USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Mamy Euro!
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Hazral
Użytkownik
#61 - Wysłana: 23 Kwi 2007 08:19:06
nawet po zakonczonej całkowitej przeróbce nie będzie on należał do czołówki europejskich stadionów..

Ej no nie jest tak źle, u nas przynajmniej już coś robią ( lokalny patriotyzm zobowiązuje )
A ten projekt alternatywny całkiem całkiem..
Jurgen
Moderator
#62 - Wysłana: 23 Kwi 2007 20:53:13
Dwa artykuły na temat:

http://wiadomosci.onet.pl/1524321,11,item.html - no to sie goście wzięli do roboty.

http://sport.onet.pl/0,1248713,1523923,wiadomosc.h tml - a tu pozytywne zaskoczenie, bo spodziewałem się gorszych komentarzy.
Q__
Moderator
#63 - Wysłana: 23 Kwi 2007 21:04:29
Jurgen

a tu pozytywne zaskoczenie, bo spodziewałem się gorszych komentarzy

Cóż, miło że niemiecki dziennikarz tak nas wysoko ocenił.
Jurgen
Moderator
#64 - Wysłana: 23 Kwi 2007 21:27:09
Za to ta wiadomość jest mniej optymistyczna

http://muzyka.onet.pl/0,1523728,newsy.html

No, chyba że się mylę.
Bashir
Moderator
#65 - Wysłana: 23 Kwi 2007 21:31:41
niech zaśpiewa z Rubikiem - jak staną obok siebie ich włosy utworzą żywą flagę Polski
Q__
Moderator
#66 - Wysłana: 23 Kwi 2007 23:09:47
Jurgen

Za to ta majordomo jest mniej optymistyczna

Jedno jest w tym wesołe: będzie sie z czego pośmiać...

Bashir

niech zaśpiewa z Rubikiem - jak staną obok siebie ich włosy utworzą żywą flagę Polski

Jak to w kabarecie śpiewali (na melodię "Keine Grenze...") "Ja cie kręce, ale czad..."
Delta
Użytkownik
#67 - Wysłana: 24 Kwi 2007 10:19:10
Leo Beenhakker na prezydenta. I najlepiej dożywotnio. Ten facet ma 100% racji.
http://sport.onet.pl/0,1248713,1524395,wiadomosc.h tml
Q__
Moderator
#68 - Wysłana: 24 Kwi 2007 11:58:56
Delta

Ten facet ma 100% racji.

Wniosek stąd, że Euro przydarzyło nam się naszym sporotwcom w odpowiednim momencie. Doczekają sie lepszych warunków. (Z drugiej strony jednak mamy wiele pilniejszych potrzeb społecznych niż rozwój sportu...)
Delta
Użytkownik
#69 - Wysłana: 24 Kwi 2007 13:53:33
Q__
Wniosek stąd, że Euro przydarzyło nam się naszym sporotwcom w odpowiednim momencie. Doczekają sie lepszych warunków.

Nie do końca mi o to chodziło (choć o to o czym piszesz również). Chodzi mi o sposób myślenia Beenhakker'a. I myślę, że to powinno być dobrą puentą dla wszelakich rozważań, czy damy radę zdążyć ze wszystkim do Euro 2012. Trzeba zacząć coś robić, a nie martwić się, że nie damy sobie rady, że za mało pieniędzy itp.

Z drugiej strony jednak mamy wiele pilniejszych potrzeb społecznych niż rozwój sportu...

Prawda. Ale można też spojrzeć na to z innej strony. Pieniądze zainwestowane w przygotowania do Euro 2012 pozwolą na kolejne zmniejszenie bezrobocia, a to na lepsze warunki pracy. Polskie firmy będą miały okazję również coś zarobić. A poza tym zarobią też ludzie pracujący w obsłudze tej imprezy. Przecież na mistrzostwa zjeżdża się kupa ludzi. Muszą mieć dach nad głową, wyżywienie, rozrywkę. Oczywiście sytuacja materialna nie poprawi się od razu i nie wszystkim, ale są realne szanse na to by wielu ludzi w Polsce na tym choć trochę skorzystało.

No i jak impreza będzie udana to będziemy mieli większe szanse na organizowanie innych. I może z mniejszymi obawami będziemy do nich podchodzić. Z własnego doświadczenia wiem, że dużo zależy od nastawienia do danej sprawy. A naszą narodową cechą jest niestety często podejście, że nie da się zrobić wielu rzeczy (sam takie miałem), które ludzie na Zachodzie potrafili osiągnąć tylko z powodu tego, że jedyną ich przewagą nad nami było nastawienie, że dadzą radę. Beenhakker jest tego przykładem. On sobie zdaje sprawę, że trzeba realnie oceniać swe szanse, ale wie, że nie wolno z góry zakładać, że się nie uda, bo to po prostu osłabia i jest podstawą wielu klęsk. No i w odróżnieniu od nas (jako społeczeństwa), wie, że trzeba cieszyć się z sukcesu, ale nie spoczywać na laurach i pracować dalej.
Q__
Moderator
#70 - Wysłana: 24 Kwi 2007 15:15:33
Delta

I myślę, że to powinno być dobrą puentą dla wszelakich rozważań, czy damy radę zdążyć ze wszystkim do Euro 2012. Trzeba zacząć coś robić, a nie martwić się, że nie damy sobie rady, że za mało pieniędzy itp.

Zgadzam się. Zresztą ta myśl ma dość uniwersalny charakter, odnoszący sie nie tylko do Euro.

Pieniądze zainwestowane w przygotowania do Euro 2012 pozwolą na kolejne zmniejszenie bezrobocia, a to na lepsze warunki pracy. Polskie firmy będą miały okazję również coś zarobić. A poza tym zarobią też ludzie pracujący w obsłudze tej imprezy. Przecież na mistrzostwa zjeżdża się kupa ludzi. Muszą mieć dach nad głową, wyżywienie, rozrywkę. Oczywiście sytuacja materialna nie poprawi się od razu i nie wszystkim, ale są realne szanse na to by wielu ludzi w Polsce na tym choć trochę skorzystało.

Z tym się oczywiście nie sposób nie zgodzić.

A naszą narodową cechą jest niestety często podejście, że nie da się zrobić wielu rzeczy

To prawda. I racje masz, że musimy walczyć z takim nastawieniem.
Alex
Użytkownik
#71 - Wysłana: 24 Kwi 2007 16:58:20
chyba powinnismy zaczac spiewac:

do boooo.... khem.... budów Poooolsko!!!

Jurgen
Moderator
#72 - Wysłana: 24 Kwi 2007 17:02:32

Q__
Moderator
#73 - Wysłana: 24 Kwi 2007 18:40:07
Alex

Kumpela, która ma firmę budowlaną już się cieszy na myśl o tym ile zarobi na Euro...
Alex
Użytkownik
#74 - Wysłana: 24 Kwi 2007 19:10:15
Q__

to moze mnei zatrudni ja jakas robotke dodatkowa??
Q__
Moderator
#75 - Wysłana: 24 Kwi 2007 19:34:49
Alex

to moze mnei zatrudni ja jakas robotke dodatkowa

Na razie się cieszy "platonicznie", nijakich zleceń jeszcze nie podłapała (z drugiewj strony moze sobie kombinuje, ze inni rzucą się na stadiony itp, a ona po staremu będzie domy budować). Ale jeśli będę coś wiedział, dam znać.
Q__
Moderator
#76 - Wysłana: 2 Lip 2007 14:10:41
Mamy Euro, za to nie mamy entuzjazmu:
http://wiadomosci.o2.pl/?s=257&t=380300
mr homn
Użytkownik
#77 - Wysłana: 21 Sier 2007 21:12:41
Trochę odświeżenia tematu...

Mamy nową minister (ministrę) - z ochroną BORu - i nowe obietnice... zobaczymy co z tego wyjdzie!

http://sport.wp.pl/wiadomosc.html?wid=9132989&kat= 37154&rfbawp=1187723291.711

Jestem ciekaw postępów, szczególnie, że strona rzadowa tu gra pierwsze skrzypce, a nie prywatni inwestorzy! Trudno to przyznać, ale Ukraina jest daleko przed nami i jeśli chodzi o ewentualne pretensje to te wobec strony polskiej są jak najbardziej uzasadnione...
Darnok
Użytkownik
#78 - Wysłana: 21 Sier 2007 21:14:07
Ukraina jest daleko przed nami
Może już wystartowali, ale jeżeli chodzi o ogół, to dalej są za nami
mr homn
Użytkownik
#79 - Wysłana: 21 Sier 2007 21:23:12
Darnok

Jeżeli chodzi o ogół to daleko...
Jeżeli chodzi o Euro to daleko....

A jednak jakoś sie dogadujemy
Raptor 16
Użytkownik
#80 - Wysłana: 21 Sier 2007 21:44:04
Ledwo dostalismy organizajcę Euro 2012, a już w dubbingach filmów komediowych Pinokiu rośnie nos, gdy mówi o autostradach i stadionach. Trochę wiary, niedługo PO dojdzie do władzy.
Darnok
Użytkownik
#81 - Wysłana: 21 Sier 2007 21:46:07
A jednak jakoś sie dogadujemy
Nigdy w to nie wątpiłem
mr homn
Użytkownik
#82 - Wysłana: 21 Sier 2007 22:00:28
Raptor 16
Trochę wiary, niedługo PO dojdzie do władzy.

Żadna partia polityczna nie jest w stanie zapewnić dobrej organizacji takiej imprezy... nawet gdyby miała skrót SLDPOPiSLPRPSLSRP...
Prywatne ręce... to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie!
Q__
Moderator
#83 - Wysłana: 21 Sier 2007 22:05:02
mr homn

Żadna partia polityczna nie jest w stanie zapewnić dobrej organizacji takiej imprezy...

Muszę się z tym zgodzić...
Raptor 16
Użytkownik
#84 - Wysłana: 21 Sier 2007 22:06:05
Żadna partia polityczna nie jest w stanie zapewnić dobrej organizacji takiej imprezy... nawet gdyby miała skrót SLDPOPiSLPRPSLSRP...
Prywatne ręce... to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie!

Miałem na mysli to, że wg. mnie PO jest w stanie stworzyć dobre warunki do funkcjonowania owym "prywatnym rękom" w czasie przygotowań do Euro 2012, a nie, że działacze i członkowie tej partii masowo wyjdą z łopatami na place budowy
mr homn
Użytkownik
#85 - Wysłana: 21 Sier 2007 22:09:36
Raptor 16
działacze i członkowie tej partii masowo wyjdą z łopatami na place budowy

BTW: niektórym by się przydało...

Miałem na mysli to, że wg. mnie PO jest w stanie stworzyć dobre warunki do funkcjonowania owym "prywatnym rękom"

Cytując pewną znana piosenkę:

"Do roboty"
Q__
Moderator
#86 - Wysłana: 21 Sier 2007 22:14:51
Raptor 16

Miałem na mysli to, że wg. mnie PO jest w stanie stworzyć dobre warunki do funkcjonowania owym "prywatnym rękom" w czasie przygotowań do Euro 2012

Sądząc po programie PO - owszem, ale u nas zwykle programy sobie, życie sobie... Więc jestem sceptyczny...
Domko
Użytkownik
#87 - Wysłana: 21 Sier 2007 22:15:53
Raptor 16

Nie pokładałbym zbytniej wiary w PO. Jeśli wygrają wybory będzie tak jak teraz, czy jak zwykle.
Raptor 16
Użytkownik
#88 - Wysłana: 21 Sier 2007 22:23:23
Nie pokładałbym zbytniej wiary w PO. Jeśli wygrają wybory będzie tak jak teraz, czy jak zwykle.

Zwykle nie było tak, że partia rządząca stwarza sobie policję polityczną jak to zrobił PiS.
Raptor 16
Użytkownik
#89 - Wysłana: 21 Sier 2007 22:27:35
Raptor 16
Użytkownik
#90 - Wysłana: 21 Sier 2007 22:29:09
cz. 2
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Mamy Euro!

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!