USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / "Prison Break" ("Skazany na śmierć")
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
kanna
Użytkownik
#31 - Wysłana: 25 Sty 2008 21:56:03
Odpowiedz 
Doctor_Who

lol Piekne Choc seroalu (praktycznie) nie ogladałam
Q__
Moderator
#32 - Wysłana: 25 Sty 2008 22:33:19
Odpowiedz 
kanna

Choc seroalu (praktycznie) nie ogladałam

Dziwne w sumie, bo wiele się od LOST nie różni
Alucard87
Użytkownik
#33 - Wysłana: 25 Sty 2008 22:44:24
Odpowiedz 
Nie kumam ani tego serialu, ani LOSTów, ani Heroes (próbowałem ogladać, najdluzej wytrzymalem z Heroes, circa 1x07). Nie wiem czemu, ale te współczesne sensacyjne seriale wydają mi się jakieś miałkie... a na dobre SF/Sci-Fi/Fantasy nie mam co liczyć bez kablówki/talerza/dekodera...
Q__
Moderator
#34 - Wysłana: 25 Sty 2008 22:53:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Alucard87

Nie kumam ani tego serialu, ani LOSTów, ani Heroes (próbowałem ogladać, najdluzej wytrzymalem z Heroes, circa 1x07). Nie wiem czemu, ale te współczesne sensacyjne seriale wydają mi się jakieś miałkie...

Z tych trzech seriali "Heroes" zdecydowanie są najlepsi (a może po prostu ja lubie dobre komiksy i najwięcej im wybaczam), ale faktem jest, ze we wszystkich 3 przypadkach mamy przerost b. efektownej (i solidnie "odrobionej") formy nad nijaka w sumie treścią (nie są to seriale, że tak powiem "problemowe", a szkoda bo tak kunsztowna forma aż sie prosi o głęboką treść).

na dobre SF/Sci-Fi/Fantasy nie mam co liczyć bez kablówki/talerza/dekodera...

Przy czym te dobre są raczej powtórki. Z historii trzymających jaki taki poziom mamy wszak tylko nBSG i wspominanych "Heroes", a i to nie są wszak jakieś umysłowe Himalaje (choć - jak mówie - pod względem czysto formalnym seriale fantastyczne poszły znacząco do przodu).
Alucard87
Użytkownik
#35 - Wysłana: 25 Sty 2008 23:19:55
Odpowiedz 
nawet Puls nie mam, a moze remasterowany tos jakoś by mnie bardziej zaciekawił, niż ten co mam z torrenta... piksele jak cegłówki.

Z seriali sensacyjno-przygodowych bardzo lubię CSI, ale trafić na nie za bardzo nie mogę (albo dogorywam padnięty po ciężkim dniu na uczelni, albo grzebię w necie w poszukiwaniu materialow na zajecia...)
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 26 Sty 2008 00:16:09
Odpowiedz 
Alucard87

nawet Puls nie mam

Współczuję...

Z seriali sensacyjno-przygodowych bardzo lubię CSI

A faktycznie dobry serial... W dodatku na Zachodzie traktowany i jako SF (niektóre z pokazanych technologii są cokolwiek "futurystyczne")... Do niego jednego nie mam zastrzeżeń, ale... nigdy nie wciągnął mnie na tyle bym oglądał go regularnie, raczej od okazji do okazji...
Doctor_Who
Użytkownik
#37 - Wysłana: 26 Sty 2008 11:51:52 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Q__

W dodatku na Zachodzie traktowany i jako SF (niektóre z pokazanych technologii są cokolwiek "futurystyczne"

Sprzęt rzeczywiście mają niezły. W realu porównanie komputerowe odcisków palców z kilkumilionową bazą danych zajmuje kilka dni, tu parę sekund. Choć gdy taki sam patent widzimy np. w "Threshold" to już nie razi. Bo to SF. Tajna agencja rządowa, te klimaty.

W jednym z odcinków chyba porównywali skład lakieru. Wsadzili do spektrometru czerwony lakier i komputer wyświetlił widmo jako czerwony zygzak, a potem wrzucili lakier niebieski, czy szary i pokazał się zygzak w takimże kolorze. No myślał ktoś?

Ja już tam wolę seriale całkiem fantastyczne...

W dodatku przesycony jest patosem - pełno tekstów w stylu (cytaty jak najbardziej z pamięci): Pilnujesz prawa i porządku w jednym z najpiękniejszych miast tego kraju, powinieneś być dumny; Zabijałem wielu ludzi na obcej ziemi, abyś mógł spać spokojnie i w ogóle wszystko w klimatach łopoczącego sztandaru.

Detektyw wchodzi na sale 50 na 50, jego wzrok od razu kieruje się na rzęsę ofiary znajdująca się na dywanie zabiera ją do laboratorium – tam dzięki nowoczesnej technice ustalają wiek, barwę oczu, w co była ubrana, czy miała wadę serca i czy była prześladowana. A jak znajdzie jeszcze kawałek materiału obruczony krwią to zabójca od razu powinien się poddać sam założyć kajdanki i najlepiej dać dożywocie.

Przy odkryciu byle trupa w ścieku organizowane są kosztowne badania za kilka tysięcy dolarów, DNA, zębów, skóry, włosów itd. Mało to imho realistyczne.

CSI nie przemawia do mnie, wolę kryminały, gdzie główną rolę odgrywa intelekt śledczego, nie super-gadżety. A najlepszy przykład? Detektyw Monk. I staruszek Columbo.
mr homn
Użytkownik
#38 - Wysłana: 26 Sty 2008 17:49:42
Odpowiedz 
Ciekawy artykuł o tzw. "syndromie LOST" w ostatnim "Pathfinderze"... http://www.trek.pl/pathfinder/

Wiele się pokrywa, z tym co zostało tutaj powiedziane
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 26 Sty 2008 19:03:42
Odpowiedz 
Doctor_Who

Choć gdy taki sam patent widzimy np. w "Threshold" to już nie razi. Bo to SF. Tajna agencja rządowa, te klimaty.

W CSI też nie razi. Serial dostał za ten sprzęt (ponoć futurystyczny, lecz prawdopodobny) nagrody branżowe z dziedziny SF...

Detektyw wchodzi na sale 50 na 50, jego wzrok od razu kieruje się na rzęsę ofiary znajdująca się na dywanie

Cóż. Dośwaidczenie fachowca.

CSI nie przemawia do mnie, wolę kryminały, gdzie główną rolę odgrywa intelekt śledczego, nie super-gadżety. A najlepszy przykład? Detektyw Monk. I staruszek Columbo.

Seriale fasjnie, ale... realzne metody wykrywania przestępstw idą właśnie w kierunku pokazanym przez CSI. Nawet u nas...

mr homn

Ciekawy artykuł o tzw. "syndromie LOST"

Artykuł czytałem. Ale w pierwszej chwili (gdy przywołałeś słowo syndrom) pomyślałem, że chodzi o jakiś zbiorowy obłed fanów - np. przenoszenie się grupek wariatów na bezludne wyspy, lub tropicieli rządowych spisków przekonanych, że sertial mówi prawdę ,
Doctor_Who
Użytkownik
#40 - Wysłana: 27 Sty 2008 16:08:34
Odpowiedz 
Q__

W CSI też nie razi.

Jak kogo...

Serial dostał za ten sprzęt (ponoć futurystyczny, lecz prawdopodobny) nagrody branżowe z dziedziny SF...

Niech w następnych sezonach dadzą detektywom trickordery i po sprawie...

Seriale fasjnie, ale... realzne metody wykrywania przestępstw idą właśnie w kierunku pokazanym przez CSI. Nawet u nas...

Ale my tu nie rozmawiamy o realnych metodach śledczych. Kryminały jako gatunek czy to filmowy czy literacki dla mnie powinny stanowić pewien rodzaj intelektualnego wyzwania dla widza, który całą przyjemność powinien czerpać z podejmowania wraz z bohaterami prób wyjaśnienia "kto zabił".
Słowa Picarda z "Clues" o ludzkim zamiłowaniu do zagadek byłyby tu bardzo na miejscu.
Tymczasem w CSI widz jest prowadzony za rączkę i zawsze pozostaje dwa kroki w tyle za bohaterami z super-osprzętem.

w pierwszej chwili (gdy przywołałeś słowo syndrom) pomyślałem, że chodzi o jakiś zbiorowy obłed fanów - np. przenoszenie się grupek wariatów na bezludne wyspy

Hm... ja widziałem wiele for, na których użytkownicy tworzyli własne "wyspy", postacie i grali w przygody rozbitków .

A za syndrom LOST w PB uważam zakończenie sezonu drugiego, tajemne laboratorium, co to miało być? Projekt: Scofield ?

Wracając do tematu, dla mnie burakiem w PB była np. wysoka pozycja T-Baga w Fox River, mimo że pedofile w realu stoją zazwyczaj najniżej w hierarchii więziennych społeczeństw.
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 27 Sty 2008 18:47:34
Odpowiedz 
Doctor_Who

Jak kogo...

Zależy czy potraktujesz go bardziej jako kryminał, czy bardziej jako SF (technothriller?).

Niech w następnych sezonach dadzą detektywom trickordery i po sprawie...

Czy trickodry da się wprost wywieść z aktualnych technologii?

Ale my tu nie rozmawiamy o realnych metodach śledczych. Kryminały jako gatunek czy to filmowy czy literacki dla mnie powinny stanowić pewien rodzaj intelektualnego wyzwania dla widza, który całą przyjemność powinien czerpać z podejmowania wraz z bohaterami prób wyjaśnienia "kto zabił".

Cóż. Wniosek stąd, że powinni znaleźć jakiś taki sposób pokazania hi-tech śledztwa, by widz też miał jakieś szanse... (A swoją drogą - IMHO literatura i film powinny dotrzymywać kroku życiu, nawet kryminał).

Wracając do tematu, dla mnie burakiem w PB była np. wysoka pozycja T-Baga w Fox River, mimo że pedofile w realu stoją zazwyczaj najniżej w hierarchii więziennych społeczeństw.

O ile wogóle są w stanie przeżyć więzienie...
Stillard
Użytkownik
#42 - Wysłana: 29 Sty 2008 14:59:08
Odpowiedz 
T-Bag to pocieszny typ, uśmiałem sie z niego parę razy, a do tego ta menda wszędzie potrafi sie wkręcić
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 29 Sty 2008 15:02:40
Odpowiedz 
Stillard

ta menda wszędzie potrafi sie wkręcić

I może to wyjaśnia jakim cudem zdobył tę pozycję...
Q__
Moderator
#44 - Wysłana: 6 Lut 2008 12:48:55
Odpowiedz 
Dzakas
Użytkownik
#45 - Wysłana: 19 Lut 2008 16:26:13
Odpowiedz 
No i koniec.

Nie, nie serialu. Na razie 3 serii . Zakończenie daje furtkę, do stworzenia 4 serii albo przynajmniej kontynuacji tej . A później, 5, 6 i jak "Moda na sukces" xD
Seybr
Użytkownik
#46 - Wysłana: 19 Lut 2008 20:42:22
Odpowiedz 
Kura które znosi złote jajka ;]. Zabić ją szybko nie zabiją. Mnie ten film znudził szybko.
Dzakas
Użytkownik
#47 - Wysłana: 19 Lut 2008 20:58:06
Odpowiedz 
Złote jajka? Prisona już nie ma chyba w TOP 20
Seybr
Użytkownik
#48 - Wysłana: 19 Lut 2008 21:06:04
Odpowiedz 
Dzakas

Nie wiem, nie wnikam. Jakiś czas temu była ?
Doctor_Who
Użytkownik
#49 - Wysłana: 19 Lut 2008 21:07:02
Odpowiedz 

Czyli urwali kurze złote jajka .
Dzakas
Użytkownik
#50 - Wysłana: 19 Lut 2008 21:16:50
Odpowiedz 
Seybr

Nie wiem, nie wnikam. Jakiś czas temu była ?

Czytałem na forum hataka w którymś z tematów.
Q__
Moderator
#51 - Wysłana: 22 Lut 2008 17:48:02
Odpowiedz 
Dzakas

Zakończenie daje furtkę, do stworzenia 4 serii albo przynajmniej kontynuacji tej . A później, 5, 6 i jak "Moda na sukces" xD

Pytanie kiedy i poziom stanie się podobny :]

Seybr

Mnie ten film znudził szybko.

Mnie też. Podobnie jak "LOST"...

Doctor_Who

Czyli urwali kurze złote jajka

Dzakas

Czytałem na forum hataka w którymś z tematów.

Swoją drogą ciekawe czy nBSG jest...
Doctor_Who
Użytkownik
#52 - Wysłana: 16 Kwi 2008 23:53:51 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Teraz dopiero zajarzyłem, że T-Bag grał w Treku:

http://memory-alpha.org/en/wiki/Gaul

No, spod tej warstwy makeupu to bym nigdy Kneppera nie poznał...
Eviva
Użytkownik
#53 - Wysłana: 17 Kwi 2008 09:19:18
Odpowiedz 
"Prison Break" - oto serial, który implikuje tylko jedno pytanie: po diabła go nakręcono?
Doctor_Who
Użytkownik
#54 - Wysłana: 17 Kwi 2008 09:44:45
Odpowiedz 
Eviva

"Prison Break" - oto serial, który implikuje tylko jedno pytanie: po diabła go nakręcono?

Pierwszy sezon był całkiem sensowny, ale następne wyglądają komicznie - uciekają, łapią ich, puszkują, znowu uciekają.... Liczę, że w czwartym sezonie pojawi się leśniczy i wszystkich z lasu wyp... Ale pierwsza seria jest świetna - niestety sztucznie przedłużanie nie wyszło mu na dobre.
Dzakas
Użytkownik
#55 - Wysłana: 17 Kwi 2008 16:12:24
Odpowiedz 
Eviva

po diabła go nakręcono?

żeby przez 45 minut ludzie mieli rozrywke.
Ethno
Użytkownik
#56 - Wysłana: 17 Kwi 2008 22:46:39
Odpowiedz 
Eviva
Dzakas

Nie zgadzam się, IMO 1 sezon był naprawdę dobry, tylko ciekawe czy go oglądaliście.
Dzakas
Użytkownik
#57 - Wysłana: 18 Kwi 2008 07:49:43
Odpowiedz 
Z kim się nie zgadzasz? Oglądałem pierwszy sezon - polknalem go w dwa dni, pozniej emocje opadaly coraz bardziej.
Ethno
Użytkownik
#58 - Wysłana: 18 Kwi 2008 11:43:03
Odpowiedz 
Dzakas

No ok, ale Twoja wypowiedź brzmiała tak jakby Ci się nie podobał.(Jakby był płytki)
Dzakas
Użytkownik
#59 - Wysłana: 18 Kwi 2008 16:09:21
Odpowiedz 
A nie jest? To po prostu serial rozrywkowy, jak Trek!
Ethno
Użytkownik
#60 - Wysłana: 18 Kwi 2008 18:35:03
Odpowiedz 
No co jak co, ale trek'u nie można powiedzieć, że jest płytki.
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Różności / "Prison Break" ("Skazany na śmierć")

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!