USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy]
 Strona:  ««  1  2  ...  68  69  70  71  72  ...  268  269  »» 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#2071 - Wysłana: 17 Kwi 2007 22:28:47
Hmm, kabel pójdzie 2m pod ziemią, i niestety nie widzę opcji jak sie do niego dobrać

Stary nie ma problemu, jaka filozofia.
Hazral
Użytkownik
#2072 - Wysłana: 17 Kwi 2007 22:30:53
Stary nie ma problemu, jaka filozofia.
Hmm...nie mam kilometra kabla, coby dociągnąć do domu
Seybr
Użytkownik
#2073 - Wysłana: 17 Kwi 2007 22:45:24
Hmm...nie mam kilometra kabla, coby dociągnąć do domu

Jak będą kopać to w nocy zapi...... Zazwyczaj zostawiają dwie końcówki na wierzchu. Tak po trochu, potem za pomocą mufy zesztukować i po sprawie ;].

Dobranoc ;].
Hazral
Użytkownik
#2074 - Wysłana: 17 Kwi 2007 23:23:14
Jak będą kopać to w nocy zapi...... Zazwyczaj zostawiają dwie końcówki na wierzchu. Tak po trochu, potem za pomocą mufy zesztukować i po sprawie ;].

Dobranoc ;].
Dobranoc
The_D
Użytkownik
#2075 - Wysłana: 18 Kwi 2007 00:25:10
Pobieżny rachunek sumienia wykazał, że zetknąłem sie z twórczością 5 spośród wymienionych autorów, choć nie koniecznie z pozycjami z listy. Swoja drogą ciekawe na jakiej podstawie powstawał ranking popularności.

(BTW: "Dzieci umysłu" to coś na kształt powtóki z "Solaris", a dalsze tomy to typowe pre-/sequele.)

Szczerze mówiąc nie bardzo widze analogię pomiędzy "Dziećmi umysłu" a "Solarisem". Z resztą w/g mnie to najsłabsza część cyklu. Nie mógłbym oczywiście nie wystąpić w obronie jednego z moich ulubionych pisarzy. Być może trylogia cienia skorzystała na popularności pierwszej serii, ale nie oznacza to jeszcze, że Card odgrzewa stare pomysły i schematy. Wspólnym elementem jest na pewno postać dziecka-geniusza, choć i to nie do końca bo Groszek dorasta. Przede wszystkim dużo większy niż w poprzednich tomach nacisk jest położony na politykę, bo po zniknięciu wspólnego wroga w postaci robali na Ziemi ujawniły się dawne i nowe animozje. Do tego, choć Card nie jest najlepszym militarystą na świecie to opisywanie starć potyczek i wojen wyszło mu IMHO całkiem zgrabnie. Do tego jeszcze Groszek zmaga się z własną przeszłością i przyszłością.
Q__
Moderator
#2076 - Wysłana: 18 Kwi 2007 01:23:55 - Edytowany przez: Q__
Seybr

ale czy są jakieś ulgi podatkowe tego nie wiem. W stanach, czy Japonii kierowcy autek hybrydowych mają ulgi podatkowe.

Nie mam pojecia - trzeba by w przepisach pogrzebać... (A z drugiej strony sławetna Unia często dopłaca do różnych ciekawych dziedzin.)

Hazral

Z tym że ta ziemia jest już wyjęta spod dopłat Unii.

Są jeszcze fundusze unijne na rozwijanie na terenach wiejskich nie-rolniczej działalności gosp. - może o to dało by się zawalczyć?

Seybr
Hazral

Dobranoc.

The_D

Pobieżny rachunek sumienia wykazał, że zetknąłem sie z twórczością 5 spośród wymienionych autorów

Możesz ich wymienić?

Swoja drogą ciekawe na jakiej podstawie powstawał ranking popularności.

Nie chodziło o popularność a o ważność dla rozwoju SF jako gatunku w ostatnich latach... (I zapewne był to wybór dość subiektywny.) Jeśłi uważasz, że autorzy wyboru kogoś pominęli (albo niepotrzebnie dali jakiegoś nędznego pisarza na tak prestiżową listę) napisz, będe ciekaw Twojej opinii... (Zresztą nie tylko Twojej.)

Szczerze mówiąc nie bardzo widze analogię pomiędzy "Dziećmi umysłu" a "Solarisem".

Trudno, zaspoileruję: i tu i tam mamy istoty (na oko podobne do ludzi) będące odbiciem wyobrażenia jakie ktoś o nich miał i przebijające się do poziomu wolnej woli i pełni samoświadomości (porównajmy tu dramat Harey i dramat "skopiowanego" Petera Wiggina)...

A jeśłi chodzi o cały cykl Carda pewne infantylizmy i błędy naukowe i militarne mnie rażą (o czym już chyba zresztą pisałem) ale ogólnie cykl się broni, zwłąszcza od strony psychologicznej (ta jest doskonała). Prywatnie uważam też, że pierwszy tom jest najlepszy (choć w następnych z kolei otrzymujemy więcej ciekawych/dziwnych pomysłów).
The_D
Użytkownik
#2077 - Wysłana: 18 Kwi 2007 09:49:56
Trudno, zaspoileruję: i tu i tam mamy istoty (na oko podobne do ludzi) będące odbiciem wyobrażenia jakie ktoś o nich miał i przebijające się do poziomu wolnej woli i pełni samoświadomości

Rzeczywiście nie pomyślałem o tym. A spoiler nie taki znowu duży, bo Harey pojawia się dosyc wcześnie a nowy Peter już w poprzednim tomie.

Możesz ich wymienić?

No więc:
- Baxter : cykl Xeelee i Antylód
- Card: wszystko wymienione i jeszcze więcej
- Simmons: na dniach skończyłem Hyperiona, niestety w bibliotece nie mają dalszych części
- Weber: Zdażyło mi sie kiedyś zahaczyć o pierwszą część
- Gibson: Nic w wymienionych, za to zbiór opowiadań Johny Mnemonic
Seybr
Użytkownik
#2078 - Wysłana: 18 Kwi 2007 12:05:28
Wow Polska i Ukraina są organizują Euro 2012. Tylko trzeba wybudować cała strukturę. Zobaczymy jak to wypali ;]. Tak czy siak sukces jest i o dziwo wygraliśmy ;].
Hazral
Użytkownik
#2079 - Wysłana: 18 Kwi 2007 12:14:12

Wow Polska i Ukraina są organizują Euro 2012

Świetna wiadomość nareszcie będzie się u nas działo!
ylko trzeba wybudować cała strukturę. Zobaczymy jak to wypali ;]
No z tym będą problemy jak znam życie
Q__
Moderator
#2080 - Wysłana: 18 Kwi 2007 14:19:57 - Edytowany przez: Q__
The_D

No więc:
- Baxter : cykl Xeelee i Antylód
- Card: wszystko wymienione i jeszcze więcej
- Simmons: na dniach skończyłem Hyperiona, niestety w bibliotece nie mają dalszych części
- Weber: Zdażyło mi sie kiedyś zahaczyć o pierwszą część
- Gibson: Nic w wymienionych, za to zbiór opowiadań Johny Mnemonic

Faktycznie niezłe utowry przeczytałeś. Pozostali autorzy są równie dobrzy. Egan to poziom kompetencji naukowej Clarke'a i Lema. Vinge, Benford i Bear to stara dobra hard SF (w stylu trochę zbliżona do Baxtera). Hamilton pisze trochę podobnie do Simmonsa, podobnie bogaty styl i "bujny" opis świata. Robinson i Bova to realistyczna fantastyka eksploracyjna - ludzkosć kolonizuje Marsa/Ukłąd Słoneczny, a autor to opisuje. Brin, Banks i Morgan piszą wciągające space opery (przy czym pierwszy z nich pisze w klasycznym, nieco "trekowatym" stylu i skręca w kierunku hard SF, pozostali zaś piszą w stylu postcyberpunkowym, acz Banksowska Kultura mocno przypomina pewną Federację). Sterling i Stephenson to cyberpunkowcy, może nawet ciekawsze mający pomysły niż ich wielki poprzednik - Gibson (Stephensona polecam zwł. "Cryptonomicon" i "Diamentowy wiek", Sterlinga wydano u nas dwie powieści, obie dobre choc spoza listy). Zaś Moon choc najbardziej znana jest z military SF a'la HH, w powieści która znalazła się na liście przedstawia problemy psychologiczne w stylu "Kwiatów dla Algernona" czy "Rain Mana" - poważny ambitny utwór.

Seybr

Wow Polska i Ukraina są organizują Euro 2012.

Narody będące spadkobiercami Rzeczypospolitej Obojga Narodów - Sienkiewicz by sie ucieszył.

Tylko trzeba wybudować cała strukturę. Zobaczymy jak to wypali

Musi wypalić. Niech teraz spróbują sp****.

Hazral

Świetna wiadomość nareszcie będzie się u nas działo!

Excatly!

Problemy są zawsze i po prostu należy je pokonywać.

ps. a'propos "Saturna" i Bovy. Autor ten jest kolejnym, który straszy nas bliską przyszłością, w której panuje teokratyczna dyktatura (wcześniej mieliśmy m.in. "Kochanków" Farmera, sporo u nas niewydanych utworów Heinleina, "Opowieść podręcznej" M. Atwood, równolegle komiksy Bilala np. "Sny potwora" czy "Opowiadanie świata" LeGuin). Dotąd uważałem to za straszenie na wyrost, a zagrożeń spodziewałem się raczej z innych kierunków. Patrząc na panów G. (ojca i syna) nie jestem już tego taki pewien...
Seybr
Użytkownik
#2081 - Wysłana: 18 Kwi 2007 22:01:51
Narody będące spadkobiercami Rzeczypospolitej Obojga Narodów - Sienkiewicz by sie ucieszył.

E to nie było przypadkiem z Litwą ?

W tamtych czasach Ukrainy nie było na mapie świata. Oni są od nie dawna ;].
The_D
Użytkownik
#2082 - Wysłana: 18 Kwi 2007 22:14:54

E, tam. Gosiewski się zakręci w we Włoszczowej wybudują stadion narodowy
Q__
Moderator
#2083 - Wysłana: 18 Kwi 2007 22:29:07
Seybr

E to nie było przypadkiem z Litwą ?

Tak, była to unia z Litwą... ale to co obecnie jest narodem ukraińskim kształtowało się właśnie w owych czasach (a pewien obraz tego kształtowania zawiera "Ogniem i mieczem").

The_D

E, tam. Gosiewski się zakręci w we Włoszczowej wybudują stadion narodowy

To byłby w końcu pożytek z tej słynnej stacji
The_D
Użytkownik
#2084 - Wysłana: 19 Kwi 2007 11:57:10
Q__

Narobiłeś mi apetytu na Bovę, dawno nic takiego nie czytałem. Już wiem po co sięgnę w następnej kolejności.
Q__
Moderator
#2085 - Wysłana: 19 Kwi 2007 12:00:41 - Edytowany przez: Q__
The_D

Narobiłeś mi apetytu na Bovę, dawno nic takiego nie czytałem. Już wiem po co sięgnę w następnej kolejności.

Już dziś mozesz na zachętę przeczytać fragmenty jego powieści. (Linki dałęm na pierwszej stronie topicu "Literatura SF", a odsyłacz do nich w topicu o operach mydlanych, na samym końcu.)

Zresztą Bova napisał też jeszcze jeden cykl o kosmiczno-politycznej tematyce którego pierwszy tom (zatytułowany "Wędrowcy") został wydany w Polsce. Tom ów to opowieść o człowieku, który wie, że w okolice Ziemi przyleci statek Obcych pozostaje mu tylko (bagatelka) przekonać do tego rządy supermocarstw i zorganizować kosztująca miliny $$$ wyprawę, która wyleci na tychże Obcych spotkanie. (Bohater główny jest zresztą bardzo podobny osobowością do tych z "Drogi...".) Solidna powieść SF, która (o dziwo) przeszła niezauważona.
Hazral
Użytkownik
#2086 - Wysłana: 19 Kwi 2007 14:11:10
O naszym programie nauczania... http://www.wlatcy.pl/index.php/17-maksymalna-kontr ola
Kreskówka jest nierówna, dużo gagów nie śmieszy, do tego kupa wulgaryzmów. Ale niektóre są naprawdę wyśmienite Polecam odcinek "Wykopki"
Darnok
Użytkownik
#2087 - Wysłana: 19 Kwi 2007 17:01:23
Hazral
Wykopki to już klasyk
Hazral
Użytkownik
#2088 - Wysłana: 19 Kwi 2007 22:21:17
Wykopki to już klasyk

Wiadomo

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,407 5000.html?skad=rss
Niecodzienny proces, z osłem w roli świadka, czego to amerykańce nie wymyślą
Q__
Moderator
#2089 - Wysłana: 19 Kwi 2007 22:25:24 - Edytowany przez: Q__
Hazral

Nikogo nie obrażając, w polskich sądach też trafiają się osły, w różnych rolach.
Hazral
Użytkownik
#2090 - Wysłana: 19 Kwi 2007 22:49:07
w polskich sądach też trafiają się osły
Ale jak dotąd, wszystkie z gatunku homo a podobno nawet i sapiens
Q__
Moderator
#2091 - Wysłana: 20 Kwi 2007 00:14:20
Hazral

podobno nawet i sapiens

No właśnie sapiens głównie z nazwy...
Karo
Użytkownik
#2092 - Wysłana: 20 Kwi 2007 16:33:14
oj skoro koń mógł być senatorem w Rzymie to dlaczego osioł nie może być "tylko " świadkiem
Q__
Moderator
#2093 - Wysłana: 20 Kwi 2007 18:22:43 - Edytowany przez: Q__
Jeszcze a'propos Bovy (bo aktualnie go czytam): jego cykl (poza pierwszymi, "marsjańskimi" tomami) ma styl podobny do "dzieł" Jackie Collins i Nory Roberts. Gdyby go sfilmować, powstało by coś dziwnego - pierwsza SO którą z chęcią oglądali by fani SF lub jak kto woli pierwszy serial SF który przyciągał by fanów SO. Coś mi się zdaje, że Bova celowo wybrał "mydlaną" stylistykę - IMO chce "zainfekować" hard SF (i marzeniem o podboju Kosmosu) jak największą grupę ludzi z (licznymi przecież, więc liczącymi się jako grupa społeczna) "kurami domowymi" włącznie (i pewnie też ma nadzieję na powstanie serialu). Cwaniak, ale cwaniaczący w służbie szlachetnej idei (choć "po drodze" pewnie miliony zarobi)...

ps. trochę dziwnie czyta się jednak o zdobywcach Kosmosu, którzy czynią wrażenie jakby z "Dynastii" lub "Dallas" uciekli. Dla mnie jest to dość perwersyjna przyjemność.

Karo

skoro koń mógł być senatorem w Rzymie to dlaczego osioł nie może być "tylko " świadkiem

Jurgen
Moderator
#2094 - Wysłana: 24 Kwi 2007 21:11:10
Czy ktoś może mi powiedzieć, co to za utwór (chodzi mi o muzykę):

http://www.youtube.com/watch?v=MCm70favfYI

Z góry dziękuję za pomoc.
waterhouse
Moderator
#2095 - Wysłana: 24 Kwi 2007 21:20:13
Czy ktoś może mi powiedzieć, co to za utwór (chodzi mi o muzykę):

Requiem for A Tower, na podst. "Lux Aeterna" Clint Mansell/Kronos Quartet, Requiem For a Dream Soundtrack :]
Jurgen
Moderator
#2096 - Wysłana: 24 Kwi 2007 21:23:20
Requiem for A Tower, na podst. "Lux Aeterna" Clint Mansell/Kronos Quartet, Requiem For a Dream Soundtrack :]

OK, dziękuję bardzo. Przed chwilą też przypadkiem znalazłem.
Pah Wraith
Użytkownik
#2097 - Wysłana: 24 Kwi 2007 21:55:24
No wiesz, jeden z najlepszych kawałków muzycznych XXI wieku i go nie znać?
Hazral
Użytkownik
#2098 - Wysłana: 24 Kwi 2007 22:13:51
Przed chwilą też przypadkiem znalazłem
Trzeba było przeczytać komentarze
Poza tym ta muzyka pojawiła się w jednym filmiku z B5, jednego o historii polski i w jeszcze którymś, do których zalinkowałem kawał czasu temu
Jurgen
Moderator
#2099 - Wysłana: 24 Kwi 2007 22:23:42
Poza tym ta muzyka pojawiła się w jednym filmiku z B5, jednego o historii polski i w jeszcze którymś, do których zalinkowałem kawał czasu temu

Gdybym ja wszytskie linki przeglądał... Musiałbym tu 24 godziny na dobę siedzieć.
Hazral
Użytkownik
#2100 - Wysłana: 25 Kwi 2007 08:13:00
Gdybym ja wszytskie linki przeglądał
Hlip hlip, to po co ja się tak produkuje?
Umieszczał już ktos wiadomość o odkryciu planety "ziemio podobnej". Krążącej wokół czerwonego karła ?
 Strona:  ««  1  2  ...  68  69  70  71  72  ...  268  269  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy]

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!