USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Technologia a dziadkoidzi

Autor Wiadomość
atozz
Użytkownik
#1 - Wysłana: 24 Lis 2006 16:19:05
Odpowiedz 
Ostatnio zauwazylem duze rozpowszechnienie wsrod dziadkow komorek - czyli odpowiednikow communicatora Ale: prawie wogole nie korzystaja z wyswietlacza. Jak dzwonia to za kazdym razem wstukuja numer zamiast skorzystac z ksiazki kontaktow a poza tym nie wysylaja sms-ow. Jaka moze byc przyczyna tej dziwnej bariery technologicznej wsrod ludzi 40+?
Jo_anka
Użytkownik
#2 - Wysłana: 24 Lis 2006 17:15:02 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
wsrod ludzi 40+

atozz,
Za nisko ustawiles granice wieku.
Obecni 45/50 (a moze i 55) to pierwsza polska generacja informatyczna. Ci ludzie sa nadal uzytkownikami najnowszych technologii. Grance nalezy wlasciwie ustawic na 70+. A przyczyna nie korzystania z wyswietlacza sa klopoty ze wzrokiem. Znaki wyswietlatlane sa za male oraz za malo wyrazne.
Sama szukam telefonu komorkowego dla mamy i jeszcze nie natrafilam na model, ktory bylby dla niej wygodny. Ten sam problem mam z obecnymi bezprzewodowymi aparatami telefonicznymi, upodobnionymi do komorek. A stary, wygodny (z pocz. lat 90-siatych), bezprzewodowy aparat niestety wlasnie nam dogorywa...
szwagier
Użytkownik
#3 - Wysłana: 24 Lis 2006 19:43:20
Odpowiedz 
Zależy dla kogo ta granica wieku. Mój tata i ciotki różnego typu mają wybitne problemy z przyswojeniem podstawowych funkcji przez lata. A tata ma techniczne wykształcenie i przez lata był na stanowiskach dowódczych naszej byłej słynnej pabianickiej fabryki maszyn drogowych, której nazwy nie wspomnę

Za to mój były profesor od fizyki, postać niezwykle pozytywna, można powiedzieć dziadek po 70-tce, ale pasją i umiejętnościami przewyższa nas wszystkich tutaj razem wziętych. Teoria i praktyka, można go porównać do Scotty'ego . Rozwiąże wszystko i zbuduje wszystko, a od niepamiętnych czasów porusza się na dwóch starych rowerach (jeden na miasto, długi na trasy po całym województwie i nie tylko). Nie raz nam przez całe lekcje opowiadał o kosmosie, UFO i światach równoległych

Za ten rower i charakter to bardziej dr E. Brown z Powrotu Do Przyszłości
atozz
Użytkownik
#4 - Wysłana: 25 Lis 2006 12:03:36
Odpowiedz 
Jo_anka: sprobuj Siemens A50, A55 lub A70 z ustawieniem na duze litery. Tam sa czarne na zoltym wiec powinno byc widac.

szwagier: widzialem egzemplarze tego pierwszego pokolenia informatykow - i chociaz korzystaja, to jednak ich sposob korzystania a zwlaszcza ich poglady tez sa dosc... specyficzne.

Oczywiscie mialem na mysli tych, ktorzy dobrze widza. Skoro czytaja ksiazki i gazety bez okularow to wyswietlacze chyba tez. A jednak cos ich od wyswietlaczy "odpycha" Pomijamy oczywiscie takze pozytywne przyklady - tez spotkalem kogos 70+ kto mial dwie komorki ale to jest rzadkosc. Mi chodzi o zwyczajna probke "szarej masy spolecznej". Dodam ze egzemplarze z analfabetyzmem technologicznym zdarzaja sie nawet w wieku 30+.
szwagier
Użytkownik
#5 - Wysłana: 25 Lis 2006 16:48:34
Odpowiedz 
atozz

Ja znam egzemplarze w wieku 20-25...
Jo_anka
Użytkownik
#6 - Wysłana: 25 Lis 2006 17:22:41
Odpowiedz 
Jo_anka: sprobuj Siemens A50, A55 lub A70 z ustawieniem na duze litery. Tam sa czarne na zoltym wiec powinno byc widac.

atozz,
Dzieki. Niestety zolte tlo razi i mama nie jest w stanie dluzej skupic wzroku. Nalepsza bylaby opcja: duze czarne litery (i liczby) na bialym tle. Aha, szukam komorki na karte.
szwagier
Użytkownik
#7 - Wysłana: 25 Lis 2006 17:32:00
Odpowiedz 
Jo_anka
Telefony monochromatyczne miały przeważnie bursztynowe, niebieskie, zielone itd podświetlenia, nie pamiętam czy jakiś miał fabrycznie białe diody. W prostych telefonach z kolorowym dało się ustawić poprostu całe tło na białe i usunąć tapete z pulpitu. Wtedy był taki efekt. Przykładowo teraz to może być Sagem MyX2-2, którego kupiłem za grosze, jest prosty, pancerny, twardy jak kamień, nie posiada lakieru tylko obudowe taką jak miała np stara Nokia 5110. Rzucam go wszędzie, nie martwie się że ktoś ukradnie , ma opcję powiększania liter, prosty wyświetlacz z 4 tys kolorów i zapominam że się go ładuje bo mało prądu ciągnie. Obecne egzemplarze posiadają MMS.
Jo_anka
Użytkownik
#8 - Wysłana: 25 Lis 2006 17:34:54 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
szwagier,
A czy Sagem MyX2-2 dziala na karte, bo aparaty za 1 zl., tzn. za abonament wielozlotowy mnie nie interesuja?
szwagier
Użytkownik
#9 - Wysłana: 25 Lis 2006 17:39:21 - Edytowany przez: szwagier
Odpowiedz 
Działa ja go kupiłem, wyszło chyba 80 zł za telefon ze sklepu z wyprzedaży w Niemczech, nowy, nieużywany tyle że mam menu po angielsku i wszędzie znaczki T-mobile

Identyczny jak w tej aukcji:

URL

Widziałem w Erze w TAK TAKu ale tam jest dość drogi ale spolszczony.
Jo_anka
Użytkownik
#10 - Wysłana: 25 Lis 2006 17:48:09
Odpowiedz 
Dzieki za informacje, przyjrze sie temu modelowi.
szwagier
Użytkownik
#11 - Wysłana: 25 Lis 2006 17:52:22
Odpowiedz 
Wg strony era.pl kosztuje w Tak Tak 229 zł Sagem Myx2-2m, czyli ten nowszy. Nie wiem jak naprawdę, bo mają tam cennik pochrzaniony, stare pomieszane z nowymi.
Jo_anka
Użytkownik
#12 - Wysłana: 25 Lis 2006 17:56:19
Odpowiedz 
A co sadzisz o tym egzemplarzu wystawionym na tej aukcji?
szwagier
Użytkownik
#13 - Wysłana: 25 Lis 2006 18:13:14
Odpowiedz 
A co sadzisz o tym egzemplarzu wystawionym na tej aukcji?

Taki jak mój, identyczny Mimo swej prostoty jestem zadowolony z niego, aż jestem zaskoczony. Miałem przedtem zaawansowany bardziej telefon z aparatem, 65 tys kolorów, javami i innymi bzdurami, który pilnowalem i trzymałem w pokrowcu by się nie zarysował. Sprzedałem go, kupiłem to to i wcale nie miałem zamiaru go długo mieć, tylko "zastępczo", nie zwracałem na niego żadnej uwagi, żadnych pokrowców i pilnowania, poprostu dużo dzwonie, itd, kłade go gdzie popadnie i rzucam. Po prawie roku stwierdziłem, że się do niego przywiązałem, nigdy nie zawiódł ładuje bardzo rzadko, jest praktyczny i nie ma żadnej ryski a tłukł się po ziemi wielokrotnie . To chyba jest zaprojektowane dla takich co nie zwracają uwagi na telefony, tylko ma działać i dzwonić. Z pozytywnych cech wymienić należy dość dobry wyświetlacz jak na taki typ (przykładowo z Nokią 3510i czy też nieco późniejszymi to porównania nie ma) i wbudowany polifoniczny dzwonek Losing My Religion-REM
Jo_anka
Użytkownik
#14 - Wysłana: 25 Lis 2006 18:16:12
Odpowiedz 
Hm. To moze pierwszy raz w zyciu wezme udzial w aukcji...
Tylko ten strajk poczty...
szwagier
Użytkownik
#15 - Wysłana: 25 Lis 2006 18:22:37
Odpowiedz 
Wiele do stracenia nie masz, a jest i tak 2xtańszy niż najprostsza Nokia bez niczego, za którą to firmą zbytnio nie przepadam zwłaszcza w czasach upojania się nią panów z krótką i szeroka szyją. Z tego co liczę to chyba mój piąty francuski telefon i nigdy nie miałem żadnej awarii.
Seybr
Użytkownik
#16 - Wysłana: 25 Lis 2006 18:59:34
Odpowiedz 
Miałem trzy francuskie telefony. Nie miałem z nimi nigdy problemu. Jeden to dostał prędkości warp i zatrzymał się na ścianie. Po tym incydencie działał prawidłowo. Miałem też nokie 5110. Ten telefon był nie zniszczalny. Tyle razy mi spadł. Obecnie mam nokie 6610, nie mam zamiaru jej zmieniać.
atozz
Użytkownik
#17 - Wysłana: 26 Lis 2006 18:25:56
Odpowiedz 
Ano teraz w Szczecinie jest strajk poczty i nie nalezy nic kupowac na Allegro bo nie odbierzemy - chyba ze wyszukujac wybierzemy opcje filtru "tylko z zachodniopomorskiego" i odbierzemy osobiscie.
szwagier
Użytkownik
#18 - Wysłana: 26 Lis 2006 18:28:04
Odpowiedz 
Chyba że ktoś nada u konkurencji, która obecnie święci triumfy
atozz
Użytkownik
#19 - Wysłana: 27 Lis 2006 13:15:23
Odpowiedz 
Ale konkurencja czyna sie od 30 zl za paczke i sluzy raczej do przesylania sloni a nie ksiazek czy telefonow. Poza tym tak samo rzuca paczkami jak Poczta Polska.

USS Phoenix forum / Różności / Technologia a dziadkoidzi

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!