USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Harry Potter 7
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
Autor Wiadomość
Jo_anka
Użytkownik
#1 - Wysłana: 7 Lut 2007 20:54:53
Odpowiedz 
Wczoraj na swojej stronie J. Rowling zamiescila informacje o ukonczeniu 7-ego, ostatniego tomu 'Harrego Pottera! Czyli zaczelo sie odliczanie czasu... do chwili, kiedy na polki ksiegarni trafi: HP and Deathly Hallows!

http://www.jkrowling.com/textonly/en/
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 7 Lut 2007 20:58:41 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jo_anka

Cóż, cykl "dorośleje" z tomu na tom, zobaczymy jak to wyjdzie. HP 6 mnie zauroczył i wcale nie był już infantylny. Ten może być już całkiem "dorosłą" książką...
Hazral
Użytkownik
#3 - Wysłana: 7 Lut 2007 21:22:07
Odpowiedz 
Nie czytałem 6stki, ale skoro nawet Q__ się podobała to chyba będę musiał to zmienić
A co do 7dmej części, to tłumacz ma ciekawe zadanie przed sobą, jak sensownie przetłumaczyć "Hallows" ?
Jo_anka
Użytkownik
#4 - Wysłana: 7 Lut 2007 21:22:47
Odpowiedz 
Ten może być już całkiem "dorosłą" książką...

I zapewne bedzie....
Seybr
Użytkownik
#5 - Wysłana: 7 Lut 2007 22:19:55
Odpowiedz 
Książka pisana dla kasy, postać jak dla mnie płytka. Świat jest płytki, dla masowego odbiorcy.

Mogła by napisać i 20 tomów. Nigdy nie dorówna Tolkienowi. Jestem ciekaw czy znowu piraci przetłumaczą prędzej.
Mój kumpel przeczytał tłumaczenie nie legalne. Porównał je z legalnymi tłumaczeniami. Stwierdził jedno, praca piratów okazała się bardziej profesjonalna. Czytał też oryginał 6 tomu, który wyszedł wiele miesięcy po premierze pirackiej wersji. Był dobry artykuł na ten temat.

Filmy jakie ukazały się w kinach byłem zmuszony oglądać. Straciłem jedynie czas.
Darnok
Użytkownik
#6 - Wysłana: 7 Lut 2007 22:22:07
Odpowiedz 
Ja Pottera skończyłem czytać na czarze ognia i jakoś mnie nie kusi dalej
Jo_anka
Użytkownik
#7 - Wysłana: 7 Lut 2007 22:25:45
Odpowiedz 
Dla mnie cykl Pottera jest swietna satyra spoleczna.
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 7 Lut 2007 23:29:24
Odpowiedz 
Hazral

tłumacz ma ciekawe zadanie przed sobą, jak sensownie przetłumaczyć "Hallows" ?

To i tak nic na tle problemów translacyjnych jakie sprawia "Xanth" P. Anthony'ego lub... "Alicja w Krainie Czarów"...

Seybr

Nigdy nie dorówna Tolkienowi.

Cóż, klasyk to klasyk...

Darnok

Ja Pottera skończyłem czytać na czarze ognia i jakoś mnie nie kusi dalej

Potem było lepiej (bo doroślej).

Jo_anka

Dla mnie cykl Pottera jest swietna satyra spoleczna.

Zwłaszcza sceny z Knotem.
Pah Wraith
Użytkownik
#9 - Wysłana: 8 Lut 2007 00:41:42
Odpowiedz 
tłumacz ma ciekawe zadanie przed sobą, jak sensownie przetłumaczyć "Hallows" ?

To i tak nic na tle problemów translacyjnych jakie sprawia "Xanth" P. Anthony'ego lub... "Alicja w Krainie Czarów"...

Panie i panowie... Obie te lektury to pikuś w porównaniu z ""mechaniczną pomarańczą" Burgessa, którą Robert Stiller przetłumaczyół w dwóch wersjach nowomowy a pracował jeszcze nad trzecią (inspirowane angielskim, rosyjskim i niemieckim)
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 8 Lut 2007 00:46:08
Odpowiedz 
Pah Wraith

Obie te lektury to pikuś w porównaniu z ""mechaniczną pomarańczą" Burgessa, którą Robert Stiller przetłumaczyół w dwóch wersjach nowomowy a pracował jeszcze nad trzecią (inspirowane angielskim, rosyjskim i niemieckim)

Ależ wiem o tym, wiem. Uznanie dla Stillera. A"... pomarańcza" jest też jakby nie było klasyką SF.
Jo_anka
Użytkownik
#11 - Wysłana: 8 Lut 2007 13:09:35
Odpowiedz 
Zwłaszcza sceny z Knotem.

Sceny z Downing Street 10 z VI tomu to perelka satyry spolecznej!... Pozatym obraz mediow, mechanizmow polityki etc.
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 8 Lut 2007 16:07:28
Odpowiedz 
Jo_anka

Nie powiesz, że sceny z Knotem przychodzącym do mugolskiego premiera były gorsze od obrazków z życia "sympatycznej" rodziny Dursleyów. Zresztą mechanizmy polityki świata czarodziei są (co napisałaś) wyostrzoną wersją tych naszych.
Alex
Użytkownik
#13 - Wysłana: 8 Lut 2007 16:27:48
Odpowiedz 
IMHO cykl o Harrym wnosi powiew optymizmu do tego co czytaja 'mlodsze' pokolenia.
wydaje mi sie ze dzieki tym ksiazkom (z tomu na tom coraz grubszym) dzieciaki powrocily do, jakze szlachetnego nawyku, czytania.
i nie koncza na lekturze programu telwizyjnego czy bravo girl....
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 8 Lut 2007 16:30:24
Odpowiedz 
Alex

wydaje mi sie ze dzieki tym ksiazkom (z tomu na tom coraz grubszym) dzieciaki powrocily do, jakze szlachetnego nawyku, czytania.

Owszem jest to wielka zaleta tego cyklu.
Jo_anka
Użytkownik
#15 - Wysłana: 8 Lut 2007 17:27:35 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
Harry Potter and the Deathly Hallows ukaze sie 21-07-2007 w WB i USA!
http://www.jkrowling.com/textonly/en/news_view.cfm ?id=97
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 8 Lut 2007 17:40:44
Odpowiedz 
Jo_anka

Harry Potter and the Deathly Hallows ukaze sie 21-07-2007 w WB i USA!

A u nas?
Jo_anka
Użytkownik
#17 - Wysłana: 8 Lut 2007 18:20:33 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
My poczekamy...
Informacja ze strony polskiego wydawcy: W najbliższych tygodniach będziemy w stanie oszacować na podstawie poprzednich doświadczeń datę premiery w Polsce. Najpewniej "Harry Potter and the Deathly Hallows" pojawi się zimą przyszłego roku.
http://www.mediarodzina.com.pl/artykul/275/harry-p otter-siodmy-tom-data-premiery.html

Moge tylko zachecac do siegniecia po oryginal - angielska proze J. Rowling dobrze sie czyta: zdania sa krotkie, a neologizmy omawial w 'slowniczkach' polski tlumacz Polkowski. Nawet Hagrida szybko sie zaczyna rozumiec!
Seybr
Użytkownik
#18 - Wysłana: 8 Lut 2007 18:31:54
Odpowiedz 
Najpewniej "Harry Potter and the Deathly Hallows" pojawi się zimą przyszłego roku.

Czyli znowu piraci dadzą pole do popisu. Prawie rok tłumaczyć, po prostu przegięcie. Nie lepiej zatrudnić paru tłumaczy dobrych, a nie tego słabego................ Wydawca za pewno myśli. Wyjdzie teraz czy za 8 miesięcy i tak kupią.
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 8 Lut 2007 19:19:34
Odpowiedz 
Jo_anka

Moge tylko zachecac do siegniecia po oryginal - angielska proze J. Rowling dobrze sie czyta: zdania sa krotkie

Owszem.

Seybr

Czyli znowu piraci dadzą pole do popisu.

Jak zwykle...
Alex
Użytkownik
#20 - Wysłana: 8 Lut 2007 20:37:40
Odpowiedz 
Seybr

Czyli znowu piraci dadzą pole do popisu.

na mulu mozna znalesc 5 film a premiera bedzie dopiero w tym roku... jak zwykle piractwo szybsze jest...
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 8 Lut 2007 21:15:23
Odpowiedz 
Alex

na mulu mozna znalesc 5 film

Nie pochwalam piractwa, ale dobrze wiedzieć.

jak zwykle piractwo szybsze jest..

I tańsze...
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 20 Lut 2007 23:59:11
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 6 Mar 2007 22:43:52 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Premiera HP7 zbliża się (TU o tym jak reaguje na nią filmowy "Harry"):
http://wiadomosci.o2.pl/?s=258&t=336711
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 8 Mar 2007 19:47:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
W oczekiwanie na premierę nowego tomu będziemy mogli sobie umilić obejrzeniem (w piątek 9 marca, o 20.15 w TVN) "Harry'ego Pottera i więźnia Azkabanu"

(a właśnie, ciekawe kiedy sfilmują "Ksiecia półkrwi"?)
spider
Anonimowy
#25 - Wysłana: 8 Mar 2007 20:31:53
Odpowiedz 
[i](a właśnie, ciekawe kiedy sfilmują "Ksiecia półkrwi"?)[/i ]

To łatwe do przewidzenia.
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 8 Mar 2007 21:36:13
Odpowiedz 
spider

To łatwe do przewidzenia.

A zatem?
spider
Anonimowy
#27 - Wysłana: 8 Mar 2007 21:39:42
Odpowiedz 
A zatem?

To oczywiste, że zostanie zekraniozwany po ekranizacji filmu na podstawie poprzedniego tomu, czyli ok. 2009
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 8 Mar 2007 21:40:53
Odpowiedz 
spider

To oczywiste, że zostanie zekraniozwany po ekranizacji filmu na podstawie poprzedniego tomu, czyli ok. 2009

Przedtem jakby ekranizowali szybciej...
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 10 Mar 2007 01:11:31
Odpowiedz 
No i obejrzałem se "Więźnia...". Fajny filmik, choć w sumie bardziej juz dla dorosłych niż dla dzieci. A paradoksy tempralne ucieszyły moje oko starego miłośnika hard SF...
Hazral
Użytkownik
#30 - Wysłana: 13 Mar 2007 18:56:17
Odpowiedz 
Fajny filmik, choć w sumie bardziej juz dla dorosłych niż dla dzieci
Co najciekawsze w tej serii dożo ludzi znajdzie coś dla siebie
A paradoksy tempralne ucieszyły moje oko starego miłośnika hard SF...
Moje oko również, pomimo braku stażu
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Harry Potter 7

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!