USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Zagadka Ksieżyca
 Strona:  ««  1  2  3 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#61 - Wysłana: 2 Sty 2007 22:08:25
Odpowiedz 
osiol

jakoś nie zanosi się aby te mld dolarów , które są pompowane w uzbroienie możni tego świata zechcieli przeznaczyć na zwalczenie głodu.

Heh, był taki dowcip:

Lecą se Obcy nad poligonem atomowym, i raportują do bazy: "badamy Ziemię, śladu istot rozumnych nie stwierdzono"...

Zresztą gdyby zajrzeli na nasze Forum (i nie trafili przypadkiem na Dinka lub spam), może by zmienili zdanie...
osiol
Użytkownik
#62 - Wysłana: 2 Sty 2007 22:16:03
Odpowiedz 
jestem świeżym forumowiczem , ale gdzieś przeczytałem o tym kolesiu , więc znalazłem jego tematy . Po przeczytaniu czułem się jakoś dziwnie ... to było zbyt niewiarygodne aby było prawdziwe. Nie wyobrażam sobie moich starszych jak wchodzą na forum i podpisują się tata i mama osła
Q__
Moderator
#63 - Wysłana: 2 Sty 2007 22:18:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
osiol

podpisują się tata i mama osła

ps. z tego co wiem od Modów, to jednak ta historia z rodzicami jest autentyczna... Zresztą zdaje się, że to był dzieciak tak gdzieś w przedziale 9-13 lat.
osiol
Użytkownik
#64 - Wysłana: 2 Sty 2007 22:21:55
Odpowiedz 
to wszystko wyjaśnia
Q__
Moderator
#65 - Wysłana: 2 Sty 2007 22:24:55
Odpowiedz 
osiol

to wszystko wyjaśnia

Że niby u nich to dziedziczne?
osiol
Użytkownik
#66 - Wysłana: 2 Sty 2007 22:30:32
Odpowiedz 
Że niby u nich to dziedziczne?

Nie , tylko kształtują nas głównie rodzice , przynajmniej na początku . Niepamiętam ile on teoretycznie miał lat , ale kojarze że nie za wiele.
Q__
Moderator
#67 - Wysłana: 2 Sty 2007 23:29:21 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
osiol

Odwieczna dyskusja - co nas bardziej determinuje: geny czy wychowanie... Tak czy owak - to co dobre i to co złę zawdzięczamy rodzicom.
Jurgen
Moderator
#68 - Wysłana: 3 Sty 2007 17:54:14
Odpowiedz 
osiol, nie czytałeś jednak tego (moderacja działa), co wypisywali inni ludzie podszywając się pod Dinka! No chyba, że to był on we własnej osobie.
Q__
Moderator
#69 - Wysłana: 19 Lip 2007 17:33:11 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Wracając do tematu. Wątek "sztuczności" Księżyca wykorzystuje też (świetna w swej rozrywkowej kategorii) sympatyczna trylogia "Dahak" Davida Webera, którą zachwalałem w topicu o Honor H. i Milesie V.

(Jest tylko jedno małe "ale", czy główny bohater w/w trylogii koniecznie musiał na koniec zostać Imperatorem odrodzonego kosmicznego imperium? Schematyczność i powtarzalność pewnych wątków zaczyna mnie dobijać...)

Za to sam statek i jego technologie - miodzio.
Darnok
Użytkownik
#70 - Wysłana: 29 Paź 2007 15:46:04 - Edytowany przez: Darnok
Odpowiedz 
Naukowo, to księżyc powstał z ziemii podczas zderzenia z teją, to dzięki niemu mamy pory roku i (być może) istnieje życie, bo kiedyś był tak blisko, że mieszał ze sobą oceany (kilometrowe fale), a tym samym pierwotną zupę
Q__
Moderator
#71 - Wysłana: 29 Paź 2007 16:55:23
Odpowiedz 
Darnok

Naukowo, to księżyc powstał z ziemii podczas zderzenia z teją, to dzięki niemu mamy pory roku i (być może) istnieje życie, bo kiedyś był tak blisko, że mieszał ze sobą oceany (kilometrowe fale), a tym samym pierwotną zupę

Prawdoipodobnie jest to prawdziwe wyjaśnienie, acz przyznasz, że wersja z trylogii Webera ma więcej dramatyzmu.
Darnok
Użytkownik
#72 - Wysłana: 29 Paź 2007 17:13:09
Odpowiedz 
Oczywiście, lepiej jednak przyjąć, że sumerowie byli powiązani z kosmitami, na co są dowody!
Q__
Moderator
#73 - Wysłana: 29 Paź 2007 18:50:55
Odpowiedz 
Darnok

Oczywiście, lepiej jednak przyjąć, że sumerowie byli powiązani z kosmitami, na co są dowody!

"Dowody"... Bajki pana Sitchina... (skądinad nawet ciekawe bajki).

(No chyba, że za dowód robi komiks "Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa"...)
Darnok
Użytkownik
#74 - Wysłana: 30 Paź 2007 08:33:43
Odpowiedz 
Q__
Nie, chodziło mi raczej o ich znajomość planet, o to, że egipcjanie mieli żarówkę i bateri, albo bardzo sugestywna mitologia sumeryjska radzę się zapoznać, bo to ciekawy temat
Q__
Moderator
#75 - Wysłana: 30 Paź 2007 15:14:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Darnok

o to, że egipcjanie mieli żarówkę i bateri

Co do baterii - niewykluczone, acz nawet jesli tak, to były one gliniane i w najlepszym wypadku dorównywały technologii połowy XIX wieku (co zresztą tez nie jakiś wielki sukces, skoro Grecy mieli maszynę parową - z której też wielkiego pożytku nie zrobili, i coś na kształt arytmometru lub astrolabium). Co do żarówek, to jest to jedna z wielu interpretacji pewnych rysunków...

albo bardzo sugestywna mitologia sumeryjska

O której właśnie pan Sitchin pisał...
Q__
Moderator
#76 - Wysłana: 25 Paź 2016 07:23:26 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Anglojęzyczny przekład słynnego tekstu, w którym po raz pierwszy postawiono hipotezę o Księżycu, jako sztucznym tworze (ukazał się w tym samym sławetnym "Sputniku" co paleoastronautyczne rewelacje Zajcewa, ale... jego autorzy byli członkami Akademii Nauk ZSRR*, jak się zdaje):
http://www.theforbiddenknowledge.com/hardtruth/moo n_spaceship.htm
http://www.bibliotecapleyades.net/luna/esp_luna_6. htm
Wraz z komentarzem:
http://www.jasoncolavito.com/blog/spaceship-moon-a nd-soviet-scientific-politics
I rysem historycznym:
http://www.jasoncolavito.com/blog/the-soviet-searc h-for-ancient-astronauts

* Czego potwierdzeniem może być choćby ten tekst na stronie Rosyjskiej Akademii Nauk:
http://www.ras.ru/digest/showdnews.aspx?_language= ru&id=debfd7bf-38b8-4ede-b691-5c3243841fa2

Oraz - solidnie podparta faktami - polemika z w/w hipotezą:
http://www.armaghplanet.com/blog/is-the-moon-hollo w.html
 Strona:  ««  1  2  3 
USS Phoenix forum / Różności / Zagadka Ksieżyca

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!