USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Startrekowe aluzje
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  38  39  40  41  42  »» 
Autor Wiadomość
Barusz
Użytkownik
#31 - Wysłana: 7 Cze 2005 14:09:51
Odpowiedz 
-W jednym z odcinków kreskówki "Pinky i Móżg" (pamiętacie?) widzimy serial "od kulis" - konkretnie dyrekcja wzywa aktorów grających tytułowe postacie i mówi, że spadła oglądalność. Bohaterowie muszą więc wystąpić gościnnie w kilku innych serialach. Pada na TNG, gdzie grają potwory zabite przez Picarda i Georgiego. Całkiem spora scena.
-W reklamówcepolskojęzycznego AXN padają zdania "Opór jest daremny. Jesteś już częścią systemu".
Barusz
Użytkownik
#32 - Wysłana: 8 Cze 2005 11:44:52
Odpowiedz 
Nika
Anonimowy
#33 - Wysłana: 9 Cze 2005 14:42:33
Odpowiedz 
Na stronie USS Copernicus, do której link można znaleźć na tej stronie, znajduje się ogromna lista trekaluzji. Miłego czytania
Barusz
Użytkownik
#34 - Wysłana: 9 Cze 2005 14:47:52
Odpowiedz 
Całą zabawę popsułaś. Przebiję Cię: http://en.wikipedia.org/wiki/References_to_Star_Trek
Dreamweb
Użytkownik
#35 - Wysłana: 9 Cze 2005 15:04:32
Odpowiedz 
Oj tam, ani jedna ani druga z tych list nie jest kompletna (bo to zresztą nie jest wykonalne) więc zabawa trwa.
Pah Wraith
Użytkownik
#36 - Wysłana: 15 Cze 2005 12:59:36
Odpowiedz 
Barusz
Użytkownik
#37 - Wysłana: 15 Cze 2005 17:39:31
Odpowiedz 
Co to za oftopik?
Dreamweb
Użytkownik
#38 - Wysłana: 15 Cze 2005 19:31:20
Odpowiedz 
Ktoś oglądał kabareton w Opolu? Tam kabaret "Ani Mru Mru" wspomniał o Star Treku ale nie bardzo zrozumiałem do czego/kogo była ta aluzja...
The_D
Użytkownik
#39 - Wysłana: 17 Cze 2005 02:05:20
Odpowiedz 
Space may be the final frontier
But it's made in a Hollywood basement

Red Hot Chilli Peppers - Californication
Aż strach bierze, że tyle razy słuchałem tej piosenki i nie wychwyciłem. Musiałem dopiero wygrzebać to w sieci.
Nika
Użytkownik
#40 - Wysłana: 18 Cze 2005 14:05:20
Odpowiedz 
Ktoś oglądał kabareton w Opolu? Tam kabaret "Ani Mru Mru" wspomniał o Star Treku ale nie bardzo zrozumiałem do czego/kogo była ta aluzja...

To było coś w stylu:
-Później, później.
-Tak, później, później – jak w Star Treku.
Dreamweb
Użytkownik
#41 - Wysłana: 18 Cze 2005 15:01:30
Odpowiedz 
Tak to wiem, ale do czego to nawiązywało??? On tam jeszcze jakiś gest wykonał tylko w tym momencie kamera przestała go pokazywać.
Dreamweb
Użytkownik
#42 - Wysłana: 18 Cze 2005 19:23:11
Odpowiedz 
Dziś rano na TVP1 był program przyrodniczy i pokazywano tam gatunek żab żyjących w ekstremalnie niskich temperaturach. Mimo iż głos lektorki Krystyny Czubówny zagłuszał głos oryginalnego lektora mówiącego po angielsku, jednak dało się słyszeć że powiedział on mniej więcej: "this frog can go where no frog has gone before"
szwagier
Użytkownik
#43 - Wysłana: 18 Cze 2005 21:33:19
Odpowiedz 
Nie jestem pewien ale to chyba była reklama jakiejś firmy budowlanej. A mianowicie jechałem sobie i przy trasie stała reklama tej firmy która się nazywa NCC (żeby nie było kryptoreklamy ) a znak tej firmy jest łudząco podobny do loga GF. Bardzo mnie ten fakt zainteresował
Dreamweb
Użytkownik
#44 - Wysłana: 18 Cze 2005 21:41:28
Odpowiedz 
Mnie zawsze jak mijam zakład wulkanizacyjny bierze chęć żeby wejść i przywitać się "live long and prosper".

To dobry temat na jakąś komedię - wchodzisz do wulkanizatora a ten okazuje się gościem o szpiczastych uszach, pozbawionym emocji...
Nika
Użytkownik
#45 - Wysłana: 18 Cze 2005 22:01:07
Odpowiedz 
Mnie zawsze jak mijam zakład wulkanizacyjny bierze chęć żeby wejść i przywitać się "live long and prosper".

Ponoć powinno się wszystkiego w życiu spróbować
Slovaak
Użytkownik
#46 - Wysłana: 19 Cze 2005 01:51:02
Odpowiedz 
Też śmiesznie mi sie kojaży napis na budynkach "Wulkanizacja"
Pah Wraith
Użytkownik
#47 - Wysłana: 22 Cze 2005 12:24:14
Odpowiedz 
Już drugi (i bodaj ostatni) odcinek leciał na TVP takiego filmu o podróżach w kosmos, space-turystyce itp. O ile w "dwójce" nie bylo rewelacji, to w jedynce lecieli równo z nawiązaniami.
Barusz
Użytkownik
#48 - Wysłana: 25 Cze 2005 19:47:38
Odpowiedz 
Alek Roj
Użytkownik
#49 - Wysłana: 3 Lip 2005 23:13:36 - Edytowany przez: Alek Roj
Odpowiedz 
W jednym z programów z cyklu KOC (Komiczny Odcinek Cykliczny) pokazano w pewnym momencie sylwetkę gigantycznego barana lecącego wśród gwiazd. Głos zza kadru podał, iż jest to zapowiedź kolejnego odcinka serialu "Star Tryk".
Slovaak
Użytkownik
#50 - Wysłana: 3 Lip 2005 23:29:12
Odpowiedz 
W jednym odcinku Labolatorjum Dextera było że przebrali sie za Kirka, Spcka i McCoya i pojechali na jakiś zlot fanów SF czy cóś. Fajnie było jak mama Dextera zaczeła śpiewać coś w stylu czołówki TOSa.
Barusz
Użytkownik
#51 - Wysłana: 3 Lip 2005 23:45:59
Odpowiedz 
Fajny odcinek. I potwierdza tezę, że motyw pojedynku z "Amok Time" to jedna z najczęściej parodiowanych trekowych scen. Sprzedawczyni wyglądała na swoim fotelu dokładnie jak T'Pau.
Slovaak
Użytkownik
#52 - Wysłana: 6 Lip 2005 20:28:25
Odpowiedz 
W dzisiejszym odcinku "Świata wg Bundych" Al został odwiedzony przez kosmitów a pożegnał się z nimi wykonując Tal i mówiąc "żyjcie długo i szczęśliwie".
Barusz
Użytkownik
#53 - Wysłana: 6 Lip 2005 20:30:08
Odpowiedz 
Dzięki za info. Powtórka jutro o 10.30.
Domko
Użytkownik
#54 - Wysłana: 7 Lip 2005 12:51:40
Odpowiedz 
Poza tym jego córka mówiła do niego (cytat przybliżony): "Masz iść na pokera do Dartha Vadera. A Klingoni mają przynieść piwo."
Christof
Użytkownik
#55 - Wysłana: 8 Lip 2005 14:54:41
Odpowiedz 
Jeszcze jedna rzecz z Fallouta 2 - w NCR można dostać zadanie przetestowania szczepionki przeciwko wirusowi FEV na supermutancie. Okaże się, że szczepionka zabija supermutantów. Po wykonaniu zadania, podczas rozmowy z doktorkiem, który nam je zlecił, jedną z opcji dialogowych by powiedzieć mu o tym, jak działa jego wynalazek, jest: "He's dead, Jim".
jahrek
Anonimowy
#56 - Wysłana: 18 Lip 2005 04:00:11
Odpowiedz 
Nie mieszcze się może całkowicie tym postem w temacie...i to prawdopodobnie nie trekowa aluzja...ale właśnie oglądam Aliens [ew.Alien 2].. muzykę do tego filmu komponował James Horner, ten sam, który pisał ścieżkę do Star Trek II - The Wrath of Khan... I choć tamatyka zgoła inna i klimat nie ten, akcent muzyczny wydaje się być łudząco podobnym...Mimo walczących na ekranie Marines i rozbryzgujących się pod ich ogniem Obcych, nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że widzę USS Reliant atakującego 1701...zbyt bardzo zapadła mi ta muzyka w pamięć by pozbyć się skojarzeń.. czyżby Horner przez 4lata po ST-II nie wymyślił nic innego????

[spróbujcie..scena pierwszej jatki i heroicznej ewakuacji transporterem kierowanym przez Ripley...]
jahrek
Anonimowy
#57 - Wysłana: 18 Lip 2005 04:34:09
Odpowiedz 
Z rezstą w trakcieoglądania zauważam jeszcze więcej...pod sam koniec gdy sprowadzony zdaknym sterowaniem wahadłowiec wraca do kompleksu po Nute, brzmią akordy prawie identyczne z tymi słyszanymi w mgławicy Mutara [ścieżka ze ST-II "Genesis Countdown"]
cezary
Użytkownik
#58 - Wysłana: 18 Lip 2005 07:42:26
Odpowiedz 
obejrzalem wczoraj przedziwny film - The Big Hit
sam film jest komedia/parodia filmow akcji... w kazdym razie swietna role ojca rodziny mafijnej zagral tam Avery Brooks (Cisko z DS9...)
Aluzji, albo zwyklego przypadku - tego nie zdolalem rozwiklac - bylo wiecej. Rodzina mafijna, w ktorej Brooks gral ojca nazwana byla Paris...
glowny bohater... Melvin Smiley
jeden z jego qmpli: Cisco
jego kochanka: Keiko Nishi
4 nazwiska/imiona podobne o niczym nie swiadcza... ale biorac pod uwage ze byla to parodia... kto wie, kto wie
Pah Wraith
Użytkownik
#59 - Wysłana: 18 Lip 2005 20:07:50
Odpowiedz 
Z rezstą w trakcieoglądania zauważam jeszcze więcej...pod sam koniec gdy sprowadzony zdaknym sterowaniem wahadłowiec wraca do kompleksu po Nute, brzmią akordy prawie identyczne z tymi słyszanymi w mgławicy Mutara [ścieżka ze ST-II "Genesis Countdown"]

A widzieliście animowanego Władcę Pierścieni? Jeśli nie, to nie wiele straciliście. Jakbyście jednak mieli dostęp, to wsłuchajcie się w motyw muzyczny podczas jazdy i bitwy jeźdżców na końcu. Ja się dziwię, jak to przeszło. To jest muzyka z ST II, albo jestem głuchy!
Nika
Użytkownik
#60 - Wysłana: 20 Lip 2005 08:44:07
Odpowiedz 
A widzieliście animowanego Władcę Pierścieni? Jeśli nie, to nie wiele straciliście. Jakbyście jednak mieli dostęp, to wsłuchajcie się w motyw muzyczny podczas jazdy i bitwy jeźdżców na końcu. Ja się dziwię, jak to przeszło. To jest muzyka z ST II, albo jestem głuchy!

Może to taka malutka obsesja . Oglądasz LotR - słyszysz muzykę ze Star Treka, otwierasz lodówkę – widzisz chłodzące się romulańskie piwo, otwierasz słoik – a tam marynowane tribblity
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  38  39  40  41  42  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Startrekowe aluzje

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!