USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Startrekowe aluzje
 Strona:  ««  1  2  ...  33  34  35  36  37  ...  41  42  »» 
Autor Wiadomość
IDIC
Użytkownik
#1021 - Wysłana: 2 Maj 2012 09:16:15
Odpowiedz 
z komentarzy zamieszczonych pod filmikiem wynika, że nie tylko mnie kreacja Vitasa w tym teledysku skojarzyła się z Datą (ten błysk w oku )
nota bene: głos Vitasa naprawdę miażdży

Vitas - Data
Eviva
Użytkownik
#1022 - Wysłana: 26 Maj 2012 07:20:35
Odpowiedz 
To mnie powaliło na obie łopatki.
Jako dumna posiadaczka (od niedawna) czytnika ebooków szaleję, ściągając co się da. Między innymi wszystkie dostępne książki mojego ulubionego świra, czyli Danikena. Delektujac się dziełem pt. "Dzień sądu ostatecznego trwa od dawna" natrafiłam w rozdziale "Lubieżni aniołowie" na następujące zdanie:

Tymczasem na macierzystym statku kosmicznym wybuchł bunt. Część wyższych oficerów chciała zupełnie czegoś innego niż ich dowódca, Najwyższy. Czy przywódca buntowników nazywał się Samael, Lucyfer czy jeszcze jakoś inaczej, jest bez znaczenia. W legendzie określa się go mianem "największego księcia pośród innych", w telewizyjnej balladzie science fiction zatytułowanej "Star Trek" mówi się o nim bodaj: pierwszy oficer.

Coś wspaniałego...
Q__
Moderator
#1023 - Wysłana: 26 Maj 2012 07:51:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Znaczy, że to "jedenastka" mówi o naszej prehistorii (tam był Pierwszy otwarcie skonfliktowany z Kapitanem), nie nBSG?

Czy też chodziło o "szatańskie" cechy oryginalnego Spocka?
Q__
Moderator
#1024 - Wysłana: 31 Maj 2012 12:34:24 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Z "Wizji lokalnej" Lema:

"Mecenas Finkelstein przekonał mnie. Zemsta nie była możliwa. Jest to jedna z większych słodyczy życia, zwłaszcza, jak mówią eksperci, na zimno, bo wtedy najlepiej smakuje. Któż nie ma osobistych wrogów, dla których powstrzymuje się od folgowania szkodliwym namiętnościom, żeby doczekać w pełnym zdrowiu właściwej chwili? Niejedno mógłbym o tym powiedzieć, bo z natury rzeczy kosmonautyka daje masę czasu do rozmyślań. Pewien człowiek, którego nazwiska nie wymienię, nie chcąc go uwiecznić, włożył się cały w pomiatanie mym dziełem. Wiedziałem, wracając z Kasjopei, że spotkam go na oficjalnym bankiecie, i obmyślałem różne warianty tego spotkania. Oczywiście podszedłby do mnie z wyciągniętą ręką, a ja mógłbym poprosić, żeby mi wyznał, czy jest łotrem, czy kretynem, bo kretynom podaję rękę, lecz łotrom nigdy. Było to jednak jakieś zbyt operetkowe, wręcz liche. Odrzucałem wariant po wariancie, ażeby usłyszeć po wylądowaniu ze zgrozą, że wszystko na nic. On zmienił zdanie i wynosił mnie już pod niebiosa."

Niech ktoś powie, że Lem nie był krypto-Trekerem.

ps. ciekaw jestem w jakich okolicznościach Tichy poznał opinię owych ekspertów... (i czy Khan to był, czy Klingoni...)
Eviva
Użytkownik
#1025 - Wysłana: 5 Cze 2012 19:53:47 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Kupiłam ostatni "Księgę dowcipów", tom II. Jeden z kawałów zaczyna się tak:

Specjalnie organizowane kursy dla kobiet:

1. Cisza, Ostateczna Granica: Czego Żadna Kobieta Jeszcze Nie Osiągnęła..
Queerbot
Użytkownik
#1026 - Wysłana: 5 Cze 2012 20:21:13
Odpowiedz 
Hahahaha hahahahahaha hahahahaha hahahahaha hihihihihih hehehehehe
MarcinK
Użytkownik
#1027 - Wysłana: 17 Cze 2012 13:28:27
Odpowiedz 
Na Sci-Fi Japan jest reklama strony Toy Freakz a na niej pisze: Assemble Borg in stock now!
Zobaczcie sami
http://www.scifijapan.com/articles/
biter
Użytkownik
#1028 - Wysłana: 6 Lip 2012 16:10:04
Odpowiedz 
Nie wiem czy było bo "materiał" dość stary. Sezon 4 ep 6 "JJ" brytyjskiego serialu Skins (kumple) jest właściwie całościowo odniesieniem do Treka - Paradoksalnie tytuł może być tylko zbiegiem okoliczności bo to ksywka bohatera serialu wokół którego skupia się odcinek.

Sam odcinek, Tytułowy JJ 17 latek ze zdjagnozowanym lekkim autyzmem i problemami w utrzymaniu na wodzy swoich nerwów rozpoczyna pracę w hipermarkecie a jego szefową jest "fajna laska" w podobnym wieku> Jako fan kosmosu rozpoczyna prowadzenie dziennika misji. Cięzko wymienić wszystkie aluzje jako, że niektóre są dość subtelne. Zwyczajnie musicie zobaczyć. Ostrzegam serial tylko dla miłośników młodzieżowej telewizji Brytyjskiej/Europejskiej.
Alek Roj
Użytkownik
#1029 - Wysłana: 6 Lip 2012 22:40:09
Odpowiedz 
Enterprise D:
Ktoś w jakimś filmie powiedział:
,,Wiesz, bo to jest jak Star Trek Następne Pokolenie, lepsze, ale to nie orginał"

"Wayne's World 2", a tekst dotyczył "szampana" made in USA.
Q__
Moderator
#1030 - Wysłana: 12 Lip 2012 11:42:22
Odpowiedz 
Elaan
Użytkownik
#1031 - Wysłana: 12 Lip 2012 22:50:37
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#1032 - Wysłana: 13 Lip 2012 15:47:58
Odpowiedz 
I jeszcze... Polemika Podrzuckiego z Kurzweilem, ze Scottym w tytule:
http://www.blog.podrzucki.eu/?p=334
Queerbot
Użytkownik
#1033 - Wysłana: 14 Lip 2012 18:42:38
Odpowiedz 
W ostatniej odsłonie The Elder Scrolls - Skyrim pojawia się postać o imieniu Temba Wide-Arm.
Q__
Moderator
#1034 - Wysłana: 16 Lip 2012 13:36:18
Odpowiedz 
Nawet nie wiem, czy już było, ale co tam... W drugim tomie cyklu Dahak Davida Webera zatytułowanym "Dziedzictwo zniszczenia" obserwujemy śmierć tytułowego okrętu. Wygląda ona tak:

"- Stało się, Colinie. - Głos Dahaka był dziwnie niewyraźny. - Komputer Bojowy został zniszczony. Żyj długo i szczęśliwie, mój przy...
Ostatni okręt wojenny Imperium wybuchł jaśniej niż serce gwiazdy, zabierając ze sobą okręt flagowy odwiecznego wroga."

A potam okazuje się, że Dahak zdołał przenieść swój umysł/osobowość/duszę/oprogramowanie do komputera kolejnej jednostki o tej samej nazwie - acz młodszej o n generacji - zwanej tam Dahak II.

Z tym nazewnictwem to zreszta tez ciekawa sprawa:

"- Kapitanie, proszę popatrzeć. - Ellen Gregory, astronawigator Sary Meir, umieściła swój własny świecący krąg na wyświetlaczu, wyróżniając w ten sposób jeden statek. - Co o tym sądzicie, sir?
Colin spojrzał. Olbrzymia kula unosząca się w kosmosie była tylko trochę podobna do jedynej imperialnej planetoidy, jaką kiedykolwiek widział, ale jedna rzecz była znajoma: ogromny trzygłowy smok, który rozkładał skrzydła na migoczącym kadłubie.
- Patrzcie no państwo - mruknął. - Dahaku, co o tym sądzisz?
- Zgodnie z bazą danych Centrali Floty, którą otrzymałem - odparł komputer - to planetoida jego cesarskiej wysokości Dahak, numer kadłuba Siedem-Trzy-Sześć-Cztery-Cztery-Osiem-Dziewięć-Dwa -Pięć.
- Inny Dahak
- We Flocie Bojowej to nazwa przyprawiająca o dumę. - Dahak wydawał się nieco dotknięty. - Podobnie jak Enterprise w marynarce Stanów Zjednoczonych. Wedle danych to dwudziesty trzeci statek o takiej nazwie.
- Naprawdę? A którym ty jesteś? - Ta jednostka jest jedenastą o tej nazwie.
- Rozumiem. Cóż, żeby uniknąć zamieszania, będziemy określać tego młodzika jako Dahak Dwa, jeśli ci to odpowiada
- Zapisano - odparł spokojnie Dahak. Wciąż zbliżali się do czekających w milczeniu, martwych od tysiącleci kadłubów, które mieli ożywić."
Elaan
Użytkownik
#1035 - Wysłana: 1 Sier 2012 14:11:26
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#1036 - Wysłana: 5 Sier 2012 11:50:52
Odpowiedz 
Eviva
Użytkownik
#1037 - Wysłana: 5 Sier 2012 11:57:50
Odpowiedz 
W serialu "Castle" główny bohater tłumaczy, co to jest teleportacja
- Jesteś na spacerze w parku, a w następnej chwili walczysz z Klingonami...
biter
Użytkownik
#1038 - Wysłana: 5 Sier 2012 11:59:38
Odpowiedz 
Eviva:
W serialu "Castle" główny bohater tłumaczy, co to jest teleportacja
- Jesteś na spacerze w parku, a w następnej chwili walczysz z Klingonami...

W Castlu to leci jedna aluzja za druga to do Treka, to do Firefly albo innych seriali. Trzeba miec tylko sprawne oko i ucho.
Eviva
Użytkownik
#1039 - Wysłana: 5 Sier 2012 13:12:28
Odpowiedz 
biter

Właśnie dlatego lubię ten serial - pomijając kapitana Malcolma Reynoldsa
Q__
Moderator
#1040 - Wysłana: 6 Sier 2012 18:48:34
Odpowiedz 
Ted Gioia ze strony Conceptual Fiction, pisząc o "Lewej ręce ciemności" Le Guin też zrobił aluzję do Treka:
http://www.conceptualfiction.com/thelefthandofdark ness.html
reyden
Użytkownik
#1041 - Wysłana: 8 Sier 2012 18:19:52
Odpowiedz 
Nawiązanie tym razem z programu Pogromcy Mitów - Grand , Kari i Tory tym razem wzięli na warsztat TOS-owy odcinek Arena a konkretnie walkę Kirka z Gornem i wyszło im że Kirk nie byłby w stanie przeżyć tej walki - zginął by przy wybuchu bambusowej armaty .

Do tego na końcu scena z komunikatorami i transporterem oraz słynne Beam my up Scotty .

Warehouse 13 1x07 .

Jedna z postaci mówi coś takiego :

Claudia Donowan
Warehouse 13 : Następne Pokolenie .

Pokazując przy tym gest ta'al .
Eviva
Użytkownik
#1042 - Wysłana: 11 Sier 2012 18:10:40
Odpowiedz 
Kolejny odcinek "Castle'a"

Castle: To voodoo.
Detektyw: To coś ze StarTreku?
Eviva
Użytkownik
#1043 - Wysłana: 18 Sier 2012 08:45:53 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Przez nieuwagę włączyłam CC. Leciał "Alf". Było trzęsienie ziemi, potem Trevor stał i się trząsł. Willie pyta:
- Czy z Trevorem wszystko w porządku?

Żona Trevora lekceważąco:
- On zawsze tak reaguje na trzęsienie ziemi i Whoopi Goldberg w Star Treku.
Eviva
Użytkownik
#1044 - Wysłana: 29 Sier 2012 17:23:57
Odpowiedz 
To właściwie nie jest aluzja, al;e niezamierzona zbieżność.

Scotty: Nie mogę zmienić praw fizyki, kapitanie.

Jan Kobuszewski (w skeczu kabaretu Dudek): Praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb.
ortkaj
Użytkownik
#1045 - Wysłana: 29 Sier 2012 18:21:48
Odpowiedz 
Eviva
Scotty mógł dodać : i nie bądź pan głąb..... byłoby fajnie.
Eviva
Użytkownik
#1046 - Wysłana: 29 Sier 2012 21:16:56
Odpowiedz 
ortkaj:
Scotty mógł dodać : i nie bądź pan głąb.

O ile znam Kirka, wybaczyłby mu tę poufałość To był taki "brat-łata". Z Picardem coś podobnego już by nie przeszło....
Q__
Moderator
#1047 - Wysłana: 25 Wrz 2012 03:23:37
Odpowiedz 
Kor
Użytkownik
#1048 - Wysłana: 19 Paź 2012 16:47:48 - Edytowany przez: Kor
Odpowiedz 
The West Wing - serial Aarona Sorkina poświęcony administracji Białego Domu za rządów Demokratów. Ciekawa pozycja dla tych, którzy chcą sobie wstępnie przybliżyć problematykę polityki w USA. Należy jednak mieć na uwadze, że Sorkin to niereformowalny liberał i jego spojrzenie na wiele kwestii jest, nie tylko w tym serialu, mocno jednostronne.

Inne dzieła tego twórcy to np. Studio 60 On The Sunset Strip - zdjęty po jednym sezonie, a jednak godny uwagi serial o grupie osób tworzących telewizyjny show; oraz - nadawany obecnie na HBO - The Newsroom.

W jednym z odcinków The West Wing pośród niższej kadry Białego Domu pojawia się postać będąca fanką Star Treka. Niestety nie znalazłem dobrego filmiku, który pokazywałby wyłącznie te sceny (dostępny na youtubie pozostawia wiele do życzenia). Dlatego daję linka do całego odcinka. Sceny z udziałem wspomnianej postaci pojawiają się w momentach: 6:50, 11:55, 33:50.

http://gorillavid.in/cna/dvirkqruwsja

Suits - serial o amerykańskiej kancelarii prawniczej w której główni bohaterowie sprawy załatwiają niekoniecznie szablonowymi metodami. Scena w której pojawia się nawiązanie do Star Trek rozpoczyna się mniej więcej w czasie: 5:05.

http://gorillavid.in/ny7yesay95qd

Seinfeld - genialny sitcom, tonący w oparach absurdu i nihilizmu

http://www.youtube.com/watch?v=Wc4LG33HFq4
Madame Picard
Moderator
#1049 - Wysłana: 21 Paź 2012 18:36:29
Odpowiedz 
Przeczytałam w ostatniej "Polityce" o publikacji polskich biochemików zatytułowanej "The Final Frontier of pH and the Undiscovered Country Beyond" i tak się zastanawiam, czy te określenia zostały użyte przypadkowo, czy też ci naukowcy to skryci fani Star Treka .
Q__
Moderator
#1050 - Wysłana: 21 Paź 2012 18:46:13
Odpowiedz 
Madame Picard

Madame Picard:
i tak się zastanawiam, czy te określenia zostały użyte przypadkowo, czy też ci naukowcy to skryci fani Star Treka

Albo też w/w frazy krążą na zasadzie tych memów co to - jak wiemy - ich nie ma.
 Strona:  ««  1  2  ...  33  34  35  36  37  ...  41  42  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Startrekowe aluzje

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!