USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / "Prison Break" ("Skazany na śmierć")
 Strona:  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 15 Mar 2007 02:50:12
Odpowiedz 
Prawdę mówiąc nie oglądam tego serialu, ale ponieważ uchodzi za niezły (a niektórzy zachodni krytycy porównują go do LOST) sądzę, że może mieć wielbicieli wśród Forumowiczów... Dlatego zakłądam ten topic.

Linki:
http://en.wikipedia.org/wiki/Prison_Break
http://imdb.com/title/tt0455275/
http://www.tv.com/show/31635/summary.html
http://www.fox.com/prisonbreak/ - strona oficlajna
http://pl.wikipedia.org/wiki/Skazany_na_%C5%9Bmier %C4%87

ps. zainteresowanych informuję, że serial emitowany jest co niedziela przez Polsat (o godz. 20.00).
Picard
Użytkownik
#2 - Wysłana: 15 Mar 2007 09:25:54
Odpowiedz 
Q__

Rzeczywiście jest niezły- na razie jestem w trakcje ogladania koncowki pierwszego sezonu. Jak dla mnioe całość nie ma wiele wspolnego z LOST, stanowi raczej połączenie ,,Skaznych na Shawshank", ,,Skazani za niewinność" czyli ,,In Justice", serialu o prawnikach pracujacych nad uniwinianiem nieslusznie skazanych oraz nieskonczonych filmow o terorii spisku dokonanych przez rzad USA- jak chodźby ten filmik z łysym kapitanem w jednej z głownych ról : ,,Teoria spisku" tzn. ,,Conspiracy Theory".
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 15 Mar 2007 16:52:45
Odpowiedz 
Picard

Rzeczywiście jest niezły-

Cóż, jak wspomniałem, nie oglądam tego serialu. Po tym co piszesz niewykluczone, że wezmę się za oglądanie. (Ten topic służy mi za rodzaj sondy na temat "czy warto zacząć oglądać PB".)
Nasty Rudolf
Użytkownik
#4 - Wysłana: 17 Mar 2007 13:37:22
Odpowiedz 
Warto. Widzialem wszystkie odcinki do 2x19 (czyli praktycznie wszystko, co do tej pory wyszlo). Serial bardzo wciagajacy, chociaz nie zabraklo kilku przegiec (dla tych, ktorzy ogladali: reka T-Baga na przyklad). Ogolnie bedzie OK, jesli skoncza na dwoch sezonach, ale juz czytalem, ze chca uczynic te dwa sezony pierwsza czescia trylogii - paranoja. Pierwszy sezon to planowanie i realizacja ucieczki z wiezienia, drugi to proba przetrwania na wolnosci. Moim zdaniem pomysl kontynuacji powyzej trzeciego sezonu jest chory.
Nasty Rudolf
Użytkownik
#5 - Wysłana: 17 Mar 2007 13:40:12
Odpowiedz 
Moim zdaniem pomysl kontynuacji powyzej drugiego sezonu (ewentualny trzeci i dalsze) jest chory. Sorry - tak powinno to zdanie wygladac.
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 17 Mar 2007 14:55:47
Odpowiedz 
Nasty Rudolf

Warto. Widzialem wszystkie odcinki do 2x19 (czyli praktycznie wszystko, co do tej pory wyszlo). Serial bardzo wciagajacy, chociaz nie zabraklo kilku przegiec (dla tych, ktorzy ogladali: reka T-Baga na przyklad). Ogolnie bedzie OK, jesli skoncza na dwoch sezonach, ale juz czytalem, ze chca uczynic te dwa sezony pierwsza czescia trylogii - paranoja. Pierwszy sezon to planowanie i realizacja ucieczki z wiezienia, drugi to proba przetrwania na wolnosci. Moim zdaniem pomysl kontynuacji powyzej trzeciego sezonu jest chory.

Choć nie widziałem tego serialu, mogę się z Tobą zgodzić. Jaki sens ma więzienny serial, którego akcja dzieje się na wolności? Chyba że pójdą dalej we (wspominane przez Picarda) wątki "spiskowe", ale co to ma wspolnego z pierwotnym pomysłem serialu? To coś jakby załodze Kirka kazać (po ST IV) zostać w XX wieku i prowadzić tu życie a'la "Trzecia planeta od Słońca"...
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 20 Cze 2007 23:50:11 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr
Użytkownik
#8 - Wysłana: 21 Cze 2007 10:26:01
Odpowiedz 
Serial mi nie podszedł, jest nudny, wątek główny ciągnięty na siłę tak jak w Lost. Polskie tłumaczenie nie jest rewelacyjne.
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 21 Cze 2007 13:04:23
Odpowiedz 
Seybr

wątek główny ciągnięty na siłę tak jak w Lost.

Tu bym sie zgodził.... Wbrew pozorom nastrój obu seriali jest podobny.... Niestety (IMHO) daleko im do nBSG czy "Heroes"...
mr homn
Użytkownik
#10 - Wysłana: 10 Paź 2007 09:38:37
Odpowiedz 
Q__
To cuś tam maźnij...
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=8&topic=1879&page=35#7

Tak "zachęcony" przez Q__ skrobnę co o tym myślę!
Serial jak dla mnie jest całkiem niezły... jak powiedział Nasty Rudolf warto. Jestem na początku 2 sezonu (w pierwszych 5ciu odc.). Może to komuś się wydawać herezją ale I sezon obejrzałem chyba nawet relatywnie szybciej niż I sezon TNG!, a to dlatego, że cała historia wciąga i zaciekawia i chce się więcej i więcej... aż do momentu kulminacyjnego z egzekucją Lincolna... potem tempo spada, ale to chyba spowodowane jest zmianami w scenariuszu (gdzieś czytałem, że pierwotnie planowano 16-20 odcinków, a jak serial zdobył taką popularność to zaczęto kręcić dalej... teraz planuje się nawet 4-5 serii!!).

/--------------------SPOILERY MOŻLIWE------------------------/

Sam więzienny pomysł był bardzo dobry... i sentymentalny i brutalny i emocjonujący... później postawiono na metafory... otóż scenarzyści mówią zapewne że więzienie jest wszędzie... cały świat jest jednym wielkim więzieniem i ucieczką i widzimy to na ekranie... słyszałem że w 3 serii znowu wracają do więzienia... więc jakby "do korzeni"... cóż do końca nie jestem tym usatysfakcjonowany, bo na razie 2 seria Prison Break wygląda na przygody ludzi których znam z bardzo dobrego serialu Prison Break 1...
Żeby zachęcić podam tylko plusy! dokładnie 4!
- ciemne charaktery... Abruzzi, T-Bag, Bellick... są świetni, serial jak dla mnie przyciąga właśnie "nieuczesanymi" charakterami... w końcu to więzienie jest, przemoc i twarde życie! Abruzzi jest szczególnie dobry! jasne charaktery... w tym Scofield, Lincoln i Sara przemawiają do mnie mniej, choć jak wiadomo Scofield to idol (podobno dla prawdziwych więźniów też... teraz jest (była) moda na takie dziary!) więc gra aktorska
- więzienie Fox River - grane przez prawdziwe więzienie... niewątpliwie fakt, że I serię kręcono w prawdziwym monumentalnym więzieniu nadaje jej elementu grozy i niebezpieczeństwa. Wielki plus
- plan ucieczki - to też duży plus, choć mało prawdopodobny w rzeczywistości... jednak wydaje się że Scofield przewidział wszystko i wie wszystko (dobrze że scenarzyści tak nie sądzą)... zamysł jednak był dobry. W drugiej serii zyskuje swojego przeciwnika też wszystko wiedzącego agenta CIA i dla mnie to trochę się sypie... no bo agent CIA też wie o nim wszystko i mamy potyczkę dwóch wszystko-o-sobie wiedzących przeciwników... ale miałem pisać o plusach!
- pokazanie dobrego rysu "złych ludzi" - czyli pokazanie, że w każdym może tkwić jakieś dobro i nikt nie jest do końca zły, daje nadzieje, że tak jest także w prawdziwym życiu! Może to naiwne, ale serial pokazuje dużo takich przykłądów... IMO słusznie.

/--------------------SPOILERY MOŻLIWE------------------------/

To tyle... mam nadzieje że zachęciłem a nie zniechęciłem (ciekawe co napiszę po 2 giej serii - (trzecią ściągamy na bieżąco - bo muszę napisać że oglądam w kobiecym towarzystwie - mojej dziewczyny i jej siostry)??

Serial leci także (2ga seria) na Polsacie! Miłego oglądania!
fang
Użytkownik
#11 - Wysłana: 10 Paź 2007 10:43:13
Odpowiedz 
jak narazie to drugi sezon dla mnie jest bardzo przeciętny- ta cała teoria spiskowa już tak mi się przejadła że nie mogę tego znieść- a teraz każdy serial z USA mniej lub więcej się w to wikła- może chcą zrobić taki amerykański znak rozpoznawczy ala brazilijskie telenowele

w każdym odcinku tylko uciekanie i w końcu jakiś przypadkowy gość ich rozpoznaje i uciekną czy nie uciekną (że niby rozpoznanie z plakatu osoby było takie proste jak wciskają nam w tym serialu)
notoryczne zabijanie kogoś w każdym odcinku- znak rozpoznawczy- więc lepiej nie przywiązywać się do bohaterów bo za tydzień dostaną kulkę w łeb
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 10 Paź 2007 11:43:56
Odpowiedz 
mr homn

gdzieś czytałem, że pierwotnie planowano 16-20 odcinków, a jak serial zdobył taką popularność to zaczęto kręcić dalej... teraz planuje się nawet 4-5 serii!!)

Owszem i to rozciągnięcie na siłę widać. A ogólnie mam do tego stosunek jak do "LOST": niech se ludziska oglądają, mi się nie chce. (Choć początek był nawet interesujący.)
tuvix
Użytkownik
#13 - Wysłana: 11 Paź 2007 16:37:03
Odpowiedz 
Serial jest naprawdę niezły. Ja oglądam wszystko na bieżąco (3x04). IMHO wiele nielogicznych lub niemożliwych przegięć,przeciągnięta fabuła, ale oderwać się bardzo ciężko!!!
Co nie zmienia faktu ,że nie mogę doczekać się BSG.
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 11 Paź 2007 18:45:34 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
BTW: moze to subiektywne uczucie, ale odnoszę wrażenie, że "LOST", "Prison Break", "4400", "Heroes" i nawet nBSG podobne sa do siebie w jakis trudny do zdefiniowania sposób... Tym klimatem osaczenia, zbudowana na twistach fabułą i atmosferą zagadki.
tuvix
Użytkownik
#15 - Wysłana: 11 Paź 2007 21:21:04
Odpowiedz 
Może to właśnie recepta na dobry serial??
twi
Użytkownik
#16 - Wysłana: 11 Paź 2007 21:45:01
Odpowiedz 
tuvix

raczej na taki ktory sie sprzedaje
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 11 Paź 2007 22:17:52
Odpowiedz 
tuvix

Czyli TNG było złe?

twi

raczej na taki ktory sie sprzedaje

Dodajmy: na serial który spodoba się obecnej publiczności.
Raptor 16
Użytkownik
#18 - Wysłana: 11 Paź 2007 22:19:11 - Edytowany przez: Raptor 16
Odpowiedz 
O przetrwaniu na wolności jest tylko kilka pierwszych odcinków 2. sezonu. Potem bedzie następne więzienie w innym kraju...
twi
Użytkownik
#19 - Wysłana: 11 Paź 2007 22:21:03
Odpowiedz 
Q__
Dodajmy: na serial który spodoba się obecnej publiczności.

Dodajmy: glownie amerykanskiej.
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 11 Paź 2007 22:30:19
Odpowiedz 
twi

Sądząc po tym co czytam na Forum - nie tylko. (Choć akurat mi z w/w podobaja się tylko nBSG i "Heroes", a i w nich znalazłbym dość sporo rzeczy, do których mógłbym się przyczepić.)
twi
Użytkownik
#21 - Wysłana: 11 Paź 2007 22:39:42
Odpowiedz 
Q__
Sądząc po tym co czytam na Forum - nie tylko.

jw ale 1sezon

(Choć akurat mi z w/w podobaja się tylko

nBSG: nie widzialem : /

Heroes: skonczylem w polowie 1 sezonu ; F

a i w nich znalazłbym dość sporo rzeczy, do których mógłbym się przyczepić.)

wlasnie : P

Wogle mam zaleglosci spore z serialami mam na hdd poltora sezonu eureki cokolwiek to jest. Narazie niechce mieszac z trekiem ktory sobie 'przypominam' : )
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 11 Paź 2007 23:08:51
Odpowiedz 
twi

nBSG: nie widzialem

Nawet to co wyemitowano w TVP2?
tuvix
Użytkownik
#23 - Wysłana: 12 Paź 2007 00:06:56
Odpowiedz 
Czyli TNG było złe?
Cios poniżej pasa. Pewnie, że było the best
nBSG: nie widzialem : /
Żałuj, bo to najlepszy obecnie produkowany serial.
Na pewno nie tylko.
Wiadomo seriale są robione dla kasy i do każdego można się przyczepić, ale póki nie ma treka...
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 12 Paź 2007 00:14:01
Odpowiedz 
tuvix

Cios poniżej pasa. Pewnie, że było the best

No, to rozumiem.

Żałuj, bo to najlepszy obecnie produkowany serial.

Choćby dlatego, że jest to jedyna "kosmiczna" SF jaka obecnie powstaje... No i, że robi go człowiek od Treka.

ale póki nie ma treka...

Czyli, że "na bezrybiu..."?
fang
Użytkownik
#25 - Wysłana: 12 Paź 2007 13:51:09
Odpowiedz 
Żałuj, bo to najlepszy obecnie produkowany serial

To co leciało na TVP2- czyli pierwszy sezon to nic ciekawego, co odcinek to podejrzewają kogoś o bycie Cylonem i albo nim się okazuje albo nie- ale potem będzie dużo lepiej- mnie od serialu odciąga fakt że większość walk jest toczona mysliwce- myśliwce a takie super-działa jakie ma Galactica się marnują
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 12 Paź 2007 16:21:36 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
fang

To co leciało na TVP2- czyli pierwszy sezon to nic ciekawego

No nie powiedziałbym... Atmosfera ciągłego zagrożenia, desperacka ucieczka przez Kosmos, bohaterowie "goniący resztka sił", konflikty polityczne wśród ocalałych. Dla mnie to ciekawsze było niż następne sezony... (I na swój sposób b. trekowate, dłuugo wyjaśniac dlaczego.)

mnie od serialu odciąga fakt że większość walk jest toczona mysliwce- myśliwce a takie super-działa jakie ma Galactica się marnują

Jeśłi ktoś ogląda serial tylko dla walk...
Doctor_Who
Użytkownik
#27 - Wysłana: 24 Sty 2008 14:42:11
Odpowiedz 
Prawidłowości w Prison Break:

01. Jeśli uciekasz przed policją i starasz się nie wychylać, nie potrzebujesz jedzenia. Jedzenie jest dla mięczaków. Tak samo jak spanie i siusianie. I mycie zębów.

02. Ucieczka z więzienia jest ważniejszym newsem niż śmierć prezydenta Stanów Zjednoczonych.

03. Osoba mająca skłonności do zażywania narkotyków może pracować jako lekarz mający dostęp do pigułek mogących działać jak narkotyki.

04. Chory psychicznie zbieg, podróżując na rowerze w hełmie futbolowym na głowie, jest nie do złapania. I może dopłynąć do Holandii na tratwie zbudowanej z patyków.

05. Człowiek nie wydaje z siebie żadnego krzyku, jeśli odrywa sobie wcześniej przyszytą rękę, a za drzwiami stoją policjanci.

06. Twój własny ojciec może opłacić kogoś, żeby cię pobił, a po latach będzie z tego żartować.

07. Pogoda z upalnego lata może zmienić się w mroźną zimę w mgnieniu oka.

08. W więzieniach instalują telefony na żetony, z których może korzystać każdy, kiedykolwiek zechce.

09. Ubijaczka do jajek jest tak samo skuteczna w rozbijaniu ścian jak młot pneumatyczny.

10. Możesz być geniuszem, ale musisz zapisać nazwy kilku ulic na swoim ciele, bo choćbyś nie wiem jak się starał, i tak ich nie zapamiętasz.

11. Z kawałka mydła z łatwością zrobisz wierną replikę telefonu komórkowego.

12. Nie masz szans z jednorękim pedofilem starającym się zgwałcić Twoją córkę, nawet jeśli jesteś od niego dwa razy większy i masz w ręku spory kawałek żelastwa.

13. Kiedy uciekasz przed policją nie rośnie ci zarost.

14. Więźniowie i zbiegowie nie przeklinają.

15. Każda szanująca się pani z przedmieścia wpuści do swojego domu kilku kompletnie obcych facetów, upije się przy nich a potem będzie się starać uprawiać seks z przynajmniej dwójką z nich.

16. Możesz wyglądać i mówić jak Latynos, a i tak nie wzbudzisz podejrzeń policjanta mówiąc mu, że masz na nazwisko Miller.

17. Kiedy próbujesz udowodnić, że woda z cukrem to nitrogliceryna, pod żadnym pozorem nie pozwalaj nikomu jej smakować.

18. Znakomitym sposobem na poderwanie Mormonki jest zaśpiewanie jej żenującej piosenki country.

19. Podróż na motocyklu z Nowego Jorku do Utah zajmuje mniej niż 2 dni.

20. Żółty pistolet na wodę po przemalowaniu na czarno jest nie do odróżnienia od prawdziwego. Każdy doświadczony agent FBI to potwierdzi.

21. Najlepszy sposób na ukrywanie się przed policją, to paradowanie po mieście w okularach słonecznych i z na wpół odsłoniętą klatą wyzierającą z niedopiętej koszuli. W Ameryce nikt nie zwraca uwagi na Europejskich żigolaków.

22. Policja nigdy nie sprawdza listy najbardziej poszukiwanych przez FBI przestępców.

23. Mający powodzenie u kobiet facet, ożeni się z ponętną striptizerką, załatwi jej zieloną kartę, ale nie pójdzie z nią do łóżka.

24. Zwlekanie z odpowiedzią na postawione przez policjanta pytanie czy widziało się zbiegów nie wzbudzi jego podejrzeń.

25. CIA ma swoich agentów wszędzie. Nawet w organizacjach zajmujących się ujawnianiem agentów CIA.

26. Samochody napędzane są powietrzem.

27. Próba zapamiętania zawartości małej mapki, jest tak samo daremna jak podchodzenie do testu, do którego uczyłeś się 10 lat temu.

28. Po odcięciu dwóch palców u nóg człowiek jest zdolny do przebiegnięcia maratonu. I tak samo jak postrzelenie w nogę, również nie powoduje kulenia.

29. Dół można wykopać wszędzie. Nawet w zbrojonych, betonowych fundamentach.

30. Najlepszym strojem na wędrówkę przez pustynię jest gruba czarna bluza z długimi rękawami.

31. Większość lekarek pracujących w więzieniach to modelki, które nie boją się gwałtu nawet po więziennym buncie, w którym o mało nie zostały zgwałcone i zabite. Poza tym, umieją oddychać pod wodą.

32. Ucieczka z więzienia to coś złego. Chyba.

33. Jeśli rozjaśnisz sobie włosy staniesz się praktycznie niewidzialny. Podobny efekt daje też założenie czapki bejzbolówki.

34. Zawsze możesz mieć nadzieję, że jeśli nie wygrasz w Totka, umierający staruszek powie ci gdzie schował torbę z pięcioma milionami dolarów.

35. Trochę wódki, kilka toreb na zakupy i kawałek liny to doskonały przepis na bombę.

36. Każdy weterynarz uczęszczał fakultatywnie na zajęcia z neurochirurgii.

37. Snajperzy czasem chybiają, a kobieta i mężczyzna nie mogą być przyjaciółmi.

38. Za kradzież bejzbolowej karty możesz na kilka lat trafić do więzienia o zaostrzonym rygorze.

39. Lepiej wyskoczyć z pierwszego piętra przez zamknięte okno, o mało nie zabijając się na masce samochodu stojącego poniżej, niż dobić skorumpowanego agenta, którego chwile wcześniej się obezwładniło i spokojnie wyjść drzwiami.

40. Kąpiel z włączonym żelazkiem jest całkowicie bezpieczna.

41. Żelazko to preferowana broń biała.

42. Nawet jeśli jesteś najbardziej poszukiwanym człowiekiem w kraju, ubrany w obskurny garnitur, parę okularów i trzymasz w dłoni fałszywą legitymację zrobioną na poczekaniu w kawiarence internetowej z łatwością przekonasz byłą żonę agenta FBI, że sam jesteś agentem FBI.

43. Secret Service śledzi tylko rozmowy głosowe, kompletnie ignorując SMSy. A skośnoocy agenci SS uśmiechają się, kiedy coś ich rozzłości.

44. Po drogach nie poruszają się żadne inne samochody poza naszym.

45. Patrząc na kilka drzew i cienie jakie rzucają z łatwością określisz miejsce, w którym kilkadziesiąt lat wcześniej ktoś zakopał torbę pełną pieniędzy.

46. Jeśli potrzebujesz zakopać trupa, najlepsze miejsce znajduje się pod ogrodowym zbiorniczkiem wody dla ptaków.

47. Głośna rozmowa z dwiema osobami jest w stanie zagłuszyć jęczenie i zawodzenie związanego w sąsiednim pokoju postawnego mężczyzny, ale nie zagłuszy już odgłosu padającej na ziemię łuski.

48. Dowolna rana, siniak, podbite oko - wszystko to znika jak ręką odjął następnego dnia.

49. Najlepszy czas na ekshumacje trupa, którego ukryłeś w swoim ogródku to środek dnia.

50. Aby uciec z więzienia nie potrzeba skomplikowanego planu i kilku lat przygotowań. Wystarczy okno gabinetu lekarskiego.
źródło: http://prisonbreak.org.pl/
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 24 Sty 2008 19:26:44
Odpowiedz 
Doctor_Who

Prawidłowości w Prison Break

Dobre

(A narzekaja na buraki w ST...)
Domko
Użytkownik
#29 - Wysłana: 24 Sty 2008 22:51:20
Odpowiedz 
Kojarzy mi się to z "teorią filmowej rzeczywistości", którą chyba kiedyś linkowałem, ale to powtórzę.

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Teoria_filmowe j_rzeczywistości
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 25 Sty 2008 00:15:24
Odpowiedz 
Domko

Kojarzy mi się to z "teorią filmowej rzeczywistości"

Jeszcze lepsze były kiedyś prawa fizyki obowiązujące w filmach animowanych opisane w "Wiedzy i Życiu" z okazji "Królika Rogera..."...
 Strona:  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Różności / "Prison Break" ("Skazany na śmierć")

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!