USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / PIS wady i zalety
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#1 - Wysłana: 20 Mar 2007 22:06:25
Patrząc na ostatnie tematy nie mogłem się jakoś powstrzymać

Wady:
- dyletanctwo w zakresie rządzenia,
- brak sprytu politycznego,
- małżeństwo z "diabłem",
- populizm,
- źle rozłożone priorytety,
- naruszenie równowagi stosunków zagranicznych,
- socjalistyczne podejście do polityki społecznej.

Zalety:
- dekomunizacja + lustracja,
- zwrócenie uwagi na Polskę i więzi społeczne,
- walka z układem (jak by nie było tego i owego zahaczyli),
- trzymanie rąk z dala od gospodarki (choć ma sie to zmienić),
- starania o dywersyfikację źródeł energii.
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 20 Mar 2007 22:10:14
Pah Wraith

Co Ty wyprawiasz?? Wprowadzasz na Forum politykę. Opamiętaj się i zamknij topic.

- socjalistyczne podejście do polityki społecznej.

A mówiłeś, że masz raczej lewicowe poglądy społeczne
Kazeite
Użytkownik
#3 - Wysłana: 20 Mar 2007 22:15:56
Zalety PiSu? Już nigdy więcej nie będzie rządził.
Seybr
Użytkownik
#4 - Wysłana: 20 Mar 2007 22:27:08
- walka z układem (jak by nie było tego i owego zahaczyli),

Z układami walka, no sorry. Kaczory w prowadzili swoich ludzi do Orlenu, TV oraz innych instytucji ;]. Układy to oni mają swoje.

- trzymanie rąk z dala od gospodarki (choć ma sie to zmienić),

???????????????

Kolejna wada to zniszczenie kontaktów z matulką Rosją. To potencjalny chłonny rynek, ale Kaczory wolą fochy walić na Kreml.

Zalety PiSu? Już nigdy więcej nie będzie rządził.

Nigdy nie mów nigdy, ale w następnych wyborach kto będzie rządził.

Kolejny minus - koalicja z LPR i Samoobroną.
- Roman G
- Lepper
..................................

Sorry ale oni to jeden wielki minus. Zajmują się pierdołami, cieszą się że dostali wielką dotacje od Unii, to można nazwać ochłapami.
Delta
Użytkownik
#5 - Wysłana: 20 Mar 2007 22:27:14 - Edytowany przez: Delta
Pah Wraith
Patrząc na ostatnie tematy nie mogłem się jakoś powstrzymać

Tego rodzaju temat to rewolucja na tym Forum. Do tej pory takich nie było (i jeśli chodzi o dyskusje o naszym politycznym piekiełku, a raczej ich brak, to chyba dobrze, że nie było).

- brak sprytu politycznego,

Spryt polityczny jeśli chodzi o dążenie do zagarnięcia jak największej władzy to oni mają, tylko jakoś tak się składa, ze koniec końców zawsze im bokiem wychodzi. I całe szczęście.

Edycja:
Co do tego, kto kiedyś będzie rządził, to ja mam taką cicha nadzieję, że PiS pociągnie za sobą Samoobronę i LPR na dno i w ten sposób w końcu przynajmniej ich się pozbędziemy.
Hazral
Użytkownik
#6 - Wysłana: 20 Mar 2007 22:28:09
Jedyną naprawdę dobrą rzeczą jaka została ostatnio wprowadzona są sądy 24 godzinne
No i ta lustracja, choć robią to raczej nieumiejętnie :/
Pah Wraith
Użytkownik
#7 - Wysłana: 20 Mar 2007 22:29:03 - Edytowany przez: Pah Wraith
Seybr
Z układami walka, no sorry. Kaczory w prowadzili swoich ludzi do Orlenu, TV oraz innych instytucji ;]. Układy to oni mają swoje.

Oczywiście, faktem jest jednak że stare układy nieco wzruszono:]

???????????????

To był taki żarcik - nie dotykali więc nie spieprzyli :]

Kolejny minus - koalicja z LPR i Samoobroną.

To własnie małżeństwo z "diabłem",
Domko
Użytkownik
#8 - Wysłana: 20 Mar 2007 22:42:47
No ładnie. Tematy rodzaju "wady i zalety" ostatnio zaczęły się mnożyć, ale takowego nie spodziewałem się.

Ogólnie rzecz biorąc to będzie mój jedyny post w tym temacie, bo daruję sobie kłótnie polityczne (a tak się to zapewne skończy - ciekawe za ile postów ).
Mogę tylko napisać, że zgadzam się z pierwszym postem Pah Wraith w tym temacie.
Pah Wraith
Użytkownik
#9 - Wysłana: 20 Mar 2007 22:46:03
kłótnie polityczne

to temat demokratyczny, żadnych kłótni, tylko wygłaszanie swoich opinii
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 20 Mar 2007 22:57:45 - Edytowany przez: Q__
Delta

Do tej pory takich nie było (i jeśli chodzi o dyskusje o naszym politycznym piekiełku, a raczej ich brak, to chyba dobrze, że nie było).

Oby dyskusja zakonczyła się nim się zacznie...

Pah Wraith

to temat demokratyczny, żadnych kłótni, tylko wygłaszanie swoich opinii

Kilka już takich mamy :].
Kazeite
Użytkownik
#11 - Wysłana: 21 Mar 2007 10:02:26
Nigdy nie mów nigdy, ale w następnych wyborach kto będzie rządził.
.... Co?
Nasty Rudolf
Użytkownik
#12 - Wysłana: 21 Mar 2007 10:38:54
Nie rozumiem, co takiego korzystnego widzicie w tej lustracji. Moim zdaniem jest to kolejny sposob PiSu, aby wykurzyc z waznych stref niewygodnych dla nich ludzi. Generalnie malo mnie obchodzi, co ktos robil kilkadziesiat lat temu. Wazne jest, jak dziala na swoim stanowisku teraz. Zaczeliby ludzie myslec o tym co sie dzieje, zamiast meczyc na okraglo to co bylo i minelo. Chociaz z drugiej strony, czym mniej istotnych spraw zainteresuje PiS, tym mniej bedzie potem szkod do naprawiania.

Szerzej na temat polityki PiSuarow wypowiadal sie teraz nie bede, bo jest to po prostu smieszne (zakladajac, ze ktos potrafi sie smiac z wlasnego nieszczescia). "Walke z ukladami" tez pozostawie bez komentarza.

Dodam jeszcze, ze raczej naturalne jest, iz fani Star Treka beda mieli prawdopodobnie w wiekszosci poglady liberalne i lewicowe, oczywiscie zakladajac, ze choc troche interesuja sie oni ideami i cala wizja Treka, a nie tylko np. technika. A tematow istotnych bylo podejmowanych w Treku mnostwo, rowniez np. w niedocenianym przez niektorych Voyagerze.
Domko
Użytkownik
#13 - Wysłana: 21 Mar 2007 11:36:02
Nasty Rudolf

Dodam jeszcze, ze raczej naturalne jest, iz fani Star Treka beda mieli prawdopodobnie w wiekszosci poglady liberalne i lewicowe

Tu się nie zgodzę. Nie można oceniać człowieka na podstawie seriali, które lubi.
Ja nie zaliczam się ani do jednych ani do drugich, a jednak jestem wielkim miłośnikiem Star Treka. Apeluję, aby nie mieszać Star Trek i polityki, bo nie sprawdza się to zawsze. Tematy istotne, które były poruszane w treku, nie mają wpływu na poparcie tej lub innej opcji politycznej.

Nie rozumiem, co takiego korzystnego widzicie w tej lustracji.

Jak widać zaczyna się to, co przewidziałem... Polemizowałbym a propos lustracji, ale po co - i tak nikogo nie przekonam, a zostanę przy swoim - odmiennym od Twojego - zdaniu.
Nasty Rudolf
Użytkownik
#14 - Wysłana: 21 Mar 2007 11:55:45
Nie można oceniać człowieka na podstawie seriali, które lubi.
Przepraszam - nie mialem zamiaru generalizowac. Tak mi sie po prostu wydaje.

Tematy istotne, które były poruszane w treku, nie mają wpływu na poparcie tej lub innej opcji politycznej.
Bycmoze "opcja polityczna" nie jest tutaj zbyt trafnym okresleniem, ale Star Trek jakby nie patrzec jest zbiorem pewnych idei i przekonan, ktore blizsze sa zdecydowanie lewicy. Bynajmniej nie znaczy to, ze Star Trek holduje jakiejs opcji politzcynej. Chodzi tutaj wylacznie o swiatopoglad.
Domko
Użytkownik
#15 - Wysłana: 21 Mar 2007 12:19:53
Nasty Rudolf

Być może jest zbiorem takich a nie innych przekonań, ale nie przeszkadza to w oglądaniu Star Treka osobom o różnych przekonaniach. Znam różne osoby, które lubią Star Treka - a mają zróżnicowany światopogląd. Wydaje mi się, że moralizm Star Treka jest uniwersalny i nie narzuca na siłę światopoglądu.

Cóż, OT się zrobił.
Pah Wraith
Użytkownik
#16 - Wysłana: 21 Mar 2007 12:35:27
Dodam jeszcze, ze raczej naturalne jest, iz fani Star Treka beda mieli prawdopodobnie w wiekszosci poglady liberalne i lewicowe

Jest to oczywista bzdura. Poza tym utożsamiać się można nie tylko z filozofią Federacji, ale i Klingonów, Romulan, Kardazjan, Bajoran, Dominium, Borg i kogo tylko chcemy.
Nasty Rudolf
Użytkownik
#17 - Wysłana: 21 Mar 2007 13:31:53
Wydaje mi się, że moralizm Star Treka jest uniwersalny i nie narzuca na siłę światopoglądu.
Owszem, nie narzuca - jest to wlasnie jedna z cech liberalizmu.

Jest to oczywista bzdura.
Ostre stwierdzenie. Szkoda, ze bez zadnego uzasadnienia. Oczywiscie nie mam dostepu do zadnych danych statystycznych, dotyczacych swiatopogladu fanow ST, jednak wydaje mi sie dosc jasne, ze jesli ktos traktuje Treka jako cos wiecej niz tylko wspaniala rozrywke, jesli przemawia do niego cala glebia serialow z serii Star Trek, to prawdopodobnie bedzie on mial pewne elementy swiatopogladu zblizone do idei przedstawianych przez Treka. A poza tym ciezko mi sobie wyobrazic Trekkera - narodowca, albo Trekkera - wszechpolaka.

Poza tym utożsamiać się można nie tylko z filozofią Federacji, ale i Klingonów, Romulan, Kardazjan, Bajoran, Dominium, Borg i kogo tylko chcemy.
Ja nie mowie tutaj o filozofii Federacji czy jakiejkolwiek innej organizacji, ale o przeslaniach plynacych ogolnie z calego ST (federacja wcale nie jest pokazywana jako nieomylny wzor do nasladowania).
Pah Wraith
Użytkownik
#18 - Wysłana: 21 Mar 2007 15:54:08
Ostre stwierdzenie. Szkoda, ze bez zadnego uzasadnienia.

Oczywiscie nie mam dostepu do zadnych danych statystycznych, dotyczacych swiatopogladu fanow ST

Jak widać to Ty nie masz żadnego uzasadnienia do tego co mówisz poza własnym "wydaje mi sie dosc jasne"

federacja wcale nie jest pokazywana jako nieomylny wzor do nasladowania

A kto tu powiedział że jest inaczej?
neo spider
Użytkownik
#19 - Wysłana: 21 Mar 2007 19:09:12
- zwrócenie uwagi na Polskę i więzi społeczne,

To jest zaleta, dzikusie.

Ale i tak PIs to szambo, ktorego nie mozna nazwać perfumerią.
Głupi frajerzy i hipokryci.
Pah Wraith
Użytkownik
#20 - Wysłana: 21 Mar 2007 20:07:01
To jest zaleta, dzikusie.

O co ci chodzi?
neo spider
Użytkownik
#21 - Wysłana: 21 Mar 2007 20:11:30
O co ci chodzi?

O to, że przypominanie o Polsce zaliczyłeś do wad PISu
Pah Wraith
Użytkownik
#22 - Wysłana: 21 Mar 2007 20:20:08

LOL... po prostu opadają ręce
neo spider
Użytkownik
#23 - Wysłana: 21 Mar 2007 20:21:08
LOL... po prostu opadają ręce

skronia
Pah Wraith
Użytkownik
#24 - Wysłana: 21 Mar 2007 20:23:37
skronia

Co proszę?
neo spider
Użytkownik
#25 - Wysłana: 21 Mar 2007 20:25:20
Co proszę?

2 Wieśmak's bitte
Pah Wraith
Użytkownik
#26 - Wysłana: 21 Mar 2007 20:28:07
Rozumiem, że nie jesteś już w stanie napisać cokolwiek z jakimkolwiek sensem. No, cóż... Myślenie widać męczy...
neo spider
Użytkownik
#27 - Wysłana: 21 Mar 2007 20:29:45
Rozumiem, że nie jesteś już w stanie napisać cokolwiek z jakimkolwiek sensem. No, cóż... Myślenie widać męczy...

Wszystko czego nie rozumiesz nazywasz "rzeczą bez sensu", ach musi cie głowa boleć, weź Gentos lub Prozac.
Pah Wraith
Użytkownik
#28 - Wysłana: 21 Mar 2007 20:32:14
Wszystko czego nie rozumiesz nazywasz "rzeczą bez sensu"

Odsłoń zatem proszę przede mną głębię wypowiedzi: (cytuję) skronia.
neo spider
Użytkownik
#29 - Wysłana: 21 Mar 2007 20:34:37
Odsłoń zatem proszę przede mną głębię wypowiedzi: (cytuję) skronia.

ale jaja, czekaj (aby sie uspokoje)
Picard
Użytkownik
#30 - Wysłana: 21 Mar 2007 20:37:48
LUDZIE MIAŁO BYĆ BEZ POLITYKI NA FORUM- PROSZE O ZABLOKOWANIE TAMATU!
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  »» 
USS Phoenix forum / Różności / PIS wady i zalety

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!