USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Startrekowe aluzje
 Strona:  ««  1  2  ...  10  11  12  13  14  ...  41  42  »» 
Autor Wiadomość
Dragon
Użytkownik
#331 - Wysłana: 27 Kwi 2008 21:21:22
Witamy kolejnego bywalca wspaniałego i "niezawodnego" forum
Q__
Moderator
#332 - Wysłana: 27 Kwi 2008 21:50:09
I ja jako (junior) admin dyżurny takoż witam.
Doctor_Who
Użytkownik
#333 - Wysłana: 27 Kwi 2008 23:26:11
Hanz

Przypomniał mi się pewnien film - swego czasu chyba nawet na polsacie nadawany), komedia w której główny bohater prowadził przedszkole (lub coś koło tego). Dzieci w wiekszości prawie normalne - ale szczególną uwagę zwróciło dziecko które jak się okazało potrafiło mówić TYLKO po klingońsku. Oglądałem tylko fragment, nie pamiętam nawet tytułu, ale ciekawe jak w takim razie wyglądają rodzice

To były "Małolaty u Taty" - a porozumieć się z nim mógł tylko kumpel głównego bohatera, trekker. A był też w tym filmie motyw z klubem "Final Frontier"...
sineater
Użytkownik
#334 - Wysłana: 29 Kwi 2008 09:29:18
Witam,

Wczoraj obejrzałem kolejny odcinek Drużyny A (z TVOkey). W jednej ze scen Murdock mówi "Teleportuj nas, Spock"
Spohkh
Użytkownik
#335 - Wysłana: 29 Kwi 2008 11:51:36
A w latach siedemdziesiątych, może osiemdziesuiątych był zespł muzyczny o nazwie T'Pau...
Eviva
Użytkownik
#336 - Wysłana: 29 Kwi 2008 14:10:22 - Edytowany przez: Eviva
To własciwie nie aluzja, co chcę zacytować - to luźne skojarzenie. Pamiętacie "Dwa teatry"?

Ty i ja
teatry to są dwa
ty ja.
Ty
ty prawdziwej nie uronisz łzy
Ty najwyżej w górę wznosisz brwi
Nawet gdy ci źle, to nie jest źle
bo to gra.

Ale mnie głupiej wszystko ostatnio tak się kojarzy.
Q__
Moderator
#337 - Wysłana: 30 Kwi 2008 01:40:18
W tym (skądinąd silnie upolitycznionym) blogu, znalazłem sporo aluzji do ST:
http://hadrian77.blog.interia.pl/?yearID=2008&mont hID=2&dayID=0
Queerbot
Użytkownik
#338 - Wysłana: 1 Maj 2008 10:15:45
W filmie "Zakopana Betty" (Plots with a View) organizowany jest pogrzeb pewnej staruszki, która była fanką Star Treka. Trumna w kształcie torpedy fotonowej, ona przebrana za wolkankę, wszyscy w mundurach. Śmieszny film
Eviva
Użytkownik
#339 - Wysłana: 1 Maj 2008 11:04:48
Żeby to mnie chcieli tak pochować...
Delta
Użytkownik
#340 - Wysłana: 1 Maj 2008 14:38:22
Queerbot
Trumna w kształcie torpedy fotonowej

Zdaje się, że takie trumny pojawią się w sprzedaży.

http://www.eternalimage.net/st_page.html
Q__
Moderator
#341 - Wysłana: 1 Maj 2008 14:54:30
Delta

Zdaje się, że takie trumny pojawią się w sprzedaży.

Tak, była już nawet o tym mowa na Forum.
reyden
Użytkownik
#342 - Wysłana: 1 Maj 2008 23:06:40
Jak już jesteśmy przy aluzjach do ST .

Co wam przypomina ten obrazek ( będący zarazem plakatem promocyjnym pewnego filmu SF ) :

Delta
Użytkownik
#343 - Wysłana: 1 Maj 2008 23:29:08
reyden
Co wam przypomina ten obrazek ( będący zarazem plakatem promocyjnym pewnego filmu SF ) :

Stacja wygląda na żywcem ściągniętą z ST, ale najważniejsze jest to, że ukradli nam nazwę.
Q__
Moderator
#344 - Wysłana: 2 Maj 2008 00:08:23
reyden

Co wam przypomina ten obrazek

Phoenix i grzybek? To naszą sesja RPG pachnie...

Ciekawe który z bohateró na zdjeciach ponizej to Xon?
Doctor_Who
Użytkownik
#345 - Wysłana: 2 Maj 2008 00:14:00
Q__

Ten ze spluwą. Wszak o ile pamiętam z tego co czytałem o Waszych przygodach, strzelał sobie po kantynie...
Q__
Moderator
#346 - Wysłana: 2 Maj 2008 00:28:09
Doctor_Who

Ten ze spluwą. Wszak o ile pamiętam z tego co czytałem o Waszych przygodach, strzelał sobie po kantynie...

ps. no to, cholera, merytorycznie odpowiedziałem...
reyden
Użytkownik
#347 - Wysłana: 2 Maj 2008 02:06:33

Też się przyhylam do tego że to ten gościu ze spluwą , zresztą kolejne powiązanie z ST - aktor na zdjęciu to Brad Durif , zagrał w ST VOY Lona Sudera .
Q__
Moderator
#348 - Wysłana: 2 Maj 2008 10:12:17
reyden

zresztą kolejne powiązanie z ST - aktor na zdjęciu to Brad Durif , zagrał w ST VOY Lona Sudera

a I OWSZEM:
http://memory-alpha.org/en/wiki/Brad_Dourif
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#349 - Wysłana: 2 Maj 2008 18:31:35
Q__

http://memory-alpha.org/en/wiki/Brad_Dourif

Dla mnie ten człowiek w swojej scenie z Obcym (podajrze nr 4) jest arcykanonicznym przykładem "trzymania za mordę". Jako podstarzały emo-kid w Voyu zresztą też się sprawdził...
Q__
Moderator
#350 - Wysłana: 2 Maj 2008 18:55:13
4_z_Szesciopaka

Jako podstarzały emo-kid w Voyu zresztą też się sprawdził...

W B5 też zagrał ciekawą postać:
http://babylon5.wikia.com/wiki/Brother_Edward
Ethno
Użytkownik
#351 - Wysłana: 2 Maj 2008 19:19:52
4_z_Szesciopaka

Dla mnie ten człowiek w swojej scenie z Obcym (podajrze nr 4) jest arcykanonicznym przykładem "trzymania za mordę". Jako podstarzały emo-kid w Voyu zresztą też się sprawdził...

Obie postacie i w VOY'u i w "Ressurection" spisały się na medal, wbrew pozorom, aż tak bardzo się nie różniły - stabilni emocjonalnie psychopaci za wszelką cenę dążący do celu. Stabilni ponieważ to był ich styl życia, nie robili nic wbrew sobie, nie mieli wyrzutów sumienia - ich celem było spełnianie za wszelką cenę swoich pasji i zachcianek(nie mówię o tych płytkich tylko głębokich) nawet kosztem własnego życia. Jedyna większa różnica to to że w Obcym po gościu było widać, że jest psychopatą który ekscytuje się każdym sukcesem [Scena przy szybie i końcówka oczywiście jak byli w kokonach] natomiast w VOY'u podczas rozmowy z Suderem, doszlibyśmy do wniosku, że jest bardzo wykształconym człowiekiem prowadzącym raczej samotny tryb życia, psychopatą na pierwszy rzut oka bym go na pewno nie nazwał.
Q__
Moderator
#352 - Wysłana: 2 Maj 2008 19:34:08 - Edytowany przez: Q__
Ethno

Obie postacie i w VOY'u i w "Ressurection" spisały się na medal, wbrew pozorom, aż tak bardzo się nie różniły - stabilni emocjonalnie psychopaci za wszelką cenę dążący do celu.

Prawie jak Xon. Faktycznie dobrze do niego tego "faceta-ze-spluwą" Doctor_Who dopasował...

natomiast w VOY'u podczas rozmowy z Suderem, doszlibyśmy do wniosku, że jest bardzo wykształconym człowiekiem prowadzącym raczej samotny tryb życia, psychopatą na pierwszy rzut oka bym go na pewno nie nazwał

Ciekawe kiedy któraś z pozostałych postaci odbędzie taką rozmoę ze Xonem, może to być ciekawe, bo on też okaże się być tradycyjnym czarującym psychopatą.

Inna rzecz, że - spoileruję - Xon 100% psychopatą nie jest.
Jurgen
Moderator
#353 - Wysłana: 2 Maj 2008 19:45:44
Inna rzecz, że - spoileruję - Xon 100% psychopatą nie jest.

No. Tylko dostał od samego Picarda zadanie udawania psychopaty, co by nas sprawdzić i stąd jego (i niektórych innych osób) zachowanie... Mówiłem, że to tylko "interaktywny" filmik jest.
Q__
Moderator
#354 - Wysłana: 2 Maj 2008 19:49:05 - Edytowany przez: Q__
Jurgen

Tylko dostał od samego Picarda zadanie udawania psychopaty, co by nas sprawdzić

Nie. Sytuacja jest znacznie bardziej pogmatwana.
Jurgen
Moderator
#355 - Wysłana: 2 Maj 2008 20:02:40
Nie. Sytuacja jest znacznie bardziej pogmatwana.

Jeszcze Cię trochę podpuszczę i zaraz wszystko od Ciebie wyciągnę.
Q__
Moderator
#356 - Wysłana: 2 Maj 2008 20:20:40
Jurgen

Jeszcze Cię trochę podpuszczę i zaraz wszystko od Ciebie wyciągnę

Raczej nie, (choć historia Xona nioe jest głównym wątkiem sesji).
Delta
Użytkownik
#357 - Wysłana: 2 Maj 2008 20:27:15
Q__
W B5 też zagrał ciekawą postać:

I był w tej roli świetny (IMHO).

Ethno
stabilni emocjonalnie psychopaci

Emocjonalnie stabilny to Suder był chyba tylko na zewnątrz. Połączenie jaźni z Tuvokiem dopiero pokazało co dzieje się u Sudera na poddaszu. Swoją drogą, jak zdołał tak długo nie dawać tego po sobie poznać skoro wyprowadził z równowagi Wolkana?
Sh1eldeR
Użytkownik
#358 - Wysłana: 5 Maj 2008 21:59:51
Moze nie jest to jakies oficjalne odniesienie z mediow, ale znalazlem to na jednym forum ze smiesznymi fotkami... Cos dla fanow (i przede wszystkim fanek!) Jamesa T. Kirka

Dragon
Użytkownik
#359 - Wysłana: 5 Maj 2008 22:05:41
Wszystkie są tutaj, miłej zabawy.
URL
Christof
Użytkownik
#360 - Wysłana: 12 Maj 2008 01:08:26
Pytanie do oglądających czwarty sezon Battlestar Galactica: Zwróciliście uwagę, gdzie spotkali się Tight, Tyrol i Tory?

Owszem. W zbrojowni 1701D
 Strona:  ««  1  2  ...  10  11  12  13  14  ...  41  42  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Startrekowe aluzje

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!