USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Galaxy Quest

Autor Wiadomość
Domko
Użytkownik
#1 - Wysłana: 3 Maj 2007 11:27:22 - Edytowany przez: Domko
Jakie jest TNG, czy Phoenix mógł polecieć, itp. Proponuję na chwilę oderwać się od tych tematów i porozmawiać o czymś luźniejszym (liczę po prostu na lekką zmianę nastroju na forum, po ostatnich kłótniach i sporach ).

Wczoraj ponownie oglądnąłem film, który widziałem już kiedyś. Chodzi konkretnie o Galaxy Quest.

Film stanowi swego rodzaju wyśmianie konwencji Star Treka. Opowiada o aktorach, którzy grają w takiej space operze, o fanach, którzy przebierają się w stroje z serialu. Wszystko toczy się w ten sposób, dopóki na konwencie nie pojawiają się prawdziwi kosmici, którzy myślą, że serial jest prawdziwy, a aktorzy są naprawdę tymi postaciami, które grają...

Ten film jest jednym wielkim odniesieniem się do konwencji Star Treka oraz do maniactwa jego fandomu. Kilka rzeczy, które wprost odnoszą się do Star Treka, a na które zwróciłem uwagę:
- gość, którego nazwiska nikt nie zna, przez co cały czas obawia się, że zginie podczas misji (taki redshirt);
- naturalny wygląd kosmitów nie jest humanoidalny, ale mimo to przybierają postać ludzi;
- ujęcia statku praktycznie identyczne jak w Star Treku (nawet wchodzenie w warp podobne);
- kapitan, który w bijatykach zawsze traci koszulę (jak Kirk);
- pierwszy oficer, który jest obcym i ma powiedzenie pochodzące od swojej rasy (jak "live long and prosper");
- jedyna kobieta w załodze, której zadaniem jest tylko odczytywanie komunikatów z komputera (jak Uhura na stanowisku komunikacyjnym);
- dziecko za sterem (jak Wesley Crusher);
- Murzyn w załodze (zgodnie z wielorasowością załóg w Star Treku);
- atmosfera zdolna do oddychania na każdej planecie - dobrze skomentował to ów redshirt krzycząc, aby nie otwierać promu, bo przecież na obcych planetach nie ma tlenu i się poduszą;
- prom, oczywiście;
- transporter;
- mostek bardzo podobny w stylu do tych trekowych;
- scena majestatycznego wychodzenia statku z doku (sparodiowana tutaj w dość ciekawy sposób );
- szyby w dachu mostka;
- rzucanie załogą podczas ataku (ale przynajmniej ktoś łamie rękę, a nie jak w Star Treku wszyscy cali i zdrowi );
- miejsce na statku, którego jedynym zadaniem jest zagrożenie dla osób tam przebywających - tu były jakieś młoty (od razu skojarzyła mi się nieszczęsna kładka z Nemesis, która nie ma też żadnego zastosowania).

A co Wy sądzicie o tym filmie, jako fani treka?

EDIT:
Hmmm... Chyba taki temat już był. Trudno o nowatorstwo na tym forum.
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 3 Maj 2007 14:08:04
Domko

Przykro mi. Zakładałem już identyczny temat.
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=1120
Ten proponuję Ci zamknąć.

USS Phoenix forum / Różności / Galaxy Quest

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!