USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Mozilla Firefox vs Internet explorer
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
Domko
Użytkownik
#31 - Wysłana: 19 Cze 2008 13:06:38
IE 6, IE 7, Opera, Firefox 2, Firefox 3... Typowy zestaw webmastera. I jak się tu zdecydować na najlepszą przeglądarkę?
twi
Użytkownik
#32 - Wysłana: 20 Cze 2008 23:00:17
zapomniales o safari i ew. konqueror : P
The_D
Użytkownik
#33 - Wysłana: 21 Cze 2008 01:14:43
Safari ok, ale konqueror zdaje się, że korzysta z silnika Mozilli, więc strony powinny wyglądać tak samo jak w FF.
Sh1eldeR
Użytkownik
#34 - Wysłana: 21 Cze 2008 11:27:43
The_D
Nope, Konqueror nie korzysta z Gecko (silnika Mozilli), tylko z 'wlasnego', o nazwie KHTML. Co ciekawe, to na nim oparte jest Safari. Wiec dzieki temu nie trzeba testowac i w Safari i w Konquerorze. Ja aktualnie pracuje na Windowsie, wiec testuje tylko w Safari.

Na szczescie, teraz przegladarki maja tak dobra obsluge Standardow, ze bardzo rzadko cos sie wyswietla nie tak w Safari czy Operze. Przynajmniej jesli robilo sie webdevelopment zgodnie ze specyfikacja.

Juz predzej rozbieznosci pojawiaja sie w obsludze JavaScriptu, choc i te sa obecnie dosc subtelne.

Oczywiscie sytuacja nie za bardzo dotyczy IE6 i IE7 -- w nich zawsze trzeba testowac, bo obsluge standardow maja znacznie gorsza.

Ale to jest nic w porownaniu do np. sytuacji sprzed 10 lat, czy tez z czasow boomu internetowego i wersji przegladarek 4.0. Wtedy czesto robilo sie jedna wersje strony dla IE, a druga dla Netscape Navigatora. W siec byla pompowana taka kupa kasy, ze takie rzeczy przechodzily. JavaScript tez zawsze byl rozwidlony na co najmniej dwie czesci: IE i NN.

Dzisiaj jest juz o wiele lepiej, latwiej, taniej, przyjemniej i wygodniej. Jednak malo ktory uzytkownik wie cokolwiek o standardach sieciowych i o tym, jak sa wazne dla webmasterow/webdeveloperow i dla niego samego.
twi
Użytkownik
#35 - Wysłana: 21 Cze 2008 11:53:39
Sh1eldeR
Nope, Konqueror nie korzysta z Gecko (silnika Mozilli), tylko z 'wlasnego', o nazwie KHTML. Co ciekawe, to na nim oparte jest Safari. Wiec dzieki temu nie trzeba testowac i w Safari i w Konquerorze. Ja aktualnie pracuje na Windowsie, wiec testuje tylko w Safari.

Ja korzystam z jednego tu z drugiego tam

Na szczescie, teraz przegladarki maja tak dobra obsluge Standardow, ze bardzo rzadko cos sie wyswietla nie tak w Safari czy Operze. Przynajmniej jesli robilo sie webdevelopment zgodnie ze specyfikacja.

Jak ktos sie bardzo postara to i roznice miedzy opera a ff znajdzie, nieznaczne naszczescie

Oczywiscie sytuacja nie za bardzo dotyczy IE6 i IE7 -- w nich zawsze trzeba testowac, bo obsluge standardow maja znacznie gorsza.

jak zwykle wg. zapowiedzi w kolejnym IE ma sie to zmienic

Ale to jest nic w porownaniu do np. sytuacji sprzed 10 lat, czy tez z czasow boomu internetowego i wersji przegladarek 4.0. Wtedy czesto robilo sie jedna wersje strony dla IE, a druga dla Netscape Navigatora. W siec byla pompowana taka kupa kasy, ze takie rzeczy przechodzily. JavaScript tez zawsze byl rozwidlony na co najmniej dwie czesci: IE i NN.

Niestety moja pamiec siega jedynie IE5 choc z 'netszkapy' przez jakis czas korzystalem

Dzisiaj jest juz o wiele lepiej, latwiej, taniej, przyjemniej i wygodniej. Jednak malo ktory uzytkownik wie cokolwiek o standardach sieciowych i o tym, jak sa wazne dla webmasterow/webdeveloperow i dla niego samego.

i zazwyczaj takiego uzytkownika malo obchodzi ile czasem sie czlowiek musi nameczyc dla jakiejs pierdolki ktora w FF dziala a w IE chce ale nie moze
Sh1eldeR
Użytkownik
#36 - Wysłana: 21 Cze 2008 12:42:31
twi
Jak ktos sie bardzo postara to i roznice miedzy opera a ff znajdzie, nieznaczne naszczescie

Jak sie ktos postara, to znajdzie duzo i to sporych roznic miedzy Opera a FF2. Ba, miedzy kazdymi dwoma przegladarkami na roznych silnikach.

Obecnie standard CSS3 (wykorzystywany do prezentacji, czyli definiowania wygladu stron) jest jeszcze w powijakach. Poszczegolne moduly ciagle sie zmieniaja i prawie nic nie jest jeszcze oficjalnie zatwierdzone. Tak samo HTML5 i XHTML2. Mimo to, tworcy przegladarek juz implementuja te standardy. Zadna nie robi tego w calosci, zreszta jest to na chwile obecna niemozliwe.

Stad musza wystepowac duze roznice w przegladarkach jesli chodzi o obsluge high-endowych, najnowszych technologii.

Firefox 2 implementuje tego duzo mniej niz Opera, czy Safari/Konqueror.

Tylko ze to ma niewielki oddzwiek w praktyce. Webdeveloperzy sie juz przyzwyczaili do tego, ze minimum to Firefox 2 minus pewne co bardziej zaawansowane funkcje, ktore bardzo trudno zasymulowac w IE6/7. Jesli Fx2 cos obsluguje, to Opera i Safari prawie na pewno rowniez beda to obslugiwaly.

W praktyce wiec bierze sie na celownik Fx2 jako najslabsza z przegladarek porzadnie obslugujacych standardy. Potem trzeba naniesc poprawki dla IE7, a potem dla IE6 (to juz bywa hardcorowe, bo bugow ma to duzo). Potem kontrolnie sprawdza sie Opere i Webkit (czyli rozwiniety KHTML) i tu zwykle nie ma wielkich problemow.

Sek w tym, ze doswiadczony webdeveloper po pierwsze nie uzywa zaawansowanych funkcji, ktore nie sa dostepne w Fx (lub uzywa ich jako dodatkowe bajery, dostepne tylko w niektorych przegladarkach) i nie wykracza za bardzo poza to, co jest dostepne w IE6/7. Po drugie, zna na pamiec najwazniejsze bugi przynajmniej w IE6 i zna sposoby ich obejscia.

Z innymi przegladarkami, ktore obsluguja standardy, problemow prawie ze nie ma. Co nie znaczy, ze na upartego nie znalazlyby sie rozbieznosci -- znalazlyby sie, i to bardzo duze. Tylko ze w praktyce sie z tego nie korzysta i dlatego nie jest to problemem.
twi
Użytkownik
#37 - Wysłana: 21 Cze 2008 13:00:05
Sh1eldeR

Wiekszosc funkcji CSS3 jak pisales jeszcze nie obsluguje zadna z przegladarek ale na niektore warto czekac.

Firefox 2 implementuje tego duzo mniej niz Opera, czy Safari/Konqueror.

Mamy tez FF3

minus pewne co bardziej zaawansowane funkcje, ktore bardzo trudno zasymulowac w IE6/7

ba IE nawet nie obsluguje CSS2 jak nalezy, nie mowiac juz o ratowaniu sie za pomoca js przy chocby takich glupotach jak przezroczystosc png 0.o
Sh1eldeR
Użytkownik
#38 - Wysłana: 21 Cze 2008 13:16:48
twi
Wiekszosc funkcji CSS3 jak pisales jeszcze nie obsluguje zadna z przegladarek ale na niektore warto czekac.
Na razie nie ma jeszcze de facto standardu CSS3, nie jest gotowy, a jak bedzie, to jeszcze duzo czasu minie zanim prawie wszyscy ludzie beda mieli zgodne z tym przegladarki. Wiec nie wiem za ile lat bedziemy pisali pod CSS3... Zaleznie od szybkosci rozwoju i implementacji standardow, moze to byc z 5 lat np. Czyli jeszcze troche...

Mamy tez FF3
Fx3 najprawdopodobniej trafi do tej samej klasy co Opera i webkity. Trudno powiedziec, ostateczna wersja Fx3 wyszla bardzo niedawno. Poki co sporo osob (wiekszosc) leci jeszcze na poprzedniej wersji, zobaczymy jak to sie bedzie zmieniac.

ba IE nawet nie obsluguje CSS2 jak nalezy
Bardzo duzo mu do tego brakuje (patrz ACID2). Dopiero IE8 ma to obslugiwac. Gdy tak sie stanie i ludzie sie upgrade'uja, wiele problemow przeminie. I bedziemy czekac na bajery z CSS3...
Doctor_Who
Użytkownik
#39 - Wysłana: 21 Cze 2008 14:35:25
Ja tam jeśli chodzi o Xenopedię, to IE6 chyba już olałem zupełnie. Dlaczego? Ponieważ krztusiła się na elementach, które są ode mnie niezależne, ponieważ są to elementy stylu Wikii. Gdyby to była własna strona i zainstalowane mediawiki to mógłbym się bawić, a tak to co bym nie zrobił i tak będą drobne błędy...
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 22 Cze 2008 01:40:36
Jako osobnik któremu podlega poddział Linux i Open Source gazety.pl muszę popierać Linuxa z przyczyn zawodowych (choć poddział Microsoft to też moja brocha).
IcemanMC
Użytkownik
#41 - Wysłana: 15 Lis 2008 22:26:10
Odkopie swój stary temat bo ostatnio firefox coś zaczął słabnąc...
Nie wiem czy u was też jest to samo ale w FF od wersji 3.0 w góre Firefox nie zapamietuje opcji zapamietaj mnie. Czyli na kazdym forum musze sie od nowa logowac gdy je opuszcze. Wynik?? Jestem na forum Startrek.pl loguje sie pisze wiadomosc wylaczam firefoxa wlaczam firefoxa odpalam startrek.pl i znowu musze sie logowac.... I tak na kazdym forum. Malo tego FF gubi hasla i nazwe uzytwkonika.... W IE7 tego nie ma. Dziala bez zarzutu...
biter
Użytkownik
#42 - Wysłana: 16 Lis 2008 01:23:08
IcemanMC

sytuacja odwrotna. Zapamiętuje mi bez problemu a na niektórych stronach pozwala się logować na dwa konta jednocześnie, wczęsniej nie było to możliwe, natomiast IE nie chce mi niektórych stron uruchomić. tnie się chodzi powoli i Phoenixa nie ma szans nie otworze.
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#43 - Wysłana: 17 Lis 2008 13:39:05
Czyli do tej szacownej grupy brakuje tylko mnie z moją Operą. Mamy tutaj lekkie stronnictwo, ale sądzę że uda się zbudować koalicję. Tym bardziej, że FF to jakaś maniera. Waszego Liska nie było jeszcze w planach, a Opera już zdobywała szczyty (hahaha). Wszyscy macie swoje preferencje (nasuwa się seksualne), ale czemu nie poeksperymentować?
IcemanMC
Użytkownik
#44 - Wysłana: 17 Lis 2008 21:18:11
Kolego galaktikos zielem pod uwage FF i IE bo to dwie najbardziej popularne wyszukiwarki. JEdnak i jedna i druga ostatnio daje ciala... wkoncu sie zdenerwowalem i uzywam i jednej i drugiej na raz... Operetke kiedys mialem i przez chwile uzywalem ale zamienilem na FF'a./ Nie pamietam dlaczegooo
Q__
Moderator
#45 - Wysłana: 27 Mar 2010 03:59:07
Pisarz
Użytkownik
#46 - Wysłana: 27 Mar 2010 09:03:50
Ja i tak wolę Operę...

Szybsza, bardziej kompatybilna, wygodniejsza. I tyle. IE jest popularny w końcu tylko dlatego, że jest zintegrowany z Windowsem. I że mówią o nim w szkołach.
Adek
Użytkownik
#47 - Wysłana: 27 Mar 2010 16:50:10 - Edytowany przez: Adek
Ja przesiadłem się na IE8 z Firefoxa. Jestem bardzo zadowolony. Jakby prędkość wzrosła? Ponoć piszą ludzie, że bezpieczniejszy niż kiedyś jak był choć ja i tak dość rzadko korzystam z bankowości internetowej więc tu się nie obawiam, że ktoś mnie ogołoci.
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Różności / Mozilla Firefox vs Internet explorer

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!