USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy]
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  267  268  269  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#121 - Wysłana: 25 Lip 2006 13:19:17
Jurgen

Zdaje się, że to nawet jakis przodek "naszego" Worfa był...

Dziadek.
Qura
Użytkownik
#122 - Wysłana: 25 Lip 2006 14:01:24 - Edytowany przez: Qura
wydaje mi się że Raptorowi chodziło o te zdjęcie

Jurgenowi o te

a to jednak dwie różne osoby.
Qura
Użytkownik
#123 - Wysłana: 25 Lip 2006 14:07:15
A propo czoła klingonów to aż dziwne, że w ich podstawowym arsenale nie ma ciosu a la Zidane

w końcu w jakimś celu ewolucja wyposażyła ich w tak wzmocnione czaszki
Q__
Moderator
#124 - Wysłana: 25 Lip 2006 14:25:56 - Edytowany przez: Q__
Qura

1. ten drugi pan na zdjęciu to też Klingon tylko przerobiony genetycznie...
2. mogło też chodzić o TO zdjęcie

a na nim jest właśnie pułkownik W.

A propo czoła klingonów to aż dziwne, że w ich podstawowym arsenale nie ma ciosu a la Zidane

Jest to dziwne, zważywszy na to, że wyewoluowali z istot, ktrych walki z pewnością wyglądały podobnie do walk jeleni lub ataku nosorożca, tyle, że z użyciem czoła...

jakimś celu ewolucja wyposażyła ich

wg. najnowszej wersji teorii ewolucji zwanej neodarwinizmem nie istnieje coś takiego jak "cel" ewolucji...
Raptor 16
Użytkownik
#125 - Wysłana: 25 Lip 2006 14:35:26 - Edytowany przez: Raptor 16
wydaje mi się że Raptorowi chodziło o te zdjęcie

uwazasz ze nie potrafie rozpoznac worfa?! i to w mundurze floty? ja sie pytalkem o to : [/url]
Raptor 16
Użytkownik
#126 - Wysłana: 25 Lip 2006 14:38:15
wg. najnowszej wersji teorii ewolucji zwanej neodarwinizmem nie istnieje coś takiego jak "cel" ewolucji...

istnieje cel, bo np. jesli cos jest do przezycia potrzebne to predzej czy pozniej ewolucja nas w to wyppsazrzy, np. lwy w mocne zęby a ludzi w intelgencje, dzieki ktorej mogą wygrac z tymi "zebami"
Jurgen
Moderator
#127 - Wysłana: 25 Lip 2006 14:39:04
Qura
Chodziło mi o zdjęcie przedstawione przez Q, Twoje pierwsze zdjęcie to zdecydowanie Worf, drugie to chyba (zgaduję ambasador z ST V (???).
Qura
Użytkownik
#128 - Wysłana: 25 Lip 2006 14:46:30
mam pytanie: nieraz w gornej czesci tej strony gdzie pokazują sie obrazki- portretu ludzi z treka, pojawaia sie worf, jednak jakos inaczej ubrany i troche inaczej wyglądający, czy to jest jeszcze przed jego wstapieniem do floty, w ktroym to bylo serialu/filmie?

Raptor 16 nie śmiałbym podejrzewać, że nie rozpoznajesz Worfa, a jak wynika z cytatu o niego ci chodziło. Właśnie Worf na prezentowanym prze mnie zdjęciu jest trochę inaczej ubrany (bordowy mundur) dlatego myślałem, że chodzi o niego i pytasz gdzie tak wystąpił (ja nie wiem). Mi facet którego miałeś na myśli Worfa nie przypomina.

Q__ pisząc "cel" użyłem skrótu myślowego, też uważam, że ewolucja nie ma z góry obranego celu, co nie zmienia faktu, że jakiś cel zawsze osiąga.
Raptor 16
Użytkownik
#129 - Wysłana: 25 Lip 2006 14:53:58
nie śmiałbym podejrzewać, że nie rozpoznajesz Worfa, a jak wynika z cytatu o niego ci chodziło. Właśnie Worf na prezentowanym prze mnie zdjęciu jest trochę inaczej ubrany (bordowy mundur) dlatego myślałem, że chodzi o niego i pytasz gdzie tak wystąpił (ja nie wiem). Mi facet którego miałeś na myśli Worfa nie przypomina.

worf na "twoim" zjdeciu jest ubrany w zwyczajny mundur floty, nie jestem takim laikiem, pozatym mozna po twarzy poznac, a na tym zdjeciu "moim" tez mozna poznac michaela dorna, dlatego sie pytalem z jakiego to filmu i czy to ten worf ktorego znamy z tng, ds9
Q__
Moderator
#130 - Wysłana: 25 Lip 2006 14:57:47
Raptor 16

Zajżyj do mojego postu p[owyżej wyposażonego w to zdjęcie i podpisanego pułkownik W. (to mój żartobliwy skrót od pułkownika Worfa). A link o pułkowniku masz tu:
http://memory-alpha.org/en/wiki/Worf_%28Colonel%29
Raptor 16
Użytkownik
#131 - Wysłana: 25 Lip 2006 15:00:19 - Edytowany przez: Raptor 16
Zajżyj do mojego postu p[owyżej wyposażonego w to zdjęcie i podpisanego pułkownik W. (to mój żartobliwy skrót od pułkownika Worfa). A link o pułkowniku masz tu:
<a href="http://memory-alpha.org/en/wiki/Worf_%28Colonel%29
" target="_blank" rel="nofollow">http://memory-alpha.org/en/wiki/Wor f_%28Colonel%29 </i></a>

wlasnie oto mi chodzilo, -- --- -___pstryk--____----i wszystko jasne - dziadek
Jurgen
Moderator
#132 - Wysłana: 25 Lip 2006 15:04:19
Q, podany przez Ciebie link wskazuje, że informacja, iż płk Worf miałby być dziadkiem "naszego" Worfa jas niekanoniczna.
Q__
Moderator
#133 - Wysłana: 25 Lip 2006 15:04:52
Raptor 16

pstryk--____----i wszystko jasne

Cóz, my Q, robimy wszystko od ręki (a dokładnie to pstryknięciem palców)
Q__
Moderator
#134 - Wysłana: 25 Lip 2006 15:06:43
Jurgen

że informacja, iż płk Worf miałby być dziadkiem "naszego" Worfa jas niekanoniczna

Owszem, jednak jest najprawdopodobniejszą wersją:
Dorn and other film personnel involved in the making of Star Trek VI indicated that Colonel Worf was intended to be the grandfather of his Next Generation namesake.
Raptor 16
Użytkownik
#135 - Wysłana: 25 Lip 2006 15:06:56
Q, podany przez Ciebie link wskazuje, że informacja, iż płk Worf miałby być dziadkiem "naszego" Worfa jas niekanoniczna.

poprostu scenarzysci zapomnieli cos tam "brzdąknąc" o tym na ekranie, ale przecierz nie na darmo zrobiliby kolejnego worfa
Q__
Moderator
#136 - Wysłana: 25 Lip 2006 15:32:24
Z zupełnie innej beczki:

"Rzymski" wiersz Z. Herberta" bardzo dobrze pasujacy do Imperuim Romulańskiego:

Powrót prokonsula

Postanowiłem wrócić na dwór cesarza
jeszcze raz spróbuję czy można tam żyć
mógłbym pozostać tutaj w odległej prowincji
pod pełnymi słodyczy liśćmi sykomoru
i łagodnymi rządami chorowitych nepotów

gdy wrócę nie mam zamiaru zasługiwać się
będę bił brawo odmierzoną porcją
uśmiechał się na uncje marszczył brwi dyskretnie
nie dadzą mi za to złotego łańcucha
ten żelazny wystarczy

postanowiłem wrócić jutro lub pojutrze
nie mogę żyć wśród winnic wszystko tu nie moje
drzewa są bez korzeni domy bez fundamentów
deszcz szklany kwiaty pachną woskiem
o puste niebo kołacze suchy obłok
więc wrócę pojutrze w każdym razie wrócę

trzeba będzie na nowo ułożyć się z twarzą
z dolną wargą aby umiała powściągnąć pogardę
z oczami aby były idealnie puste
i z nieszczęsnymi podbródkiem zającem mej twarzy
który drży gdy wchodzi dowódca gwardii

jednego jestem pewien wina z nim pić nie będę
kiedy zbliży swój kubek spuszczę oczy
i będę udawał że z zębów wyciągam resztki jedzenia
cesarz zresztą lubi odwagę cywilną
do pewnych granic do pewnych rozsądnych granic
to w gruncie rzeczy człowiek tak jak wszyscy
i już bardzo zmęczony sztuczkami z trucizną
nie może pić do syta nieustanne szachy
ten lewy kielich dla Druzjusza w prawym umoczyć wargi
potem pić tylko wodę nie spuszczać oka z Tacyta
wyjść do ogrodu i wrócić gdy już wyniosą ciało

Postanowiłem wrócić na dwór cesarza
mam naprawdę nadzieję że jakoś to się ułoży
Q__
Moderator
#137 - Wysłana: 25 Lip 2006 18:33:16
Bardzo ciekawa ciekawostka.

Mozna wziąć udział w wymyślaniu wszechświata w stylu krzyżówki hard SF ze space operą. Uwaga: nie ma tam prędkości nadświetlnych i humanoidalnych obcych...

http://www.orionsarm.com/index.html
Jurgen
Moderator
#138 - Wysłana: 25 Lip 2006 18:54:03
nie ma tam prędkości nadświetlnych i humanoidalnych obcych...

Brak humanoidalnych obcych zrozumiem, ale brak prędkości nadświetlnych? Do najbliższej gwiady (i to niezamieszkanej - o ile jej ewentualni mieszkańcy nie znają kamuflażu) dowleczemy się za 4 lata - i to przy osiągnięciu prędkości światła.
Q__
Moderator
#139 - Wysłana: 25 Lip 2006 19:09:20
Jurgen

1. Można się tam wlec z podświetlna (ale czas dla załogi spowalnia)
2. Wile tamtejszych gatunków (w tym odmian ludzi) przestawiło się z form biologicznych na maszynowe, a dla rozumnych maszyn lot może trwać i 1000 lat, najwyżej se spowolnią procesy świadomości...
Jurgen
Moderator
#140 - Wysłana: 25 Lip 2006 20:01:22
No tak, tylko, czy ja będę to chciał oglądać???
Q__
Moderator
#141 - Wysłana: 25 Lip 2006 20:17:37
Jurgen

czy ja będę to chciał oglądać

To coś bardziej przypomina RPG czy wspólne układanie powieści, choć na 100% nie wykluczone, że tego nie sfilmują...
Qura
Użytkownik
#142 - Wysłana: 26 Lip 2006 12:02:29
Q__
Moderator
#143 - Wysłana: 26 Lip 2006 13:16:40
Qura

Dzięki
Hazrall
Użytkownik
#144 - Wysłana: 26 Lip 2006 20:26:33
To ja walne trochę z innej beczki Pytanie do tytanów fizyki tego forum: Ile pierwiastków promieniotwórczych wydzieli się podczas detonacji 60 megatonowego ładunku atomowego(bomby wodorowej?), i jego zasięg na terytorium przykładowej RP, zakładając że ładunek eksploduje w centrum Warszawy. Nie chciałem zakładać tematu, a nie mogłem jakoś doszukać się jednoznacznych danych, byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedz
Planuje atomową eksterminacje naszego kraiku
Q__
Moderator
#145 - Wysłana: 26 Lip 2006 21:18:48
Hazrall
Użytkownik
#146 - Wysłana: 26 Lip 2006 21:40:28 - Edytowany przez: Hazrall
Hehe, dzięki Q. Niezupełnie terrorysta, zapraszam fanów Fallouta(bo są tu chyba tacy) i nie tylko, do odwiedzin URL tej stronki, oraz forum nie bijcie A dlaczego zależy mi na wypowiedzi fizyków, bo mój dawny nauczyciel miał dziwne teorie na ten temat
Q__
Moderator
#147 - Wysłana: 26 Lip 2006 21:59:43
Hazrall

zapraszam fanów Fallouta(bo są tu chyba tacy

O Falloucie założyłem nawet topic....

zależy mi na wypowiedzi fizyków

Fizykiem jest niewątpliwie theczarek, może się wypowie...
A z lektur polecam "Sumę wszystkich strachów" Toma Clancy'ego o lepszy i dokładniejszy opis w/w broni w akcji trudno...
Hazrall
Użytkownik
#148 - Wysłana: 26 Lip 2006 22:18:54
Właśnie coś mi sie tak wydawało dlatego zapraszam na stronke polskiego następcy Fallouta podobnie jak Horizon jest robiony praktycznie bez funduszy, a zapowiada sie na prawdziwy hit Polak potrafi !
Q__
Moderator
#149 - Wysłana: 26 Lip 2006 22:26:20 - Edytowany przez: Q__
Polak potrafi !

I jest to optymistyczne. Jak napisał by Alek_Roj: chce się nam!

A tu mój Fallowy topic:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=7&topic=1111
Hazrall
Użytkownik
#150 - Wysłana: 26 Lip 2006 22:41:52
Przeczytałem wiersz bardzo mi sie podoba, faktycznie pasuje do Romulan, szkoda że tak mało o nich wiemy(nie widziałem wszystkich odcinków treka tylko te puszczane w polsce dużo straciłem?)w porównaniu do np Klingonów
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  267  268  269  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy]

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!