana: 20 Lip 2008 09:38:55
FederacyjneMSZ

ale My tak lubimy rozmawiać
To proponuję przenieść się na forum Onetu. Tutaj obowiązuje pewna kultura i szacunek dla współrozmówców / czytelników postów. To, że tak lubicie rozmawiać, nie znaczy, że reszta musi lubić to czytać.

narazie nikt nie ucierpiał,narazie.......
Ja cierpię, jak to czytam.

Obrażanie innych grup ludzi (żabojadów, szkopów i makaroniarzy ) jest granicą, której się tu nie przekracza. Przy czym - nie oznacza to, że musicie lubić konkretne grupy narodowościowe, ale nie musicie ich też w tak prymitywny sposób obrażać. Dlatego, że stosujecie w ten sposób odpowiedzialność zbiorową (wszyscy Niemcy są źli). To po pierwsze. A po drugie, takie słownictwo jest obraźliwe, po prostu. I nie wydaje zbyt pochlebnego wyobrażenia o kimś, kto takowe stosuje - po trzecie.

A co do meritum, to macie sporo racji mówiąc, że politycy są odzwierciedleniem elektoratu. Niestety społeczeństwa obywatelskiego nie buduje się z dnia na dzień, w Polsce to jest ciągle pieśń przyszłości, co nie znaczy, że należy machnąć na to ręką. Być może za kilkadziesiąt lat osiągniemy poziom europejskiej demokracji. Na razie ćwiczymy pułapki demokracji, które większość krajów europejskich przećwiczyła (z różnym skutkiem) przed II wojną.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#613 - Wysłana: 20 Lip 2008 11:28:37
Madame Picard

Obrażanie innych grup ludzi (żabojadów, szkopów i makaroniarzy ) jest granicą, której się tu nie przekracza. Przy czym - nie oznacza to, że musicie lubić konkretne grupy narodowościowe, ale nie musicie ich też w tak prymitywny sposób obrażać

pewnie odnosisz się to tego fragmentu

żaden żabojad makorniarz, szkop, angol z nami się liczł

to jest zakulisowa opinia w każdym MSZ, która nie wychodzi naświatło dzienne ( poprawność polityczna albo protokół jak kto woli) Wymienione przeze mnie zwroty ( żeby nie było niejasności i wątpliwości nie podzielam ich)tyczą się RZĄDÓW wymienionYCH krajów a nie szanowanych obywateli.Może użyłego złego przykładu który został żle zinterpretowany , ale chciałem przez to pokazać realia naszej polityki zagranicznej, jeżeli kogos uraźiłem to przepraszam, ale takie są uroku forum gdzie można zostać źle zinterpretowanym
Madame Picard
Moderator
#614 - Wysłana: 20 Lip 2008 13:00:02
FederacyjneMSZ

to jest zakulisowa opinia w każdym MSZ, która nie wychodzi naświatło dzienne
Nawet jeśli tak jest, to nie znaczy, że musimy się na tym wzorować. W Sejmie też jest jak jest - czy to znaczy, że mamy brać z nic przykład, jeśli chodzi o standardy dyskusji?

Wymienione przeze mnie zwroty ( żeby nie było niejasności i wątpliwości nie podzielam ich)tyczą się RZĄDÓW
Nie zmienia to faktu, że są to określenia obraźliwe by nie rzec, że po prostu chamskie. Krytykę też można wyrazić w kulturalny sposób.
Q__
Moderator
#615 - Wysłana: 20 Lip 2008 13:11:48
FederacyjneMSZ

Zwracają Ci uwagę Moderatorzy, "zwykli" Userzy, admini, a Ty zdajesz sie to mieć w tzw. "dużym poważaniu" nie tylko w tym topicu zresztą. Proponuję jeszcze raz przeczytać nasz regulamin i wyciągnąć wnioski:
,http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vth read&forum=1&topic=2305

Zwłaszcza odnośnie punktów drugiego, czwartego i piątego, które były Ci już przytaczane.
Delta
Użytkownik
#616 - Wysłana: 20 Lip 2008 13:20:07
Madame Picard
W Sejmie też jest jak jest - czy to znaczy, że mamy brać z nic przykład, jeśli chodzi o standardy dyskusji?

A swoją drogą, to wstyd dla danego kraju, gdy nie tylko nie można się wzorować na własnym parlamencie, ale jeszcze można go podać za wzór złego zachowania.

A co do samego tematu, to na miejscu naszego parlamentu wezwałbym USA do zadośćuczynienia Indianom za zagrabione ziemie i masakry na Indianach. Ja rozumiem, że to co przymusem zabrało mieszkającym tu Żydom nasze państwo po wojnie, powinno być zadośćuczynione, ale żebyśmy mieli płacić za to co zabrali/zniszczyli Niemcy w czasie wojny to kpina. Jeszcze chwila a każą nam przepraszać za drugą wojnę światową, no bo trzeba było oddać Gdańsk i Pomorze.

I jeszcze co do polityki, to tragikomiczne wydaje mi się to, co się wyczynia wokół referendum w sprawie Traktatu Lizbońskiego jakie przeprowadzono w Irlandii. Wielce demokratyczna Europa a tylko jeden kraj odważył się na referendum. A gdy obywatele w demokratycznym referendum odrzucili traktat to wśród wypowiedzi polityków z całej UE pojawiały się głosy, świadczące, że konieczne jest by zrobić następne, w sumie tylko dlatego, że wynik im nie pasował (a jak w następnym nie wyjdzie to może kolejne, do skutku?).
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#617 - Wysłana: 20 Lip 2008 13:39:46 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Delta

I jeszcze co do polityki, to tragikomiczne wydaje mi się to, co się wyczynia wokół referendum w sprawie Traktatu Lizbońskiego jakie przeprowadzono w Irlandii. Wielce demokratyczna Europa a tylko jeden kraj odważył się na referendum.

im bardziej zjednoczoną europe będą tworzyć tylko parlamenty, rzady poszczególnych krajów członkowskich , to będzie ona miala marne fundamenty. W procesie powstawania oraz ratyfikacji brakuje obywateli Unii. Ich głos w tej sprawie, popracie traktatu w referendum dawałoby twardą podstawe dla integracji europejskiej . niewiele obywateli UE wiec co to jest Traktat Lizboński a jeszcze mniej wie o co w nim chodzi. nie tedy droga. Moim zdaniem powinno byc przeprowadzone referendum w każdym z 27 krajów EU.

A Politycy boją się przeprowadzić referendum, bo to wymagało by poświęcenia. Trzeba przygotowac kampanie, wytłumaczyc ludziom co to jest , co zmieni w ich zyciu. etc

a co do tematu roszczen to trzeba wreszcie prawnie rozwiązać ten problem, to roszczenie to w dużej mierze efekt niedbalstwo w tej kwesti

Madame Picard

Nawet jeśli tak jest, to nie znaczy, że musimy się na tym wzorować. W Sejmie też jest jak jest - czy to znaczy, że mamy brać z nic przykład, jeśli chodzi o standardy dyskusji?

nie nie mamy z nich brac przykładu, moja wypowiedz dotyczyła że ludzie wybierają takie osoby które tak się odnosza to tych kwestii. Moim zamiarem nie było nikogo obrażać. a na marginesie jak jesteśmy tak poprawni polityczni to zamiast słowa Żyd ( może to obraźić kogoś) użyć sformułowania Polak wyznania Mojżeszowego ( oczywiście jeżeli jest innej narodowsci to zamieniamy ją)
Madame Picard
Moderator
#618 - Wysłana: 20 Lip 2008 16:27:02
Delta

to wstyd dla danego kraju, gdy nie tylko nie można się wzorować na własnym parlamencie
Prawda? Określenie "nieparlamentarne słownictwo" nabiera w tym kontekście zgoła innego znaczenia .

FederacyjneMSZ

jak jesteśmy tak poprawni polityczni
Nie odróżniasz politycznej poprawności od zwykłej grzeczności?

zamiast słowa Żyd ( może to obraźić kogoś) użyć sformułowania Polak wyznania Mojżeszowego ( oczywiście jeżeli jest innej narodowsci to zamieniamy ją)
Po pierwsze, słowo Żyd nie jest obraźliwe (przynajmniej jak dotąd), czego dowodem jest choćby to, że w ten sposób określają się sami zainteresowani. Po drugie, nie są to synonimy: Żyd to określenie narodowości, żyd - wyznania. Po trzecie, przy współczesnym rozumieniu narodu błędem jest opisywanie go poprzez wyznanie czy nawet przez cechy etniczne.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#619 - Wysłana: 20 Lip 2008 17:31:53
Madame Picard

przy współczesnym rozumieniu narodu błędem jest opisywanie go poprzez wyznanie czy nawet przez cechy etniczne

i tu się z Tobą zgodze
Delta
Użytkownik
#620 - Wysłana: 21 Lip 2008 04:58:19
Madame Picard
Określenie "nieparlamentarne słownictwo" nabiera w tym kontekście zgoła innego znaczenia .

Dokładnie.
Doctor_Who
Użytkownik
#621 - Wysłana: 28 Sier 2008 21:24:50
Q__
Moderator
#622 - Wysłana: 16 Wrz 2008 20:03:50 - Edytowany przez: Q__
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#623 - Wysłana: 16 Wrz 2008 20:07:45
Q__

tylko kogo z naszych polityków wybrać ??.....
Q__
Moderator
#624 - Wysłana: 17 Wrz 2008 12:16:01
Stosunek do stosunków , a poglądy polityczne:
Q__
Moderator
#625 - Wysłana: 21 Wrz 2008 06:14:08
Ładny polityczny cytacik z tekstu W. Orlińskiego o SW:

Fani najbardziej znienawidzili postać niejakiego Jar-Jar Binksa, prowincjonalnego chłopka-roztropka o szlachetnym sercu i mało lotnym umyśle. Jednak jeśli obejrzeć ewolucję tej postaci od epizodu pierwszego do trzeciego, wyłania się drugie dno.

W finale to właśnie Jar-Jar Binks jest senatorem, który składa w parlamencie wniosek prowadzący w końcu do upadku Republiki. Trzeba jednak zobaczyć epizod pierwszy, by zrozumieć, jak to się stało, że taki dureń znalazł się w parlamencie. Drugi - by zrozumieć, dlaczego taki wniosek w ogóle padł.

Jest w tym bardzo mądre przesłanie - wolność upada nie tylko dzięki demonicznym spiskowcom w rodzaju Hitlera czy Lenina. Kluczową rolę zawsze odgrywa jakiś poczciwina, swój chłop, niczym matros Żeleźniak, który rozpędził rosyjską Konstytuantę, de facto rozpoczynając dyktaturę bolszewicką.

Sympatyczny przygłup w parlamencie to rzecz może i zabawna, ale jednak przede wszystkim groźna - ostrzega Lucas. I niech mi ktoś powie, że to nie jest aktualne przesłanie...
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#626 - Wysłana: 22 Wrz 2008 12:27:53
A teraz pierwszy post z cyklu "Na wschodzie bez zmian" czyli głodna Matuszka Rassija w natarciu cz.1 ( tym razem Ukraina)

http://fakty.interia.pl/swiat/news/8-milionow-ukra incow-zostanie-rosjanami,1181717

zapewne cz.2 bedzie o państwach bałtyckich......
Delta
Użytkownik
#627 - Wysłana: 22 Wrz 2008 13:08:03
FederacyjneMSZ
A teraz pierwszy post z cyklu "Na wschodzie bez zmian" czyli głodna Matuszka Rassija w natarciu cz.1 ( tym razem Ukraina)

Ukraiński parlament powinien uchwalić bezpowrotną utratę prawa do obywatelstwa ukraińskiego w wypadku wyboru innego i problem z głowy. Estonia to do dzisiaj Rosjanom nie przyznała swojego obywatelstwa, chociaż jest ich tam jedna czwarta. Ukrainie to wyjdzie na zdrowie, bo tymi ośmioma milionami będzie musiała się zająć Rosja. A jeśli nie dostaną pozwolenia na pobyt to w gospodarce znajdzie się 8 mln miejsc pracy. Powinno to zadziałać jak na naszym rynku w przypadku wyjazdu Polaków do pracy w UE. Dodatkowo te 8 mln utraci prawo do głosowania i skończy się w końcu wpływ Rosji na wynik wyborów, bo partie prorosyjskie utracą przynajmniej 1/3 swojego elektoratu.

zapewne cz.2 bedzie o państwach bałtyckich......

Dlatego słusznie postępują władze tych krajów już od jakiegoś czasu głośno sprzeciwiając się Moskwie. Im dalej oni są od naszych granic, im bardziej muszą się zajmować krajami pomiędzy nami a nimi, tym słabsze mają wpływy u nas i tym łatwiej jest oddalić zagrożenie. Jak popuścimy, to będzie coraz trudniej. Zresztą Zachód już dał Rosjanom próbkę swoich możliwości nacisku, widziałeś co się przez ostatnie tygodnie działo na giełdzie w Moskwie? To jest jeden z dowodów, że Rosjanie bardziej potrzebują Zachodu niż Zachód Rosji. Tylko UE jest w podejmowaniu tego rodzaju decyzji jakaś dziwnie nieporadna.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#628 - Wysłana: 22 Wrz 2008 13:16:38 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Delta

Ukrainie to wyjdzie na zdrowie, bo tymi ośmioma milionami będzie musiała się zająć Rosja

hmm, tak jak "Rosjanami"zajęli się w Osetii i Abchazji......

Ukraiński parlament powinien uchwalić bezpowrotną utratę prawa do obywatelstwa ukraińskiego

odpowiedz brzmi

nie bo partie prorosyjskie utracą przynajmniej 1/3 swojego elektoratu. więc takie uchwały lub ustawy nie będzie, Rosjanie chą doprowadzić do chaosu, a oni bardzo takie sytuacje lubią

Zresztą Zachód już dał Rosjanom próbkę swoich możliwości nacisku, widziałeś co się przez ostatnie tygodnie działo na giełdzie w Moskwie

widziałem mine rosyjskich biznesmenów, bezcenny widok, ale z drugiej strony do również osłabiło USA....

Tylko UE jest w podejmowaniu tego rodzaju decyzji jakaś dziwnie nieporadna.

Doóki nie będzie ratyfkowany traktak Lizboński , nie ma mowy o wspólnej polityce wobec Rosji, Europa musi zrobic porządek na własnym podwórku, dopiero wtedy będzie mogła mięc wpływ na kształt relacji UE-Rosja, aha UE nie ma osobowości prawnej i podmiotowości prawnomiędzynarodowej. ( w przeciwieństwie np to LPA) co powodue problemy nie tylko w sprawach zewnetrznych, ale również w wewnetrznych....
Delta
Użytkownik
#629 - Wysłana: 22 Wrz 2008 13:37:09
FederacyjneMSZ

Niekoniecznie. Nie masz obywatelstwa, deportują (plus pieczątka w paszport z zakazem wjazdu przez X lat) i do widzenia, niech się Rosja martwi.

nie bo partie prorosyjskie utracą przynajmniej 1/3 swojego elektoratu. więc takie uchwały lub ustawy nie będzie, Rosjanie chą doprowadzić do chaosu, a oni bardzo takie sytuacje lubią

A i owszem. Tylko to jest jak z Niemcami żyjącymi na polskich terenach po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku -zawsze był kłopot. Kłopot się skończył, gdy zostali wysiedleni do Niemiec w 45'. Podobnie jak Ukraińcy z obecnej południowo-wschodniej Polski.
Ukrainie zawsze Rosjanie będą mogli tak bruździć przy pomocy tego prorosyjskiego elektoratu. Raz (póki rządzą przeciwne Moskwie partie i prezydent, którzy mogą uchwalić w razie potrzeby taką ustawę) przetniesz wrzód i spokój.

widziałem mine rosyjskich biznesmenów, bezcenny widok, ale z drugiej strony do również osłabiło USA....

Giełda w USA to osobny problem nie związany bezpośrednio z Rosją.
Na marginesie jak usłyszałem plan administracji Busha dotyczący ratowania amerykańskich instytucji finansowych, to od razu mi się przypomniał stary kawał o tym, jak poddano hibernacji Reagana i Gorbaczowa i po kilkudziesięciu latach się budzą, Reagan bierze gazetę i zaczyna się śmiać, po czym pokazuje Gorbaczowowi nagłówek: "Zamieszki na granicy polsko-chińskiej". Gorbaczow z kolei bierze gazetę i też po chwili zaczyna się śmiać. Reagan pyta się z go z czego się śmieje, a ten pokazuje mu gazetę i mówi: "USA przeszły na komunizm".

I właśnie USA uczyniły krok ku temu. Prawdopodobnie i tak ich to nie uratuje przez kryzysem.

Doóki nie będzie ratyfkowany traktak Lizboński , nie ma mowy o wspólnej polityce wobec Rosji,

Prawda, ale największe kraje Europy mają wpływ na to, co mówi reszta. A podchodzą one do Rosji niemal jakby były od niej zależne.
Jurgen
Moderator
#630 - Wysłana: 22 Wrz 2008 13:53:02

Niekoniecznie. Nie masz obywatelstwa, deportują (plus pieczątka w paszport z zakazem wjazdu przez X lat) i do widzenia, niech się Rosja martwi.

Zgadzam się z Deltą, choć z nieco innego powodu: Otóż Ukraina jest trochę większym trochę bardziej liczącym się i z trochę wiekszą armią krajem nż Gruzja. Rosja jest zdecydowanie silniejsza, ale może być za słaba, żeby bez większych problemów i strat sobie poradzić. Poza tym - pomyślcie jakby to na zachód podziałało, gdyby Rosjanie podjęli w sposób otwarty kroki przeciwko Ukrainie... Druga Argentyna.

Prawda, ale największe kraje Europy mają wpływ na to, co mówi reszta. A podchodzą one do Rosji niemal jakby były od niej zależne.

Bo po części pewnie są nieco zależne: czy bez dostaw gazu z Rosji (taniego gazu) te kraje sa w stanie normalnie funkcjonować? Pewnie są, tylko czy ewentualne podwyżki po ewentualnym przestawieniu się na inne źródła nie spowodują upadku ich rządów...

PS Co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że Europa powinna zrobić dużo i zapłącić ogromne pieniądze za przejście an odnawialne źródła energii i energie atomową.
 Strona:  ««  1  2  ...  19  20  21  22  23  ...  39  40  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Polityka

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!