USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Czy ktoś z was robił kiedyś ...

Autor Wiadomość
Psyker
Użytkownik
#1 - Wysłana: 5 Lis 2006 21:23:39
Odpowiedz 
... replikę fazera ? Albo innego rekwizytu ? Czy chcielibyście kiedyś uczestniczyć w jakimś projekcie filmowym właśnie poprzez budowę rekwizytów ? Albo czy chcielibyście mieć miejsce, gdzie można by sie podzielić wiedzą lub nauczyć czegoś noweog np. jak wyrzeźbić rdzeń komputera z marmuru ? No dobra, może przesadzam, ale : co myślicie o pomyśle strony+forum, gdzie każdy prop amator i charakteryzator amator mogli by rozmawiać na takie tematy ? Podawać opinie ( ekipa Horizona zaznajomiona ze sprawą siedzi cicho - a, i temat kompletnie nie dotyczy serialu, to mój prywatny projekt, aby nie było niedomówień ).
elbereth
Moderator
#2 - Wysłana: 5 Lis 2006 22:07:29
Odpowiedz 
temat zabrzmiał złowieszczo
a serio to robiłem ale nic trekowego niestety (jak na razie)
zrobilem dwa miecze swietlne - nic wielkiego
a sam pomysl mysle ze ok...
Psyker
Użytkownik
#3 - Wysłana: 5 Lis 2006 22:22:09 - Edytowany przez: Psyker
Odpowiedz 
Nie chodzi tylko o Star Treka, ale o wszelkiej maści rekwizyty... Zapraszam na www.papded.freehost.pl mam nadzieję, że strona rozwinie się w raj dla rekwizytorów i charakteryzatorów... Jest tam też forum, na razie ubogie, ale w miarę upływu czasu powinno być lepiej. Dlatego wszystkich zainteresowanych rekwizytami i chrakteryzacją zapraszam do uczestniczenia w projekcie, jakim jest PAPDED.

Swoją drogą miecze świetlne ? he he, czyżby kolega fan SW ?
Pah Wraith
Użytkownik
#4 - Wysłana: 5 Lis 2006 23:43:50
Odpowiedz 
uuuu elbereth, no masz u mnie taaaką kreskę za te miecze
zastawię kiedyś na Ciebie pułapkę w berlinie i zastrzelę Cię z naszej repliki fazera
elbereth
Moderator
#5 - Wysłana: 5 Lis 2006 23:44:53
Odpowiedz 
Swoją drogą miecze świetlne ? he he, czyżby kolega fan SW ?

z kumplem w któreś wakacje mielismy słomiany zapał nakręcic cos małego w klimatach sw - tak tylko dla siebie, zaden wiekszy projekt. skonczylo sie na dwóch mieczach i paru scenkach testowych z efektami specjalnymi ;]
Anonim
Anonimowy
#6 - Wysłana: 6 Lis 2006 08:08:47
Odpowiedz 
Jakies 3 lata temu zrobiłem fazer (ten z DS9 z dwoma uchwytami) z pudełek po zapałkach i okleiłem tasmą izolacyjną. A jako że pudełek troche zostało to zrobiłem też mniejszy fazer reczny.

A jesli chodzi o miecze swietlne to miałęm już 3 i teraz mam 4

//Slovaak
Pah Wraith
Użytkownik
#7 - Wysłana: 6 Lis 2006 08:58:48
Odpowiedz 
nooo, widzę że prawdziwy fan ST w Polsce ma więcej gadżetów ze Lucasa niż Roddenberry'ego
Hazrall
Użytkownik
#8 - Wysłana: 6 Lis 2006 10:09:01
Odpowiedz 
No ciekawe co powiecie na fana ST który ma w pokoju 2 miecze.... średniowieczne No dobra jeden jest wzorowany na średniowieczny miecz długi, wykonany w technologi tzw. "resorówka"
A drugi,.... no to już moja wyobraźnia, 112cm ostrze, 38cm rękojeść, waga ok 3kg z tym że jest nie wyważony, i z 0,4-0,5kg powinno znaleźć się jeszcze na rękojeści
Próbuje wykombinować jak zrobić bathlet, ale jest to cholernie trudne bo nie wiem czy masakrować się i gumówkę wycinając całość z płyty stali, czy może jakoś zespawać go z osobnych elementów
Pah Wraith
Użytkownik
#9 - Wysłana: 6 Lis 2006 10:17:03
Odpowiedz 
z całości wyglądałby ładniej pewnie
<podpuszczam>
Hazrall
Użytkownik
#10 - Wysłana: 6 Lis 2006 12:13:30 - Edytowany przez: Hazrall
Odpowiedz 
z całości wyglądałby ładniej pewnie
<podpuszczam>

Nie podpuszczaj!
Muszę się spytać kumpla czy ma jeszcze te płyty . Bo faktycznie, musiał by być wycięty z całości. Tylko że nie byłby to model "użytkowy" Bo nie będe go w stanie zahartować, i pewnie będzie trochę ważył. Hmm.. jak zapłacicie 3 stówy to biorę się do roboty I będziecie mieli batleth na własność ! Że niby drogo? Koszty materiału panie
Pah Wr ;]
Anonimowy
#11 - Wysłana: 6 Lis 2006 15:46:19
Odpowiedz 
nooo, stary, pomyśl o wyrobie na sprzedaż...
Hazrall
Użytkownik
#12 - Wysłana: 6 Lis 2006 17:07:57
Odpowiedz 
nooo, stary, pomyśl o wyrobie na sprzedaż...
Heh, pomyśle nad tym, choć wątpię by znalazł sie jakiś chętny, ev mógłbym współpracować z treker.com.pl
Szczerze, nie chce mi się na razie robić batleha dla siebie (gdybym jeszcze na tym coś zarobił może zmieniłbym zdanie ), bo to długie godziny warkotu gumówki, kilka zjechanych tarcz, kolejne godziny z mniejszą gumówką (kolejne tarcze) i wycinanie nią okrągłych części, dalej zabawa z pilnikami i dopieszczanie krągłości . Polerowanie całości, dalej rzeźbienie drewnianych elementów na uchwyt, impregnacja,i łączenie z metalową całością. Choć frajda podczas robienia jest ogromna, a jeszcze większa z posiadania takiego cuda na ścianie Niestety czasu brak i funduszy, kiedyś go zrobię i pewnie pochwale sie jakaś fotką
Psyker
Użytkownik
#13 - Wysłana: 6 Lis 2006 17:11:33
Odpowiedz 
Pah Wraith

Że niby zastrzelisz kolegę z fazera ? Że tak zapytam... to kto ten fazer zrobił ? He he

Hazrall

Człowieku, zapraszam do PAPDED, przyda się ktoś z takimi zamiłowaniami he he...
Anonim
Anonimowy
#14 - Wysłana: 6 Lis 2006 18:35:49
Odpowiedz 
bo to długie godziny warkotu gumówki, kilka zjechanych tarcz, kolejne godziny z mniejszą gumówką (kolejne tarcze) i wycinanie nią okrągłych części,

Cięcie laserowe polecam. Szybko, według wzoru z komputera, bez konieczności gradowania krawędzi.
Dj peyo
Użytkownik
#15 - Wysłana: 6 Lis 2006 18:51:31
Odpowiedz 
a swistak leje sie ze smiechu
Psyker
Użytkownik
#16 - Wysłana: 6 Lis 2006 18:53:04 - Edytowany przez: Psyker
Odpowiedz 
Jeśli interesujecie się robieniem rekwizytów naprawdę zapraszam na www.papded.freehost.pl potem na forum...
Dj peyo
Użytkownik
#17 - Wysłana: 6 Lis 2006 19:08:14
Odpowiedz 
mnie rekwizyty nie interesiol. bardziej interesi mnie np tworzenie replik statkow gwiezdnej floty. chociaz przydalyby mi sie niewatpliwie kapitanskie"gwiazdki" z kolnierza picarda
Psyker
Użytkownik
#18 - Wysłana: 6 Lis 2006 20:01:46 - Edytowany przez: Psyker
Odpowiedz 
Będziemy uczyć sie robić różne rzeczy, zawsze możesz wpaść Jesli chcesz to mogę poeksperyemntować i podam odpowiedź na forum PAPDED...
Pah Wraith
Użytkownik
#19 - Wysłana: 6 Lis 2006 22:40:02
Odpowiedz 
bardziej interesi mnie np tworzenie replik statkow gwiezdnej floty

jak zrobisz replikę jakiegokolwiek to się zgłoś do Paramountu, on i napewno to kupią... a jakbyś próbował zrobić model, to wtedy to chyba nic nadzwyczajnego.

ps - nity to akurat nie problem, sam robiłem do Horizona
Seybr
Użytkownik
#20 - Wysłana: 6 Lis 2006 23:00:28
Odpowiedz 
Ja kiedys z kumplami zrobilismy replike Entka ;]. Materialy znalazly sie ;], deski folia, jakies metale, maszyna do pisania, co dzieciak mogl zrobic ;]. Szkoda jedynie ze zdjeci nie zrobilismy.
Psyker
Użytkownik
#21 - Wysłana: 7 Lis 2006 10:02:13
Odpowiedz 
No a ja wciąż zapraszam na stronę
Dj peyo
Użytkownik
#22 - Wysłana: 7 Lis 2006 17:21:39
Odpowiedz 
moj pierwszy model to galaxy z klockow lego.. hehee. zamiast dysku byl duuuzy kwadrat... a reszta w miare
najlepiej z lego wychodzily mi kostki.. borga rzecz jasna.. kupia to w paramount???
Psyker
Użytkownik
#23 - Wysłana: 7 Lis 2006 17:57:48
Odpowiedz 
W Paramount nie, ale może w Lego ... Ja z klocków robiłem Sovereign'a ... Rekwizytorzy, zapraszam na stronę... tam też jest FORUM, rejestrować się ale już hehe
Psyker
Użytkownik
#24 - Wysłana: 7 Lis 2006 18:11:18
Odpowiedz 
Dj peyo
A te "gwiazdki" to nie były przypadkiem jakieś walce, kółeczka, a nie gwiazdki ? Bo takie walce to ci zaraz mogę powiedzieć jak zrobić... ale na MOIM forum
Dj peyo
Użytkownik
#25 - Wysłana: 7 Lis 2006 19:01:39 - Edytowany przez: Dj peyo
Odpowiedz 
slowo gwiazdki bylo w cudzyslowie. tak chodzi o walence
apropo psyher czekam na emaila rejestracyjnego
Psyker
Użytkownik
#26 - Wysłana: 7 Lis 2006 20:50:36 - Edytowany przez: Psyker
Odpowiedz 
A co ? Nie doszedł ? No pięknie, a mój królik doświadczalny nie miał kłopotów z rejestracja... zresztą Domko też się nie skarżył... Hmm, zerknę, popatrzę co nie tak...

Edit 10 minut później : no nieźle, wychodzi na to że Domko ma ten sam problem... coś jest nie tak, znajomy dostał normalnie maila, a tobie i Domko nie wysłało... Spokojnie, naprawi sie ... cierpliwości
Slovaak
Użytkownik
#27 - Wysłana: 7 Lis 2006 21:41:25
Odpowiedz 
Ja mam taką małą obsesje jeszcze od szkoły podstawowej:

Zaczeło sie od tego że z klocków Lego nigdy nie mogłem zbudowac wystarczajacej ilosci jednostek wiec rysowałem płaskie samoloty/statki na bloku technicznym. Pierwszymi 'zabawkami' były samoloty F-18 z Dnia Niepodleglosci i statki obcych, miałem ich 100 moze 200 i urzadzałem bitwy na całym dywanie

Później przerzuciłem sie na Gwiezdne wojny, oj krazowniki to naprawde były na cały dywan a później stopniowo na Star Trek, pierwszym statkiem był Defiant

Jednak to hobby miało jedną wade, zawsze dazyłem do jaknajwierniejszego odwzorowywania okretów a wtedy dysponowałem jedynie tym co mozna zobaczyc na ekranie wiec to nie za wiele, teraz mam dostep do internetu i schematów i teraz mi sie wydaje ze te pierwsze wersje wygladaly dziwacznie Pamietam że kilkakrotnie zabierałęm sie do nich 'od poczatku'.

Ten "Vanquard" ma juz ze 2-3 lata, jest jesli dobrze pamietam trzecia wersja Constitutiona oraz jest jednym z dwóch ocalałych jednostek, a byly setki, szkoda ze sie nie zachowały
Dj peyo
Użytkownik
#28 - Wysłana: 7 Lis 2006 22:33:49 - Edytowany przez: Dj peyo
Odpowiedz 
narysowalem kiedys piekny statek. nazwalem go uss praetorian. jak zrobie scan to sie pochwale.

pierwsza jednostka - utrzymywany w scislej tajemnicy prototyp ciezkiego krazownika klasy praethorian zostal zniszczony pod worf359. ten wyzej to jego nastepca. uss enihoven.
tak apropo ten stateczek narysowalem nie znajac jeszcze nawet pelnej wersji bc opierajac sie tylko na demie
Psyker
Użytkownik
#29 - Wysłana: 8 Lis 2006 15:45:03
Odpowiedz 
Dj peyo
Zarejestruj się ponownie, powinno już wszystko działać... za niedogodności przepraszam .
Dj peyo
Użytkownik
#30 - Wysłana: 8 Lis 2006 16:15:08
Odpowiedz 
ok np problem

USS Phoenix forum / Różności / Czy ktoś z was robił kiedyś ...

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!