USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Startrekowe aluzje
 Strona:  ««  1  2  ...  9  10  11  12  13  ...  41  42  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#301 - Wysłana: 21 Mar 2008 14:39:09
Jurgen

Dragonowi chodziło o Entka z TOSa (też serial), a nie z "Entka

A ja się już bałem, że chciał mnie "przydeptaną Akirą" straszyć...
Dragon
Użytkownik
#302 - Wysłana: 21 Mar 2008 15:06:02
Chodziło mi o TOSowego entka! Fakt trzeba było napisać tos, ale żeby pomylić constitution z NX-01 musiałbym napić się denaturatu albo metanolu.
Jurgen
Moderator
#303 - Wysłana: 21 Mar 2008 15:20:52
ale żeby pomylić constitution z NX-01 musiałbym napić się denaturatu albo metanolu.

Pitmistrz
Użytkownik
#304 - Wysłana: 21 Mar 2008 15:53:46
A pomyliłeś kiedyś Spocka z Vortą?

Po imprezie obejrzyj DS9 ja 2 dni zastanawiałem się dlaczego Spock był po stronie dominium.
Pah Wraith
Użytkownik
#305 - Wysłana: 21 Mar 2008 17:22:52
Heh, to tez formalnie tu być nie powinno, ale napiszę

Nie wiem czy i wam, ale jak dla mnie fragment piosenki Westlife "Mandy" brzmi zupełnie jak muzyka z "tyłówki" ENTka...
Q__
Moderator
#306 - Wysłana: 22 Mar 2008 18:29:30
Dragon

Chodziło mi o TOSowego entka! Fakt trzeba było napisać tos, ale żeby pomylić constitution z NX-01 musiałbym napić się denaturatu albo metanolu.

A to w porządku.

Pitmistrz

A pomyliłeś kiedyś Spocka z Vortą?

Pah Wraith

Heh, to tez formalnie tu być nie powinno, ale napiszę

A ja ad vocem: cytacik z wspominanego już "Honoru królowej"

Grayson rzeczywiście był piękny, ale nigdy nie został pomyślany jako planeta nadająca się do zasiedlenia przez ludzi. Choć mniejszy - i to znacznie - od Ziemi, miał równą jej masę, gdyż obfitował w ciężkie pierwiastki. Rośliny tu rosnące zawierały arsen, kadm, rtęć i ołów, a żywiącym się nimi zwierzętom zupełnie to nie przeszkadzało. Morza nie były zwykłymi roztworami soli, ale zawiesiną pełną naturalnych trucizn, w których nawet krótka kąpiel mogła okazać się śmiertelna. Nic dziwnego, że wszystkie miasta znajdowały się z dala od wybrzeży, a wolała nie myśleć, ile trudu wymagało odkażenie ziemi, na której widniały owe jaśniejsze łaty, oznaczające uprawy ziemskich roślin. Jej rodzice byli lekarzami, toteż zdawała sobie sprawę, jakie zniszczenia genetyczne czy defekty w systemie nerwowym wywoływało życie w podobnym środowisku. Egzystencję na Graysonie porównać można było jedynie do bytowania na składowisku odpadów chemicznych, a ludzie żyli tu od dziewięciuset lat! Nic dziwnego, że budowali farmy hodowlane w przestrzeni: gdyby mogli, prawdopodobnie przenieśliby całą populację do stacji kosmicznych. A piękno krajobrazu tylko utrudniało sprawę; był to jeden z najzłośliwszych kosmicznych dowcipów. Zwolennicy Austina Graysona przebyli pięćset trzydzieści lat świetlnych, by uciec od techniki zatruwającej ich macierzystą planetę - przynajmniej w ich własnej opinii - tylko po to, by znaleźć się na tak pięknym i tak zatrutym świecie, że jedynie technika umożliwiła im przeżycie.

Przyznacie, że przypomina ten odcinek TOS z "hippisami"...
Delta
Użytkownik
#307 - Wysłana: 22 Mar 2008 18:53:46
Q__
Przyznacie, że przypomina ten odcinek TOS z "hippisami"...

To samo sobie pomyślałem, gdy to czytałem.
Q__
Moderator
#308 - Wysłana: 22 Mar 2008 20:34:49
Delta

To samo sobie pomyślałem, gdy to czytałem.

Coś mi się zdaje, że Weber musiał za młodu sporo TOSa oglądać (choć - o czym też pisałem - Trekowy pacyfizm wyśmiewa). Zwłaszcza, że dzielna kapitan negocjująca z pozycji siły z planettarnymi rządami też kogoś przypomina.
Eviva
Użytkownik
#309 - Wysłana: 24 Mar 2008 18:58:31
W książeczce "Ghostbusters II" (kupionej w przystępie obłędu) wyczytałam:
"Egon, będąc chłopcem, miał tylko dwóch idoli: Alberta Einsteina i Mr Spocka ze Star Treku. Inni, jego zdaniem, nie zasługiwali na miano ludzi."
Bez komentarza.
Q__
Moderator
#310 - Wysłana: 24 Mar 2008 20:27:43
Eviva

Egon, będąc chłopcem, miał tylko dwóch idoli: Alberta Einsteina i Mr Spocka ze Star Treku. Inni, jego zdaniem, nie zasługiwali na miano ludzi

Rozumiem go dobrze, ale... Spock jest cżłowiekem tylko w połowie (tej gorszej).
Eviva
Użytkownik
#311 - Wysłana: 24 Mar 2008 20:29:34
Rozumiem go dobrze, ale... Spock jest cżłowiekem tylko w połowie (tej gorszej).

Tylko on uwaza, że w tej gorszej.
Q__
Moderator
#312 - Wysłana: 24 Mar 2008 20:53:15
Eviva

Tylko on uwaza, że w tej gorszej.

Ja tam wole jego chłód, acz człowieczeństwo faktycznie robi za wisienkę wieńczącą tort.
Doctor_Who
Użytkownik
#313 - Wysłana: 26 Mar 2008 11:22:18
W odcinku "Drużyny A" (na ostatniej płycie z TVOkey) Murdock mówi: Jestem pilotem, a nie pielęgniarką
Eviva
Użytkownik
#314 - Wysłana: 26 Mar 2008 21:07:29 - Edytowany przez: Eviva
Zadałam sobie trud i przejrzałam wszystkie wypowiedzi. Żadne z Was nie wspomniało o animowanym serialu "Kaczor Dodgers", który onegdaj leciał na Cartoon Netwoork. A przecież tam się aż roiło od trekowych aluzji! Zaś sam tytuł jednego z odcinków "Kradzież mózgu Dodgersa" mówił własciwie wszystko. Ja biedna, nawet wówczas nie wiedziałam, z czego się śmieję.
Dragon
Użytkownik
#315 - Wysłana: 26 Mar 2008 21:11:30
Kaczor Dogers, hmm to po angielsku Duck Dogers, a zna ktoś taki serial z lat 30tych którym głównym bohaterem był Buck Rogers, wiem że złażę z tematu ale co tam
Eviva
Użytkownik
#316 - Wysłana: 26 Mar 2008 21:28:21
zna ktoś taki serial z lat 30tych którym głównym bohaterem był Buck Rogers

Wiem, że to głównie parodia tego serialu, ale nie tylko.
krisbaum
Użytkownik
#317 - Wysłana: 30 Mar 2008 19:21:44
Kaczor Dodgers to zaje.... bajka Nawiązań do treka jest bez liku. Są kolesie wyglądający jak klingoni, wzorowani na gościu zwanym Yosemit Sam czy jakoś tak, z widzenia znacie taki z wącholami do ziemi a odpowiednikiem Borg są Fuddy, czyli ludzie asymilowani i zmieniani w Elmera Fudda Dużo też tam nawiązań do Star Wars.

Ja pamiętam jeszcze jeden odcinek Johnnego Bravo, w którym najął się za opiekunkę dla chłopca, który czytał w myślach i karał tych którzy nieładnie o nim mysleli, wykorzystując moc swojego umysłu. Jak nic "Charlie X" z TOS.

Parodię Treka można też było zobaczyć w kreskówce "Kot Eek!" nadawenej kiedyś przez Jetix.
Eviva
Użytkownik
#318 - Wysłana: 31 Mar 2008 19:42:14
Parodię Treka można też było zobaczyć w kreskówce "Kot Eek!" nadawenej kiedyś przez Jetix.
A mnie kretyńska Aster City wywaliła Jetix. Ja też ich wywalę i kupię sobie n. I na pewno dobrze na tym wyjdę.
krisbaum
Użytkownik
#319 - Wysłana: 10 Kwi 2008 20:44:07
Niedawno w kreskówce "Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster" widziałem odcinek "The trouble with scribbles".
Q__
Moderator
#320 - Wysłana: 11 Kwi 2008 02:04:56
W powieści "Cała prawda o planecie Ksi" Zajdla jeden z potomków kolonistów na tytułowej planecie nazywa sie Kirk. ciekawe czy to aluzja do ulubionego kapitana Madame Picard?
Eviva
Użytkownik
#321 - Wysłana: 11 Kwi 2008 07:12:06
Najpiękniejszą startrekowa aluzję miałam wczoraj, na żywo. Wszedł mi do gabinetu młody tatuś z dwuletnią beksą na ręku i gdy zobaczył tapetę mojego służbowego komputera, bez słowa przekazał mi Taal. Nie musze dodawać, ze wprowadziło mnie to w podniosły nastrój na resztę dnia.

ciekawe czy to aluzja do ulubionego kapitana Madame Picard?
A Madame Picard ma dobry gust do facetów. Kapitan Kirk to niezłe ciacho... choć ja itd.
Q__
Moderator
#322 - Wysłana: 11 Kwi 2008 13:27:58
Eviva

Wszedł mi do gabinetu młody tatuś z dwuletnią beksą na ręku i gdy zobaczył tapetę mojego służbowego komputera, bez słowa przekazał mi Taal.

Piękne.

Naprawdę piękne.
Q__
Moderator
#323 - Wysłana: 21 Kwi 2008 15:32:44 - Edytowany przez: Q__
Przeczytałem właśnie "Prawo do powrotu" Zajdla. Nie wiem czy to świadoma starterkowa aluzja, ale fabuła przypomina (nieco rozciagnięty w czasie i sensowniejszy pod względem fizyki i pokazanych technologii) odcinek TOS. Jest nawet miedzygatunkowy romans zastępcy dowódcy z bezcielesną Obcą tkwiącą w ciele atrakcyjnej załogantki. (A do tego takie wątki jak tajemnicze wypadki w czasie wyprawy, transfer świadomości, Obcy mający złe zdanie o ludzkości i zmieniająca to zdanie postawa głównego bohatera...)
krisbaum
Użytkownik
#324 - Wysłana: 22 Kwi 2008 06:18:22
Tak na marginesie, bo nie wiem czy było, pamiętacie jaki mundur miał Komandor Mały vel "Asior" w końcowej scence filmu "Kurczak Mały"
Kurde jak mi głupio, taki stary koń a ogląda bajki
Q__
Moderator
#325 - Wysłana: 22 Kwi 2008 07:16:58
krisbaum

pamiętacie jaki mundur miał Komandor Mały vel "Asior" w końcowej scence filmu "Kurczak Mały"

Tak. (Widziałem trailer) Ale mowy o tym jeszcze nie było.
Eviva
Użytkownik
#326 - Wysłana: 22 Kwi 2008 14:08:15
Kiedy byłam piękna i młoda (no, powiedzmy, gdzy byłam młoda - mniejsza przesada) czytałam książkę Marty Tomaszewskiej o Tapatikach. Obecnie jest ona chyba zapomniana, a szkoda. Występuje tam niejaki Gurul - przystojny, młody przedstawiciel czegoś w rodzaju arystokracji planetarnej, cholernie sztywny i ceremonialny, ale w potrzebie można na niego liczyć.
No wypisz, wym,aluj klon Spocka!
Queerbot
Użytkownik
#327 - Wysłana: 22 Kwi 2008 16:11:23
Nie wiem, czy ktoś o tym pisał, ale Futurama jest pełna odniesień do Treka. W zasadzie to jego jedna wielka parodia, w której występuje organizacja zwana D.O.O.P (Democratic Order of Planets). Zresztą mnóstwo jest tam różnych smaczków.
Domko
Użytkownik
#328 - Wysłana: 22 Kwi 2008 16:23:01
Tak, tak - pisano o tym. Futurama jest tak po prostu pomyślana.
The_D
Użytkownik
#329 - Wysłana: 25 Kwi 2008 12:05:19
Pytanie do oglądających czwarty sezon Battlestar Galactica: Zwróciliście uwagę, gdzie spotkali się Tight, Tyrol i Tory?
Hanz
Użytkownik
#330 - Wysłana: 27 Kwi 2008 21:06:40
Na początku witam forumowiczów.

Co do trekowych aluzji. Przypomniał mi się pewnien film - swego czasu chyba nawet na polsacie nadawany), komedia w której główny bohater prowadził przedszkole (lub coś koło tego). Dzieci w wiekszości prawie normalne - ale szczególną uwagę zwróciło dziecko które jak się okazało potrafiło mówić TYLKO po klingońsku. Oglądałem tylko fragment, nie pamiętam nawet tytułu, ale ciekawe jak w takim razie wyglądają rodzice
 Strona:  ««  1  2  ...  9  10  11  12  13  ...  41  42  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Startrekowe aluzje

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!