USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / LCARS nadchodzi
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Connor
Użytkownik
#1 - Wysłana: 30 Maj 2007 11:35:14
Odpowiedz 
Microsoft wydaje się bardzo bliski zrealizowania idei komputera bez klawiatury i myszy. Gigant zaprezentował na konferencji D-All Things Digital komputer przypominający z wyglądu ... stolik do kawy. Użytkownik kontaktuje się z nim za pomocą dotyku.
Więcej na stronie DI24
Pah Wraith
Użytkownik
#2 - Wysłana: 30 Maj 2007 15:50:40
Odpowiedz 
5-10 K $ ? to relatywnie mało jak za nowoczesny sprzęt. Idea nie nowa, acz ciekawa. Następny krok po monitorach dotykowych... Najciekawsza jest chyba idea... hmmm jak by to nazwać, "lay and play"?
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 30 Maj 2007 16:44:45 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Connor

Idea ciekawa, ale nie jest to jeszcze ostatni krok w tej dziedzinie... M.in. na MIT prowadzi się badania nad komputerami sterowanymi myślą (tzn. prądami fal mózgowych)...
michstach
Użytkownik
#4 - Wysłana: 30 Maj 2007 17:25:42
Odpowiedz 
Jak dla mnie to LCARS przy tym wychodzi ciut prymitywnie
Connor
Użytkownik
#5 - Wysłana: 30 Maj 2007 18:22:05
Odpowiedz 
Q__
to jeszcze ostatni krok w tej dziedzinie... M.in. na MIT prowadzi się badania nad komputerami sterowanymi myślą
To na pewno, ale nie wiem czy chciałbym sterować komputer myślami. Dziwne rzeczy mogły by wyjść z tego.
PaulAtryda
Użytkownik
#6 - Wysłana: 30 Maj 2007 18:47:33 - Edytowany przez: PaulAtryda
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 30 Maj 2007 19:11:20 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Connor

To na pewno, ale nie wiem czy chciałbym sterować komputer myślami. Dziwne rzeczy mogły by wyjść z tego.

Ciekawie o tym pisał Oramus w pobocznym wątku "Sennych zwycięzców"...

PaulAtryda

chcę taki mieć

Fajny, nie powiem...
Delta
Użytkownik
#8 - Wysłana: 30 Maj 2007 19:28:57
Odpowiedz 
PaulAtryda
Nie no jestem w szoku <wow> chcę taki mieć

Fajna rzecz, tylko czy to się nie zapaprze od ciągłego dotykania palcami? Niezbyt wygodne będzie jeśli co chwilę w trakcie pracy trzeba będzie szorować szmatką po "ekranie".
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 30 Maj 2007 19:33:25
Odpowiedz 
Delta

tylko czy to się nie zapaprze od ciągłego dotykania palcami? Niezbyt wygodne będzie jeśli co chwilę w trakcie pracy trzeba będzie szorować szmatką po "ekranie".

Nie wybijaj nas z zachwytu...
Benjamin Sisko
Użytkownik
#10 - Wysłana: 30 Maj 2007 19:43:50
Odpowiedz 
Jednym słowem WOW ! Też chcę taki mieć nie ma co Jest jedno tylko ale microsoft to robi a Vista to im tak wyszla Poczekamy zobaczymy.
Pzdr
Benjamin Sisko
Delta
Użytkownik
#11 - Wysłana: 30 Maj 2007 20:06:35
Odpowiedz 
Q__
Nie wybijaj nas z zachwytu

No niektórzy mają takie skrzywienie, że widzą tylko chmurkę na czystym słonecznym niebie.
Ale już nie będę nic złośliwie wytykał i upajajcie się w zachwytach nad tym cudem techniki na zdrowie.

Acha, jeśli to kogoś interesuje, to nasze chciwe państwo wymusiło na KGHM rekordową dywidendę (prawie 17 zł za akcję). Przy odpowiednich nakładach na zakup akcji by załapać się na dzień prawa do dywidendy może wystarczy na taką zabawkę.
elbereth
Moderator
#12 - Wysłana: 30 Maj 2007 20:09:17
Odpowiedz 
chyba nawet na tym forum widzialem linka do prezentacji na youtube czegos podobnego z tym że był to po prostu ekran dotykowy obslugujący wiele punktow (dzisiaj istniejace ekrany dotykowe pozwalaja na dotkniecie tylko jednego punktu) w każdym razie zmierzam do tego że tamto urządzenie było mniejsze i zgrabniejsze co więcej wydawalo się bardziej poręczne, może to wina prezentacji która w tamtym wypadku byla super bo bylo to nagranie z prezentacji na żywo i zrobilo na mnie mega wrażenie a ta reklama po prostu mnie nie porywa...
co wiecej co to za technologia Microsoftu? mi się nie podoba, kamery śledzące ruch moich palców?nie wiem to moje subiektywne odczucie ale takie cos mi nie podchodzi ;]
tam byl to ekran dotykowy z prawdziwego zdarzenia.
w każdym razie jestem sceptykiem ;]
PaulAtryda
Użytkownik
#13 - Wysłana: 30 Maj 2007 20:24:22
Odpowiedz 
Ups, drugi link który podałem nie działał już się poprawiam
http://www.youtube.com/watch?v=Cog8b8ojji0&mode=re lated&search=

Delta
Fajna rzecz, tylko czy to się nie zapaprze od ciągłego dotykania palcami? Niezbyt wygodne będzie jeśli co chwilę w trakcie pracy trzeba będzie szorować szmatką po "ekranie".

Nie no mi się zdaje, że nie będzie tak źle. Pewnie będzie jakaś specjalna folia ochronna na to urządzonko. A takie zabrudzenia jak odciski palców to będą widoczne pewnie tak samo jak na PDA czyli nie będzie bardzo przeszkadzać

Benjamin Sisko

No wiesz, XBox np. im podobno dobrze wyszedł.
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 30 Maj 2007 20:34:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Benjamin Sisko

Jest jedno tylko ale microsoft to robi

Heh... Coś ta firma mało ma sympatyków...

Delta

No niektórzy mają takie skrzywienie, że widzą tylko chmurkę na czystym słonecznym niebie.

Dobrze, że masz tak daleko rozwiniętą samoświadomość...

elbereth

a ta reklama po prostu mnie nie porywa...

Mnie większość tych reklam porywa (a potem różnie z realizacją tych szumnych zapowiedzi bywa)...

PaulAtryda

A takie zabrudzenia jak odciski palców to będą widoczne pewnie tak samo jak na PDA czyli nie będzie bardzo przeszkadzać

Albo wprowadzą coś na kształt stylusa (jak w palmtopach)...
The_D
Użytkownik
#15 - Wysłana: 30 Maj 2007 21:31:49
Odpowiedz 
Mnie trochę dziwi rozdzielczość urządzenia. 1024x768 to trochę mało jak na 30 calowy "ekran". Na zdjęciach, czy filmach zapewne tego nie widać, ale przy wyświetlaniu tekstu, np stron www pewnie będzie widać niską rozdzielczość.
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 30 Maj 2007 21:44:12
Odpowiedz 
The_D

Mnie trochę dziwi rozdzielczość urządzenia.

Może to jeszcze poprawią...
capt_d
Użytkownik
#17 - Wysłana: 30 Maj 2007 22:33:58
Odpowiedz 
Witajcie

To popatrzcie sobie na to:
http://www.youtube.com/watch?v=zp-y3ZNaCqs
i prosze połączyć z takim czyms:
http://www.youtube.com/watch?v=M0ODskdEPnQ

To dopiero zabawka. M$ nie jest innowacyjny w tej chwili

pozdrawiam
Benjamin Sisko
Użytkownik
#18 - Wysłana: 30 Maj 2007 22:52:27
Odpowiedz 
PaulAtryda
No wiesz, XBox np. im podobno dobrze wyszedł
Hmm no nie dokońca... dużo jest opini, że się palą i mają jakieś błedy fabryczne do czego M$ sie nie przyznaje. Wii - to jes konsola... broń boże nie jestem fanem konsol

Q
Heh... Coś ta firma mało ma sympatyków...
Mimo, że tak napisałem to nie znaczy, że nie jestem sympatykiem M$ ależ owszem, nie ma co narzekać na linuxie grafiki nie potworze. Niestety linux nie idzie w parze z grafiką, chyba, że dla progrmaisty grafika. A na Maca w polskich realiach narazie mnie nie niestać dobra OT się robi
capt d
To popatrzcie sobie na to:
i prosze połączyć z takim czyms:
http://www.youtube.com/watch?v=M0ODskdEPnQ

GRUBE !

check this
LINUX - Vista wymięka - http://www.youtube.com/watch?v=Yx9FgLr9oTk&mode=re lated&search=
elbereth
Moderator
#19 - Wysłana: 30 Maj 2007 23:25:44 - Edytowany przez: elbereth
Odpowiedz 
o o tym mowilem!! (tzn chyba o tym.. )

EDIT a mowilem konkretnie o
tym
wiadomo ze generalnie polega to na tym samym ale prezentacja pod moim linkiem jakos bardziej do mnie przemawia, moze fakt ze nie jest to wielki stół tylko w sumie mała płaska szybka...
tzn dla uczciwości trzeba zaznaczyc fakt ze produkt MS to caly komputer a ten z mojego linka to tylko ekran ale zawsze ;]

widzieliscie to?
pewnie przyszłosc gier strategicznych...
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#20 - Wysłana: 30 Maj 2007 23:53:15
Odpowiedz 
Idea ciekawa, ale nie jest to jeszcze ostatni krok w tej dziedzinie... M.in. na MIT prowadzi się badania nad komputerami sterowanymi myślą (tzn. prądami fal mózgowych)...

Ja słysząłem , ale nie o komputrerach tylko o protezach starowanych falami mózgowymi.

Chociaz nie inaczej po prostu chyba zprojektowano czujniki, które podpieyte do ośrodkowego układu nerwowego przeksztąłcają impulsy nerwowe na zera i jedynki, któa to forma czytana przez maszynę odpowiednio porusza np. sztuczną ręką.
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 31 Maj 2007 00:09:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

Ja słysząłem , ale nie o komputrerach tylko o protezach starowanych falami mózgowymi.

Nie tylko. W "Scientific American" pisano nawet o całych "inteligentnych domach" odczytujących z z fal mózgowych życzenia właściciela i wykonujących je.
Domko
Użytkownik
#22 - Wysłana: 31 Maj 2007 09:20:18
Odpowiedz 
Benjamin Sisko
linuxie grafiki nie potworze

Wybacz, ale w takim razie to nie znasz Linuksa.
Benjamin Sisko
Użytkownik
#23 - Wysłana: 31 Maj 2007 09:45:02 - Edytowany przez: Benjamin Sisko
Odpowiedz 
Domko
Wybacz, ale w takim razie to nie znasz Linuksa.
Wybacz ale mowisz o Gimpie, Blenderze i Scrybusie i innych podobnych programikach dla ZU?Prosze Cię... Pokaż mi odpowiednik Flasha na linuxa chętnie zobacze czego jest wart.
Czy raczej bawieniu się w kombinacje uruchamiania windowych programow na linuxie ? Myślisz, że jakaś agencja reklmowa ma na to czas? I przede wszystkim pieniądze ?! Wybacz ale w takim razie nie znasz rynku. Dobra robi się OT.
Pzdr
Benjamin Sisko
PaulAtryda
Użytkownik
#24 - Wysłana: 31 Maj 2007 09:59:27
Odpowiedz 
Benjamin Sisko
check this
LINUX - Vista wymięka - http://www.youtube.com/watch?v=Yx9FgLr9oTk&mode=re lated&search=

Nie jestem taki pewny czy wymięka Niedawno na WindowsieXP zrobiłem sobie coś takiego za pomocą dwóch programów, WindowFX i Yod3d.
Ale możliwe że na Linuxie jest to lepiej zoptymalizowane, bo u mnie troszke wolno chodziło, ale fakt że przydało by się wymienić już u mnie pare podzespołów.
Domko
Użytkownik
#25 - Wysłana: 31 Maj 2007 10:08:10 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
Benjamin Sisko
A gdzie w swojej wypowiedzi wspominałeś, że chodzi Ci o flasha? A GIMP, Blender to nie są pełnowartościowe programy graficzne? Bo jeśli tak twierdzisz, to widać znasz je bardzo pobieżnie.

Napisałeś na linuxie grafiki nie potworze. Nie wspomniałeś, że chodzi o komercyjną grafikę reklamową, więc z Twojej wypowiedzi zabrzmiało to tak, jakby na Linuksie W OGÓLE nie można było tworzyć grafiki. A jak widzisz, jest to możliwe. Może flasha nie, ale nie jest to jedyny format graficzny jaki istnieje. Trzeba było dodać, ze chodzi o grafikę reklamową.

A rynek właśnie znam, szczególnie IT, i stąd wiem co potrafi Linux. Proponuję, abyś uściślał swoje wypowiedzi.
Benjamin Sisko
Użytkownik
#26 - Wysłana: 31 Maj 2007 11:19:07
Odpowiedz 
Domko
A rynek właśnie znam, szczególnie IT, i stąd wiem co potrafi Linux. Proponuję, abyś uściślał swoje wypowiedzi.

Spoko nie róbmy z tego jakieś kłótni, nie znamy się więc nie ma co się spierać. :] Jeśli chcesz możemy porozmawiać na ten temat - zapraszam na PRV. Napewno będzie to obpólna korzyść.
Pzdr.
Benjamin Sisko
Domko
Użytkownik
#27 - Wysłana: 31 Maj 2007 12:38:16
Odpowiedz 
Spokojnie, nie robię kłótni. Jeśli tak to odebrałeś z mojej strony, to wybacz.

Poza tym ja stwierdzam, że masz rację, jeśli chodzi o grafikę typu flash, więc do pewnego stopnia się zgadzamy. A masz do czynienia z fanem oprogramowania open-source, którego niełatwo skłonić do zmiany zdania.
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 31 Maj 2007 14:16:26
Odpowiedz 
Heh, widzę, że się z tego dyskusja o już istniejących technologiach (a raczej o działających na nim software) zrobiła...
mikus1978
Użytkownik
#29 - Wysłana: 4 Lip 2007 23:15:18
Odpowiedz 
Nie no jestem w szoku <wow> chcę taki mieć
http://www.youtube.com/watch?v=6VfpVYYQzHs

Czegoś brakuje w tym filmie, ja bym dodał niebieski ekran w momencie gdy babka kładzie telefon na stole
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 4 Lip 2007 23:34:36
Odpowiedz 
mikus1978

ja bym dodał niebieski ekran w momencie gdy babka kładzie telefon na stole

Detal...
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Różności / LCARS nadchodzi

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!