USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Ekran startowy Windowsa Star Trek

Autor Wiadomość
Paradoks
Użytkownik
#1 - Wysłana: 6 Paź 2006 17:54:00
Odpowiedz 
Witam,

Niedawno odkryłem ciekawy program do podmiany ekranu startowego XPka (standardowy to logo XP z paskiem ładowania na czarnym tle). Nazywa się BootSkin, bardzo fajny i prosty w obsłudze, można gościągnąć m.in tu:
http://www.download.net.pl/2330/BootSkin/
W bibliotece początkowo jest chyba 5 skinów, ale zawsze można wejść na internetową bibliotege, która ma ich prawie 700 i poszperać tam.
http://www.wincustomize.com/
Jednak nie pisałbym o tym gdyby niemiało to nic wspólnego z Trekiem, bo ma. W bibliotece można znaleźć całkiem sporo Trekowych skinów:
http://www.wincustomize.com/Skins.aspx?LibID=32&vi ew=1&sortby=4&sortdir=DESC&p=1&advanced=0&searchtx t=Star%20Trek
oraz Enterprise:
http://www.wincustomize.com/Skins.aspx?LibID=32&vi ew=1&sortby=4&sortdir=DESC&p=1&advanced=0&searchtx t=Enterprise
Klingoni:
http://www.wincustomize.com/Preview.aspx?Source=Ho g56/bootskin/7188.jpg

i Wygląda to dużo lepiej niz wzykły pasek ładowania, ktoś popiera moje zdanie?
The_D
Użytkownik
#2 - Wysłana: 6 Paź 2006 21:46:59
Odpowiedz 
i Wygląda to dużo lepiej niz wzykły pasek ładowania, ktoś popiera moje zdanie?

Ja popieram, ale nie znalazłem nigdzie trekowego motywu, który by mi podpasował, dlatego windows wita mnie czerwonym okiem kamery i tekstem "Good morning, Dave"
Paradoks
Użytkownik
#3 - Wysłana: 6 Paź 2006 22:11:44
Odpowiedz 
The_D

Z Odyseji? Fajne.
Psyker
Użytkownik
#4 - Wysłana: 9 Paź 2006 16:30:46
Odpowiedz 
Ho ho, chyba sobie jutro ściągnę
Psyker
Użytkownik
#5 - Wysłana: 11 Paź 2006 15:20:06 - Edytowany przez: Psyker
Odpowiedz 
Teraz mnie komp wita symbolem federacji Czy ktoś wie może jak zrobić własny bootscreen ?
szwagier
Użytkownik
#6 - Wysłana: 11 Paź 2006 20:04:21
Odpowiedz 
Teraz mnie komp wita symbolem federacji Czy ktoś wie może jak zrobić własny bootscreen ?

Na linuxie można wstawić co się chce
Hazrall
Użytkownik
#7 - Wysłana: 11 Paź 2006 20:15:58
Odpowiedz 
Na linuxie można wstawić co się chce
Ale dżondra sobie trzeba umieć komplikować
Dj peyo
Użytkownik
#8 - Wysłana: 28 Paź 2006 20:05:54
Odpowiedz 
gdzie jest search na tej stronie z 700 motywami??
Dj peyo
Użytkownik
#9 - Wysłana: 28 Paź 2006 20:40:02
Odpowiedz 
ok zciagnelem motyw ale skad mam wziac program ktory odpali mi rozszerzenie .dxtheme

wyczytalem ze jest to program desktopx ale skad go wziac??
Anonim
Anonimowy
#10 - Wysłana: 28 Paź 2006 21:14:25
Odpowiedz 
Dam ci dobra rade dla poczatkujacego uzytkownika Internetu. Jedno slowo: Google. Zadajac takie pytania, uslyszysz je pewnie nie raz i to byc moze w dosc chamski sposob .

Oto dlaczego. Widzisz, znalezienie czegos w necie jest na ogol bardzo proste i sam to mozesz zrobic, nie zawracajac glowy innym. W tym wypadku musisz zrobic takie cos:
1. Wchodzisz na google.pl
2. W jedynym polu tekstowym wpisujesz szukana fraze. To, co chcesz znalezc. Teraz szukasz programu o nazwie desktopx, wiec wklepujesz tam desktopx.
3. Klikasz na przycisk Szukaj, lub po prostu wciskasz Enter.
4. Pojawiaja sie rezultaty szukania - strony, ktore najprawdopodobniej zawieraja to, czego szukales.

W tym wypadku wszystko dziala wrecz idealnie - pierwsza od gory strona to http://www.desktopx.net/, oficjalna strona producenta.

Jesli sie okazuje, ze oni tam chca od ciebie jakas kase, czy cos, szukasz dalej. Drugi rezultat to http://www.idg.pl/ftp/pc_5967/DesktopX.3.0.html - stamtad mozesz pobrac desktopx.

Nie mam fioletowego pojecia co to jest desktopx, nigdy go nie uzywalem i nie wiem nawet do czego sluzy (poza tym, co tu wyczytalem), a jednak - jak kazdy uzytkownik sieci - problemow ze znalezieniem tego nie mam. Wszystko dzieki Google .

Sa jeszcze inne wyszukiwarki, ale ze jestem spaczonym google-fanem, nic o nich nie napisze

/Sh1eldeR
Paradoks
Użytkownik
#11 - Wysłana: 28 Paź 2006 21:59:45
Odpowiedz 
Czy ktoś wie może jak zrobić własny bootscreen ?

Chyba, jest jakiś specjalny program do zamieniania plików graficznych (.jpg, .jpeg etc), na pliki w formacie Boot. Ale ja sam niemogr go znaleźć. :-|
Psyker
Użytkownik
#12 - Wysłana: 28 Paź 2006 22:02:30
Odpowiedz 
Oh, taaa. grunt to refleks... trzeba poszukać
Dj peyo
Użytkownik
#13 - Wysłana: 29 Paź 2006 07:55:14
Odpowiedz 
Paradoks

desktopx to program do obslugi skorek windowsa. nie raz pewnie grzebales w ustawieniach i wiesz zeskorki windowsa(czyli motywy,kompozycje) maja rozszerzenie .theme
desktopx obsloguje rozszerzenia .dxtheme . motywow w tym rozszerzeniu w necie jest o wiele wiecej(www.wincustomize.com)

sh1elder

wiem czlowieku jak sie googlami poslugiwac nie bierz mnie za takiego kretyna.
jesli chodzi o google to wszedzie sepili kase a idg przeoczylem.
moj blad
The_D
Użytkownik
#14 - Wysłana: 29 Paź 2006 09:59:44
Odpowiedz 
To coś słabo szukałeś. Wersję próbną można pobrać równie dobrze ze strony producenta: http://www.download.com/DesktopX/3000-2340_4-10051 994.html
dosłownie 2 klikniecia ze strony głównej, którą podał Sh1elder.
Dj peyo
Użytkownik
#15 - Wysłana: 29 Paź 2006 15:00:16
Odpowiedz 
zapraszam na http://members.outpost10f.com/~lindax/hp/multimedi a/star_trek_desktop.html

mozna zciagnac sobie kilka schematów do windowsa i zobaczyc do jakiego stopnia mozna spiepszyc sprawe
Pah Wraith
Użytkownik
#16 - Wysłana: 30 Paź 2006 09:31:09
Odpowiedz 
Dj peyo

wiem czlowieku jak sie googlami poslugiwac nie bierz mnie za takiego kretyna.

No, patrząc na to, że Sh1elder napisał ci bardzo ładnie to czego potrzebowałeś, a nawet więcej, zaś ty na niego wskoczyłeś, wydaje mi się że powinieneś go przeprosić.

Z modyfikacjami proponuję uważać. Kiedyś koledze udało się takimi zabawami doprowadzić do konieczności reinstalacji :]
Dj peyo
Użytkownik
#17 - Wysłana: 30 Paź 2006 14:38:03 - Edytowany przez: Dj peyo
Odpowiedz 
to ze dopiero 2 tyg temu zalozylem internet nie znaczy ze nie umiem sie nim poslugiwac. faktycznie sh1elder sorki jesli zabolalo bo troche mnie ponioslo ale az tak tepy nie jestem.
Paradoks
Użytkownik
#18 - Wysłana: 31 Paź 2006 15:58:57
Odpowiedz 
Z modyfikacjami proponuję uważać. Kiedyś koledze udało się takimi zabawami doprowadzić do konieczności reinstalacji :]

Co do BootSkina to pisali gdzieś, że nie ingeruje w samo jądro systemu, wiec system raczej się przez to nie "rypnie".
Dj peyo
Użytkownik
#19 - Wysłana: 31 Paź 2006 16:01:43 - Edytowany przez: Dj peyo
Odpowiedz 
Pah Wraith wystarczy bootskin na obrazek o tych samych atrybutach zamienic i smiga. nie ma prawa sie zkaszanic
Domko
Użytkownik
#20 - Wysłana: 31 Paź 2006 16:11:52
Odpowiedz 
A właśnie, że ma prawo. W Windows 95/98/Me podmiana pliku startowego nie powodowała problemów. A w systemach pochodzących z NT (2000, XP) obrazek jest "zaszyty" w jednym z plików systemowych, więc jakikolwiek błąd bardzo łatwo może spowodować padnięcie systemu.

Zresztą w 95/98/Me też było problematyczne - jeżeli podmieniony obrazek był w niewłaściwym formacie albo był błędny, to system już nie "wstał"...
mikus1978
Użytkownik
#21 - Wysłana: 20 Lip 2007 23:37:31 - Edytowany przez: mikus1978
Odpowiedz 
Dam ci dobra rade dla poczatkujacego uzytkownika Internetu. Jedno slowo: Google. Zadajac takie pytania, uslyszysz je pewnie nie raz i to byc moze w dosc chamski sposob .

Takie rady są beznadziejne, jeżeli ktoś potrafi pytać na forum o konkretnej tematyce to napewno wie jak się szuka w google
Jeżeli ktoś daje takie rady to znaczy że się na niczym niezna

Google się bardzo popsuło i jóż nie bardzo się nadaje do szukania, tylko dla tego kożystają z niego ponieważ jest najbardziej popularną i wyszukiwarką.

a jeżeli to taka dobra rada to właściwie można by ją przekopiować do większości postów.

Moja rada - nie szukajcie w googlach, szukajcie na forach

pozdrowienia z kosmosu

-----------------------------------------
holera, się zdenerwowałem
Pah Wraith
Użytkownik
#22 - Wysłana: 21 Lip 2007 09:41:35
Odpowiedz 
Google się bardzo popsuło i jóż nie bardzo się nadaje do szukania, tylko dla tego kożystają z niego ponieważ jest najbardziej popularną i wyszukiwarką.

To:
1) napisz dlaczego google "jóż" się nie nadaje,
2) zaproponuj lepszą wyszukiwarkę.
Paradoks
Użytkownik
#23 - Wysłana: 21 Lip 2007 11:02:29
Odpowiedz 
To:
1) napisz dlaczego google "jóż" się nie nadaje,
2) zaproponuj lepszą wyszukiwarkę.

Excatly

Stwierdzono, że Google wykorzystuje najbardziej optymalny znany algorytm wyszukiwania. To nie tylko kwestia marki, lecz także opracowania od strony programistycznej.
mikus1978
Użytkownik
#24 - Wysłana: 23 Lip 2007 11:17:38 - Edytowany przez: mikus1978
Odpowiedz 
jóż

jeżeli ktoś używał gogli od daaaawna to wie o czym mówie
wpisując kiedyś chasło w goglu można było znaleźć naprawde ciekawe materiały na temat, dziś te strony są gdzieś w tyle a jako pierwsze pojawiają się te które płacą za pozycjonowanie i często zdobycie informacji z takiego portalu = wysłąme smsa za 10 zeta.

no sory chciałem napisać iusz
Domko
Użytkownik
#25 - Wysłana: 23 Lip 2007 11:48:09
Odpowiedz 
Raczej "już".

A co do Google'a to nie mogę się z tym zgodzić. Owszem, wyskakują strony, które zapłaciły, ale są wyróżnione i nie jest problemem zacząć szukanie od tych poniżej. Ja z Google'a korzystam na codzień w domu i w pracy i bardzo sobie go chwalę. Gdyby nie było tak dobrej wyszukiwarki, dużo więcej czasu bym spędził szukając rozwiązań programistycznych czy dokumentacji.

Poza tym nawet gdyby było tak źle jak piszesz, to jaką mamy alternatywę? Pozostałe wyszukiwarki właśnie zwracają jak najwięcej komercyjnych linków i przez to są bezwartościowe (vide wyszukiwarka Microsoftu, która wg producenta miała być realną konkurencją dla Google'a).

USS Phoenix forum / Różności / Ekran startowy Windowsa Star Trek

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!