USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Mamy Euro!
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Darnok
Użytkownik
#1 - Wysłana: 18 Kwi 2007 14:40:06
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 18 Kwi 2007 14:49:38
Darnok

Była już o tym mowa:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=1213&page=69#10

Ale owszem: wszyscy się cieszymy.
Alex
Użytkownik
#3 - Wysłana: 18 Kwi 2007 16:31:24
uważam że nie ma sie z czego cieszyc.
całe to Euro to porazka
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 18 Kwi 2007 16:42:07 - Edytowany przez: Q__
Alex

całe to Euro to porazka

Hmm, wbrew pozorom nie chodzi tu o wspólną walutę UE, a o mistrzostwa Europy.... (Tytuł topicu może być mylący.)
Asceta
Użytkownik
#5 - Wysłana: 18 Kwi 2007 16:45:28
uważam że nie ma sie z czego cieszyc.
całe to Euro to porazka

Jeśli chodzi Ci o imprezę, to cała ta euforia głównie odnosi się do ogromnych korzyści ekonomicznych dla organizatora.
Bashir
Moderator
#6 - Wysłana: 18 Kwi 2007 16:47:03
eee a to nie powinno być w dziele sci-fiction ?
Alex
Użytkownik
#7 - Wysłana: 18 Kwi 2007 16:51:29
Bashir
a to nie powinno być w dziele sci-fiction
sam pomysl kandydowania do tego powinien byc s-f

Q__
wiem doskonale ze chodzi o to gdzie 22 facetow w krotkich spodenkach bedzie biegalo za jedna pilka i uwazam ze porazka sie stala ze to u nas bedzie

Asceta
jezeli mowimy o kozysciach ekonomicznych to trzeba brac pod uwage to, ze takie zalozenie jest stosowane do krajow ktore maja odpoiednia infrastrukture, a polska do nich sie nie zalicza.
wiec pytam sie ile bedziemy biedowac teraz i oszczedzac na czym zeby zbudowac kilka stadionow i odpowiednia ilosc autostrad??
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 18 Kwi 2007 16:55:34 - Edytowany przez: Q__
Alex

sam pomysl kandydowania do tego powinien byc s-f

A jednak SF stała się faktem.

wiem doskonale ze chodzi o to gdzie 22 facetow w krotkich spodenkach bedzie biegalo za jedna pilka i uwazam ze porazka sie stala ze to u nas bedzie

Chyba jesteś bardziej wolkańska od Wolkan. (Choć przyznaję, że tak duża kulturowa rola sportu w społeczeństwie też trochę mnie śmieszy, podobnie zresztą jak i sława celebrities wszelkiego rodzaju - wolałbym już ten świat z jedego z odcinków "Sliders", gdzie podobna sława opromieniała gwiazdy Nauki.)

trzeba brac pod uwage to, ze takie zalozenie jest stosowane do krajow ktore maja odpoiednia infrastrukture, a polska do nich sie nie zalicza. wiec pytam sie ile bedziemy biedowac teraz i oszczedzac na czym zeby zbudowac kilka stadionow i odpowiednia ilosc autostrad??

Z drugiej strony napływ kibiców może spowodować, że wydatki te się zwrócą, a nawet wyjdziemy na plus...
Alex
Użytkownik
#9 - Wysłana: 18 Kwi 2007 16:58:18
Q__
Chyba jesteś bardziej wolkańska od Wolkan

czasami tzreba spojzec trzezwo na pewne sytuacje...

Z drugiej strony napływ kibiców może spowodować, że wydatki te się zwrócą, a nawet wyjdziemy na plus...

co do tego nie bylabym taka pewna, przykladem jest Grecja, ktora stracila ciezka kase na organizacji igrzysk olimpijskich, wiec Twoj optymizm jest chyba przesadzony
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 18 Kwi 2007 17:10:52
Alex

czasami tzreba spojzec trzezwo na pewne sytuacje..

Doceniam odwagę pójścia pod prąd. To cenna cecha.

Twoj optymizm jest chyba przesadzony

Powiedziałem, że możliwe są różne warianty, a nie, że zakładam tylko ten optymistyczny...
elbereth
Moderator
#11 - Wysłana: 18 Kwi 2007 19:32:39
nie ma co snuć takich czarnych wizji, to jest duża rzecz i powinniśmy się z tego tylko cieszyć wszystko to co jest potrzebne do tych mistrzostw powinno i tak być zrobione ale dzięki nim będzie to przyspieszone i zrealizowane nie w 15-20 lat tylko w te 5-6 i to jest duży plus.
osobiście nie słyszałem żeby jakiś kraj stracił na organizacji mistrzostw, musimy się jedynie starać żeby były one zapamiętane jako ME 2012 POLSKA i ukraina a nie ME 2012 UKRAINA i polska ;]
a oni co jak co ale potrafią się zmobilizować.
także moim optymistycznym zdaniem jeśli tego nie zlekceważymy możemy tylko zyskać.
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 18 Kwi 2007 19:35:32
elbereth

jeśli tego nie zlekceważymy możemy tylko zyskać.

Każde wielkie wyzwanie (także to) jest zawsze jednocześnie wielką szansą. Mam nadzieję, że odpowiednie instytucje staną na wysokości zadania i szansa ta zostanie wykorzystana.
Darnok
Użytkownik
#13 - Wysłana: 18 Kwi 2007 19:42:57
odpowiednia ilosc autostrad??

Jeszcze ci źle?
Wzbogacimy się, radzę kupować akcję firm, które będą budować autostrady i stadiony
Hazral
Użytkownik
#14 - Wysłana: 18 Kwi 2007 19:44:03
Mam nadzieję, że odpowiednie instytucje staną na wysokości zadania i szansa ta zostanie wykorzystana.

W dzisiejszych wiadomościach wszyscy politycy mówili jednym głosem, czyli jakaś tam szansa jest Mam nadzieję że nie pokpimy sprawy, a to co wybudujemy zostanie u nas, to zawsze będzie jakiś plus Dodajmy do tego że w końcu, to do Polski będą przyjeżdżać, to o Polsce i Ukrainie będzie głośno. A teraz przeciętny anglik pyta się czy u nas się mówi po rosyjsku, i czy mamy bieżącą wodę w kranie
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 18 Kwi 2007 19:50:50
Darnok

radzę kupować akcję firm, które będą budować autostrady i stadiony

A to dobra myśl.

Hazral

W dzisiejszych wiadomościach wszyscy politycy mówili jednym głosem

Politycy wiele mówią. Pamiętam np. jak obiecywali zgodę nrodową i kierowanie sie etyką po śmierci JPII...

Dodajmy do tego że w końcu, to do Polski będą przyjeżdżać, to o Polsce i Ukrainie będzie głośno. A teraz przeciętny anglik pyta się czy u nas się mówi po rosyjsku, i czy mamy bieżącą wodę w kranie

Owszem, chyba największym walorem tej historii będzie wielki walor promocyjny.
Hazral
Użytkownik
#16 - Wysłana: 18 Kwi 2007 19:56:52 - Edytowany przez: Hazral
A to dobra myśl.
Ponoć notowania podskoczyły
Politycy wiele mówią. Pamiętam np. jak obiecywali zgodę nrodową i kierowanie sie etyką po śmierci JPII...

Prawda, ale jest szansa że tym razem wezmą się do roboty, niech chociaż te stadiony podbudują i drogi. Niczego, naprawdę niczego więcej od nich nie chce! A to że zrobią z siebie pośmiewisko przed całą Europą powinno być dodatkową motywacją, jakiej chyba jeszcze nasza polityka nie miała.
Tak więc,.... zakładam firmę budowlano-remontową
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 18 Kwi 2007 20:03:32 - Edytowany przez: Q__
Hazral

A to że zrobią z siebie pośmiewisko przed całą Europą

O to chyba nigdy sie nie bali sądząc z ich działań(a w sumie).
Hazral
Użytkownik
#18 - Wysłana: 18 Kwi 2007 20:06:57
O to chyba nigdy sie nie bali
To może zaczną bać się polskich "fanów" futbolu, a raczej cegieł rzucanych w rządowe samochody. Bo nie wątpię że dużo kiboli było by do tego zdolnych
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 18 Kwi 2007 20:09:12
Hazral

To może zaczną bać się polskich "fanów" futbolu, a raczej cegieł rzucanych w rządowe samochody. Bo nie wątpię że dużo kiboli było by do tego zdolnych

Czy to, że istnieja ludzie jeszcze gorsi (i głupsi) od polityków ma być pociechą?
Hazral
Użytkownik
#20 - Wysłana: 18 Kwi 2007 20:40:10
Czy to, że istnieja ludzie jeszcze gorsi (i głupsi) od polityków ma być pociechą?
Na pewno dla polityków
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 18 Kwi 2007 21:40:37
Hazral

Na pewno dla polityków

Oni i tak uważają sie za najmądrzejszych.
Havoc
Użytkownik
#22 - Wysłana: 19 Kwi 2007 00:12:27
Miejmy nadzieję, że tego nie sp*****,...zepsują. Jak sobie pomyślę jaka wielka kasa jest do zmalwersowania, to mi przechodzi entuzjazm. Może jakoś nam się uda to zorganizować.
miszowaty
Użytkownik
#23 - Wysłana: 19 Kwi 2007 00:19:30
klamka zapadła teraz, trzeba pomyśleć jak maksymalnie wycisnąć finansowo zbliżającą się okazję, a pięć lat to wcale dużo.

Może dokończą nareszcie te ostatnie 100 km autostrady do Świecka.
elbereth
Moderator
#24 - Wysłana: 19 Kwi 2007 00:35:12
Może dokończą nareszcie te ostatnie 100 km autostrady do Świecka
dobrze by było w morde jeża.
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 19 Kwi 2007 01:22:36
Havoc

Jak sobie pomyślę jaka wielka kasa jest do zmalwersowania, to mi przechodzi entuzjazm.

No cóż... Wszystko ma swoje plusy i minusy...
Karo
Użytkownik
#26 - Wysłana: 19 Kwi 2007 01:42:11
ale jest nadzieja że jakimiś autostradami będę jeździć nie będąc w wieku emerytalnym a co zbudujemy to zostanie u nas no i w końcu mamy pewny awans dobra robota chłopaki <lol>
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 19 Kwi 2007 02:04:19
To wszystko tylko mi stary dowcip przypomina:

Polak i Amerykanin (obaj z domu b. biedni) studiowali inżynierię drogową. Umówili się, że 10 lat po studiach się spotkają. Polak poleciał do USA. Patrzy a kolega ma dom z 200 metrów, kilka samochodów na podjeździe, a po kuchni krząta się piękna żona. Pyta kolegę:
-Jak Ci się to udało?
Ten na to:
- Ano założyłem firmę. Wystartowałem w przetargu na budowę odcinka międzystanowej. Zdołałem obniżyć koszty o 10%... I z tych 10% to wszystko mam.
Minęło 5 lat. Amerykanin przybył złożyć rewizytę. Patrzy a kolega ma gigantyczną wille, limuzynę i kilka b. drogich samochodów na podjeździe, basen, nad basenem siedzą piękne panienki w bikini, a wszystkiego pilnują ochronarze pod bronią. Pyta kolegę:
-Jak Ci się to udało w tak szybkim tempie? Gdy mnie odwiedzałeś byłeś jeszcze biedny.
Ten na to:
- Ano postanowiłem wziąć z Ciebie przykład. Też założyłem firmę. Też wystartowałem w przetargu na budowę odcinka autostrady. Zdołałem obniżyć koszty o 90%... I z tych 90% to wszystko mam.
Amerykanin zdumiony:
- Tak obniżyłeś loszty? Musiałeś wymyślić jakąś nową technologię... Pokaż mi tę autostradę.
Na to Polak:
- Pokażę... za 20 lat.. jak ją zbuduję.

Karo

Witaj z powrotem.
Asceta
Użytkownik
#28 - Wysłana: 19 Kwi 2007 18:24:11 - Edytowany przez: Asceta
jezeli mowimy o kozysciach ekonomicznych to trzeba brac pod uwage to, ze takie zalozenie jest stosowane do krajow ktore maja odpoiednia infrastrukture, a polska do nich sie nie zalicza.
wiec pytam sie ile bedziemy biedowac teraz i oszczedzac na czym zeby zbudowac kilka stadionow i odpowiednia ilosc autostrad??

Portugalia też nie miała ani autostrad, ani stadionów, ani tak dynamicznego wzrostu gosp. jak Polska a zarobiła prawie 800000000 euro
The_D
Użytkownik
#29 - Wysłana: 19 Kwi 2007 19:33:41 - Edytowany przez: The_D
Chyba jedynym zagrożeniem jest możliwość, że się nie wyrobimy i skompromitujemy. Autostrady tak czy inaczej są potrzebne, a stadiony mogą po zakończeniu być wykorzystane na wiele sposobów, np. do organizowania koncertów, imprez itp. A jeżeli zbudują obiekt z wymienną nawierzchnią można z niego zrobić nawet lodowisko.
Picard
Użytkownik
#30 - Wysłana: 19 Kwi 2007 20:30:03
A ja tam podzielam zdanie pani Kostenko...to znaczy Alex! Nie wiem skad i jakim codem powstanie cala infrastruktura potrzebna dla tego rodzaju imprezy? Mim zdaniem troche naiwne jest twierdzenie,ze przez tyle lat nie udalo nam sie zbudowac ani autrostrad, ani pozadnych stadionow a tu nagle, gdy tylko pojawi sie ku temu okazja stana one w ciagu paru lat przed naszymi oczami w pelnej krasie. Rzecz jasna interesujace jest tez skad znajda sie pienizadze na te inwestycje? Widac jak rzad chce to znajdzie pieniazki: okupacja... tj. stabilizacja Iraku, badź swiatynia prorokow... tzw. Opatrznosci Bozej.
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Mamy Euro!

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!