USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Ameryka, czyli cudowny kraj wolnych ludzi i strażnik ludzkości? Polacy o Ameryce
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
Seth
Użytkownik
#31 - Wysłana: 13 Wrz 2006 07:40:54
Picard

ups, musiałem się zagapić - tak to jest gdy się człowiek próbuje przyłączyć w połowie dyskusji i ustosunkować do wszystkich postów przepraszam

Karo

skoro USA są tak daleko gospodarczo do przodu w porównaniu z Europą ( nie mówię że tak nie jest ) to jak to możliwe że UE jest w stanie dbać o ekologię a bogate USA nie

o ile dobrze pamiętam USA są jednym z krajów które nie podpisały umowy o ograniczaniu wydalania co2 do atmosfery ??
jeżeli ich rząd tego nie podpisuje to dlaczego mieliby się tym przejmować prywatni przedsiębiorcy, zresztą dlaczego tego nie zrobili ? Jeżeli miałbym zgadywać to dla tego , że:
-nie chcą utracić poparcia lobby przemysłowego , które ma gdzieś kwestię zanieczyszczenia
-sami też mają to gdzieś
miszowaty
Użytkownik
#32 - Wysłana: 13 Wrz 2006 08:28:23
USA powinno podpisać konwencje o zmniejszeniu emisji CO2 i pyłów do atmosfery; jeżeli tego nie zrobi to ucierpi na tym cały glob.
Można by nawet przyrównać USA do nadciśnienia, niby nie widać tej choroby ale ona powolutku rozsadza tętnice, żyły i naczynia organizmu(tj. ziemi).

To może wysłać by przemysł USA na Marsa, bo tam CO2 jest potrzebne do stworzenia warunków do egzystencji człowieka ale jest to też "rozwiązanie do czasu" .
Karo
Użytkownik
#33 - Wysłana: 13 Wrz 2006 11:22:35
Seth

o ile dobrze pamiętam USA są jednym z krajów które nie podpisały umowy o ograniczaniu wydalania co2 do atmosfery ??

no właśnie o to chodzi amerykańska gospodarka zuzywa najwięcej ropy na świecie, i ma największą emisję co2 i jest w kwitnącym stanie, ale politycy i społeczeństwo uważa, że nie stać ich na dbanie o środowisko i mi się to nie podoba, bo że jakieś biedne kraje na dorobku mają ważniejsze wydatki, a kwitnące mocarstwo mieniące się strażnikiem ludzkości mogło by o naszą matkę ziemię zadbać
szwagier
Użytkownik
#34 - Wysłana: 13 Wrz 2006 12:01:07
W tym próblem: róbmy co chcema, wszystko i wszystkich miejmy gdzieś, byleby nam było dobrze i niech oni robią to co my chcemy.
Hazrall
Użytkownik
#35 - Wysłana: 13 Wrz 2006 15:07:28
W tym próblem: róbmy co chcema, wszystko i wszystkich miejmy gdzieś, byleby nam było dobrze i niech oni robią to co my chcemy.

To postawa przeciętnego Amerykanina, a do tego ignorancja w stylu nie obchodzi mnie gdzie leży Polska. "a to u was jest prąd?"- słyszałem taką wypowiedz jakiegoś amerykanina kiedyś w TV, jak "promowali"(a raczej próbowali) Polske w USA, fajnie co nie.
szwagier
Użytkownik
#36 - Wysłana: 13 Wrz 2006 15:34:43
To postawa przeciętnego Amerykanina, a do tego ignorancja w stylu nie obchodzi mnie gdzie leży Polska. "a to u was jest prąd?"- słyszałem taką wypowiedz jakiegoś amerykanina kiedyś w TV, jak "promowali"(a raczej próbowali) Polske w USA, fajnie co nie.

Heh... słyszałem takie wypowiedzi nie raz. A to wy macie internet? Warto jest czasem pogadać na ircu
miszowaty
Użytkownik
#37 - Wysłana: 13 Wrz 2006 20:00:27
szwagier

Heh... słyszałem takie wypowiedzi nie raz. A to wy macie internet?

Oh My God
szwagier
Użytkownik
#38 - Wysłana: 13 Wrz 2006 20:11:23
A właśnie.. dajta mi jakiś fajny światowy pokój irca
szwagier
Użytkownik
#39 - Wysłana: 13 Wrz 2006 20:38:47
Pasujący artykuł a komentarze jeszcze lepsze

URL
Hazrall
Użytkownik
#40 - Wysłana: 13 Wrz 2006 20:49:03
szwagier
Dobry artykuł, a komentarze świetne: Polaki
szwagier
Użytkownik
#41 - Wysłana: 13 Wrz 2006 20:53:18
I wyniki sondy
Picard
Użytkownik
#42 - Wysłana: 13 Wrz 2006 21:29:46 - Edytowany przez: Picard
To postawa przeciętnego Amerykanina, a do tego ignorancja w stylu nie obchodzi mnie gdzie leży Polska. "a to u was jest prąd?"-

Tu, nie chodzi tylko o postawe Amerykanow: moja siostra cioteczna miala kiedys okazje wyjechac na wakacyjne kursy jezykowe do WB. Mieszkala tam u pewnej starszej pani, ktora zadala jej podczas pobytu szereg grzecznisciowych pytan na temat kraju pochodzenia mojej krewej. Jedno z nich brzmialo: ,,Jak daleko dziecko mieszkasz od Placu Czerwonego?"
Hazrall
Użytkownik
#43 - Wysłana: 13 Wrz 2006 21:34:08
Picard udowadniasz jak niedaleko ma zachód europy do ameryki
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Różności / Ameryka, czyli cudowny kraj wolnych ludzi i strażnik ludzkości? Polacy o Ameryce

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!