USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Startrekowe aluzje
 Strona:  ««  1  2  ...  7  8  9  10  11  ...  41  42  »» 
Autor Wiadomość
PaulAtryda
Użytkownik
#241 - Wysłana: 29 Lis 2007 23:32:32
Odpowiedz 
Dzisiaj oglądałem sobie na polsacie Świat wg Bundych i biedny Al został wyśmiany przezwiskiem "Klingonie". ;f
Q__
Moderator
#242 - Wysłana: 30 Lis 2007 02:18:10
Odpowiedz 
PaulAtryda

Dzisiaj oglądałem sobie na polsacie Świat wg Bundych i biedny Al został wyśmiany przezwiskiem "Klingonie".

Znaczy Picard musi go teraz polubić?
PaulAtryda
Użytkownik
#243 - Wysłana: 30 Lis 2007 15:48:49
Odpowiedz 
Q__
Dzisiaj oglądałem sobie na polsacie Świat wg Bundych i biedny Al został wyśmiany przezwiskiem "Klingonie".

???

Tak sobie jeszcze przypomniałem, w filmie Transformers słychać w radiu Bumblebee cytat ze star treka.
Q__
Moderator
#244 - Wysłana: 30 Lis 2007 15:51:03 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
PaulAtryda

???

Nasz forumowy Picard jest miłośnikiem Klingonów...

Tak sobie jeszcze przypomniałem, w filmie Transformers słychać w radiu Bumblebee cytat ze star treka.

Było...
Dragon
Użytkownik
#245 - Wysłana: 30 Lis 2007 18:57:37
Odpowiedz 
W człowieku demolce, Simon po przebudzeniu kradnie z muzeum broń, bo tylko tam można ja znaleźć. Kiedy po rozbiciu gablot i obwieszeniu sie standardowymi giwerami, rzuca tekst
"Zaraz, jestem w przyszłości, a gdzie broń fazowa" i podchodzi do gabloty z karabinem energetycznym.
Borlog
Użytkownik
#246 - Wysłana: 30 Lis 2007 20:01:39
Odpowiedz 
A teraz ile Treka w WOW part Łan:

Pierwszego delikwenta dojrzałem gdy dotarłem do Gadgetzan
niejaki Jhordy Lapforge (Engineer)
http://wow.allakhazam.com/db/mob.html?wmob=14743
Pracuje on nad pewnym urządzonkiem..

Następny delikwent Lenny "Fingers" McCoy - gnom co cię uczy jak paluszkami obracać przy skrzyneczkach....

Tymczasem w Booty Bay przesyła cię gdzieś Scooty(Chief Engineer) a odbiera Sprok(away team)
http://wow.allakhazam.com/db/mob.html?wmob=8320

Gdy udasz się do Badlands znajdziesz Orka zwanego Martek the exiled czyżby jakieś odniesionko do pewnego klingona z Star Trek: Deep Space 9 znanego jako Martok?

Kolejny osobnik z DS9 - pewien Elf znany jako Garek czyżby odniesienie do pewnego Cardasianina powszechnie znanego jako Elim Garak ?

Pewnemu Techbotowi trzeba wybić z łebka Positronic Brain......

a co w płonącym lidżjonie? To w part tu.........
Q__
Moderator
#247 - Wysłana: 30 Lis 2007 20:11:08
Odpowiedz 
Borlog

A teraz ile Treka w WOW part Łan:

Fayne.
Seybr
Użytkownik
#248 - Wysłana: 2 Gru 2007 20:42:29
Odpowiedz 
Mam pytanie do was. Jest jeden odcinek z 6 sezonu DS 9. Gdzie ukazany była bitwa z flotą Dominum i Kardazjanów.
Widać ewidentnie tam statek, rodem z Kirka. Jak się nie mylę klasa Constitution. Zatrzymałem jeszcze na stop w DVD i faktycznie identyczny. Czy flota mogła w tych czasach stosować takie zabytki? Może uruchomiła wszystko co się dało ?
Q__
Moderator
#249 - Wysłana: 2 Gru 2007 20:57:23
Odpowiedz 
Seybr

Może uruchomiła wszystko co się dało ?

W tych okolicznościach to nie dziwne...
Seybr
Użytkownik
#250 - Wysłana: 2 Gru 2007 20:59:23
Odpowiedz 
Q__

W tych okolicznościach to nie dziwne...

Czyli to raczej nie babol ;].
Q__
Moderator
#251 - Wysłana: 2 Gru 2007 21:01:51
Odpowiedz 
Seybr

Czyli to raczej nie babol ;].

W końcu nie znamy czasu służby okrętów GF... (Choć mogło to być celowe "puszczenie oka".)
Domko
Użytkownik
#252 - Wysłana: 3 Gru 2007 10:23:33
Odpowiedz 
Seybr
A mógłbyś powiedzieć, o którym odcinku mowa? A jeszcze lepiej - która to scena.
Chyba, że dasz screenshota.
Seybr
Użytkownik
#253 - Wysłana: 3 Gru 2007 12:20:45
Odpowiedz 
Sezon 6 odcinek 6. Scena przedstawia GF przed bitwą, zaraz na początku odcinka ;].
Q__
Moderator
#254 - Wysłana: 3 Gru 2007 12:41:46
Odpowiedz 
Seybr

Sezon 6 odcinek 6 powiadasz...

Czyli słynny "Sacrifice of Angels"
PaulAtryda
Użytkownik
#255 - Wysłana: 4 Gru 2007 22:51:30 - Edytowany przez: PaulAtryda
Odpowiedz 
W Hitman: Blood Money, w jednej z misji pewien gostek wypraszając z księgarni do agenta 47 mówi "Hey Jean Luc" (Jakby ktoś nie wiedział 47 jest łysy).
Q__
Moderator
#256 - Wysłana: 5 Gru 2007 00:33:59
Odpowiedz 
W "Honor of the Queen" (cykl HH) w scenie bankietu na którym omawiane są plany misji dyplomatycznej na Graysona, pojawia siię dyplomata który wygłasza bzdury b. podobne do tego co wygadywał Fox w "A Taste of Armageddon"...
Dreamweb
Użytkownik
#257 - Wysłana: 5 Gru 2007 08:56:16
Odpowiedz 
Chociaż... był tam jeden Smurf, co poleciał w Kosmos obciachowym statkiem i tam spotkał obdarte humanoidy... Toż to istny TOS.

Tak się składa że widziałem ten odcinek i on nigdzie nie poleciał, po prostu reszta Smurfów aby spełnić jego marzenie uśpiła go i przeniosła razem z rakietą do wygasłego wulkanu (swoją drogą - może nawiązanie do planety Vulcan ) i pozamieniała się w te humanoidy przy pomocy czarów Papy Smurfa, aby stworzyć iluzję innej planety. Więc jeśli już czymś to trąci to raczej holodekiem
Domko
Użytkownik
#258 - Wysłana: 5 Gru 2007 09:49:00
Odpowiedz 
Swoją drogą kod Hitmana - 47 - też może być jakimś nawiązaniem, ponieważ liczba 47 w Star Trekach pada praktycznie ciągle (dla niewtajemniczonych - http://memory-alpha.org/en/wiki/47).
Q__
Moderator
#259 - Wysłana: 5 Gru 2007 10:54:25
Odpowiedz 
Dreamweb

Tak się składa że widziałem ten odcinek i on nigdzie nie poleciał, po prostu reszta Smurfów aby spełnić jego marzenie uśpiła go i przeniosła razem z rakietą do wygasłego wulkanu

Wiem, śwaidomie nieco naciągnałem fakty by pożartować.
Doctor_Who
Użytkownik
#260 - Wysłana: 5 Gru 2007 11:02:33
Odpowiedz 
Tak się składa że widziałem ten odcinek i on nigdzie nie poleciał, po prostu reszta Smurfów aby spełnić jego marzenie uśpiła go i przeniosła razem z rakietą do wygasłego wulkanu

W innym odcinku ten Smurf ciągle wysyłał listy do swoich "przyjaciół z kosmosu" i postanowił je odwiedzić jeszcze raz, więc Smurfy przyszykowały drugi raz mistyfikację, ale tym razem się wszystko pop... i wyszło na jaw.

Ale na koniec odcinka przyleciało takie "ufo" i okazało się, że jednak obce smerfy istnieją .
Dreamweb
Użytkownik
#261 - Wysłana: 5 Gru 2007 11:08:05
Odpowiedz 
Doctor_Who, widziałem ten sequel ale pamiętam go jak przez mgłę... Natomiast "jedynkę" pamiętam doskonale.
PaulAtryda
Użytkownik
#262 - Wysłana: 5 Gru 2007 13:13:24
Odpowiedz 
Domko
Swoją drogą kod Hitmana - 47 - też może być jakimś nawiązaniem, ponieważ liczba 47 w Star Trekach pada praktycznie ciągle (dla niewtajemniczonych - http://memory-alpha.org/en/wiki/47).

Oo tu mnie zaciekawileś Faktycznie coś w tym jest
Q__
Moderator
#263 - Wysłana: 5 Gru 2007 13:45:15
Odpowiedz 
PaulAtryda

Faktycznie coś w tym jest

Numerologia... Tajne kody... Dan Brown byłby wniebowzięty.
Q__
Moderator
#264 - Wysłana: 13 Gru 2007 11:15:08
Odpowiedz 
Przed chwilą w programie "Cos z niczego" ("Scrap-It!") na początku odcinka, którego streszczenie pozwole sobie podać:

Czwartek 10:45, odc. 12

Will buduje statek kosmiczny z butelki po jogurcie i z antenami satelitarnymi z talerzyków jednorazowych. Tworzy też asteroidy ze zgniecionego papieru, owinięte folią aluminiową. Będzie również zgadywanka. Nie ma w niej nagród, ale kto nie odpowie prawidłowo na zadane pytanie, dostaje prysznic z kleistej substancji.

Pojawia się w/w model statku i na ciemnym tle i padają słowa "Space, the final frontier..."
PaulAtryda
Użytkownik
#265 - Wysłana: 23 Gru 2007 22:44:42
Odpowiedz 
Nie wiem czy to aluzja do ST, ale w grze "Crysis" w jednej z misji wystepuje statek powietrzny... ma nazwę U.S.S Constitution
Seybr
Użytkownik
#266 - Wysłana: 23 Gru 2007 22:49:53
Odpowiedz 
PaulAtryda

Gra jak się podoba, bo jak dla mnie nic nowego nie pokazuje. Wszystko już było, game play jest średni. Jedynie atut to grafika. Miał być wielki hit, a okazał się średniak. Jak ostatnio czytałem, słabo się sprzedaje hahah.
PaulAtryda
Użytkownik
#267 - Wysłana: 23 Gru 2007 23:05:17
Odpowiedz 
A więc jeszcze nie przeszedłem całej, ale od razu powiem że ga jest rewelacja (poza ta misją w której trzeba pilotowac statek powietrzny). Gameplay jak to nazwałes świetnie się spisuje ze względu na nowość jaką wprowadzili twórcy czyli zmiane ustawień kombinezonu... (szybkość, siła, niewidzialność lub obrona). Niesamowite akcje, i różne sposoby przejścia misji (można np sie ukrywać lub zabijac wszyskich). Fabula mi się podoba, żadna rewelacja ale jest powyżej średniej, na początku ma się wrażenie że się jest w filmie "Predator". Grafika... tutaj w niektórych momentach szczena opada mi do samej ziemi.. taki efektów nie widzi się czasami nawet w filmach sci-fi... Temu komu się ta gra nie podoba albo grał w zbyt wiele fpp i mu się przejadły, albo chce mieć na siłę swoją oryginalną opinię. Może się nie sprzedawać ze względu na spore wymagania sprzętowe.. Ja tą grę mocno polecam
warlock24
Użytkownik
#268 - Wysłana: 25 Gru 2007 13:44:16
Odpowiedz 
Największą star trekową aluzją jaką do tej pory widziałem jest cały Stargate atlantis począwszy od sezonu 3 aż po ostatnie odcinki xD. Odkąd mają tam statki kosmiczne, transportery, osłony a nawet fazery ogląda się go zupełnie jak treka
Q__
Moderator
#269 - Wysłana: 25 Gru 2007 15:53:41
Odpowiedz 
PaulAtryda

w grze "Crysis"

To ja swoim zwyczaejm podam linki o grze:
http://en.wikipedia.org/wiki/Crysis
http://www.electronicarts.co.uk/games/8456/
http://www.incrysis.com/
http://www.crysis-online.com/

warlock24

Największą star trekową aluzją jaką do tej pory widziałem jest cały Stargate atlantis począwszy od sezonu 3 aż po ostatnie odcinki xD. Odkąd mają tam statki kosmiczne, transportery, osłony a nawet fazery ogląda się go zupełnie jak treka

Nie tylko aluzja, ale i pastiszem... (Co z tego jednak skoro serial mi "nie podchodzi"...)
Dreamweb
Użytkownik
#270 - Wysłana: 26 Gru 2007 13:28:35
Odpowiedz 
Dziś zupełnie przypadkiem obejrzałem w TVN kawałek programu "Clever - widzisz i wiesz". Była tam scena gdzie robili z plastikowej butelki rakietę, a w tle leciał najsłynniejszy motyw muzyczny ze ST... Patrząc na nasze "bezrybie" należy stwierdzić że był to ciekawy pomysł ze strony ekipy realizującej ów program...
 Strona:  ««  1  2  ...  7  8  9  10  11  ...  41  42  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Startrekowe aluzje

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!