USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Oil Peak
 Strona:  ««  1  2  3 
Autor Wiadomość
Delta
Użytkownik
#61 - Wysłana: 13 Maj 2007 00:39:42
capt_d

Nie zapominajmy tez, ze masowa produkjca takiego paliwa rowniez potrzebuje energi.

Nie ma nic za darmo. Wydobycie ropy i jej transport oraz przerób na paliwo również kosztują finansowo i energetycznie. Co mnie cieszy, to to, że może faktycznie poszukiwania alternatywnych źródeł energii nabiorą jakiegoś tempa.

Q__
A wiesz, że ten pomysł pochodzi z ZSRR

Nie wiedziałem. Ale wielokrotnie słyszałem, że Rosjanie to bardzo praktyczny naród.
Q__
Moderator
#62 - Wysłana: 13 Maj 2007 01:29:34
Delta

Co mnie cieszy, to to, że może faktycznie poszukiwania alternatywnych źródeł energii nabiorą jakiegoś tempa.

Perspektywicznie patrząc te poszukiwania to konieczność.
Delta
Użytkownik
#63 - Wysłana: 23 Sier 2007 09:16:06
Pozwolę sobie nieskromnie powiedzieć: a nie mówiłem, że na paliwie ze śmieci można zarobić.
http://biznes.onet.pl/1,1432606,prasa.html
Q__
Moderator
#64 - Wysłana: 23 Sier 2007 15:23:25
Delta

a nie mówiłem, że na paliwie ze śmieci można zarobić.

Czyli "Powrót do przyszłości" był proroczy. (To już tylko czekamy aż wehikuł czasu i reaktor fuzyjny zbudują...)
Delta
Użytkownik
#65 - Wysłana: 23 Sier 2007 16:53:47
Q__
Czyli "Powrót do przyszłości" był proroczy. (To już tylko czekamy aż wehikuł czasu i reaktor fuzyjny zbudują...)

Wychodzi na to, że tak. To co? Pora zbierać kasę na DeLorean'a ino to dość drogie autko (ale ma bardo fajny wygląd). Mając go, będziemy mieć już z górki, bo zostanie nam tylko montaż odpowiedniej instalacji i wybór czasów, do których się udamy. Może tak, na początek, 2271 rok, San Francisco Starfleet Yards, gdzie dokuje pewien okręt, który ma za zadanie zbadać tajemniczą chmurę zagrażającą Ziemi?
Q__
Moderator
#66 - Wysłana: 23 Sier 2007 17:19:57
Delta

To co? Pora zbierać kasę na DeLorean'a ino to dość drogie autko (ale ma bardo fajny wygląd). Mając go, będziemy mieć już z górki, bo zostanie nam tylko montaż odpowiedniej instalacji i wybór czasów,

Może tak, na początek, 2271 rok, San Francisco Starfleet Yards, gdzie dokuje pewien okręt, który ma za zadanie zbadać tajemniczą chmurę zagrażającą Ziemi?

Dobry wybór. A potem skoczymy do roku 2364 na Deneb IV (czy wehikuł czasu może też przenosić się w przestrzeni?), by wkroczyć na pokład przybyłego tam nowego okrętu klasy Galaxy...
Delta
Użytkownik
#67 - Wysłana: 23 Sier 2007 17:24:29
Q__
A potem skoczymy do roku 2364 na Deneb IV

Nie ma sprawy.

(czy wehikuł czasu może też przenosić się w przestrzeni?)

Najwyżej załadujemy go na jakiś frachtowiec, lecący w tą stronę. Swoją droga, ciekawe czy federacyjne frachtowce są za darmo, skoro nie ma waluty?
Q__
Moderator
#68 - Wysłana: 23 Sier 2007 17:56:59
Delta

Najwyżej załadujemy go na jakiś frachtowiec, lecący w tą stronę.

Z tego co pamietam po dalszych usprawnieniach chyba DeLorean byłby w stanie i latac w Kosmos (skoro "podrasowana" lokomotywa mogła...).
Delta
Użytkownik
#69 - Wysłana: 20 Mar 2008 10:26:14 - Edytowany przez: Delta
"Urzędnicy zdusili nową gałąź przemysłu
BIZNESMENI CHCIELI PRODUKOWAĆ PALIWO Z FOLIOWYCH ODPADÓW
Paliwu z foliówek urzędnicy powiedzieli: nie
TVN24
Urzędnicy z Ministerstwa Finansów zrobili wszystko, by zdusić nową dziedzinę przemysłu chemicznego. Chodzi o kraking katalityczny, czyli przerabianie foliowych odpadów na paliwo - donosi dziennik "Polska".
Według gazety, technologia, która znajduje wielkie zainteresowanie w świecie, właściwie nie ma wad. Szybko więc zainwestowało w nią kilkudziesięciu biznesmenów. Początkowo szło wszystko dobrze - przedsiębiorcy mogli liczyć na tanie kredyty z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Banku Gospodarstwa Krajowego.

Zmieniły się przepisy, biznes przestał się opłacać

Koszt produkcji paliwa z folii jest wyższy niż koszt paliwa z ropy. Cały interes opłacał się, bo paliwo produkowane z folii zostało objęte niższym podatkiem akcyzowym
...
Wszystko runęło jednego dnia, gdy urzędnicy Ministerstwa Finansów zmienili przepisy podatkowe. Interes stał się nieopłacalny, a siedmiuset pracowników zakładów zajmujących się krakingiem straciło pracę. Ich pracodawcy stanęli na krawędzi bankructwa.

Dziennik wyjaśnia, że koszt produkcji paliwa z folii jest wyższy niż koszt paliwa z ropy. Cały interes opłacał się, bo paliwo produkowane z folii zostało objęte niższym podatkiem akcyzowym – tak stanowiło rozporządzenie Ministerstwa Finansów z kwietnia 2004. Ale w styczniu 2007 r. przepisy się zmieniły i ulgi nie ma. Przepisy może zmienić Ministerstwo Gospodarki. Według dziennika, wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak ma podjąć decyzję w ciągu kilku tygodni."

I tak przez bezmyślność urzędu i chciwość fiskusa, nawet najlepsze pomysły idą się...
Q__
Moderator
#70 - Wysłana: 20 Mar 2008 10:31:35
Delta

BIZNESMENI CHCIELI PRODUKOWAĆ PALIWO Z FOLIOWYCH ODPADÓW

Hehe.. Chyba jestem pionerem.. Zdarząło mi się użyc folii do palenia w kominku. (Choć cholerine to przewodom kominowym służy...)

Interes stał się nieopłacalny

Gdy ropa zacznie się konczyć, pomysł wróci,...
Delta
Użytkownik
#71 - Wysłana: 20 Mar 2008 11:13:34
Q__
Hehe.. Chyba jestem pionerem.. Zdarząło mi się użyc folii do palenia w kominku.

Ale muszę Cię rozczarować -pionierów tej technologii to u nas na pęczki. Ile to zimą, u ludzi ogrzewających się piecami, idzie do spalenia wszystko co da się spalić, od opon począwszy.

Gdy ropa zacznie się konczyć, pomysł wróci,...

Ale szkoda, że nie może być wykorzystywany już dziś. Gospodarka by na tym zarobiła. Środowisko również by odetchnęło (a przecież zanieczyszczenie środowiska tez wyciąga kasę ze Skarbu Państwa). Tylko nasz fiskus nie potrafi myśleć na dłuższą metę, jego interesuje tylko by ludzie zapłacili możliwie największy podatek za ten rok.
A na szybkie wyczerpanie się zapasów ropy bym nie liczył. Drożejąca ropa powoduje, że opłaca się wydobycie w miejscach gdzie się dotąd nie opłacało. Jest wiele takich miejsc i w nich zapasy są jeszcze duże i nienaruszone. Starczy jeszcze na bardzo długo. Chyba, że pomoże nam gwałtownie rozwijająca się Azja, bo wraz z tym rozwojem rośnie zapotrzebowanie na ropę.
A przy okazji, podobno bardzo duże złoża ropy są na Falklandach (nic dziwnego, że Argentyna chciała je zająć). Z wielkiej Brytanii mogą się wkrótce zrobić Emiraty. Z powodu podwyżek cen tamtejsza ropa jest opłacalna do wydobycia.
http://wiadomosci.onet.pl/1707289,12,item.html
Q__
Moderator
#72 - Wysłana: 20 Mar 2008 12:16:45
Delta

Ile to zimą, u ludzi ogrzewających się piecami, idzie do spalenia wszystko co da się spalić, od opon począwszy.

Ba, znam takich co opony w lecie do ognisk dorzucają... Ile smrodu z tego...

Tylko nasz fiskus nie potrafi myśleć na dłuższą metę, jego interesuje tylko by ludzie zapłacili możliwie największy podatek za ten rok.

Tyle, że bez przejawów chciwości fiskusa paliwo z ropy byłoby póki co opłacalniejsze.. (Acz mafii paliwowej by nie było...)
Delta
Użytkownik
#73 - Wysłana: 20 Mar 2008 12:35:10 - Edytowany przez: Delta
Q__
Ba, znam takich co opony w lecie do ognisk dorzucają... Ile smrodu z tego...

To już profanacja. Na takim ognisku nie da się ani wysiedzieć ani kiełbasy i ziemniaków usmażyć.

Tyle, że bez przejawów chciwości fiskusa paliwo z ropy byłoby póki co opłacalniejsze..

To też prawda. Ale może z czasem usprawniono by technologię by zmniejszyć koszty produkcji nowego paliwa. Tyle, że jak rozwijać nową gałąź przemysłu i pracować nad obniżeniem kosztów produkcji, skoro jest ona pod względem ceny mało konkurencyjna. I tu państwo mogłoby pomóc, bo interes państwa niekoniecznie jest taki sam jak interes Kowalskiego kupującego na stacji benzynę. Dla Kowalskiego musi być tania i nic go więcej nie obchodzi. Państwo zaś powinno wziąć pod uwagę wiele innych powiązanych z tą gałęzią czynników, które mogą powodować, że produkcja będzie droższa, ale i tak opłacalna ze względu na zyski jakie uzyskają inne, powiązane z tą, gałęzie gospodarki (a tych jest wiele, bo to system naczyń połączonych). Tyle, że to wymaga planowania na dziesięciolecia naprzód, stabilnej gospodarki i rozsądnej polityki, czego u nas jak na lekarstwo.
Q__
Moderator
#74 - Wysłana: 20 Mar 2008 12:41:59
Delta

To już profanacja. Na takim ognisku nie da się ani wysiedzieć ani kiełbasy i ziemniaków usmażyć.

Powiedz to niektórym z moich sąsiadów... :]]]

rozsądnej polityki, czego u nas jak na lekarstwo

Niestety...
Delta
Użytkownik
#75 - Wysłana: 20 Mar 2008 12:56:36
Q__
Powiedz to niektórym z moich sąsiadów...

Niektórzy sąsiedzi Q__, nie palcie w ogniskach opon.
Q__
Moderator
#76 - Wysłana: 20 Mar 2008 13:02:26
Delta

Dziękuję.
Delta
Użytkownik
#77 - Wysłana: 23 Maj 2008 22:48:09
"All you have to do is dig a hole in the ground, then fill it with animal and plant waste. An anode and a cathode are then linked to a circuit board and presto; you’ve got power."

http://www.dailygalaxy.com/my_weblog/2008/05/will- dirt-energ.html#more

Co to ja mówiłem o odpadkach?
Q__
Moderator
#78 - Wysłana: 14 Paź 2008 17:49:39
Inicjatywa "Atom dla Polski":
http://wyborcza.pl/8,75402,5481051.html

Co o tym sądzicie?
 Strona:  ««  1  2  3 
USS Phoenix forum / Różności / Oil Peak

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!