USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / grudzień 2012
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
osiol
Użytkownik
#1 - Wysłana: 8 Sty 2007 23:10:02
Niewiem , czy ten temat był już poruszany na forum ale interesuje mnie Wasza opinia o domniemany przebiegunowaniu Ziemi , które ma w efekcie doprowadzić do zagłady naszej cywilizacji. I nie są to jakieś wymysły pseudowrózek . Procesy które mają do tego doprowadzić są widoczne już dziś , choć w niewielkim stopniu Świat nauki jest jak zwykle nastawiony sceptycznie do wszystkiego , czego nie umie racjonalnie wytłumaczyć. Oby tylko naukowcy nie obudzili się za póżno .
Jeśli macie jakieś przemyślenia to byłoby fajnie gdybyście się nimi podzielili , bo ja mówiąc szczerze , boję się
Jo_anka
Użytkownik
#2 - Wysłana: 8 Sty 2007 23:31:03 - Edytowany przez: Jo_anka
Przebiegunowanie juz nastepowalo w historii Ziemi - jest 'zapisane' w skalach wulkanicznych.

O ile pamietam, to poprzedzi te zamiane, wielobiegunowosc tzn. pojawi sie pare slabych biegunow, aby w koncu tego procesu biegun 'polnocny' magnetyczny znalazl sie pod Antarktyda.

Jedynym skutkiem procesu bedzie kilka wiekow slabej ochrony przed promieniowaniem kosmicznym (bo wiele biegunow, nie bedzie zdolne tak oslaniac Ziemi, jak to czynia dwa silne) - czyli wzrost czestotliwosci wystepowania nowotworow, ewentualnie mutacji.

O ile wiem, to zadne z 'wielkich wymieran' nie zostalo polaczone z poprzednimi przebiegunowaniami...
Slovaak
Użytkownik
#3 - Wysłana: 9 Sty 2007 00:56:26
Mnie tylko ciekawi dlaczego kaledarz majów konczy sie akurat w 2012... jesli sie nic nie stanie to bede mocno zawiedziony
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 9 Sty 2007 10:40:26 - Edytowany przez: Q__
osiol

Co do przebiegunowania to wszystko możliwe, jednak w tzw. koniec świata nie wierzę. Przechodziliśmy już falę przepowiedni o roku 1999 i 2000 i jakoś nic się nie stało.

Slovaak

Mnie tylko ciekawi dlaczego kaledarz majów konczy sie akurat w 2012... jesli sie nic nie stanie to bede mocno zawiedziony

Wcześniej już wyciągnięto inną datę z Nostradamusa, data minęła i nic... (Choć od teorii o końcu świata wolę pomysł Danikena, że wtedy niby powrócą ci Obcy co nas tu wyhodowali, ale i w to nie wierzę.)
Domko
Użytkownik
#5 - Wysłana: 9 Sty 2007 10:56:00
Szczególnie, że rok to umowna liczba i o niczym ona nie świadczy.
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 9 Sty 2007 10:58:54
Domko

Szczególnie, że rok to umowna liczba i o niczym ona nie świadczy.

Otóż to, jednak wiara w numerologię najwidoczniej kwitnie do dziś w naszym "oświeconym" społeczeństwie.
szwagier
Użytkownik
#7 - Wysłana: 9 Sty 2007 12:14:01
Mam nadzieję, że fala powodziowa do Pabianic nie dotrzę Tak pozatym nie przejmuję się tym
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 9 Sty 2007 12:27:50 - Edytowany przez: Q__
szwagier

Mam nadzieję, że fala powodziowa do Pabianic nie dotrzę Tak pozatym nie przejmuję się tym

Seybr
Użytkownik
#9 - Wysłana: 9 Sty 2007 13:22:08
Pic na wodę fotomontaż ;]. Wypowiadałem się już nie raz na ten temat. Co ma być to będzie. Pseudo bełkot gazetowych sensacji ponaukwych mnie nie rusza.
Picard
Użytkownik
#10 - Wysłana: 9 Sty 2007 14:17:29
osiol

Świat nauki jest jak zwykle nastawiony sceptycznie do wszystkiego , czego nie umie racjonalnie wytłumaczyć

Wcale mu sie nie dziwie- nauka polega wlasnie na empirycznym opisie otaczajecej nas rzeczywistosci. A rzekome zmiany o jakich piszesz moga byc dzielem 100 i jednego innych czynnikow. Wiec polki nie ma jakies namacalnych dowodow na poparcie twoje tezy... Poza tym jak zmiana biegonow mial by zagroźić istnieniu cywilizacji?
Pah Wraith
Użytkownik
#11 - Wysłana: 9 Sty 2007 14:27:38
Mi jakoś to snu z powiek nie spędza. Bardziej boję się Kaczorów
elbereth
Moderator
#12 - Wysłana: 9 Sty 2007 14:39:15
kurza stopa to ja sie tyle ucze tylko po to żeby w rok zakonczenia moich studiow nasza cywilizacja poszła w pyry?
Hazral
Użytkownik
#13 - Wysłana: 9 Sty 2007 15:05:50
kurza stopa to ja sie tyle ucze tylko po to żeby w rok zakonczenia moich studiow nasza cywilizacja poszła w pyry?
Jestem w dokładnie takiej samej sytuacji Koniec nie koniec, trza żyć dalej! Prędzej zginę pod kołami jakiegoś tira niż doczekam końca cywilizacji (no chyba że jutro odpalimy atomówki ).
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 9 Sty 2007 15:26:48
elbereth

O ile cywilizacja się nie zawali w 100% po każdym katakliźmie znajdzie się zapotrzebowanie na lekarzy. Będziesz cenny

ps. moje ulubione opowiadanie postapokaliptyczne to "Niestały księżyc" L. Nivena - zaczyna się a'la Ballard: nadciągająca nieunikniona zagłada, introwertyczny bohater, szykujący się na nią, ale gdy okazuje się, że klęska choć straszna nie wybiła ludzi do cna trza śmiało podążać przed siebie (w tym wypadku na nowo zasiedlać Europę i Afrykę)... Jest to utwór na swój sposób optymistyczny - póki życia, póty nadziei
Jurgen
Moderator
#15 - Wysłana: 9 Sty 2007 16:03:18 - Edytowany przez: Jurgen
(w tym wypadku na nowo zasiedlać Europę i Afrykę)... Jest to utwór na swój sposób optymistyczny

To ma byc optymistyczny utwór??? Ja bym tam wolał, żeby zagłada ominęła Europę...
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 9 Sty 2007 16:07:58
Jurgen

To ma byc optymistyczny utwór???

Noo, dla autora był, pisał to Amerykanin...
Jurgen
Moderator
#17 - Wysłana: 9 Sty 2007 16:15:16 - Edytowany przez: Jurgen
Noo, dla autora był, pisał to Amerykanin...

Miałem coś napisać, ale to nie byłoby zbyt miłe... W każdym razie Niven ma u mnie przechlapane.
Jo_anka
Użytkownik
#18 - Wysłana: 9 Sty 2007 16:26:31 - Edytowany przez: Jo_anka
Co mi sie zdaje, ze przebiegunowanie osiol'a i moje to dwie rozne sprawy?... I jak sie ma do tego 'grudzien 2012'? Co to za data? Z tego co pamietam, 'przepiegunowanie' to dlugi proces...
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 9 Sty 2007 16:31:15
Jurgen

W każdym razie Niven ma u mnie przechlapane

Błąd, to bardzo dobry autor hard SF, który m.in. wymyślił trekowych Kzinti. Bez jego "Pierścienia", "Heorotu" i "Całkowych drzew" fantastyka sporo by straciła...

Jo_anka

Co to za data?

To kolejna "milenijna" histeria nic więcej...
Jo_anka
Użytkownik
#20 - Wysłana: 9 Sty 2007 16:54:31
To kolejna "milenijna" histeria nic więcej...
No to date mamy z glowy.

A propos hipotezy (zreszta to chyba wiecej, niz teoria - bo przemawiaja za nia silne argumenty), o ktorej wspominalam, byl jej poswiecony material na Discovery Science.
Picard
Użytkownik
#21 - Wysłana: 9 Sty 2007 17:18:33 - Edytowany przez: Picard
Jo_anka

date mamy z glowy

Scenarzysci ,,Nemesis" niestyty sie z Wami zgadzaja... Ale specjalnie nie wiem co Data mial by wspolnego z przebiegunowywaniem sie naszej planety? W 2012 to chyba jeszcze pra,pradziadka Dr. Arik Soong'a nie bylo chyba na swiecie!

Pah Wraith

Bardziej boję się Kaczorów

A czego tu sie bać? Pokwacza troche, ukradna jakis ksiezyc i sobie pójda. Rzady sie zmieniaja- tak wiec bez obawy.
cezary
Użytkownik
#22 - Wysłana: 9 Sty 2007 17:23:32 - Edytowany przez: cezary
kolejna data konca naszej cywilizacji

Most 32bit Unix implementations will fail at 3:14:08 AM (GMT) on January 19, 2038.

jak widac, 19 stycznia 2038 wszystkie komputery zarzadzane systemem *unix, cofna sie do dnia 1 stycznia 1970r
lecz jak kazda katastrofa, ta rowniez zostanie oddalona o pare set lat poprzez wprowadzenie 64-bitowych procesorow.
Zreszta nie chce mi sie wierzyc, ze do 2038 nie zostanie wymyslonych kilka nowych systemow operacyjnych, albo kolejneych N-bitowych procesorow

a wracajac do przebiegunowania Ziemii - nie ma zadnych dowodow, ze ma sie ono w najblizszych ~set latach dokonac... nie ma tez dowodow, ze sie nie moze dokonac... ale sa dowody, ze podczas poprzednich przebiegunowan zycie na planecie nie ustalo, wiec jest to po prostu kolejna pseudonaukowa afera
a data to w ogole jest wyssana z palca

Pokwacza troche, ukradna jakis ksiezyc
ale nasza planeta ma tylko JEDEN ksiezyc
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 9 Sty 2007 17:33:24
Picard

Rzady sie zmieniaja- tak wiec bez obawy.

Śpieszmy się kochać premierów, tak szybko odchodzą?
elbereth
Moderator
#24 - Wysłana: 9 Sty 2007 17:51:06
ale 4 (broń Boże 8) lat to i tak sporo...
theczarek
Użytkownik
#25 - Wysłana: 9 Sty 2007 19:31:28
Slovaak

Co rozumiesz że przez fakt że kalendaż się kończy... Biorąc pod uwagę z ilu cykli, podcykli itp. skąłdał się kalendarz Majów i że był dokładniejszy od naszego na 3 miejscu po przecinku to kiedyś musieli go do kiedyś musieli przestać go układać na zapas. I tak wychodzi na to że przegieli bo od dawna nikt go nie używa.

elbereth
Hazral
To jak w tym dowcipie o bacy - powódź nie powódź pole trza zaorać

Jo_anka
Discovery Science.

Straciłem szacunek do Discovery po tym jak zaczęli puszczać Ghost Hunters na Civilization. Duperele i idiotyzmy.
No i w materiale o Monte Cassino umiejszyli znaczenie działań korpusu gen. Andersa.

Cała ta gadanina o majach i końcu świata i niejakim Danikenie (którego najwększym osiągnięciem dla dobra ludzkości jest wkład w historię polskiego komiksu) przypomina mi pewną starą humoreskę pt. Pierwsze podruże w czasie.

Cytat nie jest dosłowny bo nie mam przy sobie egzemplarza:

Cywilizacje Egiptu i Ameryki południowej na pewno mają wspóne korzenie i istniała pomiędzy nimi komunikacja. Świadczy o tym fakt że zaróno Egipcjanie jak i kultury ameryki południowej budowały piramdy.
Sceptycy wskazują na różnice w drugorzędnych cechah tych tychże: strukturę architektoniczną, funkcję itp. dwodząc że zbierzność jest przypadkowa. Pomijają jednak milczeniem pewnen bardzo istotny fakt. Piramidy po obu stronach atlantuku ustawione są czubkami do góry!!!!
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 9 Sty 2007 19:45:07
theczarek

Straciłem szacunek do Discovery

Była to jedyna stacja TV którą można oglądać nie obawiając się, że podawane dane sprzeczne są z faktami, czyżby to się zmieniło.

Pierwsze podruże w czasie.

Pamiętam. Genialna książka (choć czysto humorystyczna i NRDowska).
theczarek
Użytkownik
#27 - Wysłana: 9 Sty 2007 20:21:32 - Edytowany przez: theczarek
Była to jedyna stacja TV którą można oglądać nie obawiając się, że podawane dane sprzeczne są z faktami, czyżby to się zmieniło

Cóż - nie oglądam często ale jak mam okazję to staram się obejżeć - zwykle Civilization. Niestey od jakiegoś roku ciąglę widzę prawie ten sam materiał. (Najbardziej wkurza puszczanie w kółko i na okrągło miniaturek o pionierach awaicji - chciał nie chciał tę o np. Sikorskim znam już na pamięć). Do tego radosny programik o duchach rekalmowany tekstami w stylu "It's about fact..." i "Mind can directly influence the matter..." wypowiadany przez dziadka stylizowanego na Einsteina (stereotyp naukowca) z podpisem Sciencist.
Samego programu nie oglądałem - nie starczyło nerwów.
Psyker
Użytkownik
#28 - Wysłana: 9 Sty 2007 22:04:37
Ludzie, chcecie rozmawiać o słynnym roku 2012 ? To zapraszam na paranormalne.pl , dopiero zobaczycie, co to znaczy Dyskusja .
szwagier
Użytkownik
#29 - Wysłana: 9 Sty 2007 22:05:14
Ale ja bardzo lubie programy o samolotach zwłaszcza radzieckich

Co macie do programów o duchach?

Pamiętam. Genialna książka (choć czysto humorystyczna i NRDowska).
Co znaczy NRD-owska? Bohater był "krótko z przodu, długo z tyłu i wąsy na przedzie"? Czy bohaterka miała szerokie bary i zarost?
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 9 Sty 2007 22:19:14 - Edytowany przez: Q__
Psyker

Jako fana zjawisk paranormalnych zapraszam Cię do topicu o serialu "Supernatural".

szwagier

Co znaczy NRD-owska?

Znaczy napisana przez dwóch Niemców z ówczesnego DDRu (a kraj ten w SF nie przodował).

Bohater był "krótko z przodu, długo z tyłu i wąsy na przedzie"? Czy bohaterka miała szerokie bary i zarost?

Bohaterowie byli znacznie ciekawsi.
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Różności / grudzień 2012

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!