USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Startrekowe aluzje
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  38  39  40  41  42  »» 
Autor Wiadomość
Alek Roj
Użytkownik
#61 - Wysłana: 20 Lip 2005 14:40:54
Odpowiedz 
Nika
otwierasz lodówkę – widzisz chłodzące się romulańskie piwo
Fascynujące. Mnie się coś takiego nigdy nie zdarza. Gdy ja otwieram moją lodówkę (o kształcie zbliżonym do sześcianu - to nie może być przypadek!), zawsze słyszę: "We are the beer, you'll be assimilated", i nigdy nic innego.
Nika
Użytkownik
#62 - Wysłana: 20 Lip 2005 20:06:52
Odpowiedz 
To pewnie zależy od modelu lodówki
Anonim
Anonimowy
#63 - Wysłana: 22 Lip 2005 14:10:57
Odpowiedz 
W latach 70 istniał, bodaj w Wielkiej Brytanii, zespół rockowy o nazwie Khan. Nie miałem jeszcze okazji usłyszeć ich nagrań (podobno grali połączenie rocka i jazzu), w każdym razie ich najlepsza podobno płyta nosi tytuł "Space Shanty".
Alek Roj
Użytkownik
#64 - Wysłana: 23 Lip 2005 23:34:51 - Edytowany przez: Alek Roj
Odpowiedz 
Faktycznie, Khan (zespół) był przedstawicielem tzw. brzmienia Canterberry, rzeczywiście dążącego do połączenia rocka z jazzem w nową jakość (moim zdaniem Soft Machine najlepiej zrealizowali to założenie, w każdym razie spośród kapel z Canterberry). O płytach Khan wiem na razie tyle, że są droższe od specjalnych edycji filmów ST... ale kiedyś mam zamiar zapoznać się z twórczością tej formacji.
cezary
Użytkownik
#65 - Wysłana: 24 Lip 2005 10:58:40
Odpowiedz 
ale kiedyś mam zamiar zapoznać się z twórczością tej formacji.
No to chyba zostaje torrent
Pah Wraith
Użytkownik
#66 - Wysłana: 25 Lip 2005 10:16:48
Odpowiedz 
Alek Roj
Użytkownik
#67 - Wysłana: 26 Lip 2005 11:36:53
Odpowiedz 
Nie wiem, czy to aż aluzja, ale... w odcinku "Space:1999" pt. "Black Sun" pilot Alan Carter mówi coś takiego, jak: "I am astronaut, not a philosopher".
Alek Roj
Użytkownik
#68 - Wysłana: 31 Lip 2005 00:49:45
Odpowiedz 
Trekowych aluzji w S1999 ciąg dalszy:
1) W odcinku "All That Glisters", gdy wydaje się, że Tony'ego nie da sie już uratować, dr Russel usprawiedliwia się, już dosłownie mówiąc, że jest lekarzem, a nie cudotwórcą (oficer medyczny Alfy fanką ST?), powstrzymując się jednak od powiedzenia "He's dead, John".
2) W "The Taybor" tytułowy bohater ma na swym statku urządzenie, działające (i wyglądające) cokolwiek podobnie, jak transporter. Próbując zaś wytłumaczyć Koenigowi, jak działa nadprzestrzenny napęd (czego sam, zdaje się, dobrze nie rozumie) mówi, że "zachodzi tam jakaś reakcja łańcuchowa" (coś, jakby napęd WARP, tylko bardziej zaawansowany). W dodatku, próbując ustalić położenie Ziemi, pyta, w którym kwadrancie się ona znajduje, czego nikt z Alfian nie rozumie. Czyżby twórcy postanowili zrobić kawał i sprowadzić do wszechświata S1999 przybysza z wszechświata ST? Możliwe tym bardziej, iż zdaje się, że w realizacji drugiego sezonu S1999 maczał palce ktoś z ekipy TOS...
Slovaak
Użytkownik
#69 - Wysłana: 31 Lip 2005 01:34:39
Odpowiedz 
W jednym odcinku Jonny Bravo było jak Jonny zamienił sie z kapitanem Kirkiem na miejsca, pojawiają sie "klingoni" a ich przywódcą jest podobny do kolego Jonnego Karl. "Karl" wyzywa Jonnego na pojedynek w który uczestniczą inne "sławy" mi. cos co przypominało Gorna. Wogule nawet był taki odcinek TOSa w którym pojawiali się np. Surak i inni. Na końcu Kirk wraca na swoje stanowisko a Jonnego zostawia na obcej planecie pełnej kosmicznych stworów. Przyczepiają go do ściany jakiejś jaskini a przed nim jajo z Aliens.
Pah Wraith
Użytkownik
#70 - Wysłana: 31 Lip 2005 08:15:28
Odpowiedz 
Wczoraj leciał "Hot Shots! 2". Oczywiście jest to typowa komedia Jima Abramsa, która wypełniona jest nawiązaniami do najpopularniejszych filmów, w tym wypadku np. "Czasu apokalipsy". Ale i startrekowego nawiązania się doszukałem: otóż w pewny mmomencie jest scena, w której kapitan łodzi włącza alarm i jest to znane i lubiane buczenie z TOSowego Enterprise.
Barusz
Użytkownik
#71 - Wysłana: 31 Lip 2005 14:44:52
Odpowiedz 
A czy to właśnie nie w tym filmie, wśród "dowcipnych" napisów końcowych nie pojawia się i ten:
"Kapitanowie Enterprise:
- James T. Kirk,
-Jean Luc Picard"?
Pah Wraith
Użytkownik
#72 - Wysłana: 31 Lip 2005 15:33:12
Odpowiedz 
Możliwe, jednym okiem śledziłem film, a drugim cieszyłem oczy odrodzonym, nieomal z popiołów, polskim Star Trekiem
Alek Roj
Użytkownik
#73 - Wysłana: 22 Sier 2005 18:19:08
Odpowiedz 
W jednym z odcinków "Nie z tego świata" główna bohaterk (pół-kosmitka) celowo duplikuje się, aby móc być w dwóch miejscach naraz. Podobnie jak w "The Enemy Within", dochodzi do rozdzielenia jej osobowości na dwa przeciwstawne aspekty: jedna z "bliźniaczek" to porządna, zdyscyplinowana uczennica, druga - to, o ile pamiętam, okaz małej buntowniczki.
cezary
Użytkownik
#74 - Wysłana: 23 Sier 2005 17:02:53
Odpowiedz 
Chyba tego jeszcze nie bylo - w niedawnym filmie "Terminal", agentka siedzaca przy wydawaniu wiz jest trekkie, i to prawdopodobnie TOSa, tak poznalem po tytulach jakie mowil bohater opowiadajac o niej.
Alek Roj
Użytkownik
#75 - Wysłana: 25 Sier 2005 10:37:03
Odpowiedz 
S1999: Golosanie z odcinka pt. "The Exiles" znają coś, co bardzo przypomina nerve pinch. Raczej jednak nie są spokrewnieni z Wolkanami, bo wygląda, że mają słuch gorszy od Ziemian: wszystko wskazuje mianowicie na to, że... nie słyszą bardzo wysokich częstotliwości (piekielny pisk skonstruowanego przez nich "teleportera" zupełnie im nie przeszkadza).
Slovaak
Użytkownik
#76 - Wysłana: 3 Wrz 2005 22:29:53
Odpowiedz 
Oglądał ktoś dziś film na TVP1 z Julią Roberts? Zdaje sie że była tam piosenka która jest ulubioną Jadzi Dax.
Barusz
Użytkownik
#77 - Wysłana: 3 Wrz 2005 22:50:37
Odpowiedz 
Bluźnierca! Nawet nie wiesz jaki mecz straciłeś.
Alek Roj
Użytkownik
#78 - Wysłana: 3 Wrz 2005 23:34:58
Odpowiedz 
A gdy idzie o grupy rockowe o "trekowych" nazwach, to dowiedziałem się, że istnieje kapela o nazwie Spock's Beard (czyżby aluzja do "Mirror, Mirror"?). Podobnież grają art-rocka, więc... chyba się nimi zainteresuję.
Pah Wraith
Użytkownik
#79 - Wysłana: 4 Wrz 2005 01:48:04
Odpowiedz 
Nawet nie wiesz jaki mecz straciłeś.

Oglądałem i wolałbym sobie ten film już obejrzeć...
Barusz
Użytkownik
#80 - Wysłana: 4 Wrz 2005 01:54:31
Odpowiedz 
Co? Przecież mecz był genialny.
Pah Wraith
Użytkownik
#81 - Wysłana: 4 Wrz 2005 02:10:28
Odpowiedz 
Widziałem wiele dużo lepszych (i to nawet w wykonaniu naszej reprezentacji, ale to było 3 lata temu). Skończmy ot.
Barusz
Użytkownik
#82 - Wysłana: 4 Wrz 2005 02:30:11
Odpowiedz 
3 lata temu, w Korei i Japonii dostawaliśmy w pupę o ile się nie mylę.
Pah Wraith
Użytkownik
#83 - Wysłana: 4 Wrz 2005 02:51:58
Odpowiedz 
Prosiłem po dobroci...
Nasze porażki wynikały z pewnych okręslonych kwestii. Widać to było po tym, ze rezerwowi (nie umaczani) pokonali wtedy czarnego konia grupy (po Korei)- Amerykanów.
Ja mówię o bardzo dobrej drużynie Engela z eliminacji.
Skończmy już OT, jak chcesz o tym rozmawiać, zapraszam na priva.
Barusz
Użytkownik
#84 - Wysłana: 4 Wrz 2005 13:26:53
Odpowiedz 
Nasze porażki wynikały z pewnych okręslonych kwestii.

No raczej.

Jak to się ma do jakości meczy sprzed trzech lat? I tego wczorajszego?
cezary
Użytkownik
#85 - Wysłana: 4 Wrz 2005 13:52:05
Odpowiedz 
Jakosc meczy jest jak jakosc seriali - jedne lepsze, inne gorsze.
Alek Roj
Użytkownik
#86 - Wysłana: 4 Wrz 2005 14:24:43 - Edytowany przez: Alek Roj
Odpowiedz 
W filmie "K-Pax" dzieci dra Powella, lekarza-psychiatry, twierdzą, że jego pacjent-kosmita (?) Prot jest podobny do Daty.
Co? Przecież mecz był genialny
Panowie, please... Litości... To nie jest lista dyskusyjna, tylko forum - co napiszecie, to zostaje i reszta musi to czytać! Off-topics naprawdę zaśmiecają forum... Jak w jakimś ST będzie mecz, np. Klingoni vs. Romulanie, to wtedy pogadajmy na tym forum o futbolu, ale dopiero wtedy...
Barusz
Użytkownik
#87 - Wysłana: 4 Wrz 2005 17:11:10
Odpowiedz 
W filmie "K-Pax" dzieci dra Powella, lekarza-psychiatry, twierdzą, że jego pacjent-kosmita (?) Prot jest podobny do Daty.

Prawdopodobnie twórcą chodziło o podkreślenie faktu, że są to Typowe Amerykańskie Dzieci.
Alek Roj
Użytkownik
#88 - Wysłana: 5 Wrz 2005 11:49:22 - Edytowany przez: Alek Roj
Odpowiedz 
Barusz
Prawdopodobnie twórcą chodziło o podkreślenie faktu, że są to Typowe Amerykańskie Dzieci.
Bardzo prawdopodobna interpretacja. Ale zastanawiam się, czy na głębszym poziomie nie jest to sygnał (trop) interpretacyjny. Czy mianowicie Prot nie jest też trochę "trekowym" obrazem kosmity czy androida jako symbolu alienacji. "Każdy z nas czasem czuje się jak kosmita"; Prot jest wyalienowany podobnie, jak Data lub Spock w ludzkim świecie (choć trochę lepiej ludzi rozumie, niż tamci dwaj). Mówiąc o wyższości swojej cywilizacji nad ziemską przypomina zresztą bardziej Spocka, niż Datę.
Alek Roj
Użytkownik
#89 - Wysłana: 14 Wrz 2005 14:04:20
Odpowiedz 
Logo firmy komputerowej "Optimus" jest pisane czcionką z TNG.
Pah Wraith
Użytkownik
#90 - Wysłana: 14 Wrz 2005 14:20:31
Odpowiedz 
Ech, te czcionki są używane dość często. Np. w zapowiedziach filmowych na Polszmacie.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  38  39  40  41  42  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Startrekowe aluzje

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!