USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Startrekowe aluzje
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  38  39  40  41  42  »» 
Autor Wiadomość
Barusz
Użytkownik
#1 - Wysłana: 19 Mar 2005 14:29:06 - Edytowany przez: Barusz
Odpowiedz 
Pełno ich w różnych serialach i filmach, wpisujmy co kto kiedyś widział. Ja zaczynam:

- w jednym z odcinków "Różowych lat siedziemdzisiątych" ("That 70's Show") chłopaki oglądają telewizję. Wchodzą starsi i Micheal (ten trochę powolniejszy) stwierdza: "Oglądamy Star Trek. W kolorze. Ten facet jest z prawej strony biały a z lewej czarny, a tamten z prawej czarny a z lewej biały. W kolorze!" Jak ktoś nie zna dobrze TOSa to zdradzę, że identyfidacja odcinka jest...oczywista;

-w "The Simpsons" była tego masa, przykład: na początku jednego z odcinków Bart ogląda siedemnasty film z oryginalną załogą i Kirk monologuje coś o tym jak enterprisowe przeciągi działają na jego reumatyzm;

-w "Rodzinie Bundych" w jednym z wczesnych odcinków Marcy idzie do fryzjera i Stefe opowiada potem o "Klingonie w którego zmieniła się moja żona";

-moje ulubione: jakieś półtorej roku temu oglądam na TV 4 "Family Guy", odcinek w którym Peter ogłosił niepodległość własnego domu, pod koniec okazuje się, że to wszystko rozgrywało się tylko na wielkim ekranie w muzeum. Pamiętam, że aluzja do "Living Witness" ( była tam oczywista) wbiła mnie w fotel.

PS: Zdaję sobie sprawę, że temat był już omawiany na trek.pl, ale po pierwsze tam umarł śmiercią naturalną dawno temu, po drugie nie każdy musi tam bywać. Dreamweb, oczywiście możesz się powtórzyć
waterhouse
Moderator
#2 - Wysłana: 19 Mar 2005 14:59:53
Odpowiedz 
-South Park :jeden z odcinków nosi tytuł "The City on The Edge of Forever", w innym znowu pada słynne zdanie "the needs of the many..."
-Kill Bill na początek zacytowane jest klingońskie przysłowie "Revenge is a dish best served cold"
Reyn
Użytkownik
#3 - Wysłana: 19 Mar 2005 21:08:02
Odpowiedz 
- w SG-1 O'Neill chcial nazwac statek Enterprise, no i narzekal na brak fazerów w myśliwcu
- w filmie Out Cold kłócili się o ilość odcinków TOSa
Christof
Anonimowy
#4 - Wysłana: 19 Mar 2005 21:30:51
Odpowiedz 
- Świat wg Bundych: w jednym z odcinków rodzinka pracowała w "trekowym" fastfoodzie

- Strzelając śmiechem: na komisariace pracował policjant - mechanik, naprawiający ekspres do kawy (ciekawostka: policjanta tego grał James Doohan)

- gra Fallout 2: w jednym z tzw. random encounters można znaleźć rozbity prom Federacji
Jarek
Anonimowy
#5 - Wysłana: 21 Mar 2005 03:10:09
Odpowiedz 
W "Epoce Lodowej". Scena z uwięzionym za taflą lodu latjącym spodkiem. Niesione na ramieniu leniwca ludzkie dziecko odwraca się i wykonuje gest :"Live long and prosper" ;)

W powrocie do przyszlości. Bohater przedstawia się jako Darth Vader z planety Vulcan ;)
cezary
Użytkownik
#6 - Wysłana: 21 Mar 2005 16:30:58
Odpowiedz 
w powrocie do przyszlosci w tej samej scenie bylo wiecej aluzji do treka, tyle ze scene pociachano i taka skrocona zostala w filmie tylko,
bylo odwolanie do klingonow chocby
opis tutaj:
http://www.film.org.pl/fx/future1s.html
Pah Wraith
Użytkownik
#7 - Wysłana: 21 Mar 2005 17:26:56
Odpowiedz 
W nieśmiertelnej Akademii Policyjnej V: Misja Maiami ten młody, co zastąpił Steve'a Guttenberga jakiemuś złemu wstrzyknął środk usypiający w tylną część ciała, udając że aplikuje delikwentowi volkan nerve pinch, po czym uśmiecha się i wykonuje wiadomy gest.
Jarek
Anonimowy
#8 - Wysłana: 22 Mar 2005 00:23:24
Odpowiedz 
No i oczywiście Space Balls wspomniany juz powyżej vulcan nerve pinch wykonany na strażniku, który zażenowany amatorstwem "chwytającego" instruuje sam gdzie należy ścisnąć by pinch zadzialal :P

i w tym samym filmie: równie nieudolne uzycie transporterów i fatalna dematerializacja [w pomieszczeniu obok ]
Barusz
Użytkownik
#9 - Wysłana: 24 Mar 2005 20:08:38 - Edytowany przez: Barusz
Odpowiedz 
Wpisałem ten post nie do tego tematu , więc co mi innego pozostało jak go ciachnąć?
scanner
Użytkownik
#10 - Wysłana: 31 Mar 2005 14:12:58
Odpowiedz 
pisałem już o tym na trek.pl, ale co tam:

Dan Brown: Anioły i Demony.
http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/367818

Nawiązania do ST występują na początku powieści, w momencie gdy
<spoiler>

Bohater przyjeżdża do CERN i zostaje mu przedstawione odkrycie, na podstawie którego można uzyskać dowolną ilości antymaterii. W tym momencie dwu lub trzykrotnie wspomina sceny i technologie trekowe.</spoiler>

Oraz:
http://www.plusmega.pl/main/xybermech.html (Dominium, tunel podprzestrzenny)
Pah Wraith
Użytkownik
#11 - Wysłana: 15 Kwi 2005 18:42:01
Odpowiedz 
W "Austin Powers: Goldmember" superbroń dr Evil nosi nazwę: "tractor beam". Mam wersję z napisami jakiegoś zioma i przetłumaczył to tak, że omal z krzesła nie spadłem:

"CIĄGNIK SNOPKOWY"

Nie wiem, czy to specjalnie, ale tłumaczenie obłędnie komiczne, jak dla mnie...
Scimitar
Użytkownik
#12 - Wysłana: 20 Kwi 2005 10:40:13
Odpowiedz 
W nieśmiertelnym Starcrafcie, gdy gra sie teranami, to jak się potorturuje klikaniem niektóre jednostki (zwłaszcza Battelcruiser). można usłyszec pare fajnych tekstów typu: "Shields up, weapons on line"

Ponadto wszechobecne osłony u Protosów, oraz często stosowana niewidzialność.
Slovaak
Użytkownik
#13 - Wysłana: 20 Kwi 2005 10:54:05
Odpowiedz 
W Starship Troopers równierz mają naped Worp.
Christof
Użytkownik
#14 - Wysłana: 20 Kwi 2005 12:18:03
Odpowiedz 
Fallout 2:
- w kanionie na wschód od miasta Klamath znajduje się robot; jedna z wypowiadanych przez niego kwestii to: "Viii..jer"
- w jednym z random encounters znajduje się wielki kamienny krąg,dzięki któremu można się cofnąć w czasie; nazwa tej lokacji to "Guardian of forever"

No i jeszcze praktycznie cały film "Galaxy quest"
Pah Wraith
Użytkownik
#15 - Wysłana: 21 Kwi 2005 09:46:40
Odpowiedz 
Świadome nawiązanie w filmie: "Spokojnie, to tylko awaria", gdzie pojawia sie Enterprise i gra Shatner.
Barusz
Użytkownik
#16 - Wysłana: 21 Kwi 2005 17:19:59
Odpowiedz 
Jeżeli ktoś z Was może niech obejrzy dzisiejszy odcinek "Przyjaciół" na TVN 7 o 19.40. Z tego co się orientuję będzie sporsze nawiązanie, ale nie spoileruję (no bo skoro to dziś i na względnie dostępnej stacji...). Aha, jest w dwóch miejscach, więc nie wyłączajcie po pierwszym.
cezary
Użytkownik
#17 - Wysłana: 21 Kwi 2005 19:04:33
Odpowiedz 
tak wlasnie sobie ogladalem film Clockstoppers, ktorego rezyserem jest Jonathan Frakes, no i jak mozna sie spodziewac jest tam jedno bardzo doslowne nawiazanie, cytuje:

"Shall we?"
"Make it so, number one"
Scimitar
Użytkownik
#18 - Wysłana: 11 Maj 2005 14:27:17
Odpowiedz 
w komiksach Marvano i Haldemana z serii "Wieczna Wojna" i "Wieczna Wolność" pojawiają się pola stasowe działające w pewnym stopniu jak osłony.
Kazeite
Anonimowy
#19 - Wysłana: 12 Maj 2005 22:23:37
Odpowiedz 
Nie wspominając już o tym, że w jednym z komiksów z serii "Wiecznej Wolności" pojawia się pewna super-potężna istota, która w pewnym momencie, by zaakcentować swoje słowa ("Nie można zmienić praw fizyki!") zamienia się w Scotty'ego
Jean Luc
Użytkownik
#20 - Wysłana: 12 Maj 2005 23:16:29
Odpowiedz 
Jesli dobrze pamietam to w polach stasowych nie dzialala elektronika, dlatego wewnatrz trzeba bylo walczyc na miecze i luki.
Scimitar
Użytkownik
#21 - Wysłana: 13 Maj 2005 10:09:13
Odpowiedz 
Jean Luc:
Tak dlatego też napisałem, że działają w podobny sposób.

Kazeite:
Jeśli dobrze pamiętam to był to komiks "Wieczna Wolność - Objawienie", a istota ta to przedstawiciel Omni.
Swoja drogą to Scotty ciekawie wyglądał jako wampir
Pah Wraith
Użytkownik
#22 - Wysłana: 13 Maj 2005 14:41:06 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Teraz was zastrzelę, w reklamie dezodorantu [dobrze się zaczyna, nie? ] khem... "Pani Szybka Laska"... dźwięki wydawane przez wskazówki zegara do złudzenia przypominają bipki komputerów w ST.
Politologus
Użytkownik
#23 - Wysłana: 16 Maj 2005 14:17:23
Odpowiedz 
Przypominam sobie film "Galaxy Quest", który sam w sobie jest czymś w rodzaju parodii Star Treka.
Barusz
Użytkownik
#24 - Wysłana: 22 Maj 2005 15:40:03
Odpowiedz 
Pah Wraith
Użytkownik
#25 - Wysłana: 23 Maj 2005 11:56:15
Odpowiedz 
Piekny pochówek, taki... amerykański
Pah Wraith
Użytkownik
#26 - Wysłana: 6 Cze 2005 14:13:32
Odpowiedz 
Kojarzę w odcinku X-files taką scenkę, jak młody agent Morda i jego siostra pozują do zdjęcia i on jest przebrany za Spocka. Tylo fazer miał jakiś taki lewy...

oczywiście z rozpędu nie napisałem, że to "Aqua Mala" - chyba
Nika
Anonimowy
#27 - Wysłana: 6 Cze 2005 16:12:42
Odpowiedz 
W serialu Frasier, Noel (facet pracujący z tytułową postacią) opracowywał słownik klingońsko-angielski.
Christof
Użytkownik
#28 - Wysłana: 6 Cze 2005 20:19:31
Odpowiedz 
Było chyba coś jeszcze w którymś epizodzie Beavisa & Butt-heada. Wie ktoś może coś więcej na ten temat ??
Barusz
Użytkownik
#29 - Wysłana: 6 Cze 2005 20:40:52
Odpowiedz 
W teledysku z Cher są przebrani za Picarda i Rikera.
Alek Roj
Użytkownik
#30 - Wysłana: 6 Cze 2005 21:58:32 - Edytowany przez: Alek Roj
Odpowiedz 
"Wayne's World": W odpowiedzi na wykład producenta-snoba na temat wyższości francuskiego szampana nad amerykańskimi odpowiednikami jeden z chłopców odpowiada przekornie: To jak "Star Trek - The Next Generation". Jest lepszy, ale to nie oryginał.
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  38  39  40  41  42  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Startrekowe aluzje

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!