USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Startrekowe aluzje
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  40  41  42  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#121 - Wysłana: 30 Cze 2006 22:21:56
Odpowiedz 
Właqśnie "odświeżyłem" sobie "Gwiezdne Wojny"

To ONI z NAS zrzynali?? Już wiadomo kto górą!!!
Pah Wraith
Użytkownik
#122 - Wysłana: 30 Cze 2006 22:58:29
Odpowiedz 
Już wiadomo kto górą!!!

Ten kto ma większą oglądalność :]
Q__
Moderator
#123 - Wysłana: 30 Cze 2006 23:05:45 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Ten kto ma większą oglądalność

A kto ma?? Chyba ST, bo ciągle w jakiejś TV leci.
Pah Wraith
Użytkownik
#124 - Wysłana: 30 Cze 2006 23:29:47
Odpowiedz 
SW też lecą - albo jako film albo jako serial.
Q__
Moderator
#125 - Wysłana: 30 Cze 2006 23:38:02
Odpowiedz 
Pah Wraith

Ale górą NASI?
Q__
Moderator
#126 - Wysłana: 3 Lip 2006 22:05:07
Odpowiedz 

Wolkański członek Korpusu Zielonej Latarni występujący w serii komiksowej "Green Lantern". Rysunek to "lekka" karykatura, jednak postać jest autentyczna...
theczarek
Użytkownik
#127 - Wysłana: 4 Lip 2006 10:59:17 - Edytowany przez: theczarek
Odpowiedz 
Ostatnio pojaił się się na forum temat o Farscape:

Crichton przy wielu okazjach wspomina Star Trek
"I don't understand R2D2 crap, let's do it Star Trek Way" - do DRD
"- I thought you know something about wormholes
-yeah, I've seen Star Trek "

Gdzieś nawet wspominał o kapitanie Pike'u

Futurama - bez komentarza. choćby pierwszy odcinek, sam początek.

W SouthPark jest czasem dzieciak ubrany w mundur z TOS (czerwony). Poza tym odcinek Starvin Marvin in Space
parodiuje treka.
Q__
Moderator
#128 - Wysłana: 15 Lip 2006 10:06:32
Odpowiedz 
Tym razem inspiracja bardzo nietypowa, bo:
1. Inspiracja SW, nie ST,
2. Sami zobaczcie:
http://mp3.wp.pl/p/informacje/njus/251851.html?rfb awp=1152950588.534#i/b/72/72406
theczarek
Użytkownik
#129 - Wysłana: 15 Lip 2006 10:30:54 - Edytowany przez: theczarek
Odpowiedz 
spawarki świetlne???

SW też lecą - albo jako film albo jako serial.

seral ma powstać dopiero- chyba że liczyć kreskowkę po 5 min odcinek. Nie ma to jak ludziom kit wciskać...
Q__
Moderator
#130 - Wysłana: 15 Lip 2006 10:36:16
Odpowiedz 
spawarki świetlne???

A czy spawarka z wyglądu róźni się od miecza świetlnego?

seral ma powstać - chyba że liczyć kreskowkę po 5 min odcinek. Nie ma to jak ludziom kit wciskać...

Tu daję link do oficjalnej strony serialu anim.
http://www.starwars.com/clonewars/ (Jak dla mnie "Americanish Kicz Projekt", TAS był lepszy)
theczarek
Użytkownik
#131 - Wysłana: 15 Lip 2006 10:44:05
Odpowiedz 
jak dla mnie "Americanish Kicz Projekt", TAS był lepszy

Hej - TAS był fajny -miał ten Tosowy feeling
Q__
Moderator
#132 - Wysłana: 15 Lip 2006 10:56:48
Odpowiedz 
theczarek

Napisałem przecież: TAS był lepszy . Zresztą lubię TAS za pokazywanie scenerii i gatunków których TOS, przy ówczesnych moźliwościach technicznych, nigdy by nie pokazał...
Q__
Moderator
#133 - Wysłana: 6 Sier 2006 18:52:38
Odpowiedz 
W filmie S. Wells'a "Wehikuł czasu", "biblioteczna" sztuczna inteligencja z którą rozmawiał bohater odbywając podróż w przyszłość pożegnała się z nimi wykonując Tal i mówiąc "live loag and prosper".

The_D

Matrix nie był oryginalny pod żadnym względem. Ani walki ludzi z maszynami (choćby Terminator), ani wirtualnej rzeczywistosci (Disnejowski TRON) ani nawet latania na linkach w czasie walk. Bracia Wachowscy po prostu zebrali garść dobrych pomysłów i zręcznie je połączyli, za co zresztą też należą się brawa

Do tej listy inspiracji dodać jeszcze należy klasyczny cyberpunk Williama Gibsona (cała "około-hakerska mitologia"), i cyberpunkowe mangi zwł. GITS... (Co nie zmienia faktu, że "jedynka" jest świetana, a i w dalszych częściach "Matrixa" niektóre pomysły są godne uwagi)
Jo_anka
Użytkownik
#134 - Wysłana: 6 Sier 2006 19:28:53
Odpowiedz 
Tez zauwazylam gest i slowa "Vox'a"... To co zawsze mnie interesuje w kolejnych ekranizacjach powiesci SF, to wprowadzane zmiany przez scenarzystow.

W przypadku ostatniej ekranizacji "Wehikulu..." przyczyna upadku naszej cywilizacji byla katastrofa ekologiczna - zmiana orbity Ksiezyca. U Wells'a byla to totalna wojna, o ile pamietam...
Q__
Moderator
#135 - Wysłana: 6 Sier 2006 19:52:37
Odpowiedz 
Jo_anka

Trochę offtopic: chciałbym polecić Ci "Statki czasu" Stephena Baxtera. Jest to autoryzowana kontynuacja powieści Wellsa i chyba jedyna godna uwagi powieść z kategorii autoryzowanych lub nie prequeli i sequeli dopisywanych przez innych autorów. (W dodatku Baxter umie połączyć elementy wellsowskie z nowocześniejszą hard SF w spójną całość... i to nie wykraczając poza ścisłą wiedzę naukową.)
Q__
Moderator
#136 - Wysłana: 11 Sier 2006 23:28:24
Odpowiedz 
Nie jest to co prawda startrekowa aluzja, ale w "Polowaniu na 'Czerwony Pażdziernik'" występuje, w fikcyjnej historii, niemniej jednak autentyczny lotniskowiec US Navy o nazwie Enterprise
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Enterprise_%28CVN -65%29
Jurgen
Moderator
#137 - Wysłana: 13 Sier 2006 11:50:13
Odpowiedz 
W ST IV ten lotniskowiec też wystepuje. Aż się Chekov i Uhura wzruszyli, jakby pierwszy raz o nim usłyszeli. Co zresztą jest dziwne, bo albo:
- są ciemniakami, którzy sie historii Ziemii nie uczyli (nie sądzę),
- w Federacji nie uczy się historii Ziemii (też nie przypuszczam).

Ale to chyba temat na inną dyskusję.
Pah Wraith
Użytkownik
#138 - Wysłana: 13 Sier 2006 12:53:14
Odpowiedz 
Dlaczego jakby pierwszy raz o nim usłyszeli? Chyba to normalna reakcja (no, w miarę). To tak jak Picard z Titanem, albo tak jakbyś mógł poklepać "kasztankę Marszałka" po zadzie
Q__
Moderator
#139 - Wysłana: 13 Sier 2006 13:12:16
Odpowiedz 
Jurgen

- w Federacji nie uczy się historii Ziemii (też nie przypuszczam).

Mimo wszystko nie musieli znać wszystkich szczegułów historycznych z przeszłości. Czy Ty np. wiesz jak nazywały się wszystkie okręty floty Władysława IV, albo chociażby czym pływał korsarz Francis Drake?
Q__
Moderator
#140 - Wysłana: 16 Sier 2006 17:56:18
Odpowiedz 
Wracając do tematu: w "Powrocie do przyszłości" przeniesiony w czasie Marty by przestraszyć swojego niezgułowatego ojca (i tym zmusić go do intensywniejszych zalotów do swojej matki) przebiera się w w strój antyradiacyjny i przedstawia jako "Darth Vader z planety Vulcan" oraz wita za pomocą tal.

Z kolei w powieśći "Spotkanie z Ramą" A.C. Clarke'a statek kosmiczny głównego bohatera - komandora Nortona ma "wystrój mostka będący kopią tego ze Star Trek" (TOS)...

Sporo trekowych aluzji zawiera też "Wyprawa" wspomnianego przeze mnie S. Baxtera.

I jeszcze jedna aluzja, tym razem "w odwrotnym kierunku" - w TAS pojawia się rasa Kzinti, jest to świadome auto-zapożyczenie z utwórów Larrego Nivena (chociażby słynny "Ringworld", po naszemu "Pierścień"), który napisał też scenariusz do w/w odcinka. Zresztą to typowa metoda Nivena. Na okładce graphic novel "Green Lantern: Ganthet's tale", której scenarzystą też jest Larry N. wśród różnych Lanternów pojawia się też Lalecznik - przedstawiciel kolejnego znanego z "Pierścienia" gatunku.
Alex
Użytkownik
#141 - Wysłana: 30 Sier 2006 21:30:44
Odpowiedz 
wracając do tematu nazwa Star Trek pojawia się również w książce Cusslera pt."Cerber", gdzie kształt statku morskiego jest wzorowany na spodku Enterprise.
theczarek
Użytkownik
#142 - Wysłana: 30 Sier 2006 21:34:29
Odpowiedz 
Alex

Pamiętam - niestey staek zatonął na samym początku książki. Jeden z najbardziej zwalonych tłumaczeń tytułów "Valhalla Rising" = "Cerber"

Nawet jak na wyd. Amber to niezłe
Q__
Moderator
#143 - Wysłana: 30 Sier 2006 22:32:49
Odpowiedz 
theczarek

Nawet jak na wyd. Amber to niezłe

Noo, Amber słynie z "jakości" przekładów...

ps. co sądzicie o twórczości Cusslera?
http://en.wikipedia.org/wiki/Clive_Cussler
http://en.wikipedia.org/wiki/Dirk_Pitt
Delta
Użytkownik
#144 - Wysłana: 30 Sier 2006 23:14:37
Odpowiedz 
Q__
co sądzicie o twórczości Cusslera?

Nie mam pojęcia jak innym, ale generalnie podobają mi się jego książki. Zwłaszcza te nieco późniejsze (np. Złoto Inków czy Skarb). Najmniej podobał mi się Hawajski Wir, który jak autor sam stwierdził został wydany niejako pod przymusem, bo był pierwszą książką o przygodach Pitt'a i w sumie był pisany do szuflady. W porównaniu z Cerberem czy Saharą widać, że odstaje pod względem warsztatu pisarskiego autora, ale też z przyjemnością przeczytałem. Spore nadzieje robiłem sobie gdy usłyszałem o kinowej wersji Sahary, ale niestety wyszło wielkie rozczarowanie.
Swoją drogą książki Cusslera chyba również można byłoby zaliczyć do SF.
Q__
Moderator
#145 - Wysłana: 30 Sier 2006 23:19:05
Odpowiedz 
Delta

Nie mam pojęcia jak innym, ale generalnie podobają mi się jego książki.

Jak dla mnie są zbyt "bondopodobne", wolę solidną hard SF. Ale w swojej klasie niezłe.

Swoją drogą książki Cusslera chyba również można byłoby zaliczyć do SF.

Ze względu na np. Atlantydę można by. Zresztą na zachodzie zaliczają je do technothrillerów...
theczarek
Użytkownik
#146 - Wysłana: 30 Sier 2006 23:19:14
Odpowiedz 
Ha o tym samym niedawno pomyślałem - Cussler ogólnie wciska nam taki kit że niemożemy być nie świadomi że to kit a my się jeszcze z tego cieszymy... (wiem ,zakrecone)

Opowieści lekkie łatwe i przyjemne świetna rozrywka. Ze słabszych Vixen i Na Dno Nocy
Q__
Moderator
#147 - Wysłana: 30 Sier 2006 23:22:36 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Ha o tym samym niedawno pomyślałem - Cussler ogólnie wciska nam taki kit że niemożemy być nie świadomi że to kit a my się jeszcze z tego cieszymy... (wiem ,zakrecone)

Na tym polega urok powieści Cusslera tudzież filmów o Bondzie i Indianie Jonesie...

Opowieści lekkie łatwe i przyjemne świetna rozrywka.

Kiedyś zaczytywałem sie w MacLeanach, obecnie z tej kategorii toleruję (a nawet uwielbiam) tylko "Trzech muszkieterów" i "Gwiazdy, moje przeznaczenie" (i to za styl).

A dyskusję o Dirku Pitt'cie proponuję przenieść TU, do pokrewnego topicu:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=992&page=1
Picard
Użytkownik
#148 - Wysłana: 10 Wrz 2006 23:02:21
Odpowiedz 

Prawdziwy Kod Leonarda...
Q__
Moderator
#149 - Wysłana: 11 Wrz 2006 00:14:36
Odpowiedz 
Picard

Prawdziwy Kod Leonarda...

Picard
Użytkownik
#150 - Wysłana: 12 Wrz 2006 10:51:48
Odpowiedz 
A oto ilustracja dziela jednego z najznamienitszych klingonskich pisarzy SeQpIr'a:
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  40  41  42  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Startrekowe aluzje

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!