USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Też lubicie Earl Gray?:)
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
PaulAtryda
Użytkownik
#1 - Wysłana: 15 Kwi 2007 13:09:34
???
Bashir
Moderator
#2 - Wysłana: 15 Kwi 2007 13:10:08
tak
Darnok
Użytkownik
#3 - Wysłana: 15 Kwi 2007 14:09:29
Nie
Picard
Użytkownik
#4 - Wysłana: 15 Kwi 2007 14:11:32
Bardzo! A zaczełem go lubić własnie dzieki pasji Jean-Luc'a do tej herbaty. Wpierw, nim jeszcze poznałem gusta kapitana w tym wzgledzie smakowalem z ciekawosci innych, aromatyzowanych herbat, a kiedy juz zapoznalem sie z gustami dowodcy nterpise, wybor w kwestii nastepnego rodzaju herbaty jaki nalzy sprobowac byl owczywisty! Swoja droga ciekaw jestem jaka jest wasza ulubiona odmiana Earl Gray'a? Oto zas linki na temat owej herbaty i jej ,,kuzynow":

http://pl.wikipedia.org/wiki/Earl_Grey

http://www.herbata.net/
PaulAtryda
Użytkownik
#5 - Wysłana: 15 Kwi 2007 14:30:37
Właśnie, jakiej firmy Earl Gray pijacie?
mi smakuje sypana POSTI
Picard
Użytkownik
#6 - Wysłana: 15 Kwi 2007 14:44:00
PaulAtryda

Ja lubie np. bardzo lubie odmiane Earl Gray zwana Imperial- niezapomniany smak! Earl Gray ma kilka badź kilkanascie odmian- jednak w necie nie udalo mi sie jak dotad znaleźć ich spisu- moze kto inny bedzie mial wiecej szczescia? Warto sprobowac wszytskich chociazby po to by poznac jak wiele mozna stworzyc warjacji na temat jednego, podstawowego samu herbaty. A co do producenta- preferuje symana herbate, ze swiata herbat, do ktorego link podalem powyzej, lubie tez Dilmah oraz Lipton- jesli rozchodzi sie o herbaty w torebkach. Nie przepadam za herbatami leczniczymi w szczegolnosci zas za odmiana Puer.
PaulAtryda
Użytkownik
#7 - Wysłana: 15 Kwi 2007 14:51:12
Dzięki Picard sprobuje tej odmiany Imperial o ktorej mowisz

Chodzi o takie coś? :

Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 15 Kwi 2007 16:44:38
Ja też pijam wersję Liptona, najbardziej smakuje mi z niewielką ilością mleka, tak jak pijają ją Anglicy. (Jej lekka gorycz fajnie komponuje się ze smakiem mleka.)
Darnok
Użytkownik
#9 - Wysłana: 15 Kwi 2007 19:14:08
odmiana Puer.
Chodzi ci o Pu-erh? nom podobno jak ziemia smakuje
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 15 Kwi 2007 19:55:10 - Edytowany przez: Q__
Darnok

Pu-erh? nom podobno jak ziemia smakuje

Pu-erh smakuje jeszcze gorzej... Próbowałem, to sie się nie da pić...
PaulAtryda
Użytkownik
#11 - Wysłana: 15 Kwi 2007 21:19:31
Ciekawe jak smakuje w tym

Seybr
Użytkownik
#12 - Wysłana: 15 Kwi 2007 21:24:32
Pijcie sobie Liptona, ten syf. Sorry ale to jest straszna herbata.
Kumpel zna się na herbatach. Jest fachowcem w dziedzinie. Lipton to z jednych najgorszych herbat. Produkują z taką technologią. Ilość, smak - zero jakości ;].
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 15 Kwi 2007 21:27:45
PaulAtryda

Fajny kubek, wręcz szkoda go herbatą paprać.
Picard
Użytkownik
#14 - Wysłana: 15 Kwi 2007 21:48:15
PaulAtryda

Tak dokładnie ta, ktora zamiesciles na zdjeciu- warto jeszcze napic sie Earl Gray DARJEELING- mnie w kazdym razie smakuje.

Q__

wersję Liptona, najbardziej smakuje mi z niewielką ilością mleka, tak jak pijają ją Anglicy

Wiesz rzecz jasna,ze takie sporzywanie herbaty zabjia jej naturalne, pozytywne oddzialywanie na ludzki organizm?
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 15 Kwi 2007 21:51:45
Picard

warto jeszcze napic sie Earl Gray DARJEELING- mnie w kazdym razie smakuje.

Znam.

Wiesz rzecz jasna,ze takie sporzywanie herbaty zabjia jej naturalne, pozytywne oddzialywanie na ludzki organizm?

A możesz mi to naświetlić od strony biochemii?
Picard
Użytkownik
#16 - Wysłana: 15 Kwi 2007 22:00:55
Q__

możesz mi to naświetlić od strony biochemii?

Probowalem przegooglowac haslo: ,,szkodliwość herbaty podawanej z mlekiem"- ale na razie nic nie znalazlem- wiec nie moge Ci niestety sluzyc w tym wzgledzie, w tej chwili pomoca, ale postram sie cos odszukac na ten temat. Jestem jednak przekonany,ze na ten temat slyszalem badź czytalem.

PaulAtryda

Opor jest daremn, strzezcie sie milosnic kawy, herbata Was zasililuje!
Pah Wraith
Użytkownik
#17 - Wysłana: 15 Kwi 2007 22:06:47
Seybr
Pijcie sobie Liptona, ten syf. Sorry ale to jest straszna herbata.

To fakt, z tym, że przyzwoite mieszanki kosztują sporo. Choc oczywiście można sobie raz na jakiś czas kupić 10 dkg. Tyle że wtedy wypada mieć jeszcze odpowiedni zestaw do parzenia... No i filiżanki z prawdziwej porcelany. O fotelach klubowych ze skóry cielęcej nie wspomnę
The_D
Użytkownik
#18 - Wysłana: 15 Kwi 2007 22:13:28
Kiedy pierwszy raz kupowałem earl gray'a (oczywście z ciekawości) wybrałem na chybił trafił właśnie pu-erh. Po zaparzeniu przeżyłem szok, bo pachniała jak zalana wrzątkiem trawa, ale do smaku szybko sie przyzwyczaiłem. Ba, nawet siostra go polubiła. Ostatnio nie mogę jednak na niego trafić i pijam Tetley. Dilmah też nie jest zła. Innych przyznam się jeszcze nie próbowałem. Zwykle herbatę pijam z torebki (z lenistwa, choć wiem, że do torebek sypią raczej popłuczyny po produkcji liściastej)
Slovaak
Użytkownik
#19 - Wysłana: 15 Kwi 2007 22:18:00
Ja co rano pije sage, dobrze na mnie działa
PaulAtryda
Użytkownik
#20 - Wysłana: 15 Kwi 2007 23:40:21
Q__
możesz mi to naświetlić od strony biochemii?

google powiada:

http://kopalniawiedzy.pl/wiadomosc_1544.html
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 16 Kwi 2007 00:29:46
Pah Wraith

O fotelach klubowych ze skóry cielęcej nie wspomnę

Nienawidzę skórzanych foteli. Wysiedzieć na nich dłużej niż 30 min. to męka...

The_D

pijam Tetley. Dilmah też nie jest zła.

Przyzwoite marki (choć Tetley nieco słaba, parzę po dwie torebki).

Slovaak

Ja co rano pije sage

Masz mirror gust (jak na fana ENTka przystało). Dla mnie Saga jest najmniej smaczną z herbat... Raz to próbowałem pic. Poległem po pół szklanki. Tak chyba trociny smakują...

PaulAtryda

google powiada

Dzięki. Z drugiej strony pijam tewż dużo czarnej herbaty bez mleka, więc wszystko jest w najlepszym porządku.
The_D
Użytkownik
#22 - Wysłana: 16 Kwi 2007 00:58:18
Masz mirror gust (jak na fana ENTka przystało). Dla mnie Saga jest najmniej smaczną z herbat... Raz to próbowałem pic. Poległem po pół szklanki. Tak chyba trociny smakują...

Czyli w sam raz na warszawską wodę . Ale u kumpla piłem jeszcze lepszy ewenement - jakaś herbatka z Tesco, 3x tańsza od sagi, w smaku podobna, choć słabsza i po zaparzeniu więcej fusów przesączało się przez torebkę.
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 16 Kwi 2007 02:19:38
The_D

Czyli w sam raz na warszawską wodę

Sądzisz, że i tu dwa plusy dadzą minus?

w smaku podobna, choć słabsza

Skoro słabsza, to chyba znośniejsza...
Domko
Użytkownik
#24 - Wysłana: 16 Kwi 2007 10:51:59
Dla mnie Saga jest najmniej smaczną z herbat...

Nie jestem jakimś specjalnym smakoszek herbat, więc pijam w sumie jakie popadnie. Ale jedyny wyjątek robię dla Sagi, której nie tykam. Nawet, gdy w pracy mamy herbaty Saga, to wolę przynosić swoją własną z domu. Jak dla mnie to najgorsza herbata jaką piłem.
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 16 Kwi 2007 12:36:05
Domko

Nawet, gdy w pracy mamy herbaty Saga, to wolę przynosić swoją własną z domu. Jak dla mnie to najgorsza herbata jaką piłem.

Patrząc na nasze posty można dojść do konkluzji, że jeśłi ktoś ze wszystkich Treków najbardziej lubi TNG, to nie pija Sagi .
Jurgen
Moderator
#26 - Wysłana: 16 Kwi 2007 14:22:48
Ja też lubię herbatę Earl Gray, choć Jean-Luc Picard nie miał z tym nic wspólnego. Zdarzyło mi się pić już Liptona (może być), Tetley (własnie Imperial - moim zdaniem niec lepsza niż Lipton) i Dilmah (całkiem dobra), natomiast debeściakowa dla mnie jest Earl Gray firmy Ahmad, tyle, że nie kupowana u nas (w naszym pięknym kraju herbaty tej firmy to jakieś tragiczne podróbki).
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 16 Kwi 2007 14:44:00
Jurgen

Ja też lubię herbatę Earl Gray, choć Jean-Luc Picard nie miał z tym nic wspólnego

Cóż, ja też znałem smak Earl Grey'a zanim usłyszałem o Picardzie.

Ahmad, tyle, że nie kupowana u nas (w naszym pięknym kraju herbaty tej firmy to jakieś tragiczne podróbki

Co ciekawe te podróbki nawet mi smakowały. Zresztą wszystko jest lepsze od Sagi.
Jurgen
Moderator
#28 - Wysłana: 16 Kwi 2007 14:46:56
Co ciekawe te podróbki nawet mi smakowały.

Bo nie próbowałeś oryginału.
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 16 Kwi 2007 14:52:15
Jurgen

Bo nie próbowałeś oryginału

Jak będę miał okazję, spróbuję. (Albo poproszę Jo_ankę, żeby mi z Niemiec przywiozła...)
The_D
Użytkownik
#30 - Wysłana: 16 Kwi 2007 18:35:20
Nie narzekajcie juz tak na tą sagę. Sam to piję na co dzień, choć na wypadek gości trzymam jakiegoś liptona i oczywiście earl gray, żeby sobie czasem posmakować.
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Też lubicie Earl Gray?:)

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!